Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? fórum

Havonta vagy több hónapra vásárolsz élelmiszert? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
2021. okt. 28. 10:46

Sziasztok, szép napot mindenkinek. Az élelmiszer árak emelkedése már ijesztő.

Nemtudni mikor lesz vége. Ennek az oka gondolom hogy a benzinár is emelkedik.

Biztos észre vesszük a bevásárlás során hogy egyre kevesebb jut a kosarunkba.

Ti hogy vagytok vele? Tudtok

az emelés után is ugyanannyit vásárolni mint eddig? vagy változtatni kell az eddigi megszokottól eltérően?

Persze ez fizetéstől is függ

kinek mennyi. Itt

inkább a munkásembernek, nyugdíjasnak szól akiknek a munkahelyi beosztásuk nem vezető pozícióban van. Azok megveszik mert telik rá.

383. cilabogyó (válaszként erre: 381. - Bibeszál)
2021. okt. 26. 12:18
Én is gratulálok az elhatározásodhoz. Azt, hogy mit írnak, hogy napi, heti fogyás, az mindenkinél más. Én azt tapasztaltam, hogy a szervezetnek működnie kell, mindenre szüksége van valamilyen formában. A hirtelen fogyás a bőrnek sem mindig jó. Meg kell találni az ideális étrendet.
382. Bibeszál (válaszként erre: 378. - Jucika33)
2021. okt. 26. 07:33

Szia az oldalon.

Köszönöm a hozzá szólást

örülök minden segítségnek. A leírtak alapjából ki írom

magamnak amit eltudok testileg

is végezni nemcsak a korom miatt hanem a testi problémák miatt kell át írni főleg a torna ami nem megengedett. Ortopéd szakorvosi javaslatot

betartva teszem a mozgást egyszóval korlátozottan.

A napi étel ital amit írtál az nem rossz. Köszönöm szépen. 👍

381. Bibeszál (válaszként erre: 380. - Cilabogyó)
2021. okt. 26. 07:14

Ha normál a súly az nagyon jó.

Gratulálok hogy tartani tudod a súlyod...Akkor már tényleg elég a minden napi mozgás, Jó nagy séta bőven elég a házi munkák is napi szinten mozgásba hozza testünket. Remélem egyszer énis eljutok odáig hogy normál súlyú legyek, de én nem tudok napi 5kg-ot fogyni ahogy írják az oldalon.. Ehhez igencsak idő kell míg akár 20 kg -ot leadok mert ez a célom. Persze én sem vagyok fiatal már így nehezebben megy de igyekszem nagyon. 👍

380. cilabogyó (válaszként erre: 377. - Bibeszál)
2021. okt. 22. 08:53
Egyenlőre az esti sétát akarom beiktatni. Nem a fogyás miatt, mert már jó ideje normál súlyban vagyok, az állandósult, hanem a mozgás miatt. Sajnos az idő halad felettünk, és fontos a mozgás minden szempontból.
2021. okt. 22. 05:40
Ja és tornázom reggelente egy kb. fél órát otthon emellé.
378. jucika33 (válaszként erre: 366. - Bibeszál)
2021. okt. 22. 05:38

Szia! Én többször diétáztam életemben, és már kialakult, hogy mivel érdemes csinálni, úgy, hoyg mindenféle tápanyag is legyen benne, ne álljon le a szervezetem és fogyjak is. Most kb. egy hónap alatt fogytam öt kilót és ugyanúgy energikus vagyok.

Én reggelire iszom egy tejeskávét, egy narancslét (belekeverve a c vitamin), és egy tojásból rántottát sajttal, egy szelet rozskenyérrel és sok paradicsommal, meg uborkával. Ebédre bármilyen húsféle párolt vagy nyers zöldséggel, napközben eszem egy almát műzliszelettel, vagy sajttal, vagy egy banánnal, vacsorára pedig vagy joghurt műzlivel, teával és egy kis csokiva :-), vagy a joghurt helyett egy szelet rozskenyér, zöldségek, felvágott, sajt. Nem nassolok emellé semmit. A sok zöldség a lényeg benne, és a viszonylag kis adagok.

377. Bibeszál (válaszként erre: 376. - Cilabogyó)
2021. okt. 21. 23:54

Szia. Köszi a szurkolást.

Nehéz átállni idő kell míg a gyomor hozzá szokik. Na meg fejben dől el már tudom. Lakásunk-tól 10 percre található egy Sport és szabadidő központ ahová járok. Esténként de nem minden nap.

Futni nem úgy futok mint egy fiatal nő inkább gyors kocogás de abból sok kört teszek teljes izzadásig.

Sajnos az egészségem nem a régi már meg hát eljárt felettem is az idő. Szobabicikli nem jó a gerincem miatt így igazán a görnyedt terheléses mozgás is meghatározó szerepet kap nálam. Viszont ami jó hogy a családom is segít végre hogy ne egyem vissza a kalóriákat

többek közt a nagylányom aki velünk lakik meg az apja aki figyel árkus szemekkel. Nasi nincs. Talán egy alma az egy zsemlés szendvics után.

Jelenleg ezzel barátkozom nagyon bízom hogy egy idő után már kezd a fogyás megindulni és látható lesz rajtam.🙄👍

Egyébként meg a kert, séta és szobabicikli is nagyon jó 👍

De ha bírod a nemgyors kocogás is hasznos.

376. cilabogyó (válaszként erre: 372. - Forrest2010)
2021. okt. 18. 13:12
Hát igen, az íróasztal mellett ülünk egész nap, néha elcsábulunk a nasira is. De még az is belefér, ha este nem esszük magunkat tele. Én már átálltam arra is, hogy este 6 körül eszem, utána már nem. A múltkor éhesnek éreztem magam, nyolc körül ettem. Hát nem is tudtam aludni. Régen tényleg sokat kapáltak, hordták a vizet a kútról stb. így bármit ehettek.
375. cilabogyó (válaszként erre: 370. - Bibeszál)
2021. okt. 18. 13:09
Szurkolunk Neked! Hidd el, át lehet állni egy idő után, aztán már nem is hiányzik.Ügyes vagy, hogy jársz futni. Na én arra még nem bírtam magam rávenni, csak a kert, séta, néha szobabicikli. Pedig többet kellene mozogni.
2021. okt. 18. 13:07
Lehetetlen lenne.
2021. okt. 18. 05:06
Nem
372. forrest2010 (válaszként erre: 368. - Bianna)
2021. okt. 18. 03:09
Te is nagyon ügyes vagy !!! és ha az ember lánya belegondol ? h 1 idő után nem is fog hiányozni a több kaja ! mert a kevesebbtől se fog még éhen halni ?! sőt ! sokkal energikusabb lesz az ember kisebb súlyt cipelve ! hajdanán valaki azt mondta h az íróasztal mellett semmi szükség a túlzott kalóriabevitelre ! így igaz ! és mára már nem a mezőgazdasági munka az ami kiveszi az ember energiáit , messze nem kapálunk annyit , mint az elődeink :))))))))
371. forrest2010 (válaszként erre: 369. - Cilabogyó)
2021. okt. 18. 03:04
... ügyes vagy ! végül is nagyon sokszor sok minden csak akarat kérdése :)))))
2021. okt. 17. 22:41

Köszönöm szépen hogy írtatok.

Ahogy olvastam mindenkinél ott volt hogy felét egyem annak amit ettem eddig és több mozgás legyen. Úgy lesz ahogy írtátok. Igen. Holnap reggel előveszem a kicsi tányérom. Jó ötletnek tartom. A mozgással kapcsolatos dolog az nem volt probléma mert futni járok a Sport pályára és gyaloglok sokat. Eddig az volt a baj hogy hiába sportoltam a kalóriát amit leadtam edzésnél

azt mikor hazaértem vissza

Is ettem bőven. Hát ez a gond akkor belátom. Eléggé elszánt vagyok és ezentúl betarton

hogy fele annyit eszem mint eddig mindenből. Köszönöm nektek nagyon jól esik hogy megírtátok nekem. Puszi mindenkinek aki írt. 😘

369. cilabogyó (válaszként erre: 366. - Bibeszál)
2021. okt. 14. 11:59
Jó pihenést! Én kedden voltam otthon szabadságon, de spájzot takarítottam. Érdemes elgondolkodni egészségünk érdekében azon, hogy mit eszünk. A negyvenes éveim vége felé elkezdtem hízni, gyorsan felszaladt 6 kiló. Akkor kezdtem el elhagyni a cukrot, kevesebb kenyeret, konkrétan a felét eszem, és az is elég. Kevesebb evés, több mozgás. Ez a legjobb recept. Eleinte nehéz volt megállni, hogy ne egyem tele magam, de végül is idő kell, hogy az agyunk is felfogja, hogy ettünk. Mindent eszek, csak kevesebbet. Most normál súlyban vagyok.
368. bianna (válaszként erre: 367. - Forrest2010)
2021. okt. 14. 11:25
Én így fogytam le 7 kilót, és azóta is tartom a súlyom. Mindent eszem, amit előtte is ettem, de csak a felét, és ezt csinálom 2 éve. Az első hónap nagyon nehéz volt. Sokszor éhesebb voltam mikor felálltam az asztaltól, mint mielőtt leültem. Azóta sokkal jobban érzem magam és már nem is tudok többet enni. Mindenhova gyalog járok. Nagyon sokat számít a mozgás. A változatos étrend.
367. forrest2010 (válaszként erre: 366. - Bibeszál)
2021. okt. 14. 11:11
... valamikor hajdanán olvastam h 1 emberke akármennyiért ? de némi kis anyagiakért írta h segít !!! fogyni :( :( aztán írták azt is h a válasz , mikor megkapta a kis pénzt ? az volt h : zabálj kevesebbet !!! / bocs de tényleg azt válaszolta !!! akkoriba csodálkoztam is h megosztotta a választ az a valaki , mert nem is kicsit égés lehetett számára :((((( / de ... annyiból igaz h edd a felit :) :) én megkerestem a legkisebb tányért , 1 kis kompótost / és elneveztem " macskatányérnak " / abból ettem a saját adagomat , és tényleg működik is :)))))))) ha képes vagy következetesen betartani :)
2021. okt. 14. 09:22

Jó reggelt mindenkinek. Ma nemdolgozom, végre egy hét pihenő napon van. Még nem vagyok öregségi nyugdíjas korban és ma úgydöntöttem

Olyan élelmiszereket nézek amitől fogyni vágyóknak ideális lehet. Jómagam is fogyni szeretnék de nehezen megy le rólam a felesleg. Annyi mindent olvastam már fogyasztó gyógyszerek és élelmiszerek de igazából nem tudom mit tegyek vagy mit ne.

Egyik szomszédnőm csak tejeskását eszik minden nap.

Igaz fogyott de nekem a kása nemjön be nameg szerintem azért csirkehús, zöldségek is kellenének hogy változatos étrend legyen. Ha valaki tudna írni erről többet szívesen fogadom és örülnéka jó tanácsoknak de csak olyanok írjanak akik tudatosak is ebben a témában. Köszönet érte ha valaki tud segíteni.

365. Bibeszál (válaszként erre: 360. - Cilabogyó)
2021. okt. 13. 22:19

CBA nálunk sincs bezárt.Drága egy hely volt igencsak. Jártunk oda tavaly olykor,olykor üditőt venni a hőség miatt.

Csak az eladó volt bent meg mi

a lányommal.

364. Bibeszál (válaszként erre: 362. - Cilabogyó)
2021. okt. 13. 22:11
Vannak árak mindenhol. Azok sem maradtak ki az ár emelésből. Csak ami különbség az a minőségi áru választék. Na az a nem mindegy. Nekem is a Lidl a fő kedvenc hely ahol szoktam vásárolni nagyrészt.
363. Bibeszál (válaszként erre: 353. - Epresturmix)
2021. okt. 13. 22:01

Sajnos igen. Élelmiszert nemigen éri ott megvenni. A Tescóba inkább nagyi titka lisztet veszem és univer majonéz, ketchup, mustár. Ezeket ott szeretem venni.Ma pl:levoltak árazva a diszpárnák ami mellett elmentem mindig mert drága volt. De ma mit ad isten, levoltak árazva örömömre. Meg is vehettem végre párat. Hát ezért érdemes néha-néha bemenni. Tudom hogy lehet olcsón venni pl nálunk a

Pepkoba is de az messzeb van és igazából a lányomnak ezek a párnák tetszettek hát ma sikerült végre a kívánság listára kerülniük.

362. cilabogyó (válaszként erre: 361. - Forrest2010)
2021. okt. 12. 17:28
Mi is inkább az Aldi és a Lidl. Néha Coop. De azért ott is vannak árak.
361. forrest2010 (válaszként erre: 360. - Cilabogyó)
2021. okt. 12. 07:29
... na akkor azért :( :( :( itt nálunk is csak az van v drága kicsi maszek , mi inkább elszaladunk a Lid.be néhány km-el odébb !
360. cilabogyó (válaszként erre: 359. - Forrest2010)
2021. okt. 12. 07:26
Nálunk a CBA bezárt, mert senki nem vásárolt ott. Pedig állítólag magyar üzletlánc.
359. forrest2010 (válaszként erre: 357. - Cilabogyó)
2021. okt. 12. 07:18
... mi a CBA-val vagyunk hasonlóan !!! hatalmas ívbe elkerülöm !! :(
358. Epresturmix (válaszként erre: 356. - Cilabogyó)
2021. okt. 12. 06:55
Szívesen. :)
357. cilabogyó (válaszként erre: 353. - Epresturmix)
2021. okt. 12. 06:29
A tesco-ba már mi sem járunk. Alig van valami, egyre szűkülnek a sorok. Drága is.
356. cilabogyó (válaszként erre: 352. - Epresturmix)
2021. okt. 12. 06:27
Köszönöm szépen előre is. Ha megírod a nevét a lányommal megvetetem, mert nálunk bezárt a dm.
355. globus (válaszként erre: 349. - Bibeszál)
2021. okt. 12. 06:08

Képtelenség már követni az árakat. Főleg ha valamilyen terméket nem vásároljuk túl gyakran. Ritkább esetben a minőségváltozás tűnhet fel, gyakoribbnál az ár.

Azt utálom legjobban, ha egyik boltban valami olcsó, minden más drágább...hozzánk legközelebb Spar van, ahol finom és olcsó a helyi sütőipar kenyere. Élelmiszereket itt vásárolom, vegyiárut inkább Euro Familyben. Itt is figyelni kell...olcsó, de nem minden.

❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook