Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Hiába fogyókúrázom, nem fogyok egy dekát sem" fórum

"Hiába fogyókúrázom, nem fogyok egy dekát sem" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
109. tixtina
2008. febr. 7. 13:59

Hála az égnek,túl vagyok a második mérlegelésen.

8 nap alatt 3 és fél kiló ment le.

Megkaptam a következő heti étrendemet.

Hát nem sokkal jobb,mint az elmúlt heti.

Kiszámítottam,kb 400 kalóriára jön ki naponta.

Emellett még nagyon edzeni sem tudok,mert egy döglött tevének is több ereje van nálam.

2008. febr. 6. 10:11
Hali. Valaki beírta a főzelék-saláta-joghurt-neméhezés ötletet. Snowboardozással együtt mintha..... ;)
107. c299b9bcdc (válaszként erre: 101. - Réka21)
2008. febr. 3. 21:30

centiben sem érzel különbséget? lehet, hogy jött fel rád egy kis izom, és zsír ment le, csak az izom nagyobb súlyú ezért nem mutatja a mérleg.


inkább centiben nézd a méreteidet vagy méress zsírszázalékot, ne a kilót nézd csak önmagában

106. tixtina (válaszként erre: 105. - 22f56b42c8)
2008. febr. 3. 21:06

ÓÓÓ.Nagyon köszi,el is felejtettem,hogy nem szabad éhezni.Csak gyorsan akartam fogyni.Igazad van,800 kalóriát be kéne állítanom.

Annyira elkeseredtem.Már a páromtól is megkaptam,hogy olyan vagyok,mint egy tank.:-(

105. 22f56b42c8 (válaszként erre: 104. - Tixtina)
2008. febr. 3. 20:59

oh.. nekem még 51 kiló hátravan:)) na majd az is megy:)

éhezni pedig nem szabad mert lelassul az anyagcseréd. ha keveset eszel, a szervezet elkezd tartalékolni..

104. tixtina
2008. febr. 3. 20:33

Minusz 40??? Bárcsak már én is ott tartanék.

Mondjuk elegendő lenne 25 kiló is.

Kedden kezdtem el drasztikus módszerrel,de nem sok ment le eddig.

Már nagyon éhes vagyok:((.de nem adom fel.

2008. febr. 3. 19:08
én diétával és mozgással fogytam pl januári hónapban 7 kilót:)
2008. febr. 3. 19:06

szijasztok

hogy megy a fogyi?

nekem megvan a minusz 40:)))) hálistennek... haladok lassacskán:)

101. Réka21
2008. febr. 3. 10:15
Sziasztok hetente 3szor járok aerobikra (step erősitő dance)ár 4 hete igy megy és nem fogytam egy dekát sem.A kajálásból is visszafogtam, de kicsit el vagyok szomorodva.Mit csinálok rosszul?Le szeretnék adni 4 kg-t.173cm vagyok és most 70 kg.Nyáron 65 voltam mert szinte semmit nem ettem, de most nem szeretnék sanyarogni.Lehet csak ugy menne?:(( Köszi a tanácsokat...
100. julis11 (válaszként erre: 96. - Mosolykja)
2008. febr. 1. 16:01
Megtaláltad?
2008. jan. 31. 13:02

Julis 11: egyet próbáltam, ami vmi intézet 14 napos diétája volt. nem fogytam egy dekát se, pedig mindent betartottam, és a végén anyám azt hitte, hogy beteg vagyok, mert nem volt erőm a fotelből felkelni. De kíváncsi vagyok, mire juttok, a diéta menetét pedig légyszi ird meg priviben.

Myly: remélem viccelsz. ide nem azért irogatunk, hogy ossza nekünk valaki az észt. a marhaságaidat tartsd meg magadnak.

98. 0c97fbb607 (válaszként erre: 96. - Mosolykja)
2008. jan. 31. 12:52
Hagyd abba,és fogadd el magad végre olyannak amilyen vagy.
97. julis11 (válaszként erre: 96. - Mosolykja)
2008. jan. 31. 12:47
Van a 7 napos diéta, a barátnőm 4 kilót fogyott vele. Az uncsim a 13 napos diétával 7 kilót. Én is elkezdtem a 13 napost, majd beszámolok. Ezeket próbáltad már?
2008. jan. 31. 00:27
Halihó, elolvastam egy csomó hozzászólást arról, ki mit mond, hogy hogy kell lefogyni. És akinek van még ötlete, az adjon már nekem, mert amit eddig csináltam, nem működött. Tornázok, fallabdázok, néha kondizok, nyáron úszok (átlag hetente 2-4 alkalommal mozgok 1-2 órát), próbáltam a kalóriaszámolást, a salátát, próbáltam, hogy csak fele annyit eszek, próbáltam sokszor keveset, kevésszer keveset, vagy hogy mindig ettem, amikor éhes lettem, és semmi. 3-4 kilót szeretnék lefogyni, és most jött el az a pont, hogy egész nap csak csüggedek, és már nem tudom, minek is nyúzom magam...
2008. jan. 30. 17:17

Én meg azt mondom, hogy hiába kezdtem el mindig egy fajta diétát...

Legyen az akár melyik, zóna, atkins, stb. bevált. Elkezdtem fogyni.

De könyörgöm, ki tudja ezt a végtelenségig csinálni? Nem tudnám megszokni, és állandóan számolni, táblázatokból kiválasztani az ételeket...

Ráadásul nekem, aki faluban lakik, egy elég sivár részén az országnak, nem tudom megoldani, hogy minden nap salátát egyek. Ma voltam a boltban és pl. még gyümölcs sem volt.

Friss teljes kiőrlésű dolgokról ne is álmodjak, örüljek ha kifli éppen van a boltban.

Szóval a lényeg, h nem túl változatos a kínálat errefelé.

Igaz, időnként nagybevásárlást tartok, és beszerzem a szükséges táplálékot.

Én úgy gondolom, hogy mindenből ehetek, de mértékkel. És a legfőbb, hogy ismerd meg magad, és rájössz, mi az ami gyarapítja a zsírpárnákat.

Nekem pl. a pékáru tesz be nagyon, a fehér lisztből készült dolgok. Ezért ezeket megpróbálom mellőzni, helyette bio magvas teljes kiőrlésű kenyeret eszem, azt is csak reggel.

Szerencsés vagyok, mert az édességet ritkán kívánom meg, így átlagban a cukrot is mellőzni tudom.

A sóval csínnyán bánok, és minnél kevesebbet.

Szóval mindennek a lényege az, hogy ismerd meg magad, érezd neked mi a jó, és tégy úgy. Állítsd össze a saját étkezési stílusod. Végy mindenből egy keveset, olvasd el az összes diétás tanácsot, és rakd össze azt, amit helyesnek találsz a testedre vetítve. És a siker nem marad el.


Az önismeretet gyakoroljuk, és próbáljuk meg legalább a saját testünket kordában tartani. Ez az igazi kihívás! Uralkodni magunkon!

2008. jan. 29. 16:22

párositságok norbit és az atkins diétát:)) én is azt csinálom:))) na meg a mozgást. nekem bejött:)

2007 május óta 37 kiló jött le és megy lejjebb szép lassan:)))

csak egy valamit ne tegyetek: ne koplaljatok! csak rosszabb lesz!!!!!!

sok sikert mindenkinek:)

2008. jan. 29. 16:20
A szauna nagyon jó,csak azt kellene kibirni, hogy utána ne egyen az ember, kondi teremmel társitva még jobb.
2008. jan. 29. 11:24

Sziasztok


Egyik barátnőmmel azt tervezzük hogy szaunába megyünk. Szerintetek a szauna fogyaszt? Kondiba is járok mellette majd.

2008. jan. 29. 11:03
A legjobb fogyókúra a sok saláta és főzelék no meg a simajoghurt.Ez mindenkinek bevált eddig.
2007. okt. 31. 16:31

szia Ági 29

szerintem de csak laikusként mondom, a szervezetedben nagyon leállt az anyagcsere és nem csak a stressz miatt jött vissza az összes kiló a barátaival.És hiába teketsz, bár az is jó, próbálj ki vlm másik mozgásformát a teljesség kedvéért. Én is csináltam a kis kalóriás fogyit, de utánna nekem vissza is jött, haverokkal... :(

Most eszek normálisan de figyelek a mértékre (mindig emlegetett )de semmit nem vonok meg magamtól. Na ez teljesen nem igaz mert kenyér nuku.De tésztát minden nap ezsek, de salival és az jobban eltelít és tovább is tart :)meg sokat inni és este nem zabálni a tv elött. Hanem ha reklám van (áldásosan sok )akkor mindig ki a fotelból és tornázom. A család ugyis eltűnik és ha nem akkor is. egy idő után megértették és nem nevettek ki hanem támogattak.Ez ugy e jo mert 1 reklám 10 perc és 1 jó film alatt ugye 4-5 is van belőle. Igy tévénézés közben letudom az edzést is. Megmozgat és fogyok is.Próbéld ki ha van kedved. :)

89. Ági28
2007. okt. 10. 13:05
Sziasztok! Rajtam most van egy jó 10-es, aminek szíííívesen látnám hiányát! Pár éve, mikor 5-6 volt rajtam jártam dietetikushos, és akkupunkturával és az által összeállított 600 kalóriás hamikkal lement még több is, mint amennyit szerettem volna. A napi 600 kalória nem volt vészes, be lehetett tartani, csak drága volt a kezelés és mikor magamtól is tartottam a napi kajaadagot, otthagytam. Ami most rajtam van, azt a stressznek tudom be. Minden nap bringázom 40-60 percet, de mintha nem tenném. ha kimarad, akkor az egyből meglátszik, ha tekerek, akkor semmi. Nem eszem sokat, nem zabálom tele magam, mégsem mennek a kilók! Kicsit kilátástalannak tűnik a dolog...
88. Verocsxx (válaszként erre: 84. - 8d784868d0)
2007. szept. 6. 18:15
Én is egyetértek veled, az esetek többségében tényleg jó az, amit írtál. De sajnos ismerek olyan személyeket, mint pl. én is, akiknek ez nem vált be. Én pl. a kolléganőmmel elkezdtünk fogyókúrázni. Konkréntan valamilyen amerikai diéta alapján. Ő 1 hét alatt 3 kg fogyott, én egyet sem. Nem egy hétig csináltam, nekem nem vált be. Sajnos az én szervezetem más. A táplálékkiegészítőkkel viszont már az első héten megmozdult a mérleg lefelé. Nekem ez vált be. De minden szervezet más.
87. Verocsxx (válaszként erre: 86. - Anneke)
2007. szept. 6. 18:13
szia, speciel én antidepresszánstól híztam meg. Teljesen megváltoztatta az anyagcserémet. Táplálékkiegészítők segítségével fogyok éppen (nem fogyibogyókkal).
86. anneke
2007. szept. 6. 16:34

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy valaki hízott-e el anti-depresszáns gyógyszertől? Ha igen akkor utánna hogy sikerült leadnia a kilókat? Az idén 4 hónap alatt felszedttem 12kg (mellette majdnem mindennap futottam 5-8km-t) Heti min. 4 alkalomma edzőterem meg kétszer bodystyling. Ehhez jön, hogy szinte csak zöldségeken élek. 4 éve 113kg voltam akkor 5 hónap alatt lefogytam 68 kg-ra futással és diétával de most ez nem működik.Egyszerüen nem adok le egy grammot sem!Valaki bárki, Minden ötletnek örülnék.

85. Ancika (válaszként erre: 84. - 8d784868d0)
2007. szept. 6. 16:33
maximálisan egyetértek veled!!
84. 8d784868d0 (válaszként erre: 79. - Nyuler@citromail.hu)
2007. szept. 6. 16:25

a lényeg az önuralom!

vagy eszünk és hízunk, vagy nem eszünk és nem hízunk./ + fogyunk!*/

a többi sallang,. ez az egyél vacsira joghurtot, és reggelire egy almát, ebédre 2.5 deka rántott húst, 3, deka padlizsánnal... ez nonszensz.

ettől senki sem fogyott még le, vagy aki igen annak visszajött!

ember nincs aki ezt évekig tudja csinálni, vagy ha igen akka más dolga sincsen!

mert a legtöbb ilyen tuti receppt ezt ajánlja! hogy eztuán egész életünben éljünk így!

elképzelem ahogy az emberek akik ezt csinálják, a mónika show- helyett, ülnek a konyhaasztalnál, és osztanak szoroznak, hogy mit kell enni és mennyit!

jóérzésű embernek már ettől étvágya támad amikor 34-szer írja le hogy rántotthús! nem hiszi valaki? próbálja ki!

ebédeljen meg, egye magát teli, aztán kezdje írni hogy rántott húS!!!!

farkas éhes lesz pár perc mulva, és a nyál is összefut a szájában! hja...szegény Pavlov tudta hogy ezt kell gyakorolnia kutyákon, a kaja említése is reflexeket vált ki, hát még a látványa!

ehetünk mindenből, bármit! mint előtte, csak sokkal-sokkal kevesebbet!


ez a titok!

83. 8b68ade120 (válaszként erre: 82. - Margitnéni)
2007. szept. 6. 16:14

Szia!

Nem olvastam vegig az osszes hozzaszollasodat, ezert lehet, h olyat kerdezek, amit mar elmondtal. Akkor bocs.

Voltal dietetikusnal vagy masik orvosnal? Hatha ok tudnak segiteni.

En jartam egyszer egy maganrendelobe dietetikushoz. Sokba kerult, ezert is hagytam abba. De o szemely szerint velem foglalkozott. Nekem allitotta ossze a napi menumet es sikerult is vele fogynom. A baj a kitartassal volt. Amikor otthagytam ot, a rossz szokasok is visszajottek. De fogytam vele 15 kilot.

Keress egy taplalkozasi szakembert, szerintem.

2007. szept. 6. 14:36

Normáliséknál biztos úgy működik a dolog, hogy kevesebbet eszik, és fogy. De én annó 1000-1200 kalórián sem fogytam, sőt egyhetes léböjt alatt még hízni is sikerült.

Mit mond az orvos?-diétázzak. De doktorúr diétázom és még hízni is sikerül közben.

Hát igen, le van lassulva az anyagcseréje, így a doki, akinél a pajzsmirigy betegségem miatt voltam. És ezzel a témát lezárta, és fogalmam sincs hova forduljak.

Hosszú idő után a * diétával végre sikerült kb. 10 kilót leadnom 3 hónap alatt. Utána elkezdtem enni, de nagyon keveset, az édességet egyátalán nem kívántam, kb. két hónap alatt 20 kiló úgy rám ugrott, hogy csak azt vettem észre, hogy fulladok.

Valaki írta, hogy 3-4 szendvics helyett együnk kettőt. 3-4-et ha meghalnék se bírnék lenyomni, 2-höz is erőlködni kellene. Amikor olyan fogyókúrát csináltam, amihez elő volt írva, hogy mit egyek és mennyit, úgy tele volt a hasam, ahogy előtte soha. Persze nem is fogytam.

81. helenhadsell (válaszként erre: 80. - C469e38f6f)
2007. szept. 6. 11:36
én napi 2-3000 -el fogyok
80. c469e38f6f (válaszként erre: 76. - Verocsxx)
2007. szept. 5. 18:27

Persze, hogy nem jött be. Gondolj bele, ha valaki elfogyaszt napi 3500 kcal-t éveken keresztül és elhízik, majd mérsékli a kalóriabevitelt pl.2500-3000 kcal-ra, de a szervezetének a normális működéshez csak 1800-2000 kcal-ra van szüksége, akkor nem nagyon fog fogyni.A fogyás kb a napi szükséges kalóriánál 500 kcal-lal kevesebb bevitel esetén fog beindulni.

És hát mozogni is kell.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook