Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 27 hetesen görcsöl és keményedik a hasam! Doki szerint megrövidült a méhszáj! Hasonló tapasztalatok? fórum

27 hetesen görcsöl és keményedik a hasam! Doki szerint megrövidült a méhszáj! Hasonló tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. febr. 28. 09:43
Bnesaci! Mi újság van Veled? Már régen nem írtál. Remélem azért, mert minden rendben van. Ha lesz időd, azért írj pár sort, hogy hogy érzed magad!?
55. ALLICS (válaszként erre: 54. - Momó18)
2008. febr. 11. 14:08
Nekem 2350 g-mal született,de minket nem különítettek el.szerencsére és nem szóltak ennyire bele a táplálásába.
54. momó18 (válaszként erre: 50. - ALLICS)
2008. febr. 11. 13:30

34.hétre 2250g-mal született 10/10-es aphgarral. Mégsem lehettünk együtt 3 napig. Külön harcot vívtam a gy.orvossal(kissé gyepes, és könyvszagú tudással), mire kiadták, a szülészem csodának minősítette ezt az engedményét. De 2 nap után ismét elkülönítettek, mondván nem hízik eleget, nem szopik 60-at!!! Ki?? Egy 34 hetes magzat, akinek cseresznyemagnyi a gyomra? Ezt 3 napig bírtam(orrán- száján zubogott ki a tápszer, amit beerőltettek), és saját felelősségre hazahoztam. Itthon a saját tempónkban szopott(alkalmanként 8 korty!!) és hízogatott. Ugyan nem a táblázat szerint az első hetekben, de fél éves korára mindenkit lepipált. 9 hónaposan elérte az 1 évesek ideális súlyát. Most 14 hónapos és 11 kilón felül van. Sok orvos a legelején is szigorú a súllyal, és bevezetteti a tápot, pedig mi sem táblázat szerintiek vagyunk. Egy babának nem lesz semmi baja attól, hogy 80 helyett 60-at eszik!

Volt úgy, hogy kérdeztek, mennyit szopik, de nem tudtam, mert a ciciből nem tudtam mérni, a mérleggel meg nem stresszeltem magam. Tette a dolgát, boldog volt, ez volt a lényeg. Fontos az anyai ösztön, és merésznek is kell lenni olykor, mert ha hagyom, hogy elválasszanak, és tápozzák az "előírt" mennyiséggel, akkor rég nem szopott volna, és a kapcsolatunk sem lenne ilyen meghitt.

53. eb3745168d (válaszként erre: 52. - Böbe83)
2008. febr. 6. 21:15
Ja hát valahogy úgy! Bár elég gyorsan telnek a napok! Az első szülésem is úgy volt, alig eszméltem már a szülőszobán voltam! Remélem most is így lesz, de csak a 36. hét után!! :))
52. böbe83 (válaszként erre: 48. - Eb3745168d)
2008. febr. 6. 19:15
Ez jó, már csak pár évtizednek tűnő hét, és meglátod a kis minimanócskát.
51. eb3745168d (válaszként erre: 49. - Csingi-lingi)
2008. febr. 6. 17:43

Szia! Azt mondta a szonográfus "néni" (én csak így hívom) hogy amikor arra járok ugorjak be és megpróbáljuk megcsinálni!! :( Hátha már mutatna magából valamit!! Csak már nemsokára megszületik és lehet hogy hiába megyek mindig!Mintha tudná hogy miért megyünk! :)) Hol csak a hátát mutatja hol meg mindenét az arcocskáján kívül!

De most egy darabig biztosan nem megyek!

50. ALLICS (válaszként erre: 39. - Momó18)
2008. febr. 6. 16:31

Szia!


És mennyivel született a babád a 34. hétre???Nekem a 33.+3-ra született.Mi nagyon szerencsések voltunk inkuba sem kellett rakni és olyan jók voltak az eredményei 10/10 apgarja volt.Rendes időben haza is engedtek minket és semmi ellenőrzésre nem kellett vinni őt,csak a megszokottakra.Most 5,5 hónapos és 9 kiló és 67cm.

49. csingi-lingi (válaszként erre: 48. - Eb3745168d)
2008. febr. 6. 16:22

Szia!

Örülök. hogy jó hírt hoztál nekünk:) Sajnos én sem láttam a lányom arcát, csak egy alkalommal, Ő is nagyon szégyenlős volt. Lesz még ilyen 4D-s uh? Mikor kell menned legközelebb?

2008. febr. 6. 13:31

SZIASZTOK!

A gyógyszereknek köszönhetően szinte már nem is keményedik a hasam!! :)

Az UH-n sajna mi sem láttuk a kis pofiját, pedig már 3. alkalommal akartuk megcsináltati a 4d-s uh-t, de mindig odateszi a kezét!:(

47. krisw (válaszként erre: 45. - Eb3745168d)
2008. febr. 4. 22:52

Szia! Nekem is keményedett a hasam már a 26. héttől, a doki Gynipral (0,5mg) tablettát írt fel,úgy tudom napi 3x1/2-et, és több pihenést,amit persze nehéz betartani.De a tabletta segíthetett,mert a kisfiam a kiírt időpont után született 3700 grammal.

Én csak ajánlani tudom ezt a gyógyszert,esetleg kérdezz rá az orvosodtól!Itt olvashatsz még róla:

[link]

Fenyegető vetélés vagy koraszülés megelőzése (elsősorban a parenteralis kezelés folytatásaként).

46. momó18 (válaszként erre: 43. - Eb3745168d)
2008. febr. 4. 22:47

A 4D és 3D-s ultrahang lényegében ugyanaz. 3D, mert térben mutatják, erről kapsz (veszel)3D-s képet. Arra mondjuk, hogy 4D-s, amikor közvetlen látod, épp mit csinál, tehát a 4. tényező az idő(azonos időben látod a mozgását). Én is úgy derítettem ki,a különbséget anno.

Nekem nem szerette, mindig eltakarta az arcát, izgatta az uh hangja. De azért én mindig nagy izgalommal vártam.

Örülünk, hogy minden ok. Csak így tovább. Van olyan ismerősöm, aki keményedett a 20. héttől, de szigorúan betartotta a dolgokat, és úgy kellett a 40. hét után "kisuppolni" a gyereket a pocijából, mert túlhordta.

2008. febr. 4. 19:54

Sziasztok!

Na voltam UH-n is és dokinál is , minden oké , azaz inkább a helyzet változatlan! :) Szednem kell továbbra is a gyógyszereimet, meg sokat pihenni!!Pénteken betöltjük remélhetőleg a 29.hetet! :)

44. 262b7bb370 (válaszként erre: 33. - Icus)
2008. febr. 4. 14:01

Szia Icus!


Igen salbutamolt, kb 10 héten át szedtem a 36. hétig, ahogy abbahagytam a 3. nap után beindult a szülés. Szerencsére semmilyen mellékhatásra nem emlékszem, hogy lett volna. A nyugtató seduxen és hasonlóktól kifejezetten ajánlottabb, persze fokozatosan ellenörzött a dokim és pihenem kellett mellette.

43. eb3745168d (válaszként erre: 42. - Icus)
2008. febr. 3. 09:48

Igen valójában állítólag az csak 3D-s, csak 4D-nek hívják ha jól tudom, nem biztos! A kissebbik lányommal is voltunk 2006-ban, az is nagyon szuper volt! :)

Remélem minden oké lesz!! :)

42. Icus (válaszként erre: 41. - Eb3745168d)
2008. febr. 3. 09:10
Az biztos szupi lesz!! 2000ben voltam terhes a kisebbikkel, akkor még nagyon drága volt:( De, lehet, hogy csak 3D-s volt?:)) Mindegy de, biztos nagyon jó érzés!! AZ UH-ot nagyon szerettem, mert akkor mindig megnyugodtam egy ideig!!
2008. febr. 3. 08:21

Sziasztok! Köszi mindenkinek :)

Igyekszem pihenni (már amennyit tudok), minden tőlem telhetőt megteszek azért hogy minnél tovább bírja a babucim a pocakomban!! :))

Természetesen írok ha van valami fejlemény, holnap is megyek vissza a dokihoz, leírom majd hogy mi volt! Sajna most ilyen gyakori vendég leszek ott, ezek szerint! :(

Megyek 4D - s UH-ra is, már nagyon nagyon várom!! :)

40. Icus (válaszként erre: 37. - Eb3745168d)
2008. febr. 3. 05:07
Pihenni, pihenni, pihenni!!:))
2008. febr. 2. 23:11

Sziasztok!

Nekem is keményedett a terhesség 22.hetétől a hasam, és be is fektettek a körházba egy hétre. Mg citricit kaptam, ami 1000 mg-os, sokkal nagyobb dózisú,mint a B6. A keményedések otthon sajna visszajöttek, pedig sokat pihentem(de nem feküdtem egész nap), így a 32. héten befektettek végleg. Ekkor már 2 napja pici vérzésem volt és keményedtem--ez a méhszájnyílás jele volt. Ha otthon maradok, megszülök. Kaptam mg. infúziót, és Seduxent, ami izomlazító volt. Egész nap fekvés a kórházban, és reménykedés, hogy minél tovább bírjam. Befekvéskor rögvest adtak tüdőérlelő injekciót a magzatnak, hogy ha kibújna, már kész legyen a tüdeje. Minden nap ajándék volt, de a megnyílt mégszájjal nem lehetett mit tenni, nyílt a fekvés ellenére a magzat súlya miatt. 34. hétre megszültem. A szülés könnyű volt,a babám picike, formás. A kezdet viszont nehéz a sárgaság, nem szopás, alvás miatt. Mindenki legalább a 36. hetet elérni törekedjen, mert a koraszülöttséggel sok probléma jár, amit lelkileg is nehéz viselni. Be kell szigorúan tartani a fekvést,mert ha beindul a méhszőáj nyílása, nincs visszaút! Szigorú fekvés, és semmi egyéb, ha ezt rendelik el.

Szorítok!

2008. febr. 2. 22:01
Örülök, hogy jobban vagy. Pihengess továbbra is sokat, és akkor biztosan ki fogod húzni végig! Ha van valami fejlemény, ugye írsz?
37. eb3745168d (válaszként erre: 36. - Csingi-lingi)
2008. febr. 1. 18:58

Szia!

Most jöttem nemrég a dokitól tegnap nem mentem el,mert nagyon nagyon fáradt voltam!

Na, hát az az igazság most nem vizsgált meg, úgyhogy nem lettem okosabb, de szerencsére már nem keményedik a hasam csak nagyon nagyon ritkán. Fájdogál ugyan, de nem vészes! :) Ma már betöltöttük a 28. hetet, úgyhogy tiszta boldog vagyok!! Továbbra is szedem a bogyóimat, meg még majd szerdán kell mennem hasi UH-ra,hogy a megnézzék a veséimet! Mert a pisiléssel még mindig baj van! Köszi az érdeklődést! Bocsi hogy csak most írtam!!

Pusssz

2008. febr. 1. 13:53
Szia Bnesaci! Mi újság? Voltál dokinál? Mit mondott?
35. eb3745168d (válaszként erre: 34. - Eb3745168d)
2008. jan. 29. 15:24
Még annyit,hogy én is asztmás vagyok, úgyhogy még az asztmámnak isjót tenne talán ez a gyógyszer!
34. eb3745168d (válaszként erre: 32. - Icus)
2008. jan. 29. 15:05
Nekem sem túl jó a seduxen, én még 1 fél szemtől is megyek félre! köszi a gyógyszerről a hasznos infót!! :) megfogom említeni a dokimnak csütörtökön (ha addig kihúzm)! És igazad van,jó ötlet összeírni a kérdéseket! meg is fogadom! :)
33. Icus
2008. jan. 29. 14:50

Ezt találtam a Salbutamolról:


Salbutamol 2 mg tabletta



Hatóanyag: 2 mg szalbutamol szalbutamol-szulfát formában tablettánként.

Segédanyagok: magnézium-sztearát, mikrokristályos cellulóz, kukoricakeményítő, laktóz-monohidrát (24 mg/tabl.)


A forgalombahozatali engedély jogosultja és gyártó:

Warsaw Pharmaceutical Works Polfa S.A.

Karolkowa 22/24, 01-207 Warsaw, Lengyelország



1. MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ ÉS HOGYAN FEJTI KI HATÁSÁT A SALBUTAMOL 2 mg TABLETTA?


A szalbutamol a hörgők simaizmainak ellazításával oldja a hörgőgörcsöt.

Javallatok: hörgőgörcs oldása asztmában, idült hörghurutban és tüdőtágulásban.



2. TUDNIVALÓK A SALBUTAMOL 2 mg TABLETTA ALKALMAZÁSA ELŐTT


Ne szedje a tablettát:

ha a készítmény bármely összetevőjével szemben túlérzékeny.


A tabletta egyedi orvosi elbírálás alapján adható:

szív-, érrendszeri megbetegedésekben: pl.: vérellátási zavarok okozta szívbetegség, szívelégtelenség, ritmuszavarok, magasvérnyomás esetén.

pajzsmirigy túlműködésben, epilepsziában, zöldhályogban és cukorbetegségben.


Orvosi javaslat nélkül nem szabad emelni az adagok nagyságát és számát, mivel ez túladagoláshoz, valamint nemkívánatos hatások kialakulásához vezethet.

Tájékoztassa kezelőorvosát arról is, ha a fenti betegségek valamelyike Önnél régebben előfordult.


Terhesség

Kérdéseivel bármely gyógyszer szedése előtt forduljon orvosához.

A készítmény terhesség ideje alatt csak egyedi orvosi elbírálás után szedhető.

A szalbutamol gátolja a méhizomzat összehúzódását, ezért szülés ideje alatt csak a legszükségesebb esetben fogja orvosa a tabletta szedését előírni.


Szoptatás

Szoptatás ideje alatt a készítmény szedése ellenjavallt.


A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

Fenti képességeket a készítmény nem befolyásolja.


Fontos információk a Salbutamol 2 mg tabletta egyes összetevőiről

Tejcukor érzékenységben figyelembe kell venni, hogy a készítmény 24 mg tejcukrot is tartalmaz tablettánként.


A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét jelenleg, vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható gyógyszereket is.

A Salbutamol 2 mg tabletta nem alkalmazható egyidejűleg egyéb, a szimpatikus rendszert ingerlő készítményekkel (pl.: a szalbutamolhoz hasonló hörgtágítók), sem szájon át szedhető, sem injekciós formában. Az egyidejű alkalmazás növelheti a keringési rendszert érintő nemkívánatos hatásokat, pl.: szívdobogás érzés, gyors szívverés. Nagyon ritka esetben a kezelőorvos előírhatja inhalációs - a szimpatikus rendszert ingerlő- készítmények egyidejű alkalmazását.

Egyedi orvosi elbírálás szükséges szalbutamol és nem-kálium-kímélő vízhajtók, depresszió elleni készítmények, un. MAO-gátlók 2 héten belüli szedése esetén.

Mivel a szalbutamol és digoxin egyidejű szedése a digoxin vérszintjét befolyásolhatja, kezelőorvosa előírja a digoxin szintjének ellenőrzését.



3. HOGYAN KELL SZEDNI A SALBUTAMOL 2 mg TABLETTÁT?


Gyógyszerét kizárólag az orvos által előírt adagban és ideig alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Amennyiben kezelőorvosa másképp nem rendeli, a készítmény szokásos adagja:


Felnőttek és 12 év feletti gyermekek:

Kezdő adag: legfeljebb 4 x 2-4 mg (4 x 1-2 tabletta) naponta. Amennyiben szükséges, a kezdő adagot meg lehet ismételni, de a következő bevételig legalább 6 órának kell eltelnie. Amennyiben ez az adagolás nem biztosítja a kívánt hatást, a kezelőorvos az adag fokozatos emelését fogja előírni, az alkalmazható legmagasabb, 4 x 8 mg (4 x 4 tabletta) adagig.

Az adag emelése alatt figyelni kell a mellékhatások megjelenésére, mivel ez a kezelés felfüggesztését vonhatja maga után.

4 mg-nál magasabb egyszeri adagot kezelőorvosa csak akkor fog előírni, amennyiben a kisebb adagok hatástalannak bizonyultak.


Időskor:

Idős korú és a szimpatikus idegrendszer ingerlésére fokozottan érzékeny betegek esetében a kezdő adag: legfeljebb 4 x 2 mg (4 x 1 tabletta) naponta. Amennyiben ez hatástalan, orvosa ezt az adagot növelheti legfeljebb 3-4 x 8 mg-ra (3-4 x 4 tablettára)

A szalbutamol maximális napi adagja 32 mg ( 16 tabletta).


Gyermekkor, 6-12 év:

Kezdő adag: legfeljebb 3-4 x 2 mg (3-4 x 1 tabletta) naponta. Amennyiben szükséges, ez az adag ismételhető, de a következő bevételig legalább 6 órának kell eltelnie.

Amennyiben ezek az adagok nem biztosítják a kívánt hatást, kezelőorvosa az adag fokozatos növelését írhatja elő a maximális napi 4 x 6 mg-ig (4 x 3 tabletta), 24 mg naponta.

Az adagok növelésekor figyelni kell a mellékhatások megjelenésére, mivel ez a kezelés felfüggesztésére adhat okot.

Ha a Salbutamol 2 mg tabletta hatását túlzottan erősnek érzi, vagy a készítmény csekély hatásúnak bizonyul, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.


Ha az előírtnál több Salbutamol 2 mg tablettát vett be:

Tünetek: mellkasi fájdalom, görcsrohamok, magas- vagy alacsony vérnyomás, gyors szívverés, ritmuszavarok, idegesség fejfájás, szédülés, szívdobogásérzés, álmatlanság. A tabletta szedését azonnal abba kell hagyni, és haladéktalanul értesíteni kell a kezelőorvost.


Ha adagját elfelejtette bevenni:

Következő alkalommal ne vegyen be dupla adagot, mert ezzel már nem pótolja a kiesett mennyiséget, viszont a túladagolás veszélyének tenné ki magát. A kezelést folytassa a következő előírt adaggal, az előírt időben.



4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK


Mint minden gyógyszernek, a Salbutamol 2 mg tablettának is lehetnek mellékhatásai.


- Központi idegrendszeri: aggódás, remegés (kb. 20 %), fejfájás (kb. 7 %), álmatlanság, gyengeség, szédülés (kb. 2 %), aluszékonyság, ingerlékenység.

- Szív-, érrendszeri: gyors szívverés, szívdobogásérzés (kb. 5 %), mellkasi kellemetlenség érzés, bőrvörösödés (<1 %).

- Váz-, izomrendszer: izomgörcsök (kb. 3 %).

- Gyomor-bélrendszeri: hányinger (2 %).

- Húgy-ivarszervi: vizelési zavarok.


Észleltek még csalánkiütést, ajak-, nyelv-, arc-, nyak vizenyőt, bőrkiütést, hörgőgörcsöt, gégevizenyőt és ritmuszavart.

Egyéb hasonló hatású gyógyszerekhez hasonlóan a Salbutamol 2 mg tabletta okozhat magasvérnyomást, mellkasi fájdalmat, hányást, ingerelheti a központi idegrendszert, kiszáríthatja és irritálhatja a szájüreg- és a torok nyálkahártyáját.

Ezek a nemkívánatos hatások általában átmenetiek, nem teszik szükségessé a kezelés felfüggesztését.

Néhány esetben szükséges lehet az adag átmeneti csökkentése, amit aztán kezelőorvosa fokozatosan fog emelni a hatékony adagig.

Ha az itt felsorolt mellékhatásokon kívül egyéb szokatlan tünetet észlel, értesítse orvosát vagy gyógyszerészét.



5. A KÉSZÍTMÉNY TÁROLÁSA


A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó.

Legfeljebb 25°C -on, nedvességtől és fénytől védve tartandó.

A készítmény csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül használható fel.

32. Icus (válaszként erre: 31. - Eb3745168d)
2008. jan. 29. 14:46

Nekem nem volt jó a seduxen. beremegtem tőle, sírógörcseim voltak:( Helyette piporfen-nospa koktélt kaptam. Amikor otthon voltam, akkor pedig tablettában szedtem. A második terheségemnél, már nem szedtem nyugtatót:( Nem akartam. nagyon könnyű rászokni. Azonkívűl a babára is hat:(


A vénás magnézium nekem nagyon bejött. Igaz szét mentek a vénáim:( 7 napon keresztűl reggel este egy nagy injekciós adag. Idegekre is nagyon jó, el is lazit nagyon. Amikor megkaptam a fiaim, mindig ezerrel megindultak a hasamba, mintha nekik is jó lenne:)


A salbutamol nem tudom, mire jó terhesség alatt. Nekem mind a két gyermekem asthmás. A nagy már kinőtte, a pici remélem kifogja. Ők szedtek és Salbutamolt. De, az orvos csak a végső esetben adta nekik. A picivel 2 évvel ezelőtt, már egyszer abba hagytuk, de sajna tavaly újra kellett kezdeni, mert a gyengébb gyógyszerekre, nem reagált:(

Beszéld meg a dokiddal, őszintén nyugodtan. Ird fel egy papirra, mit akarsz tőle kérdezni, mi a problémád és akkor nem felejted el amikor ott leszel!:))

31. eb3745168d (válaszként erre: 29. - Icus)
2008. jan. 29. 14:19

Nem kaptam! De kaptam helyette seduxent,amit a 70 éves nagyim szed! :( Nem tudom mire jó, de biztos jó valamire! Magnéziumot meg antibiotikumot kaptam! Ezt a Salbutamolt már itt többen említették! Csütörtökön meg is említem neki!

próbálok sokat feküdni, de sajna nem mindig sikerül!

Én is hasonló képpen érzek,minden egyes nap ajándék hogy itthon lehetek és hogy a kisbabám 1 nappal tovább bent maradt a pocakomban! De azért telnek a napok! :)

30. Icus
2008. jan. 29. 13:56

Sajnos a megrövidült méhszájjal nem tudnak mit kezdeni, azt nem lehet összevarrni:( Meg már későn is vagy hozzá. Sok-sok fekvés. Ne nyújtózkodj, ne emelj. Ha megtehetitek, az ágyadat támasszátok alá egy farönkkel a lábánál. Előszőr rossz, de aztán megszokod. Nem nehezedik a gyermek a méhszájadra. :)


Én két gyermekkel feküdtem végig, a menses kimardásának 10. napjától a szűlésig. vénás magnéziumos kúrák tömgelegén estem át. Mind a ket terhességemmel összevarrták a méhszájamat. Minden nap rettegtem, hogy kibirok-e még egy napot és mindennap örültem, hogy egy nappal tovább birtam!!:))


Kitartás és nyugalom, sajnos nagyon meg tudlak érteni.

29. Icus (válaszként erre: 19. - 262b7bb370)
2008. jan. 29. 13:51
Salbutamolt kaptál? AZ asthma gyógyszer:( Nem is akármilyen:(
28. eb3745168d (válaszként erre: 27. - Böbe83)
2008. jan. 29. 13:38
Köszönöm, rám fér!! :D
2008. jan. 29. 12:49
Addig köldünk méhizomlazító energiákat...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook