Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hétfőn lesz epehólyag eltávolításom. Hogy oldjam meg a problémám?! fórum

Hétfőn lesz epehólyag eltávolításom. Hogy oldjam meg a problémám?! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. 2265582793 (válaszként erre: 58. - Jashmine)
2010. okt. 27. 18:49
Hogy lehet kezelni azokat a fránya köveket? Engem is érdekelne.
61. Lamy (válaszként erre: 58. - Jashmine)
2010. okt. 27. 18:33
Hogy oldottad meg ezt a problémát, érdekelne? Akinek kövei vanna, vagy esetleg "csak" epehólyag gyulladása az nagyon kellemetlen tüneteket okoz, és gondolom mindenki csak szabadulna a kínoktól. Nekem állandóan fáj az epém környéke, de követ eddig nem találtak, de nagyon sokat kínlódom,ezért is regisztráltam, hátha van valami jó ötleted számomra!
60. Dinuss
2010. jún. 16. 13:50

Draga Mommy!

Igen jol vagyunk minden rendben!!!Remelem te is jol vagy!!Puszi

59. Dinuss (válaszként erre: 58. - Jashmine)
2010. jún. 16. 13:50

Szia!Ezt kinek irtad?

En mar fel eve tul vagyok a muteten es nem volt elkerulheto.Olyan gorcsom volt,hogy a mento vitt el es a holyag tele volt kovel.Azota,mint irtam annyi maradt,hogy hasmenesem van zsiros etkezesek utan.

2010. jún. 16. 13:16
szia.az eltávolitással nem oldódik a problémád,mert a szervezeted ujra termelhet köveket,de már nem az epehólyagben,henem az epevezetékben,majd a májban,és a hasnyálmirigyben alakulhatnak ki.Az epekövek kalcium hiánytol alakulnak ki.Ahhoz,hogy az ételt megemésszük,szükségünk van epére,és a hasnyálmirigy enzimjére.Egészséges állapotban az epe állandóan termelődik.A fő epevezeték kapuján van egy zár,olyan "Szezám tárulj",neve Oddy-kapu.Amikor kinyílik,az epe a patkóbélbe kerül és elkezdi bontani az ételt.Ha az étel elfogyott a kapu is bezárul.Az orvos javaslata,inkább a műtét,hogy elkerüljük a szövődményeket.Elvileg igaza van,viszont az epehólyag nélkül az Oddy -kapu nem nyílik ki.Az epe addig gyűlik,amíg a nyomás az epevezetékben el nem éri a 300 Hgmm-t,utána a kapu nem bírja tovább és kitárul,s ez már nincs kapcsolatban az étellel.Ha kis mértékben nyílik ki,az epe a patkóbélbe jut,s mivel nincs mit emészteni,gyulladást okozhat.De van valami,ami mindenkinél egyforma-normáli emésztésről már nem lehet szó.Ebből kell a következtetést levonni. Ha van lehetőség elkerülni a műtétet,ragadjuk meg.Én azt tettem,és nem bántam meg.Engem két egymástól különböző városban írtak ki műtétre és egyikre sem mentem el.Akkor még nem tudtam,de mára már tudatosult bennem,hogyakkor jól döntöttem.Persze mindenki maga dönti el,mit akar tenni?Van rá mód,hogy kezeljük azokat a fránya köveket. Nem akarlak lebeszélni a műtétről,mert ebbe csak Te dönthetsz én csak a véleményemet írtam le. Jó egészséget kívánok. Jashmine
57. mommy (válaszként erre: 56. - Dinuss)
2010. jún. 16. 09:40

Atya Úristen így rohan az idő?! Máár 1 éves ez a kis legény?! Kész "férfi"!!!

Remélem jól vagytok!! Üdv itthonról mommy

56. Dinuss (válaszként erre: 55. - Mommy)
2010. márc. 7. 18:34
Nagyon szépen köszönjük!Remélem hamar meggyógyul!:)
55. mommy (válaszként erre: 54. - Dinuss)
2010. márc. 7. 14:38

Örülök neki, hogy jól vagytok!!!

Egyre szebb ez a lurkó!!

Jobbulást kívánok neki!!!!!!

54. Dinuss (válaszként erre: 50. - Mommy)
2010. márc. 7. 12:28
Köszönjük szépen jól vagyunk,bár most a kis törpém köhög meg folyik az orra.Elkapta a nagypapájától valószínű.
53. Dinuss (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2010. márc. 7. 12:27
Hát én nem nagyon húznám a dolgot,mert azok alapján amiket elmondtál,elég súlyos állapotban lehet már a dolog.
52. Pocok:) (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2010. márc. 7. 08:38

A hasnyálmirigy gyulladás életveszélyes állapot,nincs olyan hogy nem vizsgálnak meg...

Akkor be kell menni az ügyeletre vagy egyenesen a kórházba...sajnos sok tapasztalatom van benne.

(család)

2010. márc. 7. 08:24

Köszönöm szépen a segítséget!

Engem egyenlőre nem műtenek, mert a csőd szélén áll a kórház és arra sincs pénz, hogy megnézzék uh-n mi a helyzet, de pár hete iszonyatosan fáj a bal oldalt ugyanott mint jobbra az epe. Néha a vállba sugárzik és övszerűen hátra, és sárga hasmenéses székletem van. Szerintem ez hasnyálmirigy gyulladás :(

De a doki nem hajlandó megnézni, mert nem tudom igazolni hogy kontrollra kell járnom az epehólyag és veseciszta miatt. Már azon is gondolkodtam elmegyek magánba ott legalább rendesen megvizsgálnak. Mert ezzel már nem lehet játszani. Azt nem tudom mitől lenne, elvileg epekő okozhat hasnyálmirigygyulladást de az tudtommal nekem nincs csak polipok. Nagyon aggódom mert már nincs olyan nap, hogy valamelyik oldalt be ne görcsölne..

50. mommy
2010. márc. 6. 22:26

Szia Dinuss!!

Hogy vagytok ott a messze-távolban?????

Egészségesek vagytok????

Üdv neked és kis családodnak!!!! Mommy

49. Dinuss (válaszként erre: 47. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 16. 12:38

Szia!

Hozzám műtét után bejött az orvosom és közölte,hogy semmilyen diétát nem kell tartanom!

Én így is tettem és semmi gond.Annyi van talán,hogy ha nagyon zsírosat eszek akkor rá fél órára megyek a wc-re mert meghajt.Amúgy semmi különös.Mikor műtenek?

48. mommy (válaszként erre: 47. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 13. 18:01

Szia!

Nyolc évvel ezelőtt műtöttek, azóta nem volt komoly problémám, (görcsök stb ilyesmire gondoltam.)

Persze vannak bizonyos ételek, amikre oda kell figyelni,pl: szárazbab, kelkáposzta, ezek okoznak néha teltség érzetet. de egyébként semmi komoly. Ha kihagyok étkezést, stb, akkor sem történik semmi. Édességet is ehetek.

Bizonyos ételekre oda kell figyelni!!

Egyébként nincs úgynevezett epe diéta, az egyéni, hogy ki mire érzékeny!!!!!

Fel a fejjel!!!!

2010. febr. 12. 20:37

Szia!

Remélem minden rendben a műtét óta. Úgy néz ki hamarosan engem is meg kell műteni de hallottam olyanokat hogy nem lehet étkezést kihagyni, édességet enni stb..

Ez igaz? Mire kell figyelni ha az ember epehólyag nélkül él?

Köszi!

Minden jót Neked!

46. Dinuss (válaszként erre: 45. - Mommy)
2009. dec. 26. 18:57

Szia mommy!!

Nagyon szepen koszonjuk es nektek is Bekes Boldog Unnepeket kivanok!

45. mommy
2009. dec. 26. 15:02

Szia Dinuss!

Békés Karácsonyt és Sikerekben, Egészségben Gazdag Boldog Újévet kívánok, neked és kis családodnak!!!

44. Dinuss (válaszként erre: 43. - 0e9445d7ac)
2009. nov. 16. 12:21
A doki a mutet utan amikor bejott vizitelni kozolte,hogy semmilyen dietat nem kell tartanom.Azert persze vigyazok a tul zsiros etelekkel azt azert nem eszem de a tobbi mind mehet.
2009. nov. 15. 11:47
Szerintem még azért diétázz.Mert később még bajod lehet e miatt.Jó egészséget nektek!!
42. mommy (válaszként erre: 41. - Dinuss)
2009. nov. 15. 10:31

Örülök neki!!! :))

Sok- sok boldog pillanatot és jó egészséget kívánok neked és kis családodnak!!!!

41. Dinuss (válaszként erre: 40. - Mommy)
2009. nov. 14. 22:41
Szia mommy!Koszonom szepen mar teljesen jol!Mar a koldokomnel sem erzekeny a seb es 100%-osan el tudom latni a dolgomat itthon es a kicsit is!:) Jah es azt eszek amit akarok,nem kell dietaznom!:)
40. mommy
2009. nov. 14. 21:11
Szia Dinuss! Hogy vagy? Javulgatsz?
39. Dinuss (válaszként erre: 37. - Mommy)
2009. okt. 27. 09:34
Igen azt eszre vettem,hogy az erzekenyebb.Meg a jobb oldalamon levo is az de a koldoknel jobban.
38. Dinuss (válaszként erre: 37. - Mommy)
2009. okt. 27. 09:33
A parom mar itt elt.O az anyjaval jott ide meg amikor 15 eves volt.Az anyja meg egy itt elo magyar ferfihez ment hozza.En a paromat a neten ismertem meg es igy kerultem en ide.Ennek mar 5 eve.:)
37. mommy (válaszként erre: 35. - Dinuss)
2009. okt. 27. 09:09

Az még egy darabig látszik és az időváltozást jelezni fogja. De nem vészes és egy idő múlva az is majdnem teljesen eltűnik.

Ha nem vagyok indiszkrét, hogy sodródtatok olyan messzire? A férjed ott vállalt munkát?

További szép napot és jó egészséget kívánok neked és kis családodnak!

2009. okt. 25. 08:57
Köszönöm Nektek!!
35. Dinuss
2009. okt. 24. 18:31
Tegnap tul estem a vrratszedesen is.Nem volt kellemes de kibirtam.A koldokomnel levo seb meg csunyacska ugye ott vettek ki az epeholyagot de a tobbi mar gyonyoru.:)
34. misz (válaszként erre: 31. - Elfelejtett jelszó)
2009. okt. 24. 17:59

Mindenképp menj dokihoz! A polipról nem tudok olyan sokat, de ha az anatómia, élet- és kórtan alapelveit nézzük, akkor igen, lehetnek súlyos szövődmények. És előbb -utóbb úgyis kés alá kell feküdnöd. Jobb hamarabb túllenni rajta.


Remélem minden rendben lesz veled is. :)

33. misz (válaszként erre: 26. - Dinuss)
2009. okt. 24. 17:56

Nagyon örülök, hjogy minden ilyen jól ment. :) És hogy a szüleid is tudtak segíteni, az szuper!


Remélem minden rendben volt a varratszedésen is. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook