Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Hiába fogyókúrázom, nem fogyok egy dekát sem" fórum

"Hiába fogyókúrázom, nem fogyok egy dekát sem" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. aug. 11. 23:25

Február közepe óta "fogyózom", fogytam 20 kilót. Én is mindeig azt mondtam, hogy alig ettem, meg kipróbáltam ezt azt. Aztán rá kellett jönnöm, hogy:

1. Nem voltam kitartó.

2. Csipegetésem felért a napi 2000 vagy még több kalóriával.

3. Klasszul bevacsiztam.

4. Azt gondoltam, biztos az anyagcserém, meg a pajzsmirigyem (azt ne akard, mert pl az utóbbinál garantált a koraibb halál, és nem egy kellemes betegség).

5. Azt hittem, hogy a saláta, meg light, és joghurtok főleg a gyümölcs, sovány husok nem hízlalnak.

6. Sosem bírtam a megkötéseket, hogy ma csak alma, holnap hús, majd tészta. Egyébként ezek a diéták mind a kevesebb bevételen alapulnak, mellesleg minden ételre szüksége van a szervezetnek, mert a fogyókúra után, amit nem ettél, no azzal fogod teleenni magad. Végig kell gondolni, hogy azt az étkezési szokást amivel lefogytál, tudod e tartani, mondjuk még 20 évig. Nem? Akkor bele se kezd.

Megnéztem magam a tükörbe és rájöttem, hogy kizárólag az én kitartásomon, a mennyiség visszaszorításán múlik, maradok kövér, vagy lefogyok. Nem igaz, hogy aki duci az rohadt jól érzi magát. Ez ámítás.

Az alapanyagcseréd 700 kalóriával működik add hozzá 7x a testsúlyodat x be 1,2 vel ha ülő munkát végzel. Ha közepesen aktív vagy 1,4-el. Ha fogyni akarsz az eredményből vonjál le 500 kalóriát. Ennyit ehetsz meg egy nap. rendelj a foddtól egy adag olyan ebédet, amihez a kalóriát is odaírják. Meglátod milyen kevés az a mennyiség. Naponta egyszer eszem ebédet,de azt ami jólesik, még rántott húst is, amit csak akarok, de figyelek a mennyiségre. És a maradékban gyümölcsöt. Este már nem vacsorázok, ha megéhezem szintén gyümölcs.


A lényeg: mértékletesség, mert csak az hízlal amit megeszel. Fizikai képtelenség a semmitől hízni, vagy nem fogyni. És kitartás, minden nap, mert van hogy csak 10 deka megy le egy héten, de van hogy 2 kiló.

Rajtad múlik egyedül!

2007. aug. 11. 23:01
Mindenki arról beszél, hogy fogyni fogsz ha rendszeresen mozogsz és kevesebbet falatozol mint azelőtt. Nos a helyzet a következő: naponta kocogok 3200 métert, csinálok 2-300 felülést, mellette egy kis bicikli, általában 20 perc,ill. a kondiban a többi "kinzó" eszközön nyujtok, emelek, evezek stb. ez napi 1,5 óra.(hétvége kivétel). Oda figyelek az étkezésre, kerülöm a kenyeret, az édességet a zsirokat szóval mindent ami "ellenség" ÉS SEMMI EREDMÉNY!!!!! Hónapok óta tornázom, kitartóan.
17. Bea70 (válaszként erre: 12. - Sarkanylany)
2007. aug. 3. 18:19
Megírnád ez milyen diéta? Milyen előírások vannak,tényleg jó ha csak a kenyeret és a cukrot mellőzi, de milyen a bacon és a tojás rántotta teljesen kenyér nélkűl?
16. Bea70
2007. aug. 3. 18:16
Nekem most nagyon bejön a súlykontroll, fogytam 4 kg, este 10 percet vagy 5-10 km- t biciklizem.
15. cukilany (válaszként erre: 10. - Kimy)
2007. júl. 10. 12:08

Szia!


A legjobb barátnőm is így volt ezzel. WC-re rendesen jársz? Neki ugyanis ez volt a baj, hogy csak 3-4 naponta tudott elmenni nagyvécézni, amióta megoldotta ezt a dolgot, fogyni is kezdett...

14. Ericii
2007. júl. 10. 11:52
szia kimy én pl rengeteget fogyokuráztam én semmi nem jött össze ha valaki mindta hogy ettöl fogyot azt vettem vagy ha attol fogyott azt vettem és semmi se torna semmi amikor kiderült hogy a hormonháztartásom fel van borulva teljesen a pajzsmirigyem nem müködik rendesen ugyhogy bármit csinálhatam volna semmi sehol ha akkarod emait irhatsz majd ott mesélek ericii@freemail.hu
13. Ági28
2007. júl. 10. 08:21

Sziasztok!

Nos ez a probléma nekem sem ismeretlen, sajnos!

Régebben nekem is könnyen lement pár kiló, most meg? De azért nem adom fel! Az én plussz problémám az, h időm nincs elmenni tornázni, futni nem nagyon tudok, mert térd problémáim vannak. Szobabiciglizni szoktam. Arra van napi egy órám. Rendesen kitekerem magam, de nem látom eredményét! Egyideig jó volt és látványos, de most valahogy megtorpant a fogyás. Bűnözni szoktam, de nagyon keveset! Szóval az érdekel mi a fnét csináljak, hogy a bringa is hatásos legyen??? Köszi előre is a válaszokat!

12. sarkanylany (válaszként erre: 10. - Kimy)
2007. júl. 9. 20:36

Én is azt hittem milyen macerás lesz az egész, de teljesen egyszerű és nem érzem azt, hogy fogyóznék. NA persze be kellett állítani magam arra, hogy nincs kenyér, krumpli, rizs, csoki, stb. NA egyedül azt volt nehéz megszokni, hogy nincs gyümölcs a bevezető szakaszba. Ez késöbb lehet.

De ezek igazából szinte az összes diétábnál hiányoznak :)


SZóval

Reggel: tejszínhabos kávé (mindkettő édesítőszerrel persze)

2-3 tojás rántotta (lehet benne gomba, szalámi, szalonna, sajt stb)


Ebéd: husi -bármi most csülköt sütöttem, tegnap csmell volt, előtte comb + saláta: általában görög sali, vagy párolt brokkoli, karfiol, répa

ha van kdvem megszórom sajttal.


Vacsi: teljesen változó. Valami maradék hús, vagy főtt tojás, egy kis császárszalonna...


A lányok szoktak leveseket is enni, én lusta vagyok megcsinálni :)


Most fogom kipróbálni a karfiolpürét.


De lehet enni sajtot, halat stb.


Ha elkezdenéd feltétlenül szedj vitamint melette , magnéziumot és kalciumot.


Hát most ennyi, ha van kérdésed írj!

2007. júl. 9. 14:38

szia kimy! irtad hogy fél éve próbálsz lefogyni és sok mindent kipróbáltál és nem fogytál semmit, szerintem ha tényleg hosszútávon kitartóan kevesebbet ettél mint előtte akkor el kellett volna indulni a fogyásnak...mivel nem csak egy két kiló van rajtad. kb. mennyi kalóriát ettél egy nap? vagy azt ird le mit? nem bűnöztél sokat? hogy csináltad a norbit, 3ast is ettél?

nem piszkálni akarlak ne haragudj, de ha mindent jó csináltál és nem fogytál semmit, akkor mindenképpen egy orvossal kéne beszélned erről, nincs e valami hormonális probléma a háttérben... esetleg ő még gyógyszert is tud irni ami segíthet...

10. kimy (válaszként erre: 9. - Sarkanylany)
2007. júl. 9. 14:26

hello!


köszi hogy leirtad a tapasztalatodat. hát én is probáltam az Atkins-et, miután megjelent magyarországon. de igazából annyi gondom volt vele, hogy nem igazán tudtam mit ehetek és mit nem. pár dolgot leirnál hogy miket szoktál enni naponta, mondjuk reggelire, vacsorára ilyenek...


köszi

9. sarkanylany (válaszként erre: 8. - Joyce)
2007. júl. 9. 14:13

Igazából azt ajánlom mindenkinek, hogy aki csinálni szeretné, az olvassa el elöbb a könyvet. Mert csak röviden is el lehet mondani a lényeget, de az ok-okozatot ott írja le. És amikor gond van megérted miért.

De nem csak a ch csökkentése a fontos, hanem enni kell zsírosat is, hogy a ketózis beinduljon. Az ember el sem udja hinni, hogy mennyi ch van pl a pariban és minden dologba tesznek cukrot és fel*zzák a ch-t.

Én nem vagyok éhes, de még akkor is eszem napi 3-4x, mert ez is kötelező. Igaz csak keveset, ha nem vagyok olyan éhes. De elég hamar el is telítődöm.

Az elején sem volt gondom a ch csökkentés miatt, nem fájt a fejem , nem szédültem, mert egy héten keszersztül folyamatosan csökkentettem azt.

Szóval szerezz be egy könyvet, szerintem könyvtárban is találsz, vagy boltban nincs több 2000 nél. Na persze nekem nincs hasznom ebből a vételből :)))

8. Joyce (válaszként erre: 7. - Sarkanylany)
2007. júl. 9. 14:03
Az Atkinsnak az a lényege, hogy a szénhidrátot kerülni kell?
7. sarkanylany (válaszként erre: 1. - Kimy)
2007. júl. 9. 13:56

Szia!


Az eredménytelen diéta sorát én is fel tudnám sorolni...

Nagyon nehéz kitartónak lenni. A másik, hogy a sokféle diéta váltogatása sem tesz jó. Mert lehet, hogy már kezdene hatni az egyik, de már váltottál, így nem érvényesül a befektetett munka.


De én azt vettem észre, hogy sajnos minél többet próbálkoztam annál nehezebben indul el a fogyás és sokkal lassabban. Régen 5 kg leugrott rólam 2 hét alatt minden megerőltetés nélkül. Most meg nagy odafigyeléssel talán egy hónap alatt.


Na és sajnos torna nélkül egyszerűen nem tudok fogyni a kezdeti 2-3 kg kívül. Szóval vannak olyanok, akiknek kell a tona, mint nekem!!!


ÉS egy dolgot tudtam meg mostanság... szóval ez csak konyha nyelven tudom most átadni: a sok diétától a szervezet a raktározási lázon kívül, vmilyen inzulin sokkba kerül és a vércukrod miatt nem tudsz fogyni. Ezért atkins könyv ajálja, hogy a szénhidrátokat kezdjük el csökkenteni. Azt hiszem nálam ez most bevált!

Én 3 hete atkinsezem és nagyon jól vagyok.

Tudom, hogy sokan ellenzik és veszélyesnek tartják, de minden féle vitamint, ásványi anyagot szedek és rengeteg nyers zöldséget eszem. Így próbálom elkerülni a bajt. Ez csak az én tapasztalatom, nem szükségszerű, hogy te is ezt csináld...

Biztosan sokan fognak tanácsot adni, meg kell hallgatni. De talán egy orvoshoz, diétetikushoz is elmehetnél. AZ ÁNTSZ szokott ingyenes megbeszéléseket folytatni, illetve sok művelődési ház rendz egészségmegőrző napokat.


Ha vmit segíthetek ír csak...


Nekem is sokat segítenek a hozzászólások, hogy kitartsak, vagy megvizsgáljak egy -két dolgot.


Sok sikert!

2007. júl. 9. 13:42

rólam is iszonyú nehezen megy le bármi, felfelé bezzeg annál könnyebben!


a tornát én is tudnám javasolni (bár mondani könnyebb, mint csinálni, tudom:)), illetve nem lehet, hogy azért nem működnek a diéták, mert mondjuk egy hét után feladod, és becsúszik valami nem oda való? (ezt csak azért kérdezem, mert én ilyeneken szoktam elcsúszni, hogy pl egy közös fagyizáson nekem is lemegy néhány gombóc, vagy egy kis pizza becsúszik, esetleg vendégségben valami kis süti, chips stb...)

5. kimy
2007. júl. 9. 13:38

hello!


Tudnál tippeket adni hogy neked hogy sikerült?


köszi

2007. júl. 9. 12:50

Önmagában kevés a diéta.

Talán ha egy kis fitnesst is beiktatnál.

Legalább is én így csináltam,és sikerült 15 kg-tól meg szabadulnom,ennyi volt a felesleg rajtam.

3. kimy
2007. júl. 9. 12:46

szia!


én fél éve kezdtem el kb. és azóta meg sem moccan a súlyom, ez alatt a fél év alatt probáltam Norbi-update-et, Alexandra-Súlykontrollt, 90napos-diétát is többek között. 170 cm magas vok, 85kg. Betegségről nem tudok csak egy egyhe fokú gerincferdülésről. az befolyásolhatja?

2007. júl. 9. 12:37

szia

Van valami betegséged?

MIkor kezdted a diétát?

Mivel próbálkoztál?

Mennyi ideig?

Súlyod?

magasságod?

1. kimy
2007. júl. 9. 12:28

Azért inditottam ezt a témát, mert én sajnos hiába fogyókúrázok, nem sikerül fogynom egy dekát sem. Kiváncsi vok másoknak is vannak-e ilyen problémái, és ha igen, olyan orvosolják vagy orvosolták.


Tehát ha vki tud segítsen, mert már rengeteg módszerrel probálkoztam, de sajnos sikertelenül.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook