Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? fórum

Használt-e valakinek az alábbiak közül bármelyik?:barátcserje, cickafarkfű, palástfű? Hogyan szedtétek, mikor? (tudásbázis kérdés)


105. szeliko (válaszként erre: 104. - Szuszu1980)
2010. okt. 11. 16:42

szia!

én ittam addig míg meg nem jött. Ha terhes vagy akkor is segít megtartani, tehát azt mindenképpen ihatod. Persze ha sokáig nem jön meg és a teszt is negatív akkor érdemes orvoshoz fordulni, hogy miért nem jött meg.

2010. okt. 8. 16:22

Segítsetek légyszi!!

A ciklus elejétől két hétig ittam a cickafarkteát, utána 2 hétig a palástfű teát, de még nem jött meg a mensim, folytassam a palástfüvet vagy mit tegyek? Jelenleg a 33. napon vagyok, terhességi teszt negatív. köszi.

103. Trapp
2009. dec. 24. 15:19
Boldog karit mindenkinek!!!
102. Trapp
2009. dec. 23. 10:28

A tablettáról nem mondok semmit, sztem. a tea megbízhatóbb, a tabletta maga is 1 mesterséges anyag... :S de ez csak az én véleményem!

Én 6 hétig ittam a teát, minden reggel, éhgyomorra 1 csészével, és azóta oké minden!

2009. dec. 22. 15:52

Elvileg úgyan az mint a tea...azt írják! 6 hétig folyamatosan? És azóta teljesen beállt, vagy még mindig iszod?

A kúra alatt mit értesz szedjem 6 hétig? Én úgy gondoltam szedem összesen 12 napig aztán várom majd a következő alkalmat, vagy szerintetek az kevés?

100. Trapp
2009. dec. 22. 10:22

De jó! :)


Szerintem tarts 1 kúrát!

Én a teát 6 hétig ittam, nem tudom, hogy a tablettát meddig kell, betegtájékoztatón nincs vmi. erről?

2009. dec. 16. 15:03

Sziasztok :-DDD!


Képzeljétek el megjött,pedig csak 3 napja szedem a cickafark tabit! Hát elég különös... kíváncsi vagyok a következő alkalomra! Meg hogy most meddig lesz meg? Szerintetek most meddig és hogyan szedjem tovább??

98. Trapp
2009. dec. 15. 10:22

Ámen! :)


Aztán majd szólj, hogy sikerült-e!?

2009. dec. 14. 16:22
Hát lányok köszi az infot, a gyógyteákat utálom ezért kerestem kimondotan gyógyszert, dehát elvileg gondolom úgyan az van benne ;-)
2009. dec. 14. 14:51

sziasztok!

én 12 év gyógyszerszedés után használtam a cickafark/palástfüvet. Most volt egy hetes késésem, de amúgy meg abszolút beállt minden.

Tablettáról még én sem hallottam....de a lényeg szerintem ugyanaz.

Próbálkozz vele bátran, biztos, hogy helyrerak.

95. Trapp (válaszként erre: 94. - Norika85)
2009. dec. 14. 12:03

Szia!


Tablettára nem tudok mit mondani :/ A tea, az tuti h rendbe rakja a méhet!!

Én 1,5 évig szedtem fogamzásgátlót, amikor abba hagytam 1 évig nem jött meg, de egy 6 hetes cickafarkfű tea kúrától helyreállt, azóta is boldog vagyok :)


Csajok? Tabletta?? Ugyan olyan hasznos?


Ui: 5 év az HOSSZÚ :O Lehet neked több időre van szükséged...

2009. dec. 14. 07:31
Ja és most vagyok a 42 napba, és mielőtt nem szedtem a gyógyszert mindig pontosan megjött!
2009. dec. 14. 07:28

Sziasztok!

Én 5 évig szedtem a yadyne nevezetű gyógyszert!Abba hagytam a szedését elsőre, ahogy kell 33 napra megjött, most meg semmi :-( ( terhes nem vagyok) olastam másoknál is, hogy így volt! Gondolom még a gyógyszer hatására jött meg eslőre!

Most elkezdtem szedni a cickafark tablettát hát kíváncsian várom az eredményt! Szerintetek?

Én úgy gondolom, hogy 3 hónapot adok magamnak és utána megyek a nődokihoz...

92. szeliko (válaszként erre: 91. - Tmártus)
2009. dec. 11. 08:43
köszönöm szépen a választ, én is így gondoltam. Viszont tegnap már megjött, úgy hogy egyenlőre maradok a cickafark/palástfű teánál, most csak valami bezavart szerintem, hogy egy hetet késett.
91. tmártus (válaszként erre: 90. - Szeliko)
2009. dec. 11. 05:53
Szia Szeliko, a barátcserjét bármikor elkezdheted szedni.
2009. dec. 9. 13:22

Nekem az a gondom, hogy nem jött meg a mensim, teszt negatív és szeretném elkezdeni a barátcserjét. Mindenhol azt írják, hogy a vérzés első napjától kell elkezdeni szedni, viszont ha nincs peteérés akkor nincs menstruáció sem, tehát akkor most ne kezdjem el szedni???

mert én úgy gondolom, hogy ilyen esetben ezt bármikor el lehet kezdeni szedni, nem? Mert ha nincs menstruáció akkor én hiába várok az első napjára! :-)))

Egyébként eddig cickafark / palástfűteát ittam két heti váltakozással és abszolút pontosan 28 naposak voltak a ciklusaim. Most valamiért nem jött meg, de már hónap közben éreztem, illetve gyanus volt, hogy nem volt peteérésem sem.

Régebben már voltak ilyen problémáim, akkor magas volt a prolaktinom és volt, hogy fél évig sem menstruáltam. Csak aztán elkezdtem szedni a fogamzásgátlót és nem volt gondom.

De most már lassan egy éve abbahagytam, eddig rendben is volt minden a teák mellett, de szerintem az elmúlt hónapban sokat idegeskedtem, meg nagy a hajtás a munkahelyen és szerintem ezért ment fel megint a prolaktinom és se peteérés se menstruáció.

Ezért gondoltam a barátcserjére, de mikor kezdjem el szedni?

89. szeliko (válaszként erre: 88. - Babarózsa84)
2009. nov. 9. 08:38

szia!

Nekem ugyanez volt amiket írtál...fél évig nem menstruáltam, mikor nem szedtem a fogamzásgátlót. Na a lényeg, hogy utolsó levél után ahogy megjött, elkezdtem inni a cickafarkteát. 14 napig azt, aztán palástfű teát. Nekem abszolút beállította a ciklusomat most már 28 napos, szinte óra percre pontos. Volt, hogy 26 napra jött meg, de akkor is 14 napig idd a cickafarkot és utána a palástfüvet, aztán amikor megjön akkor megint első naptól a cickafarkot. Palástfűnél nem lesz meg a 14 nap, ha esetleg előbb jön meg, de az nem baj. Nekem is van, hogy előbb van pm-ém 14 napnál, de én akkor is két hétig iszom a cickafarkot.

2009. nov. 8. 20:56

Sziasztok! Nagyon sokat olvastam a cickafarkfű teáról, s úgy döntöttem, hogy elkezdem inni.

Egyelőre még fog. tabit szedek, de az utolsó levél, s úgy terveztem, hogy a mensi után el is kezdem. A fő ok, hogy anno, évekkel ezelőtt, amikor még nem szedtem tabit, hát mondhatni nem is menstruáltam normálisan. . . talán 1 év alatt 2-szer volt vmi. A tabi rendesen beállította. Viszont. . . abbahagyom a bogyót, mert 1 éven belül babát szeretnénk, s szeretnék felkészülni rá, s ahogy olvastam rendbehozza a tea a mensest. Szóval a kérdésem, hogy mennyi ideig igyam, ha egyelőre nem tudom, hogy a pé-m, s ciklusom miként fog alakulni?

87. Trapp
2009. okt. 24. 13:57

4hét-nyi cickafarkfű tea fogyasztás után meg lett az eredmény :)

1 év után újra megindult a mensim :))

Reggelente üres gyomorra 1 csésze - 2, 5 dl - cickafarkfű tea. Ez a gyógyír! :)

86. rlibertas (válaszként erre: 85. - Pothmari)
2009. szept. 28. 13:21
Igaz, olyant is hallani, hogy nincs is babája, mégis magas a prolaktin szint, talán ebből nem lehet akkor semmire következtetni, hogy van még 1-2 csepp.
85. pothmari (válaszként erre: 83. - Rlibertas)
2009. szept. 28. 08:42
Én kb. 8 hónapja nem szoptatok, de még mindig jön egy-két csepp. Én is azt hittem, hogy magas a prolaktin szintem, de mivel már voltam vérvételen, kiderült, hogy nagyon is alacsony. Az alsó határnál volt, az orvos szerint az, hogy van még valamennyi tej, nem jelenti azt, hogy magas a prolaktin.
84. Trapp
2009. szept. 25. 13:32

Köszönöm szépen a válaszod :)

6 hétnél tovább nem iszom, m minden gyógyteát max 6 héten át lehet kúraszerűen fogyasztani.


A te szituációdról sajnos nem tudok véleményt írni, m én ilyen téren még nem vagyok tapasztalt. :(

2009. szept. 25. 13:01

Én meg csak beszámolok.pé után vagyok, néha még görcsölök, már a palástfűre áttértem.

Sok helyen hallottam a szülés után nem görcsölnek néhányan mensinél. HÁt én is ebben a szerencsés helyzetben voltam.Arra gondolok,m lehet azért nem mert kevés volt a progeszteronom eddig?MErt most görcsölök, kicsit érzem.



Másik, hogy prolaktin hormon ami a tejtermelésért is felel, ha túl sok nem tudsz teherbe esni, és ezt is leszorítja a barátcserje és növeli a progeszteront.Igaz már 6 hónapja nem szoptatok,d e van még tejem, pár csepp.A napokban így peteérés körül azt vettem észre, hogy olyan barnás tejem van, nem is sárgás, kifejezetten karamellás..hm....lehet hogy kezd hatni a prolaktinra? vagy ez normális ennyi idő után?

82. rlibertas (válaszként erre: 80. - Trapp)
2009. szept. 25. 12:57
Bár engem személy szerint ez esetben csak eg yorvos tudna megnyugtatni.
81. rlibertas (válaszként erre: 80. - Trapp)
2009. szept. 25. 12:57

Szerintem a teát igyad nyugodtan.Ha nagyon érdekel akkor természetgyógyászt is kikérdezhetsz utána járhatsz.


Azért a teának is adj legalább pár hónapot, hiszen eléggé be vagy kavarodva ott bent.


Ha doki szerint nincs komoly baj, ciszta akármi, akkor amíg babát nem szeretnél én sem ostoroznám magam hormonokkal.Lássuk mit tesz a tea.Ha viszont komlyoabb probléma van a háttérbe, akkor lehet hogy a tea sem segít majd.

80. Trapp
2009. szept. 25. 11:59

Sziasztok!

Nekem kemény menstruációs problémáim vannak :S

20 éves vagyok, 1, 5 évig szedtem fogamzásgátlót, de miután abba hagytam nem jött meg a mensim. Ennek októberben lesz 1 éve.

Voltam rákszűrésen, negatív lett. A nőgyógyász írt fel gyógyszert, amit 1 alkalommal bevettem - ettől megjött (nyár elején), aztán 2 hét késéssel ismét volt 1 gyengébb a következő hónapban.

Azóta semmi. Én sem szeretném h hormonokkal tömjenek, nem vagyok gyógyszer párti - nem mérgezem magam.

1 gyógynövény könyvben kerestem gyógyírt hormonzavarra, a cickafarkfű tűnt a legalkalmasabbnak. Ott azt ajánlja a hölgy, h reggelente üres gyomorra fogyasszunk 1 csészével. BIO boltban vásároltam (nem filteres), és 2 hete iszom.


Vélemény? Azért elégé para h ilyen sokáig nem jön meg :(

2009. szept. 23. 14:24
Én is most kezdtem el inni a cickafarkfűvet, és szedem a barátcserjét is, csak nagyon szétszórt vagyok, összevissza eszem-iszom őket. Egyébként úgy vettem észre, engem is felfúj a cickafark.
2009. szept. 23. 12:58

És még egy kérdés, tényleg nem szabad tovább inni ha kiderül, hogy terhes vagyok? csak a palástfüvet?

A barátcserjét tudom, hogy nem szabad tovább.

2009. szept. 23. 12:58

Cickafarkfűvel kapcsolatban milyen mellékhatási vannak? Én pl. borzalmasan sokat pisilek tőle, és rettenetesen fel vagyok puffadva szelelek non stop.Tutti semmi olyant nem ettem amitől lehet, de ze is úgy 1 hét után jöttek elő, ez a 2 hatás.


Ha mensimet kitolják akkor tuti hatnak valamit, nekem amúgy szabályos 26 naposak.

2009. szept. 23. 12:58

halihó, hátha jár erre valaki!

Én ebben a ciklusomban kezdtem el innia cickafarkfüvet, meg barátcserjekapszulát, pé után meg a palástfűre állok át.

Cickafark borzalmas, épp megszoktam, most meg már lassan rosszul vagyok az ízétől, már csak 2 nap, és átállok palástfűre, remélem az jobb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook