Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hányingert és fejfájást okozhat a gluténérzékenység? fórum

Hányingert és fejfájást okozhat a gluténérzékenység? (tudásbázis kérdés)


2015. aug. 14. 15:26
Orvosok sem gyomortükrözést, hanem vékonybél biopsziát végeznek...Ez a teszt jóval kellemesebb.
2015. aug. 14. 15:25

Szia, gyógyszertárban vásárolható glutén érzékenységi teszt, ami 99 % biztonsággal hoz eredményt.

Én nem várnék októberig. Kb 4500ft, és azonnali eredményed van. Nekem is az mutatta ki először.

2015. aug. 14. 10:50

Sziasztok!


Köszönöm a kedves válaszokat, képzeljétek egyre jobban vagyok! Kedd óta figyelek rá, hogy minden gluténmentes legyen amit eszem. Aztán a fene tudja tényleg ez-e a gond, a vizsgálat majd gondolom megmondja tutira (bár nem tudom vérből kimutatható-e, gyomortükrözésnek nem szeretném alávetni magam:( ).


Majd azért megint beiktatom a kenyeret, kíváncsi vagyok lesz-e utána visszaesés.

9. 408020f45e (válaszként erre: 6. - Porkkala)
2015. aug. 12. 15:43
Vérnyomásod rendben? Lehet, hogy egyszerűen melegfront érzékeny vagy. A migrénnek is hasonló és összetett tünete van. Halántéknál tompa, néha lüktető fájás, szagokra, fényekre, hangokra érzékenység, hányinger, szédülés. Ismerem ezt a helyzetet. Nekem bevált az ibufrofén tartalmú fájdalomcsillapító, a Spedifen. Tasakos, egy kis vízben feloldva a port szinte 1-2 perc alatt megszabadít az említett tünetektől. Lehet, hogy neked másból ered a gondod, de azért 1 próbát megér. :)
8. Porkkala (válaszként erre: 7. - 4740439ec6)
2015. aug. 12. 15:38

Köszi az infót!

És ha én most 1-2 hétig elhagyom majd szeptembertől ismét eszem lisztes dolgokat? A konzultáció a gastros dokival október 27-én lesz.

7. 4740439ec6 (válaszként erre: 6. - Porkkala)
2015. aug. 12. 15:28
Ha glutén allergiád van és előtte kiküszöbölöd az allergént,akkor nem lesz pontos a vizsgálat eredménye!
2015. aug. 12. 15:27

"migrén, fejfájás, állandó tompa halántéki nyomás "


Ez abszolút igaz a fáradtsággal együtt! És már régóta tart, többször elő-előjött de most már hetek óta érzem ezt a tompa nyomást ami nem is igazán fájdalom csak iszonyat kellemetlen.


Megpróbálok kitartó lenni pár napig és nem enni semmit amiben glutén van, a vizsgálatig jobb híján nem tudok mást tenni.

2015. aug. 12. 15:25

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Napszúrást biztosan nem kaptam, alig voltam kinn és akkor is a korai illetve esti órákban. Rengeteget iszom is.

2015. aug. 12. 15:21

Napszúrás is lehet - főleg most...


A klasszikus tünetek gluténérzékenységnél: hasmenés, puffadás, fogyás, állandó fáradékonyság, levertség érzet.


A rejetett glutényérzékenység tipikus kezdeti tünetei:

puffadás, szelesedés bűzös gázokkal

reflux

makacs ekcéma

semmilyen kezelésre nem javuló szeborra

bőrviszketés, bőrhámlás

rozáceás tünetek

hajhullás

hajzsírosodás vagy extrém hajszárazság

állandó csendes orrfolyás, vagy sziposági kényszer

alvászavarok

migrén, fejfájás, állandó tompa halántéki nyomás

fáradékonyság, kedvetlenség

esetenként pánikbetegség

indokolatlan torokköszörülés

2015. aug. 12. 14:53

több nap megvonás után tudsz érdemben következtetést levonni, de igen, okozhatja


és a tej is

2015. aug. 12. 14:50

Sziasztok,


Sajnos állandóan kimerültnek érzem magam legszívesebben mindig aludnék. Most már jó pár hete állandó hányingerem van, alig bírok enni (érdekes mód mégis puffadok) és ez a tompa fejfájás hozzá..kikészít.


Kaptam beutalót a gastroenterológiára de sajnos időpont már csak október végére volt  Gondoltam a gluténre, de hiába nem volt a tegnapi ételeimben, ugyanúgy éreztem magam.


Bár sajnos itt senki se fogja tudni kideríteni a bajom, azért megkérdezném volt-e valakinek gluténérzékenysége és ha igen mennyi idő után érezhető a javulás? Lehet kicsit kitartóbbnak kéne lennem mert több nap után lesz eredménye?

2015. aug. 12. 14:49
Hányinger és fejfájás..okozhatja gluténérzékenység?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook