Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? fórum

Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? (tudásbázis kérdés)


2019. febr. 15. 22:33
Én is neked! Remélem hamarosan babásak leszünk :)
134. Panna07 (válaszként erre: 133. - Metoyou.22)
2019. febr. 15. 19:37
Én is szálas teákat vettem. :) Drukkolok neked!
2019. febr. 15. 18:42

Voltam herbáriába, be is szereztem a teákat, igaz nem filtereset hanem szálasat, ami elvileg erősebb valamivel. Plusz a zafírt ajánlották nagyon, úgyhogy azt vettem meg. Ahogy megjön el is kezdem a kúrát.:)

Nagy reményeket fűzök hozzá.

132. metoyou.22 (válaszként erre: 131. - Panna07)
2019. febr. 15. 17:52
Nem néztek mert pont mikor kezdtük volna a kivizsgálást akkor terhes lettem. igazából első próbálkozásra összejött a baba ezért is csodálkozom, hogy a tesó nem akar, de biztos a hormonok még nincsenek a helyükön ezért türelmes vagyok.
131. Panna07 (válaszként erre: 130. - Metoyou.22)
2019. febr. 15. 15:13
Remélhetőleg beáll majd a ciklusod, idő kell a szoptatás után. 3. napi hormonpanelt néztek neked? Jó lenne tudni, hogy mennyi az ösztrogén, prolaktin, FSH, LH.
130. metoyou.22 (válaszként erre: 129. - Panna07)
2019. febr. 15. 14:57

Mielőtt terhes lettem a kisfiammal 30-35 napos ciklusaim voltak. Miután leválasztotta magát kétszer jött meg. Az első nem tudom hány napos volt mert ugye terhesség óta nem volt meg, a második 43 napos és most a harmadik jön sajnos. Pedig lh teszttel követtem a pé-t, plusz voltam nődokinál és láttuk a szép nagy érett petét. Rá 3 napra uvo volt, szépen együtt is voltunk a férjemmel, de a 7. napon halványan vérezni kezdtem és ma vagyok a 13. napon és biztos vagyok benne, hogy holnap meg is fog jönni mert már eléggé barnázok, így ez a ciklus is 43 napos. Nekem a luteális fázis fixen 14 napos viszont tuti van progi hiányom mert mindig is barnáztam mensi esőtt 3-4 nappal. Az ciklus első fele nagyon hosszú nekem, szóval ösztrogén szintem is a béka segge alatt van valószínűleg. De azt gondolom ez a szoptatás hatása még mert az eléggé korlátozza az ösztrogént. (jan.26 választotta le magát a fiam)

Megpróbálom a barátcserje plusz tea kombót, ma elmegyek egy herbáriába és kérdezősködöm a barátcserjéről.

129. Panna07 (válaszként erre: 127. - Metoyou.22)
2019. febr. 15. 14:14
Még cak annyi kiegészítést, hogy amióta szedem a barátcserjét, többször is néztük vérvétellel a peteérést, vagyis a progeszteron szintet, ami tök jó lett.
128. Panna07 (válaszként erre: 127. - Metoyou.22)
2019. febr. 15. 14:09
Október óta szedem. A doki márkát nem ajánlott, fórumokon olvastam, hogy a Zafírt és a Netamint ajánlják, nekem utóbbira esett a választásom, és tényleg jó.
127. metoyou.22 (válaszként erre: 126. - Panna07)
2019. febr. 15. 13:02

Köszönöm a választ! Közben olvasgattam és el is bizonytalanodtam, állítólag ezek a bioboltos barátcserjék nem is olyan hatásosak, hiába 800mg nem feltétlen annyi a hatóanyag. Inkább a premensre vagy zafírra esküsznek. De ha neked nődoki ajánlotta ezt akkor gyorsan utána is nézek :D Köszönöm!

Mióta iszod/szeded?

126. Panna07 (válaszként erre: 125. - Metoyou.22)
2019. febr. 15. 12:53
Szia! Én az orvosom javaslatára szedek barátcserjét, 400 mg-ost, naponta kétszer, a Netamin márkájút. Nálam segítette a peteérést, én csak ajánlani tudom. A cickafark, palástfű teát én is iszom, már teljesen hozzá szoktam az ízükhöz. A palástfű tea hatása is igazolható volt nálam, nagyon szép lett a méhnyálkahártyám a luteális fázisban. Szerintem nem sok ez így együtt, én még szedek Q10-et, D, E vitamint, Magneziumot is, ezek mind jó hatással vannak a sejtek működésére.
125. metoyou.22 (válaszként erre: 124. - Szaffi)
2019. febr. 15. 09:49

Kedves Szaffi,

Melyik fajta/hány mg-os barátcserét szedsz?

40-43 napos ciklusomat szeretném lerövidíteni. Arra gondoltam 800mg-os barátcserje plusz ciklus első fele cickafark és utána palástfű. Nem tudom nem lesz-e sok hirtelen a szervezetemnek. Lehet csak barátcserjével kezdek. Neked a múlt hónap óta hozott változást?

124. Szaffi (válaszként erre: 123. - Jenett)
2019. jan. 21. 07:18
Kedves Jenett!Rengeteget olvastam informálódtam már a meddőségről másodlagos meddőségről, sajnos ez utóbbiban érintett vagyok.Nagyon sokan írtak jó tapasztalatokat és ahogy írtad nálad is észrevehető a változás én is egy hónapja kezdtem,barátcserje végig a ciklus alatt és ovu után palástfű tea reggel este mert kissé kusza lett a ciklusom és az orvosom szerint vékony a nyálkahártya igaz nem annyira hogy ne sikerülhetne de azért csak vékony.Ezen kívül minden eredmény tökéletes volt nálam is és a páromnál is így türelemre intett.Persze...türelem! Szóval én is nagy reményeket fűzök!28ra nem várom jelentkezek majd és remélem írsz te is mit tapasztalsz a továbbiakban,addig is sok sikert remélem jó eredményekről számolhatunk be!😊
123. Jenett (válaszként erre: 83. - Rlibertas)
2019. jan. 11. 23:59
Gondolom már nem aktuális, de nekem 10 év után is lehetett 1-1 cseppet kinyomni ha nagyon akartam, és a kórházban a mammográfián a doki azt mondta, hogy mivel 1,5 évig szopizott anno a kisfiam, ezért ez fennállhat nagyon sokáig. azt hittem normális, de most babát szeretnénk megint és elhalt egy magzatom, aztán nem akar összejönni a terhesség, egy hónapja szedem a barátcserjét, és eltűnt a közti fájdalom, a mellemből nem lehet tejet préselni, a mensi előtti utáni 2-2 napos pecsételésem is elmúlt. Nagyon reménykedem. Talán jó lesz nekem is.
122. Zius
2018. máj. 22. 10:44
Barátcserje extraktumot szedtem 1 hónapig és 11 hónap várakozás után áldott állapotba kerültem. Napi 2*1-et vettem be, étkezések előtt. Tisztán növényi táplálkozáson vagyok, ezért átraktam a port cellulóz kapszulába.A biobarát bioboltban vettem, egy kapszulában kb.300 mg hatóanyag van.
121. AAndi67
2018. jan. 29. 10:17

Sziasztok!

Nekem a rendszertelen menstruációmat hozta rendbe, aztán a menopauza tüneteinek enyhítésére szedtem.

Most a korom miatt áttérek a DHEA-ra.

Ha valakit érdekel, megmaradt 1 db original, teljes doboz (60 szem) + 1 megkezdett doboz (45 db) Zafír Natural Barátcserje kapszulám.

Lejárat 2019.07.05.

120. life14
2013. ápr. 17. 16:20

Sziasztok!


A fodormenta tea tesztoszteronszint csokkento hatasaval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

119. k.virag
2012. jún. 22. 10:15
mivel fogalmam sincs hogy egy ilyen műtét után most középidő előtt vagy után járok, nem tudom melyik teafüvet igyam :(
118. k.virag (válaszként erre: 117. - 298b15dfdd)
2012. jún. 22. 09:46

Tehát nem jó ha ennyiféle gyógynövényt használok egyszerre?

Eddig fele-fele arányban kevertem a teafüvet azt olvastam azt lehet (így tulajdonképp egy -egy csészének megfelőt ittam meg naponta (: ) :

[link]


Viszont félek, hogy a méhpempővel, meg a barátcserjével vegyített használattal kioltom a jótékony hatást. Vagy nem?

Nem igazán rendelkezem pontos ismerettekkel a felől, hogy melyik milyen módon hat, csak mindenhol azt látni hogy "segít a női bajokon". :S

117. 298b15dfdd (válaszként erre: 116. - K.virag)
2012. jún. 22. 09:14
Lehetőleg egyfélét,és napi két csészénél többet nem szabad.!4-5 hét és szünetet kell tartani.
116. k.virag
2012. jún. 22. 09:09

Sziasztok!

Szerintetek segítehet a műszeres befejezés után, a méh gyorsabb regenerálódásában, ha cickafarkfű és palástfű teát iszom, barátcserje kapcsulát szedek, és még méhpempőt is használok?


Nagyon szeretnénk újra próbálkozni babáva.

115. Jaina
2011. febr. 20. 16:49

Sziasztok!


Olvastam, hogy a cickafark teát fogamzásgátló abbahagyása utána mensi meghozására is lehet inni. De ekkor mennyi idő alatt "hat" és mikor kell elkezdeni?

2011. jan. 22. 16:55
Igazad van b.betty86, én is olvastam már valahol!
2011. jan. 22. 13:56

Sziótok! Bocsi,hogy így betörök ide csak szeretnék szólni,hogy cickafarkfű teát kismamik NEM ihatak és cisztás endos betegek sem!

Utánaolvastam!

2011. jan. 21. 13:38
Hát, az érdekes lenne! :)))
2011. jan. 21. 13:25
Elsőre azt olvastam: barátcsere. Na, gondoltam ez egy érdekes topik lesz...
2011. jan. 21. 13:22
Én használtam a barátcserje tablettát, melyet Németországból szereztünk be. Igazából nem annyira rendszertelen a mensim, de a tüneteim alapján sárgatest elégtelenségben szenvedtem. Sajnos semmi változást nem tapasztaltam a 3 hónap alatt, ugyanúgy megmaradtak a kellemetlen mensis tünetek, az utolsó heti pattanásos bőr, szóval a szokásos tünetek. Biztos egyénileg mindenkinél más, de én most hetek óta a cickafark/palástfű tea-kombinációval próbálkozom. Eddig - lekopogom - sem kellemetlen tünetek, sem pattanásosság, sem depresszió. Néhány nap múlva menstruálnék és ilyenkor már gyötör valamelyik tünet. Úgyhogy bátran merem Nektek ajánlani ezen teák kombinációját! :)
109. Anne33 (válaszként erre: 107. - Vikike81)
2010. nov. 23. 21:15
Gratulálok!:)
108. Trapp
2010. nov. 22. 08:10

én 6 hetes kúrát csináltam... de akkor már "Niagara" volt :D Már elnézést... :S


Az is számít hogyan iszod... Reggel forrón ELKORTYOLGATNI üresgyomorra!!

2010. nov. 21. 15:13
Helyesbítek :) pozitívat teszteltem most délután :) Úgyhogy nekem segített :):)
2010. nov. 21. 07:51

Sziasztok!

Én szeptember 27-én kezdtem el szedni a barátcserje kapszulát plusz a ciklusom első felében ittam a cickafarkfű teát, a második felében a palástfű teát. Most a 33. napomon tartok, és még nem jelentkezett a mensesem. Pár nap, és tesztelek, remélem összejött :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook