Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hétfőn lesz epehólyag eltávolításom. Hogy oldjam meg a problémám?! fórum

Hétfőn lesz epehólyag eltávolításom. Hogy oldjam meg a problémám?! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. Dinuss (válaszként erre: 31. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 23. 11:33
Mindenkeppen jarj az orvos nyakara es vetesd ki,mert nem jatek es a hasnyalmirigyedre is atterjedhet es az a legrosszabb esetben halalhoz is vezethet.
31. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Misz)
2009. okt. 23. 09:45
Vajon az epehlyagpolipnak is vannak ilyen súlyos következményeik? Én úgy érzem valami nagyon nincs rendben mert állandóan fáj jobb oldalt és most már középen meg balra is ráterjedt. Remélem nekem is kiveszik mert a polip meg még rákosodhat is..
2009. okt. 23. 09:13
Örülök,hogy jól sikerült a műtét és jól vagy. A lehető legjobbakat kivánom továbbra!
29. Dinuss (válaszként erre: 28. - Mommy)
2009. okt. 22. 14:46
Nagyon szepen koszonom es hasonlo jokat kivanok neked/nektek is!!!
28. mommy (válaszként erre: 27. - Dinuss)
2009. okt. 22. 14:10

Nincs mit! Örülök ha ezzel is segíthettem!

Gyors felépülést és sok boldogságot kívánok neked és családodnak!!!

27. Dinuss
2009. okt. 22. 11:22
Nagyon jol esik,hogy ennyire szurkoltatok nekem igy ismeretlenul is!Nagyon sokat jelent ez nekem!KOSZONOM!!!!!:)
26. Dinuss
2009. okt. 22. 11:21
Sziasztok!Igen mar jol vagyok!Ma megyek varrat szedesre!Anyukamek kijottek hozzam es itt lesznek hetfoig!Nagyon nagy segitseg ez nekem.Meg nem nagyon emelhetek de jovohettol ezt nemtudom megoldani.A mutet teljesen jolsikerult.Nagyon hamar felepultem es nagyon orulok ennek.
2009. okt. 21. 10:15
Mi van veled,hogy vagy?Remélem már sokkal jobban.
24. misz
2009. okt. 12. 22:34

Már biztosan túl vagy a műtéten. Remélem a körülményekhez képeset jól érzed magad, és a problémádat is sikerült megoldani.

írj majd, ha már erős leszel!

Gyors felépülést kívánok! :)

2009. okt. 12. 22:02
Várjuk ám, hogy beszámolj arról, hogy szerencsésen és könnyedén estél túl az op.ón?!Mesélj, ha már erre is lesz kedved!
2009. okt. 12. 19:21
Remélem már túl vagy a nehezén!És jól érzed magad.Drukkoltam neked.JÓ éjszakát.Pihenj sokat,vigyázz magadra és a babára.
2009. okt. 12. 13:17
Gyógyulást és gyors felépülést kivánok neked!!!
20. mommy (válaszként erre: 17. - Dinuss)
2009. okt. 12. 12:21

Dinuss!

Veled vagyok, szorítok neked!

Mielőbbi gyógyulást kívánok! mommy

19. misz
2009. okt. 10. 22:23

A kislányom másfél éves volt, amikor megoperáltak. Én elég rosszul voltam az első 3 nap, de utána gyors javulás jött.

Lehet jó lenne, ha legalább 1-2 napot szabira tudna jönni a Párod, ki tudja hogy viseled majd.

Aztán meg próbáljatok mindent előkészíteni a Pároddal délelőttönként, hogy a lehető legkevesebbet kelljen ugrálnod. Fürdés ügyben én is úgy gondolom, hogy pár napig elég lesz a letörölgetés, nem homokozik még az a gyerkőc. :D

Gyors gyógyulást kívánok!


Azért kell kivenni az epehólyagot, mert akár kő, akár törés van az epepangást okoz, ami fertőzéshez vezethet, az meg hasnyálmirigy gyulladáshoz, az meg végső estben halálhoz. Persze, ez igen ritka, mert igyekeznek megelőzni.

2009. okt. 10. 21:51
Ne izgulj, és gyors felépülést! Bizony, ilyenkor érzi az ember a családi összefogás hiányát.
17. Dinuss
2009. okt. 10. 21:07
Laparoszkopias lesz!Raadasul reggel megyek megcsinaljak es este jovok haza.Minden attol fugg,hogy hogy fogom erezni magam a mutet utan!Nagyon remelem,hogy minden rendben lesz!
16. Berenik (válaszként erre: 9. - Dinuss)
2009. okt. 10. 19:15
Szerintem este törölgesd meg langyos vizes ruhával, és elég. Úgy is a megszokott rend a fontos a babánál, a törölgetéssel meg felfrissíted, és letörlöd a pisis popsit. Kitartást!
15. era06
2009. okt. 10. 19:10
Műtét egyik fele az orvosokon múlik, a másik meg rajtad. Ki, hogy bírja a gyűrődést. Vágni kell, vagy fúrni?(laporoszkópia) Biztosan sikerül hamar felépűlni. Szerencsés mőtétet
2009. okt. 10. 19:07
Én egyre többször görcsöltem, aztán már hetenként, végül olyan beteg lettem-pedig nem szoktam megjátszani magam-hogy azt hittem eljött a vég. Bementünk az ügyeletre, és ott a leletek kimutatták, hogy a sok elszabadult kő miatt a hasnyálmirigyem begyulladt. Azonnal befektettek, megvontak tőlem kaját, folyadékot, szerencsére reggelre valami lipázmipáz megfeleződött, így megúsztam a tükrözést is. De másfél hét után a doki azt mondta, ha már bent vagyok, menjek neki az epeműtétnek, mert egy újabb h.mgyulladás véhzetes is lehet. No, én besz.ri vagyok, de a műtétre talán legyinteni lehet, így utólag. Ez a 3 lukas módszer volt, semmit nem éreztem, mert altattak, 2 napig húzgáltam magammal a tasakot, de gyönyörűen gyógyult.Otthon sem volt semmi probléma, s 1 hét után dolgozni álltam. Volt ott egy klinikai takarítónő, ő 2 nap múlva dolgozott, csak beugrott egy műtétre:: Szóval, ha nincs komplikáció, óvatosan, kényszerből lehet házimunkát végezni.
13. gerna
2009. okt. 10. 19:06
Ne fürdesd meg mindennap... most az lesz a fontos, hogy te helyrejöjjél, a baba kibírja fürdés nélkül.
2009. okt. 10. 19:06
egyébként anyukámnak is volt epeköve mikor velem volt terhes.neki 300!db követ vettek ki akkor.
2009. okt. 10. 19:01
de nekem nincs epekő hanem a hólyag van "csak" megtörve...tehát nincs ott nekem semmi kő amit mindenképp elkell távolítani.
10. Dinuss (válaszként erre: 8. - Petraaa)
2009. okt. 10. 18:59
Petra!En 28 hetes terhes voltam amikor kiderult,hogy epekoveim vannak!Sajnos ezzel hiaba dietazol,mert ha kesobb begorcsol,mint most nekem akkor az eletveszelyes is lehet!Ma el is vitt a mento hajnalban es meg akartak meg ma muteni de hazajottem es megbeszeltem,hogy hetfon visszamegyek!
9. Dinuss (válaszként erre: 7. - Berenik)
2009. okt. 10. 18:57

Senki sajnos!Belgiumban elunk es nem itt van a csalad sajnos!A szomszedok sem olyanok mint otthon!

Majd kiderul hogy fogom magam erezni mutet utan...szerencsere a kicsi nem nagyon nyafis csak igy este fele.Amugy elvan az agyon es melle fekszek es jatszunk ugy.Csak a furdetes lesz kicsit gond.

2009. okt. 10. 18:56

Sziasztok!

Igazából én azt szeretném megkérdezni tőletek h miért kellett az epehólyagot eltávolítani,ugyanis nekem most derült ki 14 hetes terhesen h 2 ponton élesen megtört az epehólyagom.Néha vannak nagyopbb fájdalmaim is de a doki szerint ezt diétával és gyógyteákkal enyhíteni lehet.

Nektek miért kellett a műtét?

7. Berenik (válaszként erre: 2. - Dinuss)
2009. okt. 10. 18:45
Szomszéd, barát, senki nincs aki segíthetne?
6. mommy (válaszként erre: 2. - Dinuss)
2009. okt. 10. 18:41

Elég nagy dilemma!! De mivel a szükség törvényt bont, óvatosan biztosan el tudod látni a picit!

Szerintem nem fog összedőlni a világ, ha 3-4 alkalommal reggel fürdeti meg a férjed! Bár tudom a pici fiad megszokott rendje egy kicsit változik, de mint írtam szükség törvényt bont!

Egyébként is akkor, az adott helyzetben ki fog derülni, hogy mit bírsz! Ne idegeskedj előre, mert az nem használ, se neked, se a picinek!

A műtéttől ne félj, nagyon hamar fel fogsz gyógyulni utána!!!! Nem a világba beszélek, én 6 évvel ezelőtt estem túl rajta!

Fiatal vagy és a fiatal szervezet előbb regenerálódik!

Bocsáss meg nem az észt osztom, csak segíteni próbálok! Szóval próbálj meg nem idegeskedni!!

Kitartást és mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!

2009. okt. 10. 18:33
Az én nagyfiam 3 hónapos volt mikor engem műtöttek.Három napig bent feküdtem.Hétfőn mütöttek,kedden gyomor tükrözésre vittek 80-km-re.Szoptatni nem volt szabad az altató szer miatt.A tejet lefejtük és kiborítottuk.A szívem majd meghasadt közben.A férjem az anyám és az anyósom maradt itthol a babával.Nyegyedik nap hazaengedtek.a tejem elapadt.Sem álni sem ülni nem tudtam,csak feküdni!!!Nem akarlak elkeseríteni,de nem lesz könyü dolgod...Bizzál a legjobban.Drukkolok neked,hogy jobb legyen,mint nekem.Jobbulást nektek,és sok szerencsét kívánok!!!!
4. Dinuss (válaszként erre: 3. - Mommy)
2009. okt. 10. 18:27
pont elotted irtam!:)
2009. okt. 10. 18:17
Mire gondolsz?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook