Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használ valaki "Nikwax" terméket? fórum

Használ valaki "Nikwax" terméket? (tudásbázis kérdés)

11. Kriszti0711 (válaszként erre: 10. - Simple)
2009. okt. 15. 18:33

Ezzel én is így vagyok, félek kipróbálni bármilyen más megoldást.

Köszi, remélem sikerül kiderítened valami jót és újat!:)

10. simple (válaszként erre: 9. - Kriszti0711)
2009. okt. 15. 09:06
Én nem merem őket más tisztítószerrel együtt mosni, félek hogy elveszítik a vízhatlanságukat, ami ezeknél a ruháknál nagyon fontos. Vigyázni kell ezekkel a dolgokkal. Megpróbálok utána nézni, aztán majd leírom ide ha megtudok valamit!
9. Kriszti0711 (válaszként erre: 8. - Simple)
2009. okt. 14. 20:38

Na, majd legközelebb megpróbálom így. Kicsit elkeserít, idegesít, hogy koszosnak tűnik a kabát. Ja, a kolléganőm azt mondj, hogy ő először venissel (direkt írtam így) megdörzsöl aztán így mossa ki, majd kimossa úgy ahogy kell, tisztítószerre és impregnálóval. Ebben nem nagyon bízom. Igen, tanács is járhatna a ruhához vagy legalább a szerekre lenne írva még valami infó.

Most megyek, jó éjszakát!

8. simple (válaszként erre: 7. - Kriszti0711)
2009. okt. 14. 20:10
Próbáld még meg esetleg úgy hogy öntesz a mosószer helyére és az öblítő helyére is. Szerintem azért a túl gyakori mosás sem tenne jót ezeknek a holmiknak. Azt gondolom amúgy ez a szer nem is tisztításra van, tényleg csak impregnálásra, csak akkor arra is adhatnának valami tanácsot hogy legyen tiszta is a ruha. Holnap elő is veszem majd megnézem mi van a címkéjükben, lehet-e szárazon tisztítani őket.
7. Kriszti0711 (válaszként erre: 6. - Simple)
2009. okt. 14. 19:43
Akkor megnyugodtam:) Nekünk nem túl világosak a kabátok, de a szennyeződés szépen látszik. Én a mosószer helyére öntöm, a párom azt mondja, hogy szerinte az öblítő helyére kéne öntenem. Hát, nem tudom. Egyébként érdekes, hogy ezek elvileg túra felszerelések, ami ugye nem egy tiszta elfoglaltság, és ilyen tisztítószert gyártanak hozzá. Vagy lehet, hogy egyből mosni kéne? Csak az a baj, hogy arany árban vannak.
6. simple (válaszként erre: 5. - Kriszti0711)
2009. okt. 14. 19:35
Nem vagy béna, nekem is a dzsekik világos színűek, hát azokon virítanak a fekete olajcsíkok és egyéb szennyeződések, ez sajnos nem hozza ki. Sajnos az a baj hogy nem is tudom lehet-e ilyen anyagokat szárazon tisztítani,el kéne vinni őket megmutatni. Egyenesen a dobba szoktam önteni.
5. Kriszti0711 (válaszként erre: 4. - Simple)
2009. okt. 14. 19:23

Húúú, azt hittem, hogy csak én vagyok béna:) Én utcára hordom a kabátomat, ami ugye városban elég hamar koszos lesz. Na mármost, mindig úgy néz ki, mintha nem is mostam volna ki:( Még valami: az impregnálót hova öntöd a gépben?

Lehet, hogy nem rossz ötlet a száraz tisztítás:)

4. simple (válaszként erre: 3. - Kriszti0711)
2009. okt. 14. 18:56
Na ez az! Ugye rá is van írva, hogy tiszta ruhákhoz használjuk, nade hogy legyen tiszta a ruha, ha csak ezzel a szerrel szabad mosni, hogy vízhatlan maradjon?! Erre még én sem jöttem rá. De már beletörődtem. Azért évente egyszer a szezon végén kimosom vele a cuccokat, ha tisztításra nem is, legalább arra jó hogy a vízhatlanságából ne veszítsen. Gondoltam már arra hogy el lehetne vinni ezeket a holmikat száraz tisztításra, és utána ezzel kimosni. De azt nem tudom mennyire hatékony...
2009. okt. 14. 18:50

Szia!

Én arra lennék kíváncsi, hogy mennyire tisztít hatékonyan? Mert nekem az a tapasztalatom, hogy nem igazán tisztít.

2009. okt. 14. 18:31
Igen, én a síruhákhoz használom.
2009. okt. 14. 18:10
Használ valaki "Nikwax" terméket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook