Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epehólyag eltávolítás utáni problémák fórum

Epehólyag eltávolítás utáni problémák (beszélgetős fórum)


25. babumargareta (válaszként erre: 24. - C9f9b53798)
2015. ápr. 20. 20:00
Kőszőnőm a válaszodat kedves Tabula_Rasa,,ez az jelenti ,hogy türelem ,türelem,,a hasmenés még elviselhető,mert beveszek egy Loperamidot és elmúlik,,,de az állandó félelem ,,vajon mit egyek és mit ne egyek ez kikészit,,,
24. c9f9b53798 (válaszként erre: 23. - Babumargareta)
2015. ápr. 19. 16:11
Hasmenés nekem még mindig van, pedig négy éve műtöttek, de hasi problémák és egyéb kb. másfél év alatt szűntek meg, igaz én nem diétáztam. A hm sajnos elég tipikus tünet epehólyag nélkülieknek, reggeli első étkezés után jelentkezik...
2015. ápr. 18. 16:57

Nekem 8 hónapja vették ki az epehólyagomat azóta is diétán élek és azzal együtt hasmenéssel küzkődők,,,

mindegy ,hogy mit eszek,,a reggeli keserü szájiz,,meg fejfájás gyakran jelentkezik ,,mit

tudnék váltóztatni az életemben ,hogy valahogy

jobban érezzem magam,,hiába vették ki az epehólyagomat?

22. kleeri (válaszként erre: 1. - HappyDayandNight19)
2015. febr. 25. 11:21

nekem 23 epekövemet vették ki és vele együtt az epehólyagot, de nekem az égvilágon semmi bajom,

azaz hogy egy ideig nehéz volt wc-re menni, de már az is megoldódott

a műtét már 6 éve volt

2015. febr. 25. 10:29

Nekem is van azóta a délelőtti órákban (reggeli után) hasmenésem, nem minden nap, de elég gyakran, nehéz volt elfogadni, az elején tényleg visszatarthatatlan volt, most már javult. Enni a kukoricát nem tudom, de előtte sem tudtam, már négy éve műtöttek, elfogadtam.


Szülés után műtöttek közvetlenül, azóta szültem még egy gyereket. Ez van, hogy ennyi mindenre ilyen a reakció, az tényleg nagyon rossz lehet, nekem csak délelőtt jelent gondot, epés a székletem valóban, a háziorvosom magyarázta el, hogy az egész éjszaka csorog az epe (nincs hólyag ami tárolná), és az első bevitt tápanyagot pillanatok alatt feldolgozza, emiatt van a hasmenés. Fájni nekem is fájt a hasam majd egy évig, megszűnt, igaz én nem tudtam a diétát tartani, mert szoptattam.


Mivel már majd másfél év eltelt a műtét óta, azért nem gondolom, hogy ez teljesen normális, bár minden ember szervezete más, nekem is van olyan ismerősöm, hogy műtét óta már csontsovány, mert a húslevestől kezdve szinte mindentől rosszul van.


Nekem a kukorica ami "epegörcsöt" okoz, és a tejszínhab, tejszínes dolgok fokozottabban hasmenést váltanak ki, de délelőtt mindegy mit eszek reggelire, van egy plusz köröm a wc-n heti többszöri gyakorisággal.

20. Ata06 (válaszként erre: 19. - HappyDayandNight19)
2015. febr. 25. 10:18

Igen. Nézesd meg a májenzimeket is, de ha jó doki, akkor úgyis fogja tudni miket kell vizsgálni.

A körzeti orvos is tud rá beutalót adni.

2015. febr. 25. 10:11
Akkor keresek egy belgyogyaszt. O is kiirhatja a hasnyalmirigy enzim vizsgalatot ugye?
18. Ata06 (válaszként erre: 16. - HappyDayandNight19)
2015. febr. 25. 10:10

Lehet, hogy másmilyen kell.

Nem mindenkinél válik be ugyanaz.

17. Ata06 (válaszként erre: 9. - Fokhagyma)
2015. febr. 25. 10:08
Igen azt akartam írni, de elütöttem a betűt.
2015. febr. 25. 10:08
De igen, kaptam azt szedem is
15. Ata06
2015. febr. 25. 10:07
Máj problémánál is lehet hasmenés.
14. Ata06 (válaszként erre: 12. - HappyDayandNight19)
2015. febr. 25. 10:07
Az gyomorsav és valószínű epe keveréke. Savlekötőt nem kaptál? Fájdalmad nincs?
13. fokhagyma (válaszként erre: 5. - HappyDayandNight19)
2015. febr. 25. 10:05
Esetleg egy jó belgyógyász, aki mindent kivizsgáltatna még, ami nem volt?
2015. febr. 25. 10:05
Hanyni igaz nem hanytam de volt h feljott valami aztan vissza is ment...es gondolom az volt mivel borzaszto keseru volt...
2015. febr. 25. 10:04

Hasnyalmirigy enzim nem volt nezve. Koszi a tippet!

Igen, volt alul is felul is tukrozes, de semmi problema nem volt :S

2015. febr. 25. 10:03
Igen, azért sárgább, mert alul távozik az epe. De még mindig jobb, mintha epét hánynál. :)
9. fokhagyma (válaszként erre: 4. - Ata06)
2015. febr. 25. 10:02

Még pontosabban: gasztroenterológus


Szerintem is az kellene. Engem sok éve műtöttek, mindent ehetek.

2015. febr. 25. 10:02
Colonoskópiát is csináltak?
7. Ata06 (válaszként erre: 6. - HappyDayandNight19)
2015. febr. 25. 10:02
A sárga szín hasnyálmirigy problémánál szokott lenni. Hasnyál mirigy enzimeket is néztek a vérvételben? Zsírosabb állagú nem szokott lenni?
2015. febr. 25. 10:00
Amikor megy a hasam meg sokszor amikor normalis allagu akkor is nem barna, hanem inkabb sargasabb :S
2015. febr. 25. 09:59

En is betartottam a dietat... Lehet vissza megyek a dokihoz.

Gasztrosnal voltam, mindenre ki vagyok vizsgalva de semmi :S azt mondta h az epem miatt..hat kossz, de semmit nem mondott h mit csinaljak h jo legyen.

Verkep is rendben.

2015. febr. 25. 09:51
gasztroenerológusnál
2015. febr. 25. 09:50
Azóta voltál ezzel a problémával gasztr eneterológusnál? Mert ez sok mindentől lehet sajnos. Nem biztos, hogy az epe a ludas. Vérképed mikor volt utoljára csinálva?
2015. febr. 25. 09:49

Szia!

Nekem 2012 októberében volt műtétem. Én a 6 hetes diétát keményen betartottam, és hál Istennek, ehetek mindent. Van hogy rámjön a szapora, ami sárgább, és akkor látom, hogy az epe távozik, de rosszul azóta soha nem voltam. Nemértem Te miért nem bírod a tejterméket, vagy a gyümölcsöt. Ez nem normális, én megkérdezném azt az orvost, aki műtött.

2015. febr. 25. 09:40

Sziasztok!

Még 2013 szeptemberében vették ki az epehólyagomat. Azóta megkeseríti az életemet. Semmi zsírosabbat nem bírok megenni, se tejtermékeket, se gyümölcsöt max ritkán a banánt tolerálja a szervezetem de pl. az almától is hasmenésem van. Ugyan így nem bírom se a kávét se a teát. Paradicsom,paprika,uborka, káposzta és még sok egyéb dolog kilőve. Ha eszek ezekből akkor nem csak aznap, de másnap is megy a hasam illetve oldalt a műtét helyén feszül. Ugyan ez van ha kevesebbet eszek. Mivel fogyókúrázok elég nehéz összeállítani mit egyek... :/

Van valaki hasonló cipőben? Egyáltalán ez normális dolog? Lehet rajta változtatni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook