Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hazaköltözzek Magyarországra vagy maradjak Svájcban? fórum

Hazaköltözzek Magyarországra vagy maradjak Svájcban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Aniko.k)
2012. márc. 13. 12:05

Szerintem nem vagy a helyében, hogy ilyen tanácsokat osztogass...

Látszik, hogy fogalmad sincs, milyen az, mikor az ember elhagyja a hazáját, a családját, a barátait meg még a munkahelyét is.

Ha nem talál munkát, de futná konditeremre meg amire szeretné, miért ne kereshetne? A lakásban töltött idő csak depresszívvé tesz, jót tenne neki is egy kis kimozdulás.

33. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 12:02

Ebben a helyzetben vagyok én is, de nekem még a férjem sem magyar.

Én sem vagyok itt boldog barátok és munka nélkül, de úgy vagyok vele, hogyha 3,5 évet kihúztam már, akkor ezután már csak jobb jöhet...

Lehet nem ártana egy nagyobb városba költöznötök, esetleg neked valami, amivel lefoglalhatnád magad (kutya, gyerek:)).

Haza semmiképp se menj, az ország egyre szarabb helyzetben van, az emberek fásultak és depressziósak, mindenhol csak a nyomort lehet látni...

2012. márc. 13. 11:25
Max. 1-2 hétre nézz haza :(
2012. márc. 13. 11:24
Soha ne gyere haza, főleg ne Svájcból!!!
30. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 10:37
A fiam egy gyönyörű kisvárosban él Londontól egy órányira. Azt mondja, amikor honvágya van - évente kétszer jön haza másfél-két hétre -, akkor arra gondol mindig, hogy itthon milyen állapotok vannak, hány álmatlan éjszakát töltött el, mert alig volt minimális munkája, pedig jó végzettsége van.
29. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 10:34
Irány Hollywood!
28. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 10:20
Lehet, hogy itt van konditerem meg néhány barát, csak éppen nem lesz munkád, netalán minimálbérből megélni és fizetni az esetleges szórakozást már nem fogod tudni.
27. e49241a632 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 10:02

Szia,


mi történt a szállodás melóval?:(

Tudom, te most nem ezt akarod hallani, de nekem az a véleményem, ne gyere haza. Most jön a jó idő, csak könnyebb lesz a faluból is kimozdulni. Próbáljatok egy nagyobb helyen munkát keresni, a svájci keresetekből nem lesz gond akár havonta hazarepülni.

26. Bcicus
2012. márc. 13. 10:01
Kislányodat kivittétek már?
2012. márc. 13. 09:58

Hallo!

Nagyon megertelek,en 10 eve elek itt,en is igy ereztem ahogyan te,at kell ertekelni a dolgaidat,es kialakul mi jobb neked,itt aki akar az talal megoldast,lehet koltozni szamodra jobban tetszo helyre,ahol van lehetoseged arra amit szeretnel,nehezen talalsz itt baratokat az is biztos,de nem lehetetlen,csak akarni kell,senki nem kopogtat hozzad,keresd te a lehetosegeket,fog sikerulni,gyere LUZERN-ba,vagy kornyekere en szivesen segitek neked,itt vannak Magyarok akik hetvegeken talalkoznak is.

Ha csak lehet ne menj haza,nagyon mas lett mar az elet,banni fogod,udv;sarika60.

24. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:57

Most néztem az adatlapod, látom, Fribourg környékén vagy- Én is itt vagyok a közelben, egy kicsike kis faluban.:)


Látom gyereket is szeretnél, talán azokban a praktikákban is tudok segíteni.:)

Ugye nekem 4 van.:d

Na félre téve a viccet, ha gondolod, jelentkezz.:)


Csilla

23. feketehó (válaszként erre: 22. - Feketehó)
2012. márc. 13. 09:53
??
2012. márc. 13. 09:52
Nem olvastam vissza a hozzászólásokat, de ezt nem Neked kellene eldönteni.
21. csillus78.06.27 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:52

Szia Ceda!


En is Svajcban elek. Most mar 9.eve. Borzaszto rossz volt evekig nekem is. Raadasul fiatal is voltam mikor kikerultem. Meg eltem volna az eletemet, erre elkerultem ide Svajcba egy kis faluba, sot tanyara. A nyelvet se beszeltem jol. Senkim nem volt itt, csak anyukam, de vele nem volt olyan jo a kapcsolatom. Par honap mulva megszuletett a kisfiam, aki egy balesetbol jott ossze. Na ez a szituacio, csak megjobban rontott a dolgon. Nagyon egyedul ereztem magam, eselyem nem volt dolgozni eljarni, ismerkedni. Majd megismertem 1 magyar sracot, akihez hozzamentem felesegul. Nagy szerelemnek indult, de igy utolag rajottem, csak a magany es egyedullet hajszolt abba a kapcsolatba. El is valtunk par ev mulva, de szuletett egz kozos kisfiunk.

Igazabol 3-4ev kellett ahhoz, hogy megszeressek itt lenni. Megszokni az embereket, a nyugalmat, baratokat keresni. Elkezdtem munkaba is jarni, ez segitett a nzelvtudasomon.

Majd elvaltam, akkor nagyon magamra lettem utalva, es akkor kezdetm magamra talalni. Volt eleg gondom, nem volt idom onsajnalatra.

2evig voltam egyedul a gyerekekkel, es vegre jol ereztem magam, megkedveltem, megtanultam itt elni.

2009 decembereben ramtalalt a szerelem.

Na de nem itt, hanem egz Norvegiaban elo ferfi szemelyeben. Paff...rettegtem a gondolattól, hogy el kell mennem innen, és megint megszoknom egy országot, megtanulni egy nyelvet. Majd úgy alakult, hogy ő jött ide. Megszületett 3. kisfiam, és hamarosan születik a kislányom.

Hát ez az én történetem.

Most már nagyon Boldog vagyok itt, mert megtaláltam a lelki társam, eljárogatok dolgozni, kerestem magyar"ismerősöket", sajnos a 3 barátnőmből 1 az hazaköltözött Magyarországra, meg is bánta. Remélem, egyszer visszajonnek.


Egy szó mint száz, csak te tudod magad kirángatni a kedvtelenségből. Hidd el nem rossz itt. Mondjuk lehet a gyerekeim miatt gondolkodom így, de én, az itteni biztos megélhetést, és nyugalmat fel nem adnám mégegyszer.

Én merem kijelenteni, már sokkal kevesebb dolog hiányzik Magyarországból mint régen. Szinte semmi.

Megtanultam itt élni.

Amúgy merre laksz? Ha van kedved, felvehetjük a kapcsolatot.


Csilla

2012. márc. 13. 09:48
Svájcban (is) elég sok magyar él. Csak az ismeretségi körömből kettőt embert tudnék neked mondani akik kinn vannak. Én megpróbálnám felkutatni ezeket a magyarokat, esetleg egy nagyobb településre való költözést is. Ha ezek után se megy, akkor haza jönnék a jólét nem helyettesítheti a boldogságot. Ahogy mondani szokás: a pénz nem boldogít!
19. 116212323c (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:44

én nem olvastam el a hozzászólásokat, de szerintem 2dolgot kell itt felvázolni...

1. ha hazajössz megélhetsz a minimálbérből ha egyáltalán kapsz majd munkát...mivel a párod kint kapott munkát szerintem Ő nem fog haza jönni veled szóval a kapcsolatotoknak akár vége is lehet..megérné?? tudod itt milyen a sz@r helyzet van????

2. ha maradsz és én maradnék, nem azon siránkoznék milyen rossz hanem inkább keresnék egy olyan helyet ahol esetleg jobban érezném magam, és neten keresnék kint élő magyarokat ha ott nem tudsz másokkal barátkozni, ha így sem megy akkor gyere haza és aztán azon fogsz gondolkodni mekkora butaságot csináltál azzal hogy hazajöttél...

2012. márc. 13. 09:39
gyere haza egy honapra feltoltodni,akar egyedul, aztan keresel ott melot!! gyerek van?
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:34

Persze én is rávágnám, hogy Svájc! De elképzeltem, hogy mit érezhetsz:(

Én még 1-2 hétre sem szeretek külföldre utazni. Sőt ha lemegyek a vidki rokonaimhoz, onnan is jövök haza néhány nap múlva, mert túl csendes nekem.

És ha haza jönnél, akkor el is válnál? Férjed, hogy áll ehhez a helyzethez?

16. azure_
2012. márc. 13. 09:34

A saját boldogságodat Te magad fogod megtalálni és hibába is várod a választ másoktól nem fogod megkapni. Ezek az élet olyan döntései amit magad kell, hogy meghozz és viselned kell a következményeit. Vagy így, vagy úgy.

Mit mondhatnék: Jobb máshol de boldogan. Az érme másik fele pedig amit most sokan a fejedhez fognak majd vágni: Más a fél karját adná, hogy ilyen élete és ilyen problémai legyenek.

A te problémád neked a legnagyobb. Hidd el, mások úgysem úgy látják ahogy te.

Sok sikert és erőt a jó döntéshez!

2012. márc. 13. 09:33

Nehéz ügy, a férjed végett... Menjél haza ha nem vagy boldog, de akkor mi lesz a férjeddel?

Ezeket a honvágyos dolgokat csak az érti aki idegen országban él, a családjától távol...:( Megértelek teljesen... én is dilemmázok h hazamenjek vagy maradjak Angliában. ha szeretnéd chatelhetünk néha...

2012. márc. 13. 09:32
Nem könnyű tanácsot adni. Én nagyon jól érezném magam egy csendes svájci faluban, de nem vagyunk egyformák. Soha nem voltam összejárós fajta, szóval nekem boldogság lenne a csend, a nyugalom, de aki valóban társasági ember, az lehet, hogy szenved.
13. kazsuzsika (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:32
Ide ne gyertek vissza! Itt csak a sok depressziós, rosszkedvű embert nézhetitek.Jobb nem lesz egyenlőre az tuti. Aki tud még most lépjen le Magyarországról. A tesóm Angliában él, tegnap mondta, hogy az ottani hírekben is beszélnek már rólunk, hogy süllyedünk egyre lejjebb.
12. cilike (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:31

Szia, milyen regota vagytok kint? Nem hiszem hogy tenyleg annyira szornyu a helyzet, habar embere valogatja ha nagyon honvagyas vagy akkor tuti nehez, de szerintem meg lehet szokni. Melyek kanton, telepulesen eltek?

Szerintem nem nagyok itt a tavolsagok tuti talalsz munkat, biztosan a tartozkodasi nem gond inkabb az otthonules miatt vagy elkeseredve nem?

2012. márc. 13. 09:28

Szia :)

Én úgy gondolom, ne add fel, próbálkozz tovább, akár másik városban.

Arra is gondolj, h biztos látszik rajtad, h utálsz ott lenni. Ez az ottaniaknak tűnhet úgy, h lenézed őket (akkor is, ha nem így van).

A férjed se egy utolsó szempont-otthagynád?

10. aniko.k (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:27
Nem vagy te egy kicsit elkenyeztetve ? Orulj, hogy munkat kapott a ferjed Svajcban, es te is ott lehetsz vele. Keress magadnak te is valami melot, akkor majd nem fogsz ezen agyalni hogy nincs kondi terem !
2012. márc. 13. 09:26
Internet? Lehet barátkozni, otthon végezhető gyakorlatokat letölteni... A férjed nem hiányozna, ha hazajönnél?
8. Sz.Izolda (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:25

Maradjatok ott. Nagyon nagy baromság volna hazajönni szerintem. Csendes svájci falucska? Mi kell ennél több? Tényleg nem értem. Itt se csend, se munka, se falu... az emberek menekülnek. Szerintem nézz utána, itt mi van, s aztán nagyon értékelni fogod, ami nektek megadatott.

Ha pedig unatkozol, beszélgessünk :)

7. Ennész (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:25

Mi éppen most tervezünk kiköltözni oda. :)

Nem próbáltál meg esetleg magyarokat keresni a közelben? A férjed a munkahelyén nem tett szert haverokra, akikkel összejárhattok esetleg? A szomszéd településen vagy a legközelebbi nagyobb városban nincs sportolási lehetőség? Szerintem próbáld meg a munkavállalást mindenképp, mert ott legalább társaságban lennél, emberekkel találkoznál. Kicsit bedepiztél a honvágytól meg a magánytól. Érthető! :(

2012. márc. 13. 09:25
Ne menj, főleg ne erős felindulásból! Inkább a költözés lehet a jobb megoldás, ha van egy közeli város, ahol van élet, talán a férjed kicsit messzebbről is bejárhat a munkahelyére.
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 13. 09:24

Én tuti nem bírnám kint, úgyhogy valszeg azon kevesek közé tartozom, aki azt mondaná, gyere haza:o)

Ha sokkal jobb minden odakint, akkor még próbálkozz másik (pörgősebb) várossal, de ha hazahúz a szíved, akkor gyere!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook