Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házirend családtagjainknak és magunknak is! fórum

Házirend családtagjainknak és magunknak is! (beszélgetős fórum)


24. invisible (válaszként erre: 23. - F758a7200f)
2012. márc. 6. 18:35
Ő amiben precíz az az evészet,kompjuter,tv ....
23. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Invisible)
2012. márc. 6. 12:14

18 éves? Hát itt elég nehéz lesz, ha eddig nem segített.


Ismerősünknél bevált egy módszer, valami hasonlót kéne kitalálni: a feleség utálta, hogy 3 férfi a családban, a koszos ingeket nap mint nap úgy vágták be a szennyesládába, hogy nem gombolták ki a gombokat és képzelheted, mennyi gomb naponta 3 ingen...


Erre a feleség nem mosta ki az ingeket. Ők 3 hétig észbe sem kaptak míg el nem fogyott mindenkinek az összes tiszta ing. Azóta kigombolják:)


HA van valami amire a fiad precíz, én ott kezdeném. Észre fogja venni magát

2012. márc. 6. 12:09
Hogyan fűrgethetném meg a fiamat aki olyan idő milliomos 18-éves korára :((((((( kiakadok és amit kell neki én csinálom meg..............
2012. márc. 5. 22:58

Jutalom:) pl zsebpenz ez vagy az, elmehetnek cserebe vhova


Feladatokat egyenkent kell bevezetni, egy hetig csak esti rendrakas es ha ez siman megy akkor kovetkezo lepes


En a 9 eves fiamnal eloszor csak azt vezettem be hogy egyedul felkel, feloltozik, reggekizik.

3 honap alatt elertuk hogy hazajovet elteszi a cipojet is, dzsekit a szekrenybe, felviszi maganak este a reggelit, tizorait bepakolja, koszos ruhat lehozza a szennyesbe es a szemetest hasznalja is, nemcsak disznek (koszos zsepik?)

Plusz bebiszitterkedik:)


A kovetkezo lepesben megtanitom rendesen beagyazni es pizsit a parna ala tenni osszehajtva, es este kivalasztani a holnapi ruhat,

20. invisible (válaszként erre: 19. - F758a7200f)
2012. márc. 5. 19:46
Na igen így jó is lenne....csak gyerekek is egy kis fürgeséggel bele mennének ebbe jaj de jóóóó lenne :)
19. f758a7200f (válaszként erre: 18. - Invisible)
2012. márc. 5. 17:57

Lanyos csaladban nottem fel es mi kb ezeket csinaltuk:)


Amire tobb hangsulyt kell tenni az mindig a rend mert ha sietsz es nem talalsz valamit, az idegtepo, es ha nem raktok rendet minden este akkor felgyulemlik, es utana tenyleg nem eleg 5 perc (1 ora meg sosincs szabad)


Masik fontos a tisztasag de ha rend van allandoan akkor sec perc felporszivozol, felmosol, elmosogatsz. Ha nincs rend akkor kerulgetni kell mindent, idopocsekolas.


Ha a furdot mindennap gyors feltorlod egy egyszerhasznalatos ronggyal, wc-t gyors kifertotlenited, nem gyulik fel a kosz, emellett, akinek a korlete, az 5 percbe belefer a torlesen kivul az is hogy pl elrendezi a tusfurdoket, samponokat, visszapakolja a szekrenybe azokat a dolgokat amik kint maradtak (fogkefe/hajszarito stb). Ha egy hetig a korlete csak furdo/eloszoba, bele fog ferni a tukortisztitas is vagy a kispolc letorlese, es akkor a heti nagytakinal mar ezzel is kevesebb:)


A korletcsere azert is jo (hiaba koleszos) mert nem unalmas es mert tobb szem tobbet lat, mindenkinek mas a heppje, mas reszletekre figyel oda, 1 honapon belul rend lesz!

18. invisible (válaszként erre: 17. - F758a7200f)
2012. márc. 5. 15:50
Na ilyesmire gondoltam és ezek jó ötletek ám ....az ötletekből pedig sosem elég :D
17. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Invisible)
2012. márc. 5. 14:11

Pl beoszthatod a lakást "körletekre", 3felé, és hetente cseréltek, mindenkinek naponta oda kell néznie a körleteire és ott rendet tartani.


De ezt specifikálnod kell, hogy mi legyen konkrétan a rendet tartás, mert így könnyebb, ha kell, tegyél ki táblázatot. Pl. szemetes kiürítése ahol van, vagy wc-fürdőben turbótörlés, vagy nappaliban újságok, párnák helyrerakása. Konyhában reggeli kikészítése (este), elpakolása (reggel, nem mosogatás csak elrakás)


Ez olyan legyen ami nem több mint napi 5 perces meló, reggel is megteheti. Ehhez jön az esti közös rendrakás negyedóra közösen, így neked csak a mosogatás marad, és porszívózás/felmosás


A mosogatást nem bíznám még gyerekekre mert elmegy a kedvük tőle, de a rendrakást igen, ruhák hajtogatása, elpakolása, szennyes szétválogatása szín szerint (ha eleve 3 szennyestartót teszel, csomó melót megspórolsz)

2012. márc. 5. 13:53
Nàlunk sosem volt hàzirend. Nevelès kèrdèse. Pl. ha ettünk akkor termèszetes volt, hogy elmosogattunk magunk utàn ès el is törölgettünk. Ha már olyan korù a gyerek akkor nyugodtan takaríthatja mindenki a sajàt szobàjàt.
15. invisible (válaszként erre: 9. - V.Wiky)
2012. márc. 5. 13:39
Igen erre gondoltam :) és akkor mindenkinek jut ideje másra is....én két gyereket nevelek magam , bírom a strapát de mivel nem kis csecsemőkről van szó, jó lenne ha mindenki ki venné a részét egy kis házon belüli és házon kivüli teendőkben is...
2012. márc. 5. 13:37
kollégiumban laksz hogy házirend kell?
13. invisible (válaszként erre: 5. - F758a7200f)
2012. márc. 5. 13:34
Ez tetszik ....
12. f758a7200f (válaszként erre: 7. - Gne2)
2012. márc. 5. 13:32

pontosan:)


Pl a nagyobbik most bébiszitterkedik is nekem néha, ha van kedve, és jutalom is jár cserébe (ő felajánlotta természetesen jutalom nélkül, mert imádja a kishugit, de ha megérdemli, jár is)

11. Bcicus
2012. márc. 5. 13:31
Nem csinálnék soha házirendet, az embernek a munkahelyén és a suliban is rendszabályoknak kell megfelelni, otthon szerintem ennek nincs keresnivalója.
2012. márc. 5. 13:30
Nagyon kötötten szerintem felesleges beosztani a feladatokat... Mire jó az? Persze, segíthet a gyerek is (ha ilyesfajta házirendre gondoltál), de most így kiírni, hogy délelőtt, délután ez és ez a feladat... Csak lestresszelés.
2012. márc. 5. 13:30
Ha jól értem arra gondolsz, hogy hogyan osszátok fel egymás között a házi munkát, ki, mikor, mit csináljon? Szerintem teljesen lehetséges! A lényeg, hogy senki ne érezze úgy, hogy többet csinál igazságtalanul mint a másik. És persze mindenkinek bele kell egyezni, és a vállaltakhoz tartania magát, hogy ne legyen az, hogy persze a múltkor ő se csinálta meg, akkor most én se...
8. f758a7200f (válaszként erre: 3. - 4ce39e37cc)
2012. márc. 5. 13:30

Én sem dolgozom, és van időm megcsinálni, de van, amit egyedül is meg tudnak, erre rá kell őket nevelni:


reggel mikor leveszi a pizsit, össze lehet hajtani, vagy hazajövet a kabátot a helyére tenni, esetleg az odakészített tízórait berakni a táskába (haladóknak: tízóraiját összekészíteni:DD)

7. gne2
2012. márc. 5. 13:28
A beosztást a szülők munkarendje és az iskola határozza meg szerintem, de mindent meg lehet és kell oldani. Egy gyerek az életkorától függően kiveheti a részét a házimunkából.
2012. márc. 5. 13:27
Én a spontán dolgoknak vagyok a híve, sosem csinálnék házirendet :D
2012. márc. 5. 13:27

Jó téma:)


Kötelesség ház iránt lehet egy közös esti elpakolás, ha mindenki beszáll, negyedóra alatt annyit meg lehet csinálni, mint egyedül 1 óra alatt.


3 doboz:

-kidobós

-helyére rakós

-helyére rakós ami egy másik helységben van


Minden szobában a rendetlenség ezek közül valamelyikbe besorolható:

-kidobós (összes szemét)

-helyére rakós, ezt utána a helyére kell tenni az adott helységben.

-helyére rakós másik helységben, a végén átcuccolni (pl. szennyes, vagy cipők, stb)

2012. márc. 5. 13:26
amugy a mai világban többmüszakos melóhelyeken nehéz :-(
2012. márc. 5. 13:26
jó kérdës.....jó kérdés...:-) mittom én....nekem nincs melóhelyem van idöm megcsinálni mindent...bàr dolgozhatnék....
2012. márc. 5. 13:23
SZERINTETEK MEG OLDHATÓ LENNE?????
2012. márc. 5. 13:21

Te hogyan osztanád be Hétfőtől-Péntekig?

Hétvége szombat szabadidő !!!!

Vasárnap családi pihenő és hogyan????

Legyen benne kötelesség ház iránt,tanulásban is,és szabadidő is jusson.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook