Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
204. gica17
2008. dec. 1. 11:04

sziasztok! elszedtem az első levelet és megjött. Ez még mind rendben is van eddig, de annyira fáj a hasam, amennyire a gyógyszer nélkül is csak ritkán szokott. Volt valakinek hasonló tünete az első levél után? Ugye el fog múlni a fájdalom néhány levél után?


köszi előre is a válaszokat!

203. Kynee (válaszként erre: 202. - Kittuss14)
2008. nov. 30. 20:57
én is így tudom, de rá van írva a dobozra hogyha hat rá.
202. Kittuss14 (válaszként erre: 201. - Blondy001)
2008. nov. 30. 20:15
elvileg csak az antibiotikum van rá hatással.
2008. nov. 30. 19:12

Sziasztok!

szerintetek ha neocintránt iszok mer meg vagyok fázva az hatással van a fogamzásgátlótablettára?

200. zsófyc
2008. nov. 24. 16:06

Sziasztok!

Ma vtam dokinál, és kiderült h csak annyi van, h múlt7en lázas vtam és bevettem 2 szem lázcsillapítót, és ez megzavarta a szervezetem. De mint kiderült, akár egy szem fejfájáscsillapító is okozhat vérzést. Úgyh ha vkinél ilyen fordul elő, gondolja végig a pánik helyett, h rendesen szedte-e a gyógyszert, azonos időpontokban, nem vt-e hasmenése, hányása, láza, ill. vett-e be bármilyen gyógyszert? Ha ezek bármelyike előfordult nyugodjon meg, el fog múlni (elvileg). Ha 1 hét után még mindig tart, azért menjen el orvoshoz. A "kezdőknek" pedig kitartás;)

199. rexona (válaszként erre: 198. - Luciababa)
2008. nov. 23. 14:36
Szerintem ezek a tünetek majd elmúlanak
2008. nov. 23. 12:59

Sziasztok.

Ma veszem be a második levélből a harmadik tabit. Az első hónapban tapasztaltak:

- első szem utáni reggel hányinger, nem mertem a páromnál reggelizni, féltem, hogy hazafelé a buszon lesz gáz

-nagyon rámtört a depresszió a közepe felé, belekötöttem mindenkibe, apró dolgokon kezdtem el sírni (bár hozzátesze, amikor beköszönt ahideg, mindig lehangoltabb vagyok) Párommal is folyton kötözködtem, de jól bírta

- közti vérzésem volt, kb a közepétől az uccsó 4 szemig. Aztán, amikor szünetet tartottam, megint barnázás, és durván negyedik nap jött meg rendesen, kb 5-6 napig tartott, utolsó 2 napban csak barnázás volt.

- kis görcsölés volt a mensi előtt pár nappal.


Kb ennyi. Kíváncsi vagyok, most mi lesz a második levélnél

197. zsófyc
2008. nov. 20. 21:12

Sziasztok!

Én március óta szedem a Lindynette 20-at, és semmi problémám nem volt vele eddig. Viszont az utóbbi 2 napban barnás köztivérzésem van. Eléggé meg vagyok tőle ijedve, mert nem hiszem h a gyógyszertől van, hiszen eddig semmi gondot nem okozott. Esetleg tapasztalt vki hasonlót? A dokim majd mindenképp felkeresem, de hnap nem tudok elmenni hozzá, hétvégén pedig nem rendel, és jó lenne megnyugodni 1 kicsit... Előre is köszi:)

196. Kittuss14 (válaszként erre: 195. - Blondy001)
2008. nov. 17. 20:15
azt hiszem egyedül az antibiotikum van rá hatással, szerintem az ilyenek tuti nem.. nekem is kéne szednem:D... ha az 5. naptól szeded akkor az első levél után hat majd.
2008. nov. 17. 16:34

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem:)

Az ilyen vas +c vitaminos pezsgötabeletták ugy nem befolyásoljak a tabletta hatását?

meg ha a menzeszem 5. napján kezdtem el szedni a tabit akkor mikortol biztosit védettséget?

194. janedoe
2008. nov. 17. 12:10
sziasztok, azt akarom megkérdezni, hogy valakinek olyan hogy esetleg az elsö menstruácio még nemvolt rövidebb? csak mert én 1 honapja szedem...és nemvolt rövidebb ez az elsö, de a szünet 3adik napján megjött. irjatok pls. köszi
193. Kynee (válaszként erre: 190. - Szandi01)
2008. nov. 17. 08:17
Nekem is nőtt a mellem, de hál' isten még nem szorulok más méretű melltartóra. Nekem azt mondta a doki hogy "azonnal hat". Hát igen, kinek mi az azonnal. 10 napot vártam, és nem lett babám:) Nem híztam (sőt, mindenki szerint fogytam) és még a menstruációm is rendbe rakta. Eddig 7-10 napig tartott, és összevissza jött meg. Most pontosan vasárnap reggel és 5 napig tart:)
192. Kittuss14 (válaszként erre: 190. - Szandi01)
2008. nov. 16. 20:42
Most már szerintem hat. Vannak akik szerint az első perctől (én ezt kicsit kétlem), van akik szerint 1 hét, vagy 2 hét, de van aki szerint 1 hónap...szerintem az a biztos..
2008. nov. 16. 20:15
bocsi de a mell növekedéssel a kosár nőtt volna tehát c-kéne.. a 85 a mell alatti kerület:)
2008. nov. 15. 17:02
Sziasztok! Én már 2 hónapja szedem a fogamzásgátlót és eddig mellékhatásként a mellem megnőtt 85 B-s melltartó helyett 90-est kell vennem :D Azonkívül hízást és mást nem tapasztaltam! Szerintetek most már van védettségem ha betartottam a 7napos gyógyszer szünetet meg mindent? Valaki válaszoljon! Előre is köszi !
189. ancsa84
2008. nov. 15. 14:57
Én is ezt szedtem,mielőtt nem döntöttünk úgy,hogy jöhet a baba!Nekem bevált!Semmilyen problémám nem volt vele!
2008. nov. 15. 14:54
sziasztok! Én 4 éve szedek fogamzásgátló tabit. Az elejétől kezdve Lyndinettet szedek. Nekem a nőgyógyász ezt ajánlotta mert ezt csak 3 havonta kell iratni, és hogy nem hízlal. Nekem nincs vele problémám, eleinte féltem hátha nagyon meghízok tőle amúgy se vagyok egy nádszál vékonyság, és nem szerettem volna még többet hízni tőle, az útobbi ídőben nagyon meghíztam még anyuval gondoltunk is rá kezdeni kéne valamit mert biztos attól híztam, de aztán megnyugodtunk mert kiderült nem attól volt, más volt a probléma.Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha szüneteltetni szeretném akkor mi fog történi, mert én úgy hallottam mindjárt nem lehet teherbe esni, és még egy nem azért szeretném abbahagyni mert gyereket akarok, csak úgy mi történe ha abbahagynám.
2008. nov. 15. 13:33

Sziasztok!

Most kezdem a második levél tabit, de azért még olvasgatom, hogy mit írtok itt. Miattatok mertem belevágni a fog.gátló tabiba,mivel leírtátok a véleményeket róla, és megfogadtam egy hónap után én is így fogok tenni.


Szóval nekem is ez az első amit kipróbáltam, eddig be is vált. Igaz úgy a 4-5.tabi felé jött ki rajtam néhány nagyobb pati, de azok a hónap felére el is tűntek... De alapból kicsit pattanásosabb az arcom, de azok is elkezdtek már javulgatni.

Én a mensi 1.napján kezdtem el szedni a gyógyszert, és 10napig volt meg, aztán elmúlt. A második mensim (ami most volt) a 7 napos szünet 4.napján jött meg, és 3nap alatt abba is maradt.

Hízni nem híztam tőle, még a libidóm is a helyén van.

Szóval összegzésképpen: az elején néhány pati, kis fejfájás az első pár napban, és az első mensi meghosszabbodott.

Azt hiszem ez még a jobbik variáció volt. :) Remélem nem lesz semmi gond sem vele...

186. grysa (válaszként erre: 181. - Pancsie)
2008. nov. 14. 19:22
Szia! Én már a 2. levél felénél tartok, és pár napja, hogy elmúlt....illetve ma is volt egy kevés, de már jelentéktelen. Tényleg nagyon kellemetlen, kitartás!
185. Xenia18
2008. nov. 14. 10:12
Sziasztok! Én most kezdtem szedni a Lindynette20-at eddig 5 szemet vettem be belőle, még nem észleltem mellékhatást, de azt hiszem ez nem is meglepő, hiszen még korai lenne. Olvastam, hogy vannak itt akik össze-vissza szedik, reggel, délben, este. Ez nagyon veszélyes! Lehet, hogy nem lettél eddig terhes, de szerintem jobban tennéd, ha rendszereznéd, ez egy minimális felelősség amit meg kell tenni azért, hogy ne legyél terhes. A sógornőm is össze-vissza szedte, és nem azonnal, de terhes lett, és mivel gyógyszer közben, nem volt más választása el kellett vetetni, csak, hogy kilyukadt a méhe az abortusz során. Ez nem játék!
184. janedoe
2008. nov. 13. 19:32

sziasztok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy valójában mikor tudja az ember hogy tényleg hat e a gyógyszer? ez most lehet hülye kérdés...bár én nem érzem annak, de ha belegondolunk, sosem lehetünk biztosak...mert nem mindekinek mutatkoznak olyan hatások amikre azt mondja hogy na ez tényleg a gyógyszer miatt van...mert pl nekem ugyanannyi ideig tart a menzeszem mint a gyógyszer szedése elött... igen tudom, hogy az orvosok is azt mondják, hogy 1 honap aztán hat...de hát sose lehetünk biztosak...na de a kérdés végülis az lenne, hogy ugye attol még hat, hogy ugyanannyi a vérzésem?:) meg igazábol, abba hagytam szerdán és szombaton jött meg, tehát meg volt ez a 3 napos várakozási idő...meg a hasam se fájt annyira, így az 5 nap alatt csak 1 gyógyszert vettem be a 4 helyett.

légyszi irjon valaki, ha tudja erre a választ.

köszi szépen

183. Kynee (válaszként erre: 181. - Pancsie)
2008. nov. 13. 13:37
Nekem az első hónapban elég sokat volt közti vérzés. A másodikba már egyáltalán nem, úgyhogy kitartás ;)
182. gica17
2008. nov. 12. 14:25

sziasztok! én múlt csütörtökön kezdtem a lindynette20at. Pénteken csak kicsit, viszont szombattól eléggé fáj a fejem. Vasárnap óta szédülök és hányingerem is van néha-néha. Felhívtam a dokimat végül vasárnap este, h ez mitől lehet, de szerinte nem a gyógyszertől, hanem vmilyen vírus. Közületek, akinek volt mellékhatás, az egyben jelentkezett, v van még reménényem, h csak egy vírus...2éve egy dbig szedtem a Harmonetet, attól semmi bajom se volt.

előre is köszi a válaszokat!

181. pancsie
2008. nov. 11. 18:41
hali!én még csak 1,5 hete szedem a tabit..és az 1. nap kezdtem el szedni. mióta vége a mensimnek azóta még mindig vérzek, d csak kicsit (sztem közti vérzés). arra lennék kíváncsi, h akinek volt ilyen, annak mikorra múlt el? ugyanis nekem ez így elég kellemetlen..párommal se tudunk rendes szexuális életet élni..nekem zavaró!:S segítségeteket és tapasztalataitokat előre is köszönöm! :)
180. miért?? (válaszként erre: 179. - BNóra258)
2008. nov. 10. 18:46
Nagyon szépen köszönöm válaszod!
179. BNóra258 (válaszként erre: 178. - Miért??)
2008. nov. 10. 17:17

Egyik ismerősöm fél év után tapasztalta hogy jelentősen segített az arcán,elég pattanásos volt a bőre..,de ez mindenkinél változó..,szóval azt kell tudni hogy ezek a gyógyszerek plussz nöi nemi hormont juttatnak a szervezetbe így lehet eredménye a mellnövekedés illetve a pattanástalan arcbőr,a hormonszint ilyen jellegű megemelkedése. Vannak ás fogamzásgátlók amik viszont magasabb homonrtartalommal rendelkeznek,és azok jobban segítenek eltüntetni a bőrhibákat,pontosan nem emlékszem a nevére,de utána lehet biztos olvasni,mert van ami külön erre való a fogamzásgátlás mellett..De meggondolandó mert ha ez a gyóygszer bevált nem biztos hogy érdemes áttérni másra,gondolj bele ha áttársz másra lehet hoyg szép lesz az arcod de annak más mellékhatásai lehet nem épp jól alakulnak,libidó csökkenés,vagy közti vérzés stb..,persze lehet váltani de gondold át az okát,ha megéri akkor válts..

Más: a 7napos szöünetben az ember elvileg teljesen védve van ezt nem árt tudni,és csak hogy megosszam tapasztalatom én az első levélből a 18tabletta után már együtt voltam a barátommal és nem lett semmi baj,szépen megjöt utána,de azért vigyzázni kell ezzel ,lehet hogy csak mázlim volt és azért nem lett baj! szóval egy hónap vagy többet kell vári az orvosok szerint azért,2hónap a "biztos" elvileg!

minden jót

178. miért?? (válaszként erre: 175. - BNóra258)
2008. nov. 10. 15:28

"Pattanásos arcbőrre nem ez a legjobb készítmény de hosszútávon azért elvileg ez is segít kicsit."

Pontosan ez a fogamzásgátló, vagy a többi sem segít annyira? Mert a fogamzásgátlás mellett nekem ez is fontos lenne. Egy hónapja szedem és még semmi eredménye az arcomon:( A másik dolog, h semmi bajom nincs tőle...(hízás, hányinger, vérzés, stb.)

177. grysa
2008. nov. 8. 11:16
Sziasztok! Már a második levél Lindynette 20 -at szedem, orvosi javaslatra megszakítás nélkül, nincs hányingerem, nem híztam, viszont azóta vérzek. Nem nagyon, de meg van. Nagyon kellemetlen.Volt valamelyikőtöknek hasonló? Mikor múlik már végre el?
2008. nov. 6. 17:35
Nekem is most fogyott el vasárnap egy levél és ma, azaz 4 napra rá jött meg.. Nem tudom mért, de én még semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam.. De nem is olyan nagy baj:D:)
175. BNóra258 (válaszként erre: 174. - Vdorka)
2008. nov. 5. 21:06

Ha túl vagy az első levélen és rendesen szedted akkor elvileg semmi gond sincs..,nem baj ha nem jött még meg ,nekem pl először a 4.nap estéjén jó későn jött meg, a mostaninál meg csak az 5.napon.,de az se baj ,mert olyan is gyakran előrodulhat sokaknál hogy csak a 6. vagy 7.napon jön meg,ez egyénfüggő. Az orvos még azt is mondta hogy előfordulhat az is az elején még hogy kimarad,de akkor sztem érdemes csinálni egy terhességi tesztet a biztonság és a megnyugvás kedvéért. Pár dolgot hogy tisztázzunk hátha segítek még bárkinek, papír szerint 2hét után véd a gyógyzser,de érdemes 1hónapot várni azért vele,illetve ami már 99,8% az a 2hónap.én 2hónapja szedem és nem hiztam tőle a vágy nem csökkent és semmi egyéb baj. Pattanásos arcbőrre nem ez a legjobb készítmény de hosszútávon azért elvileg ez is segít kicsit. A szedésnél az hogy ki mennyire pontosan szedi az fontos de egy-két óra eltérés nem számit egyátalán! Az orvos szerint ha vki el akarja csúsztatni a menstruációját,kell mellé egy kiegészítő gyógyzser amit felír neked az orvos hogy szedd mellé nemtom hány napig,és így el lehet tolni,de önmagában ezzel a gyógyzserrel nem a legmegfelelőbb csúztatgatni...,Nekem is rövidebb és kevesebb lett egy kicsit a menstuácíós időszak,3-4 nap kb, Közti vérzés nálam egyátalán nem forult elő. Ha van vkinek kérdése kérdezzen hátha segíthetek,nekem is jól jött mikor tele voltam kérdésekkel és tudtam hol utánanézni,de legjobb azért orvostól tudakolni!

remélem segíthettem:)

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook