Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házrész megvásárlása családtagtól fórum

Házrész megvásárlása családtagtól (beszélgetős fórum)


12. feb96fdf3a (válaszként erre: 1. - Sanka02)
2014. szept. 12. 10:04
Én a helyedbe keresnék egy albérletet ,és odaköltöznék .Nem értem miért ragaszkodsz ahhoz a házhoz?
11. 7e137d638c (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. szept. 12. 09:52

Fordíts egyet a dolgokon, mielőtt a hitelt felvennéd!


Mondd a mamának, adja el a házat akinek akarja, és te kéred az árából a téged megillető 3,0 milliót, szó szerint Három millió forintot!!!!

Rögtön tudni fogja, hogy ma már nem ér annyit az a ház!!!!

Légy észnél, tudom, hogy most nehéz helyzetben vagy, de éppen ezért ne hozz rossz döntést, melynek nyomán még nehezebb helyzetbe kerülhetsz!!!!

10. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sanka02)
2014. szept. 11. 23:06

Szomorú, hogy anyukád nem segít Neked. Szerintem is inkább béreld te az albérlők helyett a lakást.

Egy gyermekkel nehéz kölcsönt visszafizetni. Én csak tudom!

9. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Sanka02)
2014. szept. 11. 23:05
Már ne haragudj, de minimálbérből akarsz 3 millió kölcsönt visszafizetni? Menj fel a netre, vannak kalkulátorok, nagyon sok a havi törlesztőrészlet szerintem egy személynek.
8. Sanka02 (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2014. szept. 10. 20:40
Sajnos ez a helyzet. Holnap erdeklodok bankoknal ma az egyiktol felhivtak nem kell adostars ha negvan a minimalber de mindent csak szemelyre szabottan tudnak mondani.
7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Sanka02)
2014. szept. 10. 20:05

mi lenne, ha az albérlők által adott összeg ráeső részét továbbra is odaadnád anyukádnak?

mintegy bérelve tőle az ő részét a házban?



de attól tartok, anyukád egyáltalán nem akar Neked segíteni, sőt, inkább keresztbe akar Neked tenni

6. Anettka0101 (válaszként erre: 5. - Sanka02)
2014. szept. 10. 20:01
A Banknál, amit írtam. Ha nem vagy hitelképes, akkor nincs is miről beszélni... Vagy puhítsd meg anyádat. Ennyi
2014. szept. 10. 15:46
10000ft jutott fejenként, év végén mindenki megkapja.Szóval nem nagy összeg. De nem egyezik ebbe bele, egy összegbe kéri, azt amit2011ben az örökléskor megítéltek. De mára a lakáspiac se úgy megy, romlott is állaga. Vhogy értékbecslővel kellenne felmérettetni. Vagy hol kezdjem?
2014. szept. 10. 15:10

Az is kérdés, hogy amit az albérlők eddig fizettek, azt a pénzt osztottátok tulajdon-hányad arányában, vagy eddig azt az összeget teljes egészében anyud rakta el????

Mert gyakorlatilag annak az összegnek 1/3-a téged, a következő 1/3-ad része anyudat illette (volna) meg anyudat, és a többi a nagybátyádat.


Szóval mekkora összegtől esik el havonta anyud, ha a bérlők kiköltöznek???? Esetleg a továbbiakban azt az összeget te is részére felajálhatnád????

3. Anettka0101 (válaszként erre: 1. - Sanka02)
2014. szept. 10. 11:18

Szia, több dolgot kérdezel egyszerre.


1., a legkevesebb gond az albérlőkkel van, az Ő albérleti szerződésük bármikor felmondható, bármelyik részről.


2., ez a bonyolultabb. mert itt sok kérdés felmerül.


a., mennyit ér az ingatlan? hiszen ez alapján kell kifizetned anyádat.

b., én csak akkor választanám ezt a megoldást ha 1/1 arányban (tehát 100%-ban) a Tied lesz az ingatlan (tehát a nagybátyádat is javaslom kifizetni, csak így lesznek tiszták a tulajdoni viszonyok).

c., amíg ingatlan értékbecslő nem állapított meg hivatalos ház értéket, addig az általad említett 3 millió csak egy fiktív szám (mert lehet hogy csak 1, de lehet hogy 5 millió az 1/3 értéke).

d., az hogy zsbből ki tudod-e őket fizeni vagy hogy hitelképes vagy-e egyáltalán, ezt meg Te illetve a hitelező Bank tudja megmondani...


ha van kérdésed, privibe írjál nyugodtan! :-)

2014. szept. 10. 11:11
Te szegény ! remélem kapsz majd értékes tanácsokat !
2014. szept. 10. 11:05
Sziasztok! Segítségeteket kérném. Elvált, 1 gyerekes vagyok. Válásom után hazaköltöztem anyumhoz ideiglenesen míg tanulok, de nem egyezünk. Lehetőségem a továbblépésre a nagymamám háza lenne, ahova költözhetnék,1/3 az enyém, 1/3 az anyumé, és a nagybátyámé, a többi.Albérlők vannak benne, szeretnék oda költözni, de anyum nem engedi, csak ha kifizetem a lakásból. 3 millióról lenne szó.Okt.1én jár le a szerződésük, szóltam anyumnak, hogy ne hosszabítsa meg velük, költözzenek.Addig kéri anyum a pénzt, és költöznöm kell. Nagybátyámmal még csak telefonon beszéltem, ő nem követelőzik rajtam. Segítsetek, milyen lépéseket tegyek? Ügyvéd? Hitel, mit, hol ajánlanátok? Egyáltalán nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook