Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hasonló tapasztalat? fórum

Hasonló tapasztalat? (beszélgetős fórum)


12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Vigyorex6)
2009. dec. 9. 14:25
Az sajnos. Kb most is bármikor belehalhat...
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 9. 14:24
Hát ez komoly! :(((
10. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2009. dec. 9. 14:20

Igen, és nagyon gáz, mert nagyon sok nőnek van, aki nem is tud róla.

A barátnőmnek jó pár hónap volt, hogy kiderült. Neki a petefészkén már egy teniszlabdányi daganat volt, már műtétre is be volt írva, amikor ez eldurrant neki. Majdnem belehalt. Ha előtte nincs a kivizsgálás, akkor meg is hal, mert nem tudták volna, hogy mit kell keresni. Nagyon gáz. Ja, és nem is tudták az összes szövetet eltávolítani, pedig kivették az egyik petefészkét is...

9. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 9. 14:16
Ugyanezen az oldalon néztem az előbb utána, amit elküldtél. Hát igen...lehet benne valami. Elég sokmindenre kiterjed.
8. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2009. dec. 9. 14:10

Hát ez mindenesetre nagyon gáz.... Ha ott, ahol laksz nem derül rá fény hogy mi a gáz, menj addig, amíg ki nem derítik. Mert amúgy a tünetek, amiket leírsz, kísértetiesen hasonlítanak arra, amit írtam.

Itt utána is nézhetsz:

[link]

7. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - 57aa4ea1e8)
2009. dec. 9. 13:56

Állandó nem szűnő fájdalmaim vannak. Reggel szúró és görcsös. Olyankor kapaszkodnom kell. Napközben folyamatosan fáj nagyjából egyhangúan és erősen, csak esetenként görcsölök be, majd estére elviselhetetlenül az egész hasam fáj, felpuffad hatalmasra és bekeményedik.

2éve rendszertelenül menstruálok a fogamzásgátló miatt (onnantól, hogy abbahagytam). Volt egy év amikor meg sem jött. Még nem ide jártam dokihoz. Mostanra kezd el viszonylagosan beállni. Az utolsó előtti alkalommal az ájulás szélén álltam, amit még sosem tapasztaltam, mert nem volt soha panaszom. Görcsöltam, szédültem éselfehéredtem. Az utolsó normálisan jött fájdalommentesen, viszont 12napig tartott. Már nagyon gyenge voltam. Úgy éreztem nincs bennem vér.

6. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Bizonytalan222)
2009. dec. 9. 13:44

állandóan fájdalmaid vannak, vagy ha menstruálsz erősebb?

A barátnőmnek is ilyen volt, neki endometriózisa volt/van. De hogy neked mi van, ezt így nyilván nem lehet megmondani, viszont tény, hogy nagyon kevés orvos veszi észre az endometriózist sajnos. Ami nagyon nagy gáz, mert kb bele is lehet halni :(

2009. dec. 9. 13:29
Kíváncsi vagyok mit mond majd a sebész. Nemtudom ilyen esetben is szoktak-e csinálni laparoscopos vizsgálatot, csak azt tudom, mert nekem azt mondta az orvosom egyszer, hogy azzal sokmindent megtudnak nézni, hogy mi a helyzet odabent. De ezt egy sebész majd úgyis megmondja.
2009. dec. 9. 13:12

Nem tudok másról, pedig már jártam többnél és más városba is. Ő ultrahangoz a kórházban is és még egy doki, akit már az enyém tanított. Itt ők számítanak szakmailag jó tudásúnak. Anyagilag nem lehúzós, bár megfizaatném ha úgy is lenne. Én is már kezdtem magamban kizárni a nőgyógyászatot, mert más típusú fájdalom és az urológiait is, mert volt már efféle megbetegedésem is. Igaz minden sugározhat össze-vissza..., de nyomásra ott érzékeny. Mintha belgyógyászati lenne.

Ma rendel a sebész akihez küldött. Itt a városban Ő a főorvos is. Neki elvileg értenie kéne sok mindenhez sebész lévén... :S

2009. dec. 9. 13:04

Szia! Én a helyedben elmennék egy másik nőgyógyászhoz is. Én jártam egyszer úgy, hogy nagyon fájt a hasam, viszont hátul a vesémnél is. Nemtudtam előlről sugárzik - e hátra vagy fordítva. Halogattam a dolgot, mert két kislányom van, mindig volt fontosabb. Aztán egyre rosszabb lett. Anyuéknál voltunk hétvégén, mikor be is lázasodtam. Bevittek az ügyeletre, ott azt mondta a doki vakbél gyulladás gyanú, átküldött a kórházba. Vért vettem, jött másik orvos, kizárta a vakbélgyulladást,felküldött a nőgyógyászatra. Megvizsgáltak azt mondtak az orvos, hogy két oldali petefészek gyulladás. Én másnap hazajöttem és elmentem a saját nőgyógyászomhoz és kiderült, hogy a méhem van begyulladva. Ahány orvos annyi féle vélemény.

Nincs még egy olyan nőgyógyász, akinek a véleményében megbízol esetleg sokan vannak róla jó véleménnyel?

2009. dec. 9. 12:47
A fájdalom olyan erős, hogy nem tudok elaludni éjjel úgy 2-3-ig és rettegek, hogy fel ne keljek, mert nem tudok visszaaludni. Minden nappal elviselhetetlenebb.
2009. dec. 9. 12:45

Tegnap voltam nőgyógyásznál immáron harmadszorra. Volt hasi ultrahangom és kaptam gyulladáscsökkentőt és antibiotikumot, mivel petefészek gyulladásom volt. Majd mivel nem lettem jobban hüvelyi ultrahang, de a doki már nem látott semmit. Újabb adag gyógyszer kúra következett. Kicsit jobb lett. Majd tegnap megint dokinál kötöttem ki az erős fájdalmaim miatt. Nem tudta hová tenni, mert olyan gyógyszereket írt fel, amik a Magyarországon kapható legerősebbek. Nagyon sokáig vizsgált. Közben mondta, hogy mondjam el mikor fáj jobban. Először nyomott előre felé. Fájt, de elviselhető volt. Azt mondta, hogy ez urológiai. Aztán szembe/előre nagyon elenyésző volt és akkor ki is zárta, h nőgyógyászati. Amikor hátrafelé nyomott, felugrottam a szék közepére. Adott egy nevet és címet, mert szerinte sebészeti, de nem nőgyógyászati értelemben, hanem sok minden lehet (bélkinövés, gerinc kinövés...).

Valakinek van hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook