Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 8. 18:37
hát szerintem se túl szerencsés a két dolog egyszerre. De mondjuk ha reggel beveszed a gyógyszert és a teának a hatása csak este érvényesül akkor talán nem lehet baj,vagy forditva. De én azért a helyetekben használnék most másfajta védekezési módot is.
2008. aug. 8. 18:16

Lányok! S.O.S. kérdés: ha szedem a bogyót, és mellette mályva teás kúrát tartok, akkor teherbe eshetek? Merthogy a tea elég rendesen meghajt, a bogyós utasításban meg az szerepel, hogy nem túl szerencsés a "krónikus" hasmenés...


A segítséget előre is köszi.

2008. aug. 4. 15:00
olyan szempontbol jó nekem is h nem hiztam töle, midnig 28napra jön meg, nem fáj annyira és alig jön valami....de ez a libidó dolog mégiscsak aggasztó.... :S
2008. aug. 4. 14:58
Nekem a Lindynette 20 bejött. Nem fáj a hasam, ha megvan. Elég kevés is az ami távozik belőlem. :) De sajna tart vagy 6 napig. Én teljesen jól elvagyok ezzel, mert előtte a Yadine- t szedtem és az rémes volt! Meghíztam és semmi pozitív nem volt benne, a hasam is fájt, úgyhogy ez jó! :) Nekem.. de egyénfüggő, sztem.
2008. aug. 4. 14:56
nem voltál még ilyen helyzetben? változott vmi a libidóddal gyógyszer szedés után? mármint amikor abbahagytad?
79. 4c35511f0b (válaszként erre: 78. - C066a749d7)
2008. aug. 4. 14:51
Értettem:)
2008. aug. 4. 14:48
mint irtam szabin van a doki egész augusztusban,aki helyette van ahhoz meg nem szivesen mennék....
77. 4c35511f0b (válaszként erre: 76. - C066a749d7)
2008. aug. 4. 14:39
Ha nem vagy elégedett vele, menj vissza a dokihoz s írass fel másikat.
2008. aug. 4. 14:31

sziasztok! Szeptember óta szedem a lindynette 20-at, kb március óta a libidóm eltünt szinte teljesen,elöször a sulira fogtam meg a vizsgákra, meg júniusban volt egy műtétem és arra, hogy ezek miatt izgulok és stresszelek, de most nyár van, szabadság és semmi stressz mégse jött elő a libidóm. A párommal is minden rendben. Most ara gondoltam h még a maradék 1heti adagomat végig szedem,de utána nem fogom ujra kezdeni. Szerintetek, jól teszem? Vagy ne adjam föl? (Dokim szabin van,nem tudom most utolérni)

Akik már abbahagyták ilyen ok miatt, mennyi idő után tértek vissza a régi kerékvágásba?

75. 4c35511f0b (válaszként erre: 74. - Repaci)
2008. júl. 20. 23:05

"Fórum - Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról?"


VAn egy külön fórum erről, itt találod.

74. repaci
2008. júl. 20. 23:04
Sziasztok, nekem is libidó csökkenésem volt a Lyndinette-től. Viszont most ( 1 hónapja) a Yadine-t kezdtem el szedni. van ezzel kapcs. valakinek tapasztalata? köszi
73. 8565183eb5 (válaszként erre: 70. - 07zsu14)
2008. júl. 18. 14:00
Nem lehet hogy terhes lettél? Meg kell jönni a szünetelési időszakban.
2008. júl. 18. 13:20

Sziasztok! Decemberben lesz 4 éve, hogy szedem a Lyndinettet. Nem tapasztaltam hízást (56-ról 60-ra 4 év alatt :-)) A libidóm nekem is lecsökkent, de teszek(teszünk) róla, hogy ez a gyógyszer ezen hatása a legkevésbé se befolyásolja a párkapcsolatot. A vérzés 3-4 napos és korányt sem olyan fájdalmas és erős, minta bogyó előtt volt.

Szeptemberben abbahagyom és jöhet a családalapítás. Nincs valakinek véletlenül elfekvőben 1 levél bogyója?

2008. júl. 13. 19:01
Én nem tapasztalok hizást, pedig egy éve szedem. Nálam most kezdenek olyan tünetek lenni, hogy megint érzem az utolsó pár szemnél hogy mikor fog megjönni, és fájdogál is a hasam, mint tabi előtt. Meg minden második vérzésem rettentő erős. Ugyhogy gondolkozom rajta hogy váltok, csak megvárom mig elfogy a három havi.
2008. júl. 13. 17:26
Sziasztok! Én kb egy honapig szedtem majd abba hagytam. Most már ott tartok, hogy nem jött meg majdnem 2 honapja. Elöször hányinger,rosszulét ami elmult és most fájnak a melleim, a fejem. Ez lehet, hogy a gyogyszer mellékhatása vagy lehet, hogy felboritotta a hormon háztartásomat?
69. Roni20 (válaszként erre: 55. - 7fe1ab3282)
2008. júl. 12. 22:50
Szia nekem a nőgyim azt mondta ,hogy ha nem jön meg a gyogyszermentes időben azonal forduljak hozzá .Nem rémisztgetni szeretnélek .Egyébként a barátnőmnek is volt ilyan ő is lindyt szedett .Kapot inekciot és áttért másik gyogyszere.Azota minden ok.
68. Roni20
2008. júl. 12. 22:45

Sziasztok !

A nőgyogyászom lindynette 20 fogi gátlót írt fel azt mondta menszi 5.napjátol szedjem .Mikortol nyújt védelemet?Válaszotokat előre is köszönöm

2008. júl. 11. 20:37
DE a dobozban levő leírás ezt gyönyörűen leírja.
66. 4c35511f0b (válaszként erre: 65. - 864b45ab3e)
2008. júl. 11. 20:36
1.nap veszed be (először)----aztán elfogy a levél----ezekben a napokban megjön, a 8.napon kezded el a következő levelet
2008. júl. 11. 20:23

Most kezdtem szedni a tabit de a hozzászólások alapján összezavarodtam. :S A 7. gyógyszermentes napon kellene megjönnie a menzesznek? Chriss87 (54.) ezt írta... Csak a tabiszedés kezdeténél kell figyelni azt h a menzesz első napján vegyem be ugye? utána már mindegy mikor jön meg de tartani kell azt h 21 napig tabi és 7 nap szünet?

Vki írjon köszi

2008. júl. 11. 12:00
na én túl vagyok egy levélen. súlyingadozást nem észleltem, libidóm a régi, az 5napos görcsölős, derékfájós "nehéznapok" 3napossá karcsúsodtak, fájdalmak, görcsök és erős vérzés nélkül, atomóra pontossággal. a bőröm is simább. szóval eddig okés. de nem bízom el magam :)
63. Dogarka (válaszként erre: 62. - 864b45ab3e)
2008. júl. 9. 22:00

Szia!


Végig kell szedni mindet és aztán hét nap szünet, 8. napon ismét elkezded. Azt mondta nekem anno az orvos,hogy ha menzesz 1. napjától szedem,rögtön hat,ha nem akkor az első levél szedése alatt nem árt kiegészítő védekezés.. Mi az első hónapban még használtunk gumit is...

2008. júl. 9. 21:10
Én ma kezdtem szedni a lindy-t. A szerdai tabinál kezdtem. Körbe be kell szednem az egészet? Vagy azt a hétfői és keddi tabit már ne vegyem be ami előtte van? Összezavarodtam mivel a vérzés első napján kell kezdeni a szedést de mivel ma kaptam és tegnap volt az utolsó napom, azt mondta a dokinő még elkezdhetem ma. És ha ma kezdtem kb mikortól nem kell kiegészítő védekezés? Hogy van ez? valaki segítsen! köszi
61. Ndia
2008. júl. 8. 09:33
Én 2 napja szedem, még nem híztam . :) vicc volt. szóval szerintem valaki így valaki úgy. hallottatok már két egyforma szülésről ? két egyforma terhességről ? két egyforma nőről ? még ikrek esetében sem. 20 évesen szültem az első gyerekem, 31 évesen a másodikat. hát mintha nem is én lettem volna másodszor...ami jó volt két éve, nem biztos hogy jó szülés után, szoptatás után, egy petefészekciszta után, még egy komolyabb influenza is megváltoztathatja az egész szervezetet, immunrendszert. szerintem nem szabad sokat olvasgatni rossz tapasztalatokat, mert csak beparázunk .
2008. júl. 7. 22:44

Sziasztok!

Én lassan fél éve szedem ezt a fogamzásgátlót,elégedett vagyok vele. De most elszeretném tolni a menzeszemet mert pont akkor jön meg mikor nyaralunk...Nem akarok rendszert csinálni a dologból csak most az egyszer kéne. Ti már próbáltátok? Hogy lehet? szedjem tovább egy egész levéllel?

59. rexona (válaszként erre: 26. - Bumbleeblee)
2008. júl. 3. 10:30
Nálam is épp ez van, én már vagy 3 és fél éve ezt szedem. A tabletta okozhat ilyet????
2008. júl. 3. 09:51

Ja, a legfontosabbat lehagytam: nekem szinte a 0-ra csökkentette a libidómat. Most is a béka feneke alatt van. Ráadásul már egy másik tünet is megjelent: előjáték során nem tudok benedvesedni. Az első pár percben minden oké, utána jön a Góbi-sivatag effektus.

A dokim meg azt mondja, h biztos a fejemben van valami baj, amiért ez nem megy. :)

2008. júl. 3. 09:47

Én most vagyok/leszek 26 éves. 2004-ben, 22 éves koromban kezdtem el szedni a Lyndinette 20-ast. Azóta is folyamatosan szedem.

A legnagyobb mellékhatása a hízás volt. 2004-ben a versenysúlyom 54 kg volt. A bogyó miatt pedig 67ó5 kg-ra híztam, alig 3 hónap alatt.


A jó oldal: a vérzésem atomóra pntosságú lett (napra, percre pontosan jön meg), le is rövidült 3 napra, és a mennyisége is csökkent. Hasfájás, görcsölés, fejfájás, rossz közérzet, depis hangulat nincsen. :)


Eddig nem is törődtem a súlyommal, jól megvagyok a bőrömben, viszont 4 hónapja folyamatosan járok aerobik edzésekre, mivel szeretnék ismét a régi lenni, és szinte semmit sem fogyok.

A 4 hónap alatt 3 kg-ot fogytam le, ami hálistennek nem jött vissza. Próbáltam kevesebbet enni, figyelni akajára, de még igy sem sikerült többet ledobnom.


Vleg váltanom kellene másik fogamzásgátlóra, csak nagyon félek attól, h a többi nem lenne jó, vagy nekem nem használna, stb.

2008. júl. 2. 23:42

Sziasztok!

én több mint 2 éve szedem a lindynette 20at.Eleinte semmi bajom nem volt vele, csak kb most 1 éve. Felszaladt rám 10 kg, és sehogy sem tudom leadni, pedig tényleg nagyon próbálkozom, és teljesen ki vannak az idegeim is emiatt. ugy gondolom a gyógyszer miatt nem megy, de nem merek másikba belekezdeni, mert mikor megjön erősen görcsölök, pedig eredetileg erre irta fel a doki- persze minden vizsgálat nélkül- ugyanis igy beállt mindig szombatra, igy nem a munkahelyemen kell kinlódnom. eleinte tényleg majdnem mondhatni megszűntek a görcsök de ez is kb 1 éve újra jelentkezett. ugyancsak 1 éve vettem észre, hogy a szexet sem kivánom már annyira. és hirtelen hangulatváltozós lettem.talán tényleg nekem is váltanom kellene?elavulhat ez a gyógyszer a szervezetemnek? vagy teljesen nem értem, hogy 1 évig semmi bajom, majd hirtelen jelentkeznek a tünetek.

2008. júl. 2. 16:48

Sziasztok! Lenne egy fontos kérdésem!

Most szedek először fogamzásgátló tablettát, (Lindynette 20). Az első levél elfogyott, de a 7 gyógyszer mentes napon nem jött meg a menszeszem. Csináltam terhességi tesztet, ami negatív eredményt hozott. Elkezdtem a második levéllel is szedni. Lehetséges, h azért nem jött meg mert még nem állt át rá a szervezetem? Egyébként mindig rendesen ugyan abban az időben vettem be. Gyógyszer előtt pedig általában 33 napos volt a ciklusom.

Légyszi aki tud segítsen!

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook