Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyesírás gyakorló 1-4. osztályosoknak fórum

Helyesírás gyakorló 1-4. osztályosoknak (beszélgetős fórum)


2010. jan. 23. 12:09
igyekszem tudásom és lehetőségeimhez mérten a legjobb anyukájuk lenni a gyerekeimnek:))))
7. misz (válaszként erre: 6. - Ametist)
2010. jan. 21. 19:29
Akkor a szuper anyukák körébe tartozol. :))
6. Ametist (válaszként erre: 5. - Misz)
2010. jan. 21. 14:12

kösz a válaszokat!

amiket írtatok azzal egyetértek és én is így csinálom vele, minden nap egy picit gyakorolunk, pl 10 szó tollbamondás vagy 3 mondat másolás, az aznapi olvasmányt este elolvassa nekem is, hiszen a suliban délután gyakorolták. A PC játékot tényleg csak plisznak gondoltam, ahogy írtam is. Foglalkoztató füzetünk is van itthon, van, hogy abban old meg 1 feladatot. Nem viszem túlzásba egyátalán, csakegy picit foglalkozunk a dologgal itthon is.

5. misz
2010. jan. 20. 19:59

Ha bemégy egy könyvesboltba, vagy könyvárus standhoz tömegével kaphatsz foglalkoztató könyveket. Sokkal jobbak és változatosabbak akármilyen PC játéknál. És lényegesen olcsóbbat is lehet találni. Vannak kifejezetten nyelvtani, helyesírás, j-ly gyakorlására alkalmasak, osztályokra lebontva akár. Az előbb említett Napis gyakorló is nagyon jó.


Ha tőlem, mint tanítónénitől, elfogadsz egy tanácsot: mindent csak mértékkel. Pl. ha másoltatsz ne oldalakat, hanem pár mondatot, de az hibátlan legyen. Ha túl sokat kell írni, elfáradnak, utálják és nem tudnak egy idő után odafigyelni a gyerkőcök, és így elvész a gyakorlás értelme. Ha keveset kell írni, lelkesebbek általában a gyerekek. Jobban odafigyelnek és jobban meg is marad bennük egy-egy dolog helyesírása.


Ha segíthetek valamiben, írj!


Sok sikert! :)

4. steinné (válaszként erre: 3. - Ametist)
2010. jan. 20. 16:23

Szia !

Az én fiam is harmadikos. Szerintem gépen nem jó gyakorolni. Én diktálni szoktam, illetve mindíg megveszem neki a napi(s) gyakorlót, abban rengeteg feladat van. Géppel nem is szeret írni.

2010. jan. 20. 14:32
gép nélkül is gyakorolgatunk,olvasás-másolás-diktálás, ezt egy plusznak gondoltam...
2010. jan. 20. 14:28
Szerintem a helyesírást ne gépen gyakoroltasd vele. Vannak jó kis munkafüzetek, amibe otthon gyakorolhat . Ajánlom a Dinasztia kiadó kiadványait. De a sima másolásnak is jó hatása lehet, ha rendszeres és nem túlzott.
2010. jan. 20. 14:16
Sziasztok! Valakinek megvan a helyesírás gyakorló 1-4. osztályosoknak PC vagy valami hasonló? A kisfiam 3. osztályos és ráfér a gyakorlás:S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook