Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt sírkő árusítása - vélemény? fórum

Használt sírkő árusítása - vélemény? (beszélgetős fórum)


30. Karmol (válaszként erre: 19. - Pötibaba)
nov. 21. 11:51
Aha. Tehat koltsenek feleslegesen a csiszoltatasra, szallitasra, tarolasra.
29. Karmol (válaszként erre: 18. - Pötibaba)
nov. 21. 11:48
Tudod, hogy mikori a kep? Az meg az o dolguk miert nem hosszabbitjak meg.
28. ,zumba (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
nov. 21. 10:06
Jó beszédtémává válik, hogy mennyibe került, ki készítette. Óh, ő meg csak műkőből csináltatta...és? Én sosem adtam arra, ki mit mond és gondol rólam e témában.
27. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Pötibaba)
nov. 21. 09:49
egy egyszerű,kőből készült jobban tetszik,mint a márvány puccosak.
26. tumbo2 (válaszként erre: 24. - ,zumba)
nov. 21. 09:46
egyáltalán nem,engem szórjanak szét a kiserdőben.
25. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Channa*)
nov. 21. 09:45
nem csak az újságíróknak.az az anyám is szidta az unokaöccsét,aki pár évvel fiatalabb volt nálam,hogy nem képes az anyja sírját rendben tartani.aki a húga volt a nagyanyámnak.aztán kiderült,hogy jó pár éve halott.
24. ,zumba (válaszként erre: 20. - Channa*)
nov. 21. 09:33
Én is így gondolkodok: semmi csere. Egyébként minek milliókat kiállítani a temetőbe. Persze arra költ mindenki, amire akar. Az elhunyt hozzátartozóim iránti szeretet nem sírkőben mérendő.
23. unom (válaszként erre: 21. - Pötibaba)
nov. 21. 09:00
Nem biztos, hogy az a kő van a képen, amelyiket árulják, inkább csak "reklámfotó" lehet.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Pötibaba)
nov. 21. 09:00

Láttam, de ha esetleg megnézel néhányat egy temetőben, akkor látod, hogy sokan olyan emlékhelyeket készíttetnek, hogy csak lesel.

Szebbnél-szebb sírkövek, ha lehet szépnek nevezni egy sírkövet+üvegből kis házat fölé, hogy kíméljék az időjárástól?

A kis házban pad, hogy le lehessen ülni, a sír tele állandóan gyertyákkal, mécsesekkel, friss virágokkal, világítás van benne, hogy este se a sötétbe ücsörögjenek ott, stb.


Én tuti, hogy nem csináltatnék ilyet. Nem vagyok nagy temetőbe járós, és feleslegesnek tartok egy egyszerű sírhelyet is, de van akiknek ez nagyon fontos.


És ne felejtsük el, hogy manapság az újságíróknak egyik legfontosabb hírverése az, hogy kinek, milyen a sírhelye, fikázzák a rokonokat, hogy még arra sem képesek, hogy virág legyen rajta, gondozzák a sírt. Sokaknak ez enélkül is presztízs kérdés.


Lehet, hogy pont a falu miatt cserélik a sírköveket, nehogy megszólják őket, hogy nem szerették a rokont eléggé, ha nem vadiúj a sírkő...

21. pötibaba (válaszként erre: 20. - Channa*)
nov. 21. 08:43
Láttad a képet? Szebbet kívánni sem lehet.
20. Channa* (válaszként erre: 18. - Pötibaba)
nov. 21. 08:39

Lehet, hogy ne a hosszabbítás a lényeg, hanem az, hogy már nem olyan "szép", mint új korában.


Mi is tervezgetünk sír felújítást, bár a szüleimnek egyszerű műkő sírkövük van. Na a lényeg az, hogy a 35 év azért látszik rajta, le kellene tisztítani, felcsiszolni, stb.

Biztos sokan nem ilyenen gondolkodnak, hanem cserén.

19. pötibaba (válaszként erre: 16. - Karmol)
nov. 21. 08:37
Akkor elbontatni, levakartatni a nevet és úgy eladni. Így hirdetni, szerintem gusztustalan és nagyfokú tiszteletlenség az elhunyttal szemben.
18. pötibaba (válaszként erre: 16. - Karmol)
nov. 21. 08:36
A képen tele van virággal, szép és ápolt, miért nem hosszabbítják meg a sírhelyet?
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Pötibaba)
nov. 21. 08:34

Ilyen is van!

Tavaly, amikor eladtuk a lakásainkat, kitettük az fb-re is. És miután eladtuk és levettük a hirdetést, akkor láttuk, hogy valaki szintén hirdeti.

Írtunk az adminnak, illetve neki is. Megkérdeztük, hogy mit fog tenni, ha valaki meg akarja nézni? Válasz nélkül törölte a hirdetést ő vagy az admin. Ez nem derült ki.

16. Karmol (válaszként erre: 14. - Pötibaba)
nov. 21. 08:10
Szerinted mit kellene tenni, ha tobbet nem tartanak fenn egy sirt?
15. pötibaba (válaszként erre: 6. - Amaunet)
nov. 21. 08:08
Én simán el tudom képzelni a mai világban, mikor emberek ezrei kelnek naponta úgy fel, hogy ma is átvernek valakit... hogy nem is a saját rokonuk sírkövét adják el emberek, hanem idegenekét.
nov. 21. 08:07

Megtaláltam az egyik hirdetést:

[link]


Nekem ez nagyon furcsa. A vigyorgó csillagokról ne is beszéljünk...

13. eunuch
nov. 21. 08:06
Nálunk a régi temető eldózerolt sírköveiből díszkutat építettek. Ez szerintem rosszabb.
12. globus
nov. 20. 19:52

Szerintem az olcsó cement vagy beton? Nem is tudom miből készülteket nem lehet felújítani, azok idővel szétmállanak maguktól, téli fagyok elintézik, kb. 40-50 év alatt.... márvány nem, de azt nem is szokták eladni.

Ha jól emlékszem, Schindler listájában volt pár képkocka útról, járdáról.

11. katt2 (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
nov. 20. 19:47

Két éve beszéltem egy sírkövessel. Ez úgy van, hogy ha lejár a 25 éves bérlet a sírhelyre, akkor a temetőkezelő ( többnyire egy Kht ) ír egy levelet a hozzátartozónak, hogy bontsa le, mert ők is lebontják, de az drága lesz. Aztán a sírhelyet újra bérbeadják.

Egy síremlék, még ha az egyszemélyes is, ha fel kell újítani, az mondjuk fél milla. Ha a hozzátartozó bontatja le, elszállítatja a törmeléket, stb, hát az is 6 jegyű összeg.

Azt szokták csinálni, hogy nem válaszolnak a temetőkezelő által feladott levélre, azok megunják és mivel eltelt a 25 év, egyszerűen lebontják a saját költségükön és újra bérbeadják. Gondolom, ez azért nem nagyon működik, csak márvány és gránit esetében. A műkő nagyjából értéktelen.


A hirdetésekben lehet, hogy az van, hogy eladók a sírkövek, de a vevőnek kell lebontania, elszállítania, stb. Sajnos, a temetkezés, meg annak az utóhangja is nagyon drága.

10. Enissa (válaszként erre: 5. - Pötibaba)
nov. 20. 19:43

Nem értem, ezt mire reagálva írtad?

Szoktam látni sírköveket szétbontva a szemetestároló mellett a temetőben.

Gondolom, örül a temetőüzemeltető is, ha azt nem neki kell elvitetni onnét.

Én azt gondoltam, ahol a nagyszüleim nyugszanak az önkormányzat tulajdonában van, de a plébániáról jött egy e-mail, hogy lejárt a nem tudom hány év, újból meg kell váltani.

Láttam, azon a soron több sírra helyeztek egy sárga cetlit, hogy lejár a "bérleti díj" Azóta többet felszámoltak, új holttestek kerültek a régiek helyére.

Ilyenkor, ha nincs hozzátartozó, mit tehetnének?

nov. 20. 19:32

Semmi probléma.

Gondolom nem váltják meg tovább a sírhelyet, a sírkő meg szépen lecsiszolás után olyan mintha új lenne.

nov. 20. 19:17
Én még ilyet nem hallottam.
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Pötibaba)
nov. 20. 19:13

Simán lehet ilyen hirdetés.


A mi családi sírunk 34 éves. Már nézegetjük, hogy ki kellene cserélni, mert vannak már hibái.


Ha rendelek egy újat, amit a sírköves elkészít és oda is viszi, akkor a régit ingyen elviszi és kipofozva eladja.


Előtte, én is eladhatom, mert akkor annak a pénznek egy része visszajönne, amit annak idején ráköltöttünk.


Lehet, hogy FB-n hirdetném meg, ha ilyen szándékom lenne...

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
nov. 20. 18:53

Magánszemélyek hirdetik meg?

Mert a temetői lopás nem ismeretlen kis hazánkban.

5. pötibaba (válaszként erre: 3. - Enissa)
nov. 20. 18:38
Akkor nem lenne belőle facebookon hirdetés.
4. Karmol (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
nov. 20. 18:26

Mindenfele koveket szoktak idovel ujrahasznositani, ha nem hasznaljak, vagy nem kerul muemleki vedelem ala. Az epuletekbol lehet idovel utburkolat, szobrok atalakulhatnak kerites elemekke...

Mit lehetne tenni a sirkovekkel mikor mar nem tartozik senkihez? Okosabb ujra sirkonek eladni, mint konyhapultnak.

3. Enissa (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
nov. 20. 18:06

Gondolom, a felszámolt sírok márványköveit értékesítik.

Nem a hozzátartozó adja el. Az egyház gondolom szerződést köt, valamelyik sírkövessel, aki felújítja és értékesíti.

Akinek kevesebb a pénze nyilván megéri neki, a sírkövestől meg korrekt, hogy leírja "használt", hiszen ha lecsiszolja a nevet, szöveget róla, ember nem mondja meg, hogy az új, vagy használt.

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Pötibaba)
nov. 20. 18:02
Nagyon bizarr.
nov. 20. 17:53

Facebookon már két hirdetést is láttam "használt" sírkövekről. Rendesen a temetőben vannak fotózva. Anyagi rászorultság lehet a háttérben? Nem hiszem, hogy újra cserélni szokták az eleve szép állapotú, márvány síremlékeket.

Mi a véleményetek erről? Csak szerintem morbid? Eladni is, de venni is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook