Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Háromnapos láz vírus csecsemőknél. Tapasztalatok? fórum

Háromnapos láz vírus csecsemőknél. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


16. Vivvv
2014. júl. 14. 17:21
Az én picim most lábal ki belőle. Viszonylag kevéssel megúszta: 38 - 38,5 fokos láza volt 3 napig. A 4. napon is mértem hőemelkedést kétszer, de a 38 - at nem érte el. Most jelentek meg a kiütések. Elég nyűgös. Valahol olvastam, hogy a kiütéses időszakban nyűgösebbek lehetnek a babák. Nálunk ez teljesen igaz.
2009. máj. 27. 13:43
Nálunk is volt ilyen. Első nap magas láz, semmi más tünet, estére lement. Második nap csak alvás után fél órával volt láz, hamar lement, és már nem is volt magas. Harmadik nap, szintén csak alvás után lázasodott be. Az már csak pici láz volt. A láz elmúltával jöttek az apró kiütések szinte az egész testén, az kb 2 napig tartott.
14. _kleo_
2009. máj. 27. 13:07

Mi 11 hónaposan lettünk túl rajta. 3 nap durva láz, aztán kiütések. Az én fiamnak a fején is volt sok és azok viszkettek is neki rendesen. A magas láztól pedig nem kell megijedni, 41 fok fölött gáz, de addig úgysem megy. Az én fiaimnak rendszeresen van 39 fok fölötti láza. Lázcsillapító, és egy szál semmire levetkőztetni. Nekünk ez vált be.


Múlt héten a kicsinek (bő 2 éves) volt egy éjszaka mikor kétfajta lázcsillapító után is 38.6 volt még reggel. Ahogy felkelt levetkőztettem egy szál kisgatyára és rögtön normalizálódott a hője.

13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Fecbb24fe2)
2009. máj. 26. 14:52
annyit tudok, vagy tudni vélek, hogy herpesz vírus okozza. gondolom ennyit más is tud. :) az a fura, hogy nem tartják hú, de nagy dolognak, akkor sem, ha a gyereknek 39-es láza van.
12. fecbb24fe2 (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2009. máj. 26. 14:30
köszi, alakul. tiszta pöttyöspanni, de már kicsit jobb a kedve szerencsére. az étvágya még mindig nem a régi mindenesetre. azért az olyan fura, hogy erről a betegségről szinte senki nem tud, vagy nem szól,lásd védőnő, gyerekorvos...
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Fecbb24fe2)
2009. máj. 25. 19:27

én is adtam neki. :)

az elvileg és a gyakorlatilag sosem ugyanaz.

Gyerek jól van?

10. Szilvóca (válaszként erre: 9. - Fecbb24fe2)
2009. máj. 25. 18:00
nem baj!Szerintem mindenki értette a lényeget.:)
9. fecbb24fe2 (válaszként erre: 6. - Fecbb24fe2)
2009. máj. 25. 17:53
hülye vagyok már... ülőfürdő... hűtő fürdő:)
2009. máj. 25. 17:47

Szia!

Régebben én is indítottam egy ilyen című topikot.Olvasd el,kaptam én is pár hozzászólást.:)

2009. máj. 25. 17:41
A hűtő fürdő hatásos,csak utána nem szabad nagyon felöltöztetni,ill.nagyon meleg takaróval betakarni őket,mert létrejöhet egy úgynevezett hőpangás és akkor nem tud lemenni a láz.Hűtő fürdőn kívül jó a "hűtő"borogatás.Forróvizes törölközőt kell használni,de nem szabad teljesen becsavarni a gyereket,hogy tudjon párologtatni.A buksiját pedig lehet hidegvizes türcsivel hűteni.De a leghatásosabb a fürdő általában.
6. fecbb24fe2 (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2009. máj. 25. 16:06
hát, lehet, vagy nem lehet, de 39.6-nál nem tudom ki meri megrizikóztatni, hogy nem ad lázcsillapítót. a gyerek csak kódadt jobbra-balra... ülőfürdő persze volt, de 10 perc után megint ugyanott volt a láza.
2009. máj. 25. 15:50
elvileg nem is lehet gyógyszerrel levinni a 3 napos láz alatt a lázat, vagyis nem ajánlott. Hűtőfürdő, utána hintőpor leszárítja a pöttyöket.
4. ts
2009. máj. 25. 15:28

Az én kislányom is "átment" ezen a fura lázon amikor még 14 hós volt. Ahogyan te is írtad a lázat szinte lehetetlen volt csillapítani. Más tünet nem volt, de a dokink beutalt egy vizeletvizsgálatra, amely nem mutatott semmi rendelleneset. A láz a 3. nap után úgy eltűnt, mint amilyen gyorsan jött. :)

Persze addig maga volt a horror minden nap!

Jobbulást a kicsinek!

2009. máj. 25. 14:44
jelentem mi beszoptuk. horror. a gyerek láza magasra felmegy, nálunk a csúcspont 39.6 volt, nehéz csillapítani, és ahogy kimegy a lázcsillapító hatása, rögtön emelkedik a testhő ismét. speciel négy napig tartott, (igaz, más baja is lett....), és utána apró, nagy felületen lévő kiütések lepték el a testét. nem viszketnek, csak csúnyák. a betegség állandó kísérője a fejfájás, amitől végig csak nyöszörgött, és kézben akart lenni. sápadtság, nyugtalan alvás, megcsappant étvágy. és FERTŐZŐ. igazi horror, talán már a vége fele vagyunk, mármint a láznak, mert a kiütések gőzerővel tombolnak.
2009. máj. 25. 14:43

Tudtam, hogy te vagy :-)

Hogy van kicsi Nyúl? Nem javul?

2009. máj. 25. 14:40
Háromnapos láz vírus csecsemőknél. Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook