Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliából hazaköltözés Magyarországra fórum

Angliából hazaköltözés Magyarországra (beszélgetős fórum)


1 2
34. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - NomNom)
2020. jún. 18. 17:15
Mondjuk cseppet sem mindegy, hogy honnan költözöl vissza Magyarországra és itt nem Nepálra gondolok.
33. NomNom (válaszként erre: 32. - VendrinerPiroska)
2020. jún. 18. 10:21

Mintha más fórumon nem lenne "elkalandozas". Valóban szörnyű, hogy megosztotta az ismerőse nepáli élményeit. Pont annyira hátráltatta a fórumot mint te.


Amúgy meg mindegy honnan költözik haza, Anglia vagy Németország, kb. ugyan arra számíthat. Arról meg kapott tájékoztatást.

32. VendrinerPiroska (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2020. jún. 18. 09:58
Kik? Talán 1-2. Te nyilvánvalóan nem. A kérdés: "Sziasztok van itt olyan aki Angliából haza költözött és tudja-e ugyanazt a színvonalú életvitelt tartani". Nem az, hogy milyen az élet Nepálban.
31. Bless the child (válaszként erre: 4. - Tulipán***)
2020. jún. 17. 14:38
Egy ilyen ország van, ahol nincs semmi, Kuvuki föld
2020. jún. 17. 14:29
Kivéve, akik jelenleg is ott élnek.
2020. jún. 15. 16:43
Azért mókás olvasni ezeket a posztokat, tekintetbe véve, hogy szinte senki nem élt Angliában a hozzászólók közül.;)
28. NomNom (válaszként erre: 26. - Garabonciás)
2020. jún. 15. 16:14

Persze, az biztos, hogy nagyon más kultúra és biztosan nagyon megbecsülik a segítséget. Nagyon szép tőlük, hogy bevállalták és biztosan nagyon nyugis ott az élet.

Nekem is meséltek már nepáliak és én is szívesen megnézném.:) Gyönyörű lehet a természet.

2020. jún. 15. 15:12
Londonnal kapcsolatban viszont sose ereztem ilyesmit. Sose vonzott. Se a tobbi europai nagyvaros. Egyedul talan Olaszorszag, vagy Spanyolorszag az ahol eltudnam kepzelni magam, ahol szivesen leélnék egy életet.
26. Garabonciás (válaszként erre: 24. - NomNom)
2020. jún. 15. 15:06
Hááát.. Ok nem a penzkereset miatt mentek ki, inkabb kalandvagybol. Vittek a csaladot is. 3 gyerek. De imadnak ott elni. Imadjak a nepali embereket, a gyerekeket akik tanitas elott-utan megolelik oket, vagy ha csak osszefutnak az utcan akkor is, a hegyeket, a vallasukat, a nepszokasaikat.. Nepal rettenetesen szegeny orszag, nagyon sok a hajlektalan, arvahazbol is van egy par, ok is egy alapitvanyi iskolaban tanitanak, szoval biztos nem keresik agyonra magukat, de ok nem is voltak sose nagyravagyo emberek, az anyagi javak felhalmozasa tavol all toluk, ok mas ertekeket kepviselnek. De olyan lelkesedessel beszelnek errol a szegeny orszagrol is, ami egyebkent gyonyoru, hogy az hihetetlen. Mikor hallgatom vagy olvasom oket, tenyleg elkap az irigyseg.
2020. jún. 15. 14:57

Nekem is vannak ismerőseim akik visszaköltöztek. Egyiket a hazaszeretet, másikat a rokonok, a harmadik nem tudott beilleszkedni, mindig azt érezte, hogy idegenkét néznek rá, a negyediket a fene sem tudja mi húzta vissza.

Én azt gondolom, ha összetudott annyi pénz gyűjteni, hogy itthon lakás vagy ház, kocsi stb. megtud venni és nincs hitele, jól fizető állása van, tehát meg van mindene, akkor még talán megélni is megtud.

Egyébként minek jönne haza?

24. NomNom (válaszként erre: 23. - Garabonciás)
2020. jún. 15. 14:51

Nepalban? Wow... akkor jó helyük lehet. Ahol én élek csomó nepáli van mert a hazájukban nem tudnak mit csinálni és eljönnek tanulni aztán "itt ragadnak".

Londonban én sem szeretnék élni. Hatalmas város, bedarál.

2020. jún. 15. 13:55
Nekem nagyon sok ismerosom van, aki evek ota kinn el, dolgozik. De nem szeretnek ott. Es akkor meg finoman fogalmaztam. A penz nagy ur. Nagyobb mint a hazaszeretet. Vagy honvagy. Olyan ismeroseim is vannak, akik Nepalban élnek. Iskolaban tanitanak. Na, ok viszont nem akarnak hazajonni. Mondjuk meg is ertem oket. Pedig biztos nem élnek akkora komfortban mint mondjuk a londoni ismeroseim. De a kerdesedre nem tudom a valaszt, szerintem ha megszoksz egy adott eletszinvonalat, azt nehezen adod fel, de a magyarorszagi viszonyok biztos nem garantaljak azt hogy ugyanugy elj mint kulfoldon. Ezert is nem jonnek haza a barataim sem. Ott jol elnek, itt meg tudja a fene hogy elnenek aztan.
22. NomNom (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2020. jún. 15. 13:35

Igen, szerintem aki hajlandó és szeretne beilleszkedni az nem feltétlenül vágyik vissza. És ezt nem úgy értem hogy nem szereti a hazáját, mert mi is szeretjük hiszen ott van a családunk és ott nőttünk fel, csak már itt is otthon érezzük magunkat.

Viszont sok embert ismerek akiket itt semmi nem érdekel azon túl, hogy pénzt keres és csak a saját kultúrájából származóval van kapcsolata. Nyilván ők itt sosem fogják otthon érezni magukat.


Egyébként a fórumindító kérdésére válaszolva, ha valaki visszavágyik a szülőhazába menjen, később megbánja ha már se család se barátok nem lesznek akihez visszamehet. Más lesz az tény, de ott is lehet boldogulni ha akar az ember.

21. Guruljka (válaszként erre: 14. - NomNom)
2020. jún. 15. 13:16

"Vissza már nem mennék mert megszerettük a kultúrát"


-Ez a kulcsszó, megismertétek és megszerettétek az ottani kultúrát, nem a magyart keresitek másutt.

20. Pasionella (válaszként erre: 4. - Tulipán***)
2020. jún. 15. 10:23
Te ezeket honnan veszed? :-D
2020. jún. 15. 08:39
Pár hétig elvoltam anno a német fizumból. Aztán visszarântott a valóság! :D
18. Arille
2020. jún. 15. 05:55
Nem.
17. NomNom (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. jún. 15. 05:49

Épp ezért nem is szerettem sosem ezeken a helyeken fürdőzni mert fél Európa odajár.:D

Egy jó tavat többre értékelek. De ez már egyéni igény.:)

2020. jún. 14. 23:59

"nincsenek élvezetes strandok/fürdők"


Nem véletlenül fürdőváros Budapest. Ide jár pancsolni fél Európa. Másutt nincs ennyi föld alatti forrás. Ezt másutt nincs is értelme keresni.

15. levarosbukta (válaszként erre: 11. - Tulipán***)
2020. jún. 14. 23:42
Követ téged a halál! Sokat képzelsz saját magad fontosságáról. De attól még hülyeségeket írsz! Életedben nem dolgoztál kint, nem éltél éveket kint fogalmad sincs az egész témáról.
14. NomNom (válaszként erre: 12. - Tulipán***)
2020. jún. 14. 23:28

Nem gondolom, de Mo-n soha nem tudnánk pl megteremteni azt amit itt megteremtettünk magunknak.

Nincs kolbászból, de nem is ezért jöttünk. Vissza már nem mennék mert megszerettük a kultúrát, vannak barátaink, ide születik a gyerekünk.

Szerintem bizonyos idő után nehéz már visszamenni Mo-ra hacsak nem átmeneti pénzkereset miatt megy valaki.

2020. jún. 14. 23:22

Oké, de az, aki itthon ismer minden kikapcsolódásra alkalmas helyet, az eleve nem az életszínvonal alján leledzik. Ráadásul eleve legalább Pesten él.

"Millió színház" pedig még Pesten se nagyon van, de a többi nagyvárosban inkább csak egy-egy. Ezt a szintet valószínűleg Anglia is hozza.

A fürdőket nem tudom, mert ilyen helyekre nem járok.

Retró kocsmát még nem láttam, én kocsmába még akkor jártam, amikor még magam is retró voltam a mai időkhöz képest.

Natúr kozmetikai kezelést sem veszek igénybe, nekem ilyen úri dolgokra nem telik.

Szóval nem értem az egészet: ha valaki tanulni megy ki, akkor nem kéri számon a szórakoztatást. Ha pedig itthon is magasabb az életszínvonala, tehát nem az "aranyrögökért" indult el, akkor bármiért ment is ki, használja ki azt, amit talál.

Ha meg kis anyagi előnyért dolgozik külföldön, akkor, munkája leteltével, aligha keresi az art mozikat.

12. tulipán*** (válaszként erre: 11. - Tulipán***)
2020. jún. 14. 23:11
ja és tökéletesen beszélem a nyelvet. Nem kell azt gondolni hogy külföldön minden olyan frankó és csak le kell akasztgatni az aranyrögöket a fáról. Persze ha valaki ragaszkodik az elmélethez ...... miattam nyugodtan .... :)
11. tulipán*** (válaszként erre: 8. - NomNom)
2020. jún. 14. 23:08

A tengerentúlon de nyugi másokat is ismerek, akik Angliában élnek, és teljesen egyet értünk a témában.


Lekkkvár bukktának meg nem is reagálok a megjegyzésére mert a szegény nő azzal van elfoglalva, hogy engem kövessen, és próbáljon lejáratni. Sajnálom, hogy nem talál ennél élvezetesebb és értelmesebb elfoglaltágot. :)

10. NomNom (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2020. jún. 14. 23:03

Ez igaz, de akkor értelme sincs menni.:)

Mondjuk "élvezetes strandot, fürdőt" meg kulturális programokat lehet találni nyelvtudás nélkül is.

9. Guruljka (válaszként erre: 8. - NomNom)
2020. jún. 14. 22:57
Tulajdonképpen mindegy. Ha a nyelvet nem beszéli, akkor úgy jár, ahogy leírta.
8. NomNom (válaszként erre: 4. - Tulipán***)
2020. jún. 14. 22:54
Ömmm... ezt te melyik országban tapasztaltad? xD
7. NomNom (válaszként erre: 1. - Ninak)
2020. jún. 14. 22:48
Nekem egy ismerősöm Ausztriában volt, hazajöttek vettek egy házat. Elkezdtek dolgozni, elég gyorsan rájöttek, hogy nem fognak tudni félretenni, nem tudnak a házba bármit megvenni, amíg az asszony gyes-en van addig eléggé meg kell húzni a nadrágszíjat...
6. globus (válaszként erre: 1. - Ninak)
2020. jún. 14. 22:40
Amíg tart az odakint megtakarított pénzed, mindenképp.
5. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Tulipán***)
2020. jún. 14. 22:37
Ritka bődületes marhaságokat írtál.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook