Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt autó vásárlásnál mit érdemes tudni? fórum

Használt autó vásárlásnál mit érdemes tudni? (beszélgetős fórum)

2014. okt. 19. 16:59
...hogy piszokul átverhetnek. :P
2012. máj. 30. 00:15
Örülök h tudtam segíteni! :-))
13. Brigitta2121 (válaszként erre: 12. - Cs.Anita)
2012. máj. 26. 00:59
Nagyon Szépen köszönöm! Igen külföldön élek és szükségem van egy melosautora! Nagyon sokat segitettél!:) ilyesmi dolgokra gondoltam...
2012. máj. 25. 23:25

Miért külföldön szeretnél venni? Nem értem az összefüggést.... Talán külföldön élsz?



A kor és a km arány nem reális. Mint ahogy írták lejjebb. Bár vannak kivételek... Mint pl a miénk, (Renault Megane) Jelenleg 14éves és 179ezer km van benne. Miért? mert csak vidéken volt használva, boltba, piacra néha egy egy nyaralásra, másfél éve pesten használjuk, de itt is heti kétszer. Áruljuk most, de tuti hamar elviszik az állapota miatt és h nagyon megvan kímélve h keveset futott. Ezzel még simán ellehet menni egy 7évet. Hozzáteszem, rengeteg extrával és bő felszereltséggel van ellátva az autó. Ha már vásárolsz érdemesebb vidéki autót venni, mert a városiak kivannak, a forgalomtól a dugóktol a folyamatos váltásoktól---indulni, megállni....A vidékiek sokkat megkíméltebbek, illetve ott a vezetési stílus is más, ott nem kell az autót kihuzatni h bevágódj valaki elé, szal kevésbé széthajtottat válassz. :-)))


Ami fontos lehet és Te magad is letudod elenőrizni: A kuplung milyen magasan fog, és h kinyomott állapotban megszűnik e a zúgás, már ha van akkor ha simán áll járó motornál az autó. A kocsi hátuljára támaszkodva, lefelé nyomkodod, olyan pumpálás szerűen---ezzel tudod megnézni h milyen állapotú a lengéscsillapító, mennyire van ki. A futóművet pedig: két oldalról megfogod a kereket jobb kezedddel 3óránál, bal kezeddel 9óránál és elkezded váltogatva előre- hátra húzni, (mikor egyiket hátra, akkor a másikat előre) ha kotyog akkor szar. Illetve ugyan ez a mozdulatsor csak 12óránál és 6óránál fogod meg a kereket. Nagyjából ennyi jutott eszembe ilyen későn. :-)) Remélem tudtam segíteni :-))

11. val88 (válaszként erre: 9. - 7c20fafa83)
2012. máj. 25. 12:34
Esetleg a totalcar-on is van a népítélet-rovat.
10. 7c20fafa83 (válaszként erre: 7. - Brigitta2121)
2012. máj. 25. 12:34
jah a neten talalni olyan ceget aki a kivalasztott tipust beszerzi neked,és szakember veszi meg.ekkor ők hazaszallitjak es le is papirozzak.persze igy kisebb a hasznod az auton,visznot nincs is gondod vele.
9. 7c20fafa83 (válaszként erre: 6. - Brigitta2121)
2012. máj. 25. 12:32

a használtauto.hu nak,van egy olyan resze ahol tipusonként a tulajdonosok leirjak tapasztalataikat.minden tipushoz talalni.

ha németben-olaszban-benelux-svajc-ausztria-francia-spanyol,szeretnél autot,akkor a legnagyobb oldal az autoscout vegzödése .de .be.it stb

8. val88 (válaszként erre: 7. - Brigitta2121)
2012. máj. 25. 12:29
Akkor szerezz egy szerelőt, aki hajlandó veled elmenni. Inkább ezért fizess neki, mint utána a sok javításért.
7. Brigitta2121 (válaszként erre: 6. - Brigitta2121)
2012. máj. 25. 12:28
Ezért sem tudok nagyon ismerőst szerezni... :/
2012. máj. 25. 12:27
Én külföldön szeretném vásárolni az autót... Peugeot 206 cc, 2.0 16V.. Valaki ismeri?
5. 7c20fafa83 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2012. máj. 25. 12:24

10 éves auto 100ezer km-el?hat lehet van olyanis,bar a 150-200ezer realisabb.


én mindig ha veszek autot elviszem az opel szalonba,van ismrös,igy megbizhato is,aszem legutobb 10ezer ftvolt es teljes atvizsgalas.akkor adnak egy listat az utolsó olajfolyasrol is,ill javaslatot,kb mennyi a javitasi költésg,ill érdemes e megvenni az autot.

kereskedövel meg nem volt gondom hogy nem engedi vagy valami hasonlo.olyankor az egyik automoso fiu kihozta az opelhez az autot,elment dolgara majd a megbeszelt idöpontra visszajött a kocsiért.ennyi.

2012. máj. 25. 12:23
Milyen autót szeretnél? Márka, méret...
2012. máj. 25. 12:23
Nagyon kevés 9-10 éves autó van 100 ezer kilométerrel. Vagy ha van is, rengetegnek vissza van tekerve a kilométer órája. Egyébként ha nem értesz az autókhoz, akkor inkább vigyél magaddal valakit, aki igen, mert könnyen át fognk verni.
2012. máj. 25. 12:22

szia


ez attól is függ milyen típus választasz, mindegyik márkának megvannak a Ű"gyerekbetegségei"


igazából fontos tudni hogy volt-e törve, ha igen mennyire.. rommá töröttet hiába javítanak meg az nem ugyanolyan..

szervízkönyv se rossz ha volt vezetve.

2012. máj. 25. 12:19
Sziasztok! Szeretnékhasznált autót venni, kb 9-10 évest, olyan 100 ezer km-rel... De nem tudom, hogy igazán mit kérdezhetnék, ami fontosabb, pl: mit kérdezzek, hogy ki van e cserélve, hibák, stb... Nagyon megköszönném az információkat! Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook