Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a készségfejlesztéssel kapcsolatban, már csecsemőkortól kezdve?(Egészséges babákra gondolok) fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a készségfejlesztéssel kapcsolatban, már csecsemőkortól kezdve?(Egészséges babákra gondolok) (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 13. 08:43

Sziasztosk,


A Deákné könyvei tényleg nagyon jók, az anya taníts engem címűt én is használtam mind a két gyerekemnél. Évszakonként koronként van leírva az "elvárás" és az ötletek, hogy milyen játékokat lehet játszani. Az okosbaba tanfolyamra nem érdemes elmenni, de az okosbaba oldalról érdemes letölteni a ppt bemutatókat, ha nincs elvetek ellen, hogy szímítógéphez ültessétek a gyereket. (nekem ellenemre van, de a hangszeres bemutató annyira jó, és a könyv, amit kinéztem annyira drága, hogy megalkuszom)

itt érdemes nézelődni inkább:


[link]

12. birogaby (válaszként erre: 5. - S_ancsa)
2008. máj. 11. 13:57

Szia!


Ezzel kapcsolatban tavaly én is indítottam egy fórumot ( [link] bele,ha kedved van.

Sokáig böngésztem anno én is az okosbaba weboldalát,fôleg,mivel itt nekem lehetôségem nem volt a tanfolyamaikra elmenni.

Gondolkodtam,hogy jó lenne elkezdeni a lányommal a módszert,de mindig halogattam a kártyák gyártásának a megkezdését,aztán végleg feladtam a dolgot.

Érdekes volt az általam indított fórumban az egyik hozzászóló által felvetett dolog(Vekerdy Tamást idézte),hogy ha olyan régi és jó,meg hasznos ez a módszer,miért nem hallunk manapság az azóta ezen a módszeren nevelkedett zsenikrôl?!

11. birogaby (válaszként erre: 4. - B3de542bbc)
2008. máj. 11. 13:40

Szia!


Ezt a könyvet én is tiszta szívbôl tudom ajánlani,érdemes megvenni,nagyon jó dolgok vannak benne!Nem zseninevelésrôl szól,sokkal inkább arról,hogyan tölthetjük gyerekünkkel úgy az idôt,hogyan játszhatunk vele úgy,hogy azzal közben fejlesszük is.


Másik két kedvenc könyvem a témában Dorothy Einon-tól A tanulás kezdetei,illetve a Kreativ gyerek.Elôbbi a Novum,utóbbi az Alexandra kiadónál jelent meg.

2008. máj. 11. 10:35

miért ne?

nem gondolom, h megvetendő v rossz dolog az, h szeretném ezt a lehetőséget megismerni és tudatosan/tudatosabban foglalkozni a gyerekemmel.ezzel ártani nem fogok neki.

2008. máj. 10. 20:13
Miért kellene egy egészséges babát fejleszteni? Ők teljesen maguktól fejlődnek, csak lehetőséget kell adni nekik.
8. zsugabubus007 (válaszként erre: 5. - S_ancsa)
2008. máj. 10. 18:44

megnéztem az okosbaba.hu-t, hát......

Őszintén, Én többet vártam ettől az oldaltól..:-(

7. zsugabubus007 (válaszként erre: 5. - S_ancsa)
2008. máj. 7. 18:32

Szia!

Az okosbaba.hu-t köszi mindjárt meg is nézegetem!

És Én is örülnék, ha valaki tudna erről a témáról tapasztalattal szolgálni....

6. zsugabubus007 (válaszként erre: 4. - B3de542bbc)
2008. máj. 7. 18:29

Igen, erről a könyvről hallottam Én is.Ha a tesód esetleg megveszi, szívesen veszem a véleményét róla.

Köszi előre is!

2008. máj. 7. 11:47

Sziasztok!

Tapasztalatom még nekem sincs, most várjuk az elsőt, de már én is utánnanézegettem a neten az ilyen dolgoknak, találtam is egy oldalt, okosbaba.hu a címe, és itt ajánlanak valmilyen tanfolyamot is, ha valkinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata írja meg ide, hogy tényleg érdemes-e elmenni a tanfolyamra, mert persze az oldalukon csak dicsérnek!

2008. máj. 7. 08:50
A tesóm nemrég mondta, hogy szeretne ilyen könyvet venni.Neki Deákné....:Anya, taníts engem! c. könyvét ajánlották(bocs, a pontos nevét nem tudom). Azt mondták neki, h ennek a szerzőnek jók a könyvei, de még nem vett Ő sem.
3. zsugabubus007 (válaszként erre: 2. - Ilchie)
2008. máj. 6. 18:22

Igen, értem mire gondolsz!

Én sem a görcsös és kötelező "csodagyerek" nevelésére gondoltam, csak olyan könyvek elolvasására amik ezzel foglalkoznak, érdemes-e útmutatónak használni?!.

2008. máj. 6. 18:14

Nekem tapsztalatom még igaz nincsen, csak véleményem lenne...ha nem baj.

Minden egyes perc, amit a babáddal töltesz, és kellemesen, örömökkel telik, az megtérül.Szeretetteljes gondoskodással, ha úgy jobban tetszik, foglalkozással csakis fejlődhet egy gyermek.Ez az első, és legfontosabb dolog.Direkt fejlesztés szerintem csak így valósulhat meg,ha közben észre sem veszitek, hogy itt készségfejlesztés folyik.Legyen ez egy jó játék anya, apa és a baba számára is:)

2008. máj. 6. 18:09
Milyen tapasztalataitok vannak a készségfejlesztéssel kapcsolatban, már csecsemőkortól kezdve?(Egészséges babákra gondolok)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook