Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


174. vdorka
2008. nov. 5. 18:52
segítsetek légyszi!!Én most kezdtem el szedni a lndynette 20-at vagyis már túl is vagyok az első levélen.Elvileg akkor a következő hét napban kéne megjönnie de már a 4. napnál járok és még semmi!? Ez normális ilyenkor?Légyszi válaszoljatok! Előre is köszi a választ!
173. enike86
2008. okt. 30. 10:50

a mellékhatások mindenkinél máskor jönnek ki.van oylan,h első pár napban szédelgés,hányás iylesmi,de én pl hajhuláást több levél beszedése után tapasztaltam.

de sztem ha az első pár hétben nincs mellékhatás,nem valószínű,h utána lesz.én így gondolom.

172. enike86
2008. okt. 30. 10:37

sziasztok!

én szedtem régen Lindynette-t és jó volt,csak abbahagytam,és msot váltani szeretnék belararól,mert ez msot nagyon nem jött be:(bár a Lindynette-től meg hullott a hajam,de a vágy nem csökkent ennyire,mint a belaranal.

msot egyenlőre szüneteltetek,h megnézzem,tényleg a belaratól van-e a vágycsökkenés.

2008. okt. 29. 18:28

Mellékhatások mennyi idő után jönnek ki?

Közti vérzés, szexuális vágy csökkenés, stb.

2008. okt. 28. 17:41
Lenne még 1 kérdésem:D.. a 7 napos szünetben is véd, ugye? Ez teljesen biztos?? A tájékoztatóba mindent beleírnak, kivéve ezeket.:D :S
2008. okt. 28. 17:20
szerintem sem gáz azaz 1 óra plusz mínusz.. én sem gondoltam bele:D átállíottam a telefonomon az időt és ugye az meg minden nap 8kor csörög ez miatt..akkor most előbb vettem be..szerintem az tök mindegy..
168. Luciababa (válaszként erre: 165. - Blondy001)
2008. okt. 28. 16:10

még csak fél hónapja, azért akarok még ennyire pontos lenni.

Miért?

167. Lexike
2008. okt. 28. 10:44
Én mindig össze- vissza veszem be amikor eszembe jut (reggel, délben ,este) még sosem történt baj. Szerintem 1 óra semmit nem számít.
2008. okt. 28. 09:28
Eszembe se jutott ez, hogy az átállítósdi meg a bogyó :D De érdekes. Szerintem se gáz az az 1óra plusz/mínusz, 12órán belül még hat, szóval szerintem az azonos időpont nem percre pontosan érvényes, hanem csak úgy sacc/kábé.
165. blondy001 (válaszként erre: 164. - Luciababa)
2008. okt. 27. 21:31
te miota szeded? hat rendesen?:)
2008. okt. 27. 18:57
én 9kor vettem be eddig, átállítás miatt, tegnap 8:30kor, ma megint 9kor fogom, de 1 óra eltérés szerintem nem gáz
2008. okt. 27. 18:31

sziasztok!

lehet h oltári hülyeséget fogok kérdezni de hát nah.. muszájj kikérdeznem a tapasztaltakat:D

am az idöátálitás hatással van a gyogyszerszedésre? mármint h mindig azonos idöpont meg minden... de ha eddig 11.45kor szedtem és most elörébb vittuk 1 orával az orát akkor változik vmi v ugyanugy 11.45kor kell szedni?

elöre is köszönöm a választ:)

és bocsi a buta kérdésért:Dde hát nah aki szöke az szőke:P:D

162. Kittuss14 (válaszként erre: 161. - Nightshadow)
2008. okt. 26. 21:56
Szia! S ti mennyit vártatok vele? 1-2 hét vagy egy hónap? nézegettem és szinte mindenki mást mond:D legtöbben egy hetet..csak gondoltam megkérdem tőledis:)
2008. okt. 26. 17:09

Sziasztok!


Én már három éve szedem és semmiféle negatív tapasztalatom nincs, sőt. A bőrömet és a menstruációmat rendbe hozta és igazából csak csupa jót tudok róla elmondani. Nem tapasztaltam semmilyen libidócsökkenést az ismerőseimtől sem hallottam ilyenről akik ezt szedik. Nem hinném, hogy tartanod kéne ettől.

2008. okt. 25. 22:27

Sziasztok!


Tegnap kezdtem el szedni a lindynette20at, de a fórum elolvasása után nagyon megijedtem, hogy nekem is minden bajom lesz tőle.

LEginkább a libidó csökkenéstől félek (eddig jobban kívántam a szexet, mint a párom).

Ma reggel hányingerem volt, most este meg még mindig fáj a hasam, pedig pms ilyenkor amásodik nap már nem szokott lenni.

Valami vélemény?

Milyen esetbe ne szedjem végig a 3 levelet?

159. blondy001 (válaszként erre: 158. - Retzse)
2008. okt. 25. 19:59
Köszi szépen az infót:)
158. retzse (válaszként erre: 157. - Blondy001)
2008. okt. 25. 18:51

a második levéletől már tényleg védettséget biztosít a tabletta, úgyh onnantól már szabadak vagytok, mint a madár :)

a hatását az ilyen coldrexek meg tuti nem befolyásolják, úgyh ha csak nem kell antibiotikumot szedned, a tabletta ugyanúgy véd.

2008. okt. 25. 18:27

Sziasztok!

Én fél honapja szedek lindynette20at és a doki azt mondta h az 5. nap kezdjem el szedni. így is tettem.. és ugy tudom h hatni csak a 2. levéltöl fog.ez télleg igy van h a 2. levéltöl már nem kell semmi egyéb?

A másik kérdésem meg az lenne h ha pl. meg vagyok fázva és coldrexet v neocitránt veszek be akkor gyengül a tabi hatása és szükség van egyéb védekezésre? Elöre is köszönöm!:)

156. 2ab728965c (válaszként erre: 152. - Kittuss14)
2008. okt. 24. 19:13
Nagyon szívesen! :)
155. retzse
2008. okt. 24. 16:49
nekem sajnos nem jött be a lindynette, ezt írta fel legelőször az orvosom, és bár nőtt tőle a mellem, máshová is híztam, ami miatt viszont váltottam az az volt, amit a bőrömmel művelt. pedig mindenkitől azt hallottam, h ez rendbehozza inkább, nekem viszont hihetetlen pattanásos lett, ami addig sosem volt. de tényleg nagyon egyénfüggő a hatás-mellékhatás. éna zóta yasminelle-t szedek, ez helyrehozta az arcom, úgyh én megtaláltam az "igazi"-t :D remélem mindenkinek sikerül előbb-utóbb.
154. 4c35511f0b (válaszként erre: 153. - 89b99f816e)
2008. okt. 20. 23:07
Hatóanyagban más ( Gestodenum azonos mennyiség) az Ethinylestradiolum viszont 0.020/0.030 mg drazsénként (attól függően, hogy Lindynette 20 vagy 30)
2008. okt. 20. 21:16
Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Régen szedtem Lindynette-t, nekem nagyon bevált, de egy időre abbahagytam. Viszont egy éve volt egy abortuszom, utána megint el kezdtem szedni, de azóta néha előfordul, hogy barnázgatok 2 mensi között, pedig már rég óta szedem.Lehet h a hormonjaim megváltoztak az AB után? mERT RÉGEN BEVÁLT....Anno erre a műtétet végző doki azt mondta, szedjem a Lindynette 30-ast. Bár nem akartam váltani, uh még a 20-ast szedem. Szerintetek a 30-as mikben különbözik? Több benne a hormon? Az nem lenne baj, ha híznék...:) A barnázás esetleg jelentheti azt, h nem véd/hat rendesen a bogyó?? Köszi a válaszokat!
152. Kittuss14 (válaszként erre: 148. - 2ab728965c)
2008. okt. 20. 18:30
Szia! Köszönöm szépen, én is igy gondolkodtam, de azért megkérdeztem, hátha jobban tudjátok:) Akkor inkább 2 hét! Fő a biztonság!:D Köszönöm:) Puszi Kitti
2008. okt. 20. 16:47

Szia zsuzsi!


2 éve kezdtem el szedni a Lindynette20-at, és ez első hónapban teljesen tropa voltam.

Pecsételő vérzés, hangulatváltozások, fejfájás, hányinger, amit csak el tudsz képzelni...

Viszont a második levél szedésének kb. a felénél megszünt minden és visszaállt a régi kerékvágásba.

Szerintem várj még egy kicsit, igaz kellemetlen ez az időszak, de minden gyógyszernek megvan a mellékhatása. :-)

150. rini
2008. okt. 20. 12:01

Sziasztok! Nekem nagyon bejött a Lindynette20, már 2 éve szedem, semmi bajom nincs tőle, se hízás, se hangulatváltozás, egyedül a mellem nőtt meg, de szerintem az nem is olyan nagy baj:P

A hajam viszont pár hónapja nagyon elkezdett hullani, ami persze egyáltalán nem biztos hogy a gyógyszertől van.

A kérdésem az lenne, hogy ti tapasztaltatok-e ilyen jellegű problémát? Szerintetek ettől lehet?

Puszi mindenkinek

2008. okt. 19. 08:24
Szia, a világért nem akarok okoskodni meg bosszantani sem Téged, de legalább 3 hónapnyi időt kéne adni a szervezetednek hogy lásd, nem lettek-e enyhébbek a tüneteid, mert az elején minden szarság kijön, de idővel van ami esetleg csökken vagy netán el is múlik, és akkor lehet hogy talán nem is kéne abbahagynod.A döntés joga persze a Tied, és ne hari ha úgy érzed hogy "beleugattam".
148. 2ab728965c (válaszként erre: 146. - Kittuss14)
2008. okt. 19. 08:19

Szia, az a nagyon pici csúszás nem számít amennyivel késöbb vetted be.

A gyártó cég egy hetet ír, én a helyedben kettő hetet várnék, utána már tuti hogy véd.

2008. okt. 16. 18:35
Ja és természetesen nekem is Lindynette 20 a gyógyszerem! Várok választ valaki tapasztaltabbtól:D köszönööm:)
2008. okt. 16. 18:33
Sziasztok! Lenne egy-két kérdésem nekem is.. Most szedem 4. napja és vasárnap este jött meg kb 3/4 8kor, és hétfőn vettem meg a gyógyszert és hétfőn azaz másnap este 8kor vettem be az elsőt.. Most akkor ez még az első napba belefér, vagy esetleg már a második nap? Amúgy a gyógyszertől semmi bajom, nem hánytam, semmi sem más, mint ezek előtt..ilyenkor mennyi a hatóidő? 1 vagy 2 hetet elég várni max? 2 hét után már teljesen biztos a védelem? Köszönöm előre is!
145. 4c35511f0b (válaszként erre: 144. - Vdorka)
2008. okt. 14. 17:32
Persze, de a tájékoztatót érdemes ilyenkor elolvasni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook