Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hashimoto - életmódváltás, babavárás, endokrinológus ajánlás/vélemény fórum

Hashimoto - életmódváltás, babavárás, endokrinológus ajánlás/vélemény (beszélgetős fórum)


2023. aug. 23. 12:28

Sziasztok,



Kőnig Claudia vagyok. Néhány évvel ezelőtt teljes pajzsmirigy eltávolításon estem át, jóindulatú göb miatt. A hormonszintem beállt, napi 150 uq szedése mellet a TSH-m 1,5, ami jónak mondható. Szeretnék egy fajta multivitamint szedni, ami azonban jódot is tartalmaz. Az endokrinológusom szerint nem kellene jódtartalmú táplálékkiegészítőket szednem. Próbáltam azért tájékozódni, és máshol ezzel ellentétes véleményekkel is találkoztam / pajzsirigy híján úgysem tud felhalmozódni a jód, a pajzsmirigy mellett más szervek is jódigényesek, stb./ Van e esetleg tapasztalata valakinek ilyen esetről, illetve Nektek milyen információtok van a


pm. műtét /teljes eltávolítás/ és a későbbi jódfelvétel kapcsolatáról? Köszönöm.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2023. aug. 10. 13:22
Szuper ezt olvasni, köszi :) Bár a korom se könnyíti meg (38 vagyok), de azért bizakodom…
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2023. aug. 10. 13:00
Nekem a műtétem előtt 2121 volt az ATPO-m, a műtét után 109 lett és azóta is időnként ennél is magasabb, de lejjebb nem megy.
7. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 12:47
Ha “csak” a hashi a gond, simán fog sikerülni ha kezelve van. Ha van Pcos, peteérés probléma esteleg egyéb immun gond akkor már nehezebb. Nekem több hashimotos ismerősöm van akinek simán sikerült a baba amikor kezelve voltak. De van akinek kezelés nélkül is. De nekem pl az atpo valószínűleg egyéb immun túlműködés miatt volt enyhén emelkedett.
6. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 10. 11:47

Ha a TSH a felső referencia környékén van a másik kettő pedig középen, akkor nem elegendő a gyógyszer. Bár a nagy könyv szerint referencián belül vagy, de attól ez még alulműködés.


Igen, egy másik dokira lenne szükséged, aki tudja, hogy a teherbe eséshez magas a TSH-d és alacsonyak a T-s értékek.


Én bár pajzsmirigy beteg vagyok, de évek óta nem megyek dokihoz, és pont azért, mert úgy is azt mondják, hogy nem ettől van...


Így én elmegyek vérvételre, megnézem az eredményeimet és aszerint adagolom a gyógyszert.


Utoljára Balogh Illésnél voltam, nem volt rossz, de elment magánba és messzire.


[link]

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. aug. 10. 10:28

Szia!


A TSH-m valóban a felső értékhatárhoz van közel, a T3-T4 nagyjából középen. L-thyroxin-t szedek, 125 mg-ot. Nem tudom, hogy ebből kéne-e több vagy inkább érdemes lenne gyógyszert váltani. Nekem anno (közel 10 éve) ezt írták fel, de igazából sosem volt olyan igazán jó endokrinológusom, aki nagyon figyelt volna rá, hogy ez tuti jó-e. Pedig magánban is voltam egyszer.

Baromi fáradt vagyok folyton, de most még az átlagosnál is durvább, kb. bárhol bármikor el tudnék aludni. És nyilván ez a koncentrációmra is kihat. Igazából ez a legkellemetlenebb. Nagyon fázós is vagyok, száraz a bőröm, de ezeket már “megszoktam”. Azért dilemma pl. a gluténmentes életmód is, mert ismerek olyat (szintén Hashimoto-s) aki ugyan nem érzékeny rá, de elhagyta és azóta sokkal jobban érzi magát.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 10. 10:20
Köszi szépen, meg fogom keresni :)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 9. 20:11

Én Prof. dr. Igaz Pétert ajánlanám neked, a SOTE Üllői úti Klinika, professzora, én még "csak" orvosként ismertem meg. Fantasztikus lett a kezelésének a végeredménye.

Ők, összedolgoznak a Baross utcai Nőgyógyászati Klinikával.


Van egy mottóm: Ha megteheted, keresd a legjobbat, hogy célt érj el!

2023. aug. 9. 19:56

Nem tudok orvost ajánlani.


Milyenek az értékeid? TSH, FT3, FT4?

Az ATPO annyiból nem számít, hogy ez "csak" az autoimmun gyulladást mutatja, ha egyszer magas, akkor mindig az lesz, és az értéke se lényeges.


Mennyi gyógyszert szedsz és milyet?

Milyen tüneteid vannak? Mi romlott?


Ha gyógyszert szedsz pm. hormon pótlásra, akkor nem kell jód! Nem kell gluténmentesen enni, ha nem vagy gluténérzékeny.

AIP-t sem kell szerintem.

Folsav a terhesség alatt kell, előtte és utána nem.


Én is autoimmun pajzsmirigy beteg vagyok, nem követek semmi speciális diétát és jól vagyok.


Pm. betegeknél az elsődlegesnek szokták mondani, hogy a TSH-nak 1 alatt kell lennie ahhoz, hogy teherbe tudjon esni, de itt a hoxán is van olyan, akinek magasabb volt.

Szerintem egészséges embereknek is az a jó, ha 1 alatti a TSH.


Az lehet, hogy jónak tűnnek az értékeid, mert referencia tartományon belül vannak, de én magamon tapasztalva azt gondolom, hogy akkor jó, ha az FT3 és FT4 a felső referenciához van közel, a TSH pedig az alsóhoz. Ez esetben nincs hízás, fogyás és egyéb tünetek.


Sok sikert!

2023. aug. 9. 19:28

Sziasztok!


Hashimoto pajzsmirigy alulműködésem van, évek óta gyógyszert szedek rá. A tüneteim most egy ideje még rosszabbak, bár az értékek (az antiTPO-t leszámítva) jók. Szeretnénk hamarosan babát és szükségem lenne egy jó endokrinológus/nőgyógyász szakorvosra Budapesten vagy környékén. Annyi infó kering a neten, hogy teljesen elveszett vagyok. Elég a gluténmentes életmód vagy AIP? Jó a folsav vagy sem? Kell jód vagy rossz? Jó lenne, ha valaki helyre tudná tenni a dolgokat. Persze ezt is biztos orvosa válogatja… Mindenesetre szívesen fogadok bármilyen ajánlást, véleményt endokrinológusokról/nőgyógyászokról (akár egyszemélyben, akár két külön orvos) és arról is kiváncsi lennék a tapasztalatokra, hogy jobb ha külön van ez a 2 doki vagy inkább keressek olyat, aki mindkettőre szakosodott. Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook