Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hazaköltözzek Magyarországra vagy maradjak Svájcban? fórum

Hazaköltözzek Magyarországra vagy maradjak Svájcban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. Céda (válaszként erre: 93. - Brigitta2121)
2012. márc. 27. 14:09
Az én párom francia, de angoul beszélünk, mert sokkal jobban tudok angolul mint franciául. Mind a ketten állást keresünk, igaz a férjemnek van munkahelye, csak váltani szerete. Nem igazán találunk semmit sehol, nagyon nehéz. Mi is az anyagiak miatt vagyunk itt, egyébként meg úgy hiányzik Kecskemét, én kb. 1 hét múlva repülök haza egy kicsit feltöltődni!
93. Brigitta2121 (válaszként erre: 1. - Céda)
2012. márc. 21. 10:02
Szia! én is svajcban élek, ugyanugy mint te, friss csibe :) Hidd el nagyon sokszor elgondolkozok én is, hogy itt tudnék e maradni... Barataim nekem sem nagyon vannak, mivel én sem jarok el sok felé.. Ahol dolgozom, ott pedig mindenki a sajat maga nyelven beszél, ami nem az én nyelvem! De egyébként a nagy dilemma az itteni létben, a pénz.. HIszen itt nagyon jol lehet keresni, gondolom ez nalad is felvetödött... Mennyire beszéled a németet? A pàrod magyar?
92. aniko.k (válaszként erre: 91. - Aniko.k)
2012. márc. 21. 09:53
Hozzatennem, az en parom meg rosszabb mint a tied :(
91. aniko.k (válaszként erre: 80. - Céda)
2012. márc. 21. 09:52
Mondd meg a csajnak a tobbiek elott, hogy ez neked rosszul esik amiert o teged nem kerdez meg. Jol be fog egni. Ha munkahelyed pedig mar van, akkor szerintem az a fitness studio sem hianyzik mar annyira :) Bar ezt te jobban meg tudod itelni ! Sok sikert es kitartast kivanok neked, foleg az urad mellett !
90. RockyRoad (válaszként erre: 88. - Céda)
2012. márc. 16. 16:25
Megtilthatjak, hogy egy ember hany hazat epittessen maganak a sajat penzebol? :OOO
89. Céda (válaszként erre: 85. - Beléndek)
2012. márc. 16. 16:22
Köszi a biztatást! Egyenlőre nincs is más választásom, ki kell tartanom. Nemsokára lesz egy találkozóm az ORP-nél valakivel aki segít új állást találni, aztán idővel majdcsak összeszedjük magunkat anyagilag annyira, hogy el tudjunk költözni máshová.
88. Céda (válaszként erre: 86. - Ennész)
2012. márc. 16. 16:18
Igen, ide is elért a válság szele. Pl. be akarják tiltani a másodházak építését (a gazdagok, akik 2. házat építenek maguknak, ahová egy évben kétszer egy hétre lejárhatnak) sok külföldi dolgozott az építőiparban, akiknek kevesebb lehetőségük lesz. Persze én ne az építőiparban vagyok, de más iparágakat is ugyanúgy érint! Pl. a turizmust, ami visszaesett.
87. Céda (válaszként erre: 84. - Veronika27)
2012. márc. 16. 16:16
Szia Veronika! Lehet félrement az üzi, annyi hozzászólás volt! :-) Te merrefelé vagy? Most én is új munkát keresek, mert 31 után munka nélkül maradok. Szorítok neked!!!
86. Ennész (válaszként erre: 65. - Céda)
2012. márc. 16. 13:07

Köszi, hogy erre felhívtad a figyelmemet! Nagyon érdekes és izgalmas téma a hun-völgyiek története.

Gyakran hallom én is, hogy már Svájc is megérzi a válságot. Akkor már tényleg baj van...

85. Beléndek (válaszként erre: 79. - Céda)
2012. márc. 16. 00:54
Nem is akartam beleszólni, csak azt hittem, hogy már megint csak előítéleteket kürtöl szét valaki. De azt mondja tapasztalat, az más. Errefelé is vannak ici-pici falvak, de még a legkisebb is 300 fős, nem olyan elszigetelt rész, mint a tiétek, így aztán igazat kell adnom neked, ez tényleg kizárja az ismerősök gyűjtögetését. Azt már másoktól is hallottam, hogy a kollégáik ridegek, kiközösítik a külföldieket, ez nem neked szól, ne is törődj velük. Csak nem szerettem volna, ha olyan irányt vesz a beszélgetés, hogy mindenféle rossznak elhordjuk ezt a népet, mert nekem csupa pozitív tapasztalatot sikerült szereznem, igaz, nem is kell együtt dolgoznom velük. Sajnos segíteni én sem tudok, tényleg nem túloztál, hozzád képest szinte zsúfolt helyen élek, de azért ne add fel, a szétköltözés nem segít a házasságoknak. A helyedben kitartanék, amíg nem sikerül élettelibb helyre költözni.
84. Veronika27 (válaszként erre: 75. - Céda)
2012. márc. 15. 23:01

Oh én másik országban élek. Gyerek is van? Azt nem is tudtam:)

Akkor még szerencsésebb helyzetben vagy, mint én, nekem most munkám sincs pár hónapja :( Falun vagyok én is és baromira egyedül...

83. Veronika27 (válaszként erre: 80. - Céda)
2012. márc. 15. 22:49
Szerintem ezt nem nekem szántad:)
82. Céda (válaszként erre: 58. - Csillus78.06.27)
2012. márc. 15. 22:12
Anikó, Csilla! Össze ne vesszetek miattam :-))) Itt vagyok és élek, nem hanyagoltam el senkit, csak dolgoztam. Amikor géphez ültem, más fontos dolgokat intéztem, nem volt időm kikapcsolódásra, fórumozgatni, de ma este végre igen, amint láthatjátok a sok hozzászólást. Imádok mindekit, csak ne negatívoskodjatok. Nagyon jól esett a sok biztatás, már előtte jobban éreztem magam, elmúlt az az egy rossz nap ami valamiért félresikerült. Mindenkinek köszönöm a biztatását.
81. Céda (válaszként erre: 55. - Csillus78.06.27)
2012. márc. 15. 22:08
Hupsz, Csilla. Nézd el kérlek, hogy csak most volt időm gép elé ülni, dolgoztam!!! Ne ítélj túl gyorsan! Elkezdtem elolvasni mindeki hozzászólását az utolsó oldaltól kezdve, időrendi sorrenben, és amint látod, majd mindekinek válaszoltam! Még neked is írtam! (Talán még privit is??? Nem emléxem, mert annyi mindenkinek visszaírtam!) Ez most rosszul esett.
80. Céda (válaszként erre: 53. - Aniko.k)
2012. márc. 15. 22:05
Veronika, van munkahelyem, és kollégák is, de a kollégák nem ugyanazok, mint a barátok. A munka és a munka utáni feltöltődés megintcsak más. Szeretem a munkahelyem, de mégiscsak más amikor olyasmit csinálsz ami igazán feltölt. Kicsit melléfogtál. (lehet nem rosszindulatból, csak mégis). A nyelvet kőkeményen tanulom, de így is nagyon nehezen megy, és a kollégák nem segítenek. A többségük kb. levegőnek néz. Van 1 csajszi, aki mindenkit megkérdez az asztalnál vacsora után, hogy milyen kávét kér, engem meg sem kérdez :-((( A munkahelyemen mindenki anyanyelvű francia, én vagyok az egyetlen, aki pár hónapja kezdett el beszélni. És igen, a férjem elég büszke rám, hogy idáig helytálltam a munkahelyemen!
79. Céda (válaszként erre: 42. - Beléndek)
2012. márc. 15. 21:58

Kisvárosban ellennék én is, de ez egy kis falu :-( 200 fő, főleg nyugdíjasok, és a közelben sincs semmi, csak más kisfalvak. Gondolhatod, amikor már bezárják az iskolát, mert gyerek sincs...Tudok ismerkedni, de itt tényleg nagyon nehéz, hidd el, egy kisvárosban már sokkal jobb lenne a helyzet!!! (Ha tudnád mennyit gyakorlom a franciát, hogy kommunikálni tudjak!)


Szerintem a hozzászóló nem feltétlenül a Svájci emberekre gondolt hogy unalmasak (mit is jelent a Svájci ember, amikor itt annyi bevándorló van, mindenféle nemzetiség megtalálható). Azzal viszont egyet értek, hogy itt még a fű is lassabban nő. Az élet olyan nyugis, lelassult itt.

Beszéltem egy Svájcban felnőtt fiúval (Bern közelében élt), aki jelenleg Budapesten egyetemista. Vele beszélgettem erről. Azt mondta, másik olyan izgalmas várost, mint Budapest, nem fogok itt találni. Ő imádja Budapestet, annyit mondott, hogy koszos nagyon, de ő még maradni akar.


A svájci kollégák eléggé zárkózottak, hiába próbálok beszélgetést kezdeményezni velük, ált. csak én kezdeményezek, aztán semmi. (Van akivel jól kijövök, de a többség eléggé tartózkodó, jobban mondva lexarnak) Megy ám itt a rasszizmus keményen, megtapasztaltam saját magamon. De találkoztam sok kedves svájcival is, nincs semmi bajom velük.

78. Céda (válaszként erre: 36. - RockyRoad)
2012. márc. 15. 21:47

Nagyon sok Aniko.k féle ember van az életben is, de aki fórumtopicot indít, annak számolnia kell a negatív hozzászólásokkal is. Ez már csak ilyen!


Ha jobban belegondolsz, itt tényleg nem arról van szó, hogy másoktól várom, hogy meghozzanak egy döntést helyettem, itt arról van szó, hogy elbeszélgetünk egy-egy problémáról.

77. Céda (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2012. márc. 15. 21:42
Hello Michelle :-) A döntést én hozom meg természetesen, de ebben a totálisan izolált környezetben jól esik beszélgetni, kibeszélni (kíírni) magamból a problémákat, erre nagyszerű a Hoxa. Meg érdekes olvasgatni mások hozzászólásait, véleményét. Igazából nem is arról van szó, hogy nem tudnám mit akarok, tudom én jól, de erőt ad az embernek a mások támogatása.
76. Céda (válaszként erre: 34. - Veronika27)
2012. márc. 15. 21:37
Nagyon köszönöm ezt a hozzászólásodat, Veronika! :-D
75. Céda (válaszként erre: 33. - Veronika27)
2012. márc. 15. 21:35

Az én férjem sem magyar :-) Gyerek, macska már van, egy kutyára vágyom :-))))) Aranyos vagy, tényleg!


Te hol vagy, melyik részen? Melyik városban? És a férjed milyen nemzetiségű? Írj!!!!

74. Céda (válaszként erre: 27. - E49241a632)
2012. márc. 15. 21:33
Svájcban sem olyan mesés a helyzet, mint tavaly: leépítés volt a krízis miatt a hotelben ahol dolgozom. Nincs annyi foglalás mint ezelőtt, sok a foglalás lemondás, nem jönnek a külföldi turisták, ezért a 4 svájci recepciós közül engem enküldtek és az éttermi részen is pár embert. Hű, elég nagy kihívás lesz itt valami újat találnom! Elég találékony vagyok de ez most nehéz lesz.
73. Céda (válaszként erre: 25. - Sarika60)
2012. márc. 15. 21:31
Szia Sárika! Luzern egy fantasztikusan szép város, másik kedvencem Lausanne és Bern. Nagyon szeretnék egyszer oda átköltözni, de még csak 1 éve vagyunk kinnt, nem sok félrett pénzünk van és egy városba való átköltözést nem tudnánk egyenlőre megfinanszírozni. Arról nem is beszélve, hogy munkát is iszonyatosan nehéz most találni. Idő..idő...idő..Ejön annak is az ideje remélem!
72. Céda (válaszként erre: 19. - 116212323c)
2012. márc. 15. 21:21
Megyek haza 1 hónapra feltöltődni. (De aztán lehet csak 1 hetet maradhatok a munkaengedélyem és egyéb hivatalos dolgok miatt..) De már nagyon várom, már csak 20 nap és otthon!
71. Céda (válaszként erre: 14. - Alidamolnar)
2012. márc. 15. 21:18
Én is szeretek otthon üldögélni, de ez nagyon extrém helyzet, igazi elszigetelt kis falucska. Más lenne a helyzet, ha lenne egy városka a közelben, de hát nincs.
70. Céda (válaszként erre: 12. - Cilike)
2012. márc. 15. 21:17

Szia Cilike!


Úgy ált. Svájcban tényleg nincsenek nagy távolságok, de mi pont egy olyan sírezorton vagyunk ami valóban távol esik mindentől, tényleg távol.


Sok apróság van, ami hiányzik, fel sem tudom sorolni..Olyan dolgok, amit otthon csináltam, szerettem csinálni és itt ne tudok. Itt tényleg csak a munka marad, a nyelvtanulás és a házimunka plusz az internet. Szóval elég antiszociális élet.


Nem nagy és drága dolgokra vágyom, csak olyasmire hogy pl. lemegyek a játszótérre a kislányommal, ahol más anyukákkal beszélgethetnék, a kislány más gyermemekkel eljátszhatna. Ez sem adatik meg itt...és még sorohatnám!


Én régóta mondogatom a férjemnek,hogy nézzünk munkát egy kisvárosban, ahol van egy kis élet, de most a krízis miatt nincs munka sehol és pénzünk sincs elég átköltözni.


Egyenlőre kivárok, egy lehetőség van a láthatáron, hátha... :-))


Köszönöm a kedves hozzászólásodat!

69. Céda (válaszként erre: 11. - Zsakagi)
2012. márc. 15. 21:11
Szia, nem szoktam folyamatosan rosszkedvű lenni, de amikor indítottam ezt a topicot, épp egy mélypontomon voltam, előfordul. Összességében azért elvagyok. Ha van alkalmam emberek között lenni, akkor főleg nem tűnök szominak, mert örülök, hogy van társaság! Csak úgy összességében ritán van ilyen alkalom, sokszor elmélázgatok az emberi értékeken, az élet valós értékein és ilyenkor nem is tudom, helyes-e hogy itt élem a remete életem. (hiszen az élet nem csak a munkáról és a pénzről szól..)
68. Céda (válaszként erre: 10. - Aniko.k)
2012. márc. 15. 21:08
Anikó, van munkám (még március 31-ig). Nem vagyok egyáltalán elkényeztetve, nem is tudom hogy tehettél ennyire rosszindulatú megjegyzést, anélkül, hogy ismernéd a körülményeinket. Vagy netalántál már luxusnak számít az manapság, ha valaki egy fedél alatt él a férjével???
67. Céda (válaszként erre: 13. - Kazsuzsika)
2012. márc. 15. 21:05

Egész Európa süllyed lentebb...nem csak Magyarország! Özönlenek ki a Portugálok és a Franciák is! Menekülnek mint patkány a süllyedő hajóról! Állítólag a 8 utolsó EU tagállamnak felfüggesztik az engedélyeket. (MO is bele esik).

Ha mondom, hogy magyar vagyok, mindeki megjegyzi, hogy "A maga országa most nagy bajban van"

66. Céda (válaszként erre: 9. - Amaal1)
2012. márc. 15. 21:03
Internetfüggő vagyok :-)) Sokkal egészségesebb lenne valakivel beülni, meginni egy jó kis kávét és beszélgetni...De marad egyenlőre a Hoxa meg a Facebook és a Skype. Sokat segít a technológia, csak ha jobban belegondolok, mégiscsak egyedül kuksolok a gép előtt, normális ez??? Különben meg imádok itt lógni, legszívesebben mindenkivel találkoznék élőben, annyi kedves ember van itt.
65. Céda (válaszként erre: 7. - Ennész)
2012. márc. 15. 21:00

Hű, ebben a régióban nincsenek magyarok (egyről sem tudok, már keresgéltem). Csak magyar ősök. (Állítólag Vallis kantonban a Val d'Annivier lakosainak az ősei a magyarok/hunok!!! Aki nem hiszi katt ide : [link]


A faluban 200 fő él (Főleg idősek). A közeli falvakban még ennyien sem...Legközelebbi város elég messzi van. A férjem munkahelyén az étteremben mindenki kb. éjfélig dolgozik, lehetetlen összejárni velük. Néha bejárok a helyre de hát mindenki dolgozik nem nagyon érnek rá trécselni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook