Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hazaköltözzek Magyarországra vagy maradjak Svájcban? fórum

Hazaköltözzek Magyarországra vagy maradjak Svájcban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. Céda (válaszként erre: 6. - Anatita81)
2012. márc. 15. 20:55
Elég lehangolt voltam amikor indítottam ezt a topicot, igazad van..inkább egy másik városban próbálkozunk majd, mintsem hogy feladjuk itt. (Most van kilátásban egy üzleti lehetőség itt, azt mindenképp kivárjuk, hogy kiforrja magát..) Ha bejön jó, ha nem akkor másfelé fogunk kapirgálni... :-)
63. Céda (válaszként erre: 3. - Reload)
2012. márc. 15. 20:53

Azt a vállalkozást ejtettük, egy másik miatt! Ahol most dolgozik a férjem, az egy bejáratott hely, és azt vennénk át! Ismerjük a hely forgalmát, szóval nem lenne annyira kockázatos, mint a másik.

Ha nem lenne kilátásban ez az üzleti lehetőség, nem maradnék itt, de ezt érdemes kivárni (remélem...). Azért már jobban a kedvem, mint amikor ezt a topicot indítottam, de hát mindenkinek vannak rossz napjai.

2012. márc. 15. 20:33
Forró-Encsen éljek, vagy inkább Tihanyban?
61. Céda (válaszként erre: 2. - Alidamolnar)
2012. márc. 15. 20:17
Magyarországon mindig jól éreztem magam, a rossz anyagiak ellenére is. (A munkám itt is ott is szerettem. Jó lenne ha találnék itt is módot arra hogy munka UTÁN is jól érezzem magam, ne csak otthon tespedjek, takarítsak, házimunkát végezzek,vagy tanuljak munka után egész nap)
60. aniko.k (válaszként erre: 54. - Veronika27)
2012. márc. 14. 20:35

azt hogy szeretnenek gyereket azt nem is toled ideztem !

De tegnap beleolvasgattam par masik forumaba is a foruminditonak, es mit ne mondjak a ferje sem egy leanyalom ami az anyagiak beosztasat illeti. Megtalalta a zsak a foltjat, a pasa a kiralyleanyt :)

59. aniko.k (válaszként erre: 56. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 14. 20:32
a tied pedig valami nagy eleslatasrol tanuskodo hozzaszolas :))))
58. csillus78.06.27 (válaszként erre: 56. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 13. 22:01

Mi a bajod a hozzászólásommal?

Ha nyitok egy topikot, ahol tanácsot, és segítséget kérek, és mások szánnak rám időt, hogy lelket öntsenek belém, akkor egész nap egyszer már csak ránézhetnék, és ha nem is mindenkinek, de legalább valakinek, vagy mindenkinek 1 mondatot írnék, hogy köszönöm a tanácsokat, olvasom, vagy majd reagálok, csak később.

Nem értem mi volt ebben a negatív.

57. Bcicus
2012. márc. 13. 22:00
Szerintem a topiknyitó egy kamu nick. Annó nyitott egy topikot, hogy van egy lánya akit hónapok óta még csak nem is látott és a szülei nevelik, majd egy topikot, hogy nem jön a baba most meg ez. Ha valaki a már megtlévő gyerekét sem tudja nevelni, minek akar mégegyet és miért az a legnagyobb baja, hogy nincs fitness a helyett, hogy a lányát szeretné magához venni.
2012. márc. 13. 21:54
Az 53. és az 55. negatív szellemiségű hozzászólás volt.
2012. márc. 13. 21:47
A topikindító vagy talált valami elfoglaltságot hirtelen, vagy nem nagyon érdekli mégse a véleményünk, vagy a segítőkészségünk, mert arra se méltat minket, hogy válaszoljon. na mindegy...
54. Veronika27 (válaszként erre: 53. - Aniko.k)
2012. márc. 13. 21:45

"ha jol vettem le szeretnenek gyermeket..."


Én a hozzászólásában semmi erre utaló jelet nem láttam, a fél év munkaviszonyból meg akkor látsz gyedet szerintem, ha teljes munkaidőben dolgozol...

Persze jó lenne, ha dolgozna, de lehet, hogy keres munkát és nem ingyen élni ment oda, de erről nem írt...

53. aniko.k (válaszként erre: 34. - Veronika27)
2012. márc. 13. 21:40

"

Szerintem nem vagy a helyében, hogy ilyen tanácsokat osztogass. . .

Látszik, hogy fogalmad sincs, milyen az, mikor az ember elhagyja a hazáját, a családját, a barátait meg még a munkahelyét is."

Kedves Veronika !

Jelenleg 37 eves vagyok, es eletem felet kulfoldon toltottem, toltom el,tobbek kozott Svajcban is. Ha eldontom hogy kulfoldre megyek ferjhez, akkor nem azon nyavalygok hogy nincs kondi terem, hanem azon gondolkodnek a forumindito helyeben hogy valami munkat keressek mert ha jol vettem le szeretnenek gyermeket es ha mar van egy min. fel eves munkaviszonyod akkor azert a gyesed is teljesen maskepp fog kinezni mintha munkanelkuli helyzetbol lennel terhes. Masodik pedig az lenne ha melozna valahol, 1 jobb nyelvtudasra tehetne szert, 2 keresne egy kis lovet, 3 tudna kozossegbe jarni( ertem ez alatt kollegak koze)4 a ferje is buszkebb lenne ra 5 nem azon agyalna hogy nincs kondi terem mert lekotne a munkahelye. Ha kituzok egy celt akkor vagy vegigviszem, vagy el sem kezdem ! Hat nem lennek a pasija helyebe az biztos :(

52. alidamolnar (válaszként erre: 50. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 13. 19:53
Az lehet:)
51. 06718ca650 (válaszként erre: 50. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 13. 18:05
és milyen jó nyugdíjuk lesz. :) nem igazuk van? :)
50. a31cf0fa6a (válaszként erre: 45. - Alidamolnar)
2012. márc. 13. 17:48
Majd 20 év múlva!
2012. márc. 13. 17:44
ez tényleg komoly kérdés? :O
2012. márc. 13. 17:39
maradj
2012. márc. 13. 17:34
Lenne az a pénz, körülmények, munkahely, család, stb., amiért lenyelném a varangyosbékát.
46. Veronika27 (válaszként erre: 45. - Alidamolnar)
2012. márc. 13. 16:59
Lehet úgy gondolta, hogy majd a koporsóban...
45. alidamolnar (válaszként erre: 44. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 13. 16:42

Én pont nem így látom. Akik az elmúlt pár évben dobbantottak, azok szerintem kint is maradnak.

(Tesóm 5 éve van Angliában, már intézi az állampolgárságot, és sok ilyen van.)

2012. márc. 13. 15:53
Előbb utóbb mindenki hazatér...
43. michelle.r (válaszként erre: 42. - Beléndek)
2012. márc. 13. 15:41
Ha ez a második éved, akkor messze elmaradsz mögöttem ;). Azt viszont engedd meg nekem kérlek, hogy legyen saját véleményem.
42. Beléndek (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2012. márc. 13. 14:53

KARÓT NYELT, UNALMAS SVÁJCIAK

hmm... megkérdezhetem, hogy hány évi itt-tartózkodás után alakult ki ez a véleményed?? Csak mert nekem ez a második évem, de egyetlen karót nyelt, unalmas embert sem ismerek. A bekôltözésünk után egyesével átjöttek a szomszédaink bemutatkozni, felajánlani, hogy ha bármilyen ügyintézésben elakadunk, szivesen segítenek, ha elviszem a kutyát sétálni, szinte mindig odajönnek beszélgetni, az eladókkal jókat beszélgetünk... könyörgöm, ne előítéleteket szajkózz, ismerd meg a népet, mielőtt leszólod őket. S ha a témaindító kishölgy magányos, akkor a hiba valószínűleg benne van. Én is kisvárosban élek, de akkor is tudnék barátkozni, ha nem akarnék.

41. Veronika27 (válaszként erre: 40. - RockyRoad)
2012. márc. 13. 14:48
Nyilvánvaló, hisz eleve az utazás sem kétfillér. De akinek van internete és akar, az talál magának nyelvleckéket. Mindennek megvan az ára, be kell ruházni rá, ha valaki komolyan gondolja.
40. RockyRoad (válaszként erre: 39. - Veronika27)
2012. márc. 13. 13:38

Haaat, azert hogy masnak is ott van az opcio, hogy kulfoldre menjen az igaz de csak csak elmeletben. Mert azert kell ahhoz nyelvtudas, es/vagy ismeretseg de foleg penz, hogy amig az elso fizeteset megkapja megeljen, legyen hol laknia. Es ha jol olvasom amit irtal (meg az online sajtót), manapsag nem sok ember tud sporolni Mo-on. Meg aki tud is ketszer meggondolja, h a bizonytalanba fektesse-e a kis megsporolt penzet.

Mas a helyzet ha kulfoldi a ferj es hozza, az o orszagaban koltozik ki az ember, ott azert mar legalabb a ferjnek van egy nagyjabol biztos alapja.

39. Veronika27 (válaszként erre: 36. - RockyRoad)
2012. márc. 13. 13:17
Persze lehet, hogy aniko.k a mindennapi túléléssel küzd, de neki is nyitva áll ez az opció, hogy máshol boldoguljon. Más sem csak a jobb pénz miatt mehet külföldre, hanem csak simán azért, hogy egyáltalán meg tudjon élni a fizetéséből, ami M.o-on sajnos egyre lehetetlenebb.
38. Veronika27 (válaszként erre: 35. - C14bfda162)
2012. márc. 13. 13:15

Persze, én is vágyok rá, mert ott él a családom és a barátaim is ott vannak. Én nem is a pénz miatt vagyok itt és lehet, hogy a fórumindító sem a pénz miatt van ott. Lehet, hogy csak ott kapott a férje olyan munkát, amiből mindkettejük költségét fedezni tudják.

Én otthon Kelet-Magyarországon éltem és arra nincs munkalehetőség, csak a gumigyár, ami már elküldött nemrég 300 embert. Tehát ha otthon marad az ember, lehet felkopik az álla.

2012. márc. 13. 12:40

Egyrészt megértelek, mert inkább élnék a Holdon, mint a karót nyelt, unalmas svájciak között ;)

Másrészt meg őszintén nem értelek, mikor hoztál utoljára önálló döntést?

Hol azt kérdezed, vállalkozz-e Svájcban, hol azt, elhagyd-e a férjedet, kividd-e a gyerekedet? Minden bántó szándék nélkül, mélyedj el egy kicsit magadban - legalább erre jó az izolált nyugalom - és nézz mélyen magadba, mit szeretnél.

Svájci férjed van, oda tervezted az életedet, igyekezz ott megtalálni magad, mert bárhogyan is döntesz most, valamiről le fogsz mondani. És ne mások mondják meg, hogy mi legyen az.

Bárhogy is döntesz, az jó érzésekkel töltsön el!

Sok sikert!

;)

36. RockyRoad (válaszként erre: 34. - Veronika27)
2012. márc. 13. 12:37

Lehet, hogy te megerted a foruminditot mert hasonlo helyzetben vagy.

Lehet hogy ankiko.k meg epp a mindennapi tulelessel kuzd es nem tud azonosulni a foumindito problemajaval. A forumindito velemenyeket vart, az aniko.k hsz-a is egy velemeny volt.


En csak azt nem ertem, hogy ez nem egy olyan dolog amit majd az itteni vadidegenek altal adott tanacsok, hsz-ok alapjan dont el az ember. De persze nem ez az egyetlen ilyen szamomra erthetetlen kerdes...

35. c14bfda162 (válaszként erre: 33. - Veronika27)
2012. márc. 13. 12:32
Az ember vágyhat arra, hogy a hazájában éljen, nem minden a pénz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook