Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hetes korig lehet elvetetni a babát? fórum

Hány hetes korig lehet elvetetni a babát? (tudásbázis kérdés)


92. reni8018 (válaszként erre: 91. - Pmjudit)
2010. febr. 19. 19:23
Sajnos nincs sok választásom.Aki a férjem 11 éve kb 120 fokos fordulaba változott,rossz irányba soha nem lehet tudni mikor hagy itt van már két lányom akiket fel kell neveljek ha kell egyedül.
2010. febr. 19. 18:55
Ne vetesd el!!! Örülj neki.
90. reni8018 (válaszként erre: 89. - 66cec28b76)
2010. febr. 19. 18:48
Köszönöm neked is!!!
89. 66cec28b76 (válaszként erre: 88. - Reni8018)
2010. febr. 19. 14:26
Reni! Nehéz döntés de én is azt gondolom hogy hogy jobb egy rossz döntés mint később szembenézni a rosszal. Nekem 3 gyermekem van és nem könnyű így sem hogy az apukájuk velünk van. Egyedül 2 vel is nehéz lesz. Sok sikert fel a fejjel.
88. reni8018 (válaszként erre: 86. - 81Krisztina)
2010. febr. 19. 14:23
Köszönöm!!!!
2010. febr. 19. 14:12
12. hétig lehet "önkéntesen" abortuszra menni, de úgy hallottam előtte van valami pocedúra, és vigyázni kell nehogy kiszaladjon az illető az időböl, kivételes esetekben pár nap csúszás lehet, de szabály szerint 12. hét után csak orvosi indokkal veszik el.
2010. febr. 19. 14:06

Sajnos én is voltam hasonló helyzetben, nagy szerelem stb.. nem tartott ugyan soká, mert nálam is derültek ki dolgok az illetőről. egy világ omlott össze bennem.. aztán kezdtem rosszul érezni magam elmentem dokihoz és kiderült 6 hetes terhes vagyok, gyógyszer szedése mellett!... azt sem tudtam mihez kapjak, egy kedves barátnőm elszólta magát a gyerek apjának, aki egyszer csak beállított hozzánk odavágta a 20.000-et és közölte hogy nem akarja meghallani hogy mégis megtartom.. kétségbe voltam esve nagyon, azelőtt én is máshogy gondolkoztam az abortuszról, elleneztem... bár még nem tudtam mit tegyek nagyon vigyáztam a babára, rendesen elsírtam magam mikor jöttek a hányingeres napok, valahol szerettem volna megtartani de több dolog visszatartott pl- hogy mi van ha beteg lesz mivel gyógyszer mellett estem teherbe.. közben jártam vizsgálatokra és a 10. heti (3.) ultrahangnál kiderült hogy baj van, valószínű nem fejlődik a baba. pár napon belül kórház... 2 napig voltam bent, borzalmas élmény volt.aztán sokáig töprengtem a történteken, és hogy mi van ha derül ki hogy beteg... és csak arra jutottam volna hogy elvetetem. az indokok pedig: épp végeztem a sulival, nem dolgoztam még, egyáltalán semmi pénzem sem volt, apukám egyedül nevelt, tőle sem várhattam volna el hogy eltart minket, neki sem volt munkája...

szerintem ez a legkényesebb témák egyike, főként mert egy életről van szó. mindenkinek saját magának fel kell mérnie a lehetőségeit és nem csak pár hónapra előre... én elég szerény körülmények közt nőttem fel, nagymamám és apukám nevelt anyukám eldobott 4 hónaposan... én ezt nem szeretném a gyerekemnek. az én helyzetem teljesen kilátástalan volt akkor és ha megtartom a babát az ő életét is tönkretettem volna. igaz belebetegedtem és mai napig sajnálom de így volt a jó.


én sosem ítéltem el senkit ha megtudtam hogy abortusza volt (nem hobbi abortuszos, mert azokat én is elítélem). mások életét mi nem irányíthatjuk de szerintem kedves topik indító bizonyosodj meg róla hogy tényleg terhes vagy-e, ülj le a férjeddel beszélni, ki tudja, lehet épp emiatt fog helyre jönni a kapcsolatotok. Te ismered, és a reakciójából te tudni fogod a feltett kérdésedre a választ.


Sok sikert és boldogságot!

2010. febr. 19. 13:30
Illetve az ellentéte a tavaly előtt az én férjem is azt mondta kizárt még egy baba amikor megmondtam hogy uton van és most azt választom hogy marad akkor meg az volt a jó döntés és ő is örül csak pár nap kellett hogy összekapjuk magunkat.:)
2010. febr. 19. 13:28

Tök jó ti ide jártok vitatkozni,feszültséget levezetni?:)

A topik indítónak:nekem 15 hetesen vették el.Nem mondom hogy nem fáj a mai napig pedig lassan 9 éve volt de nem bántam meg mert nem tudtam volna emberségre nevelni illetve fenállt a veszély hogy nem is lett volna egészséges.Jó döntés volt csak fájdalmas lelkileg.

83. *Pillango* (válaszként erre: 41. - Dzsigg)
2010. febr. 19. 13:20

egyet kell értenem... ha a végén egyedül marad a négy gyerekkel, nem fogja megköszönni, hogy a hoxán kért tanácsot.

nyilván meg kell próbálni mindent, hogy helyrejöjjenek a dolgok. nekem egy pici babám van, egyedül nem tudnám csinálni, én ennyit tudok. a hölgy kapacitását nem ismerem...

82. *Pillango* (válaszként erre: 20. - Erika691230)
2010. febr. 19. 13:15
18. héten voltam genetikán. egy hetet adtak dönteni, onnantól számítva két hét az időpont egyeztetés, onnantól pedig 2 hét az eredmény. az konkrétan a 23. hét lett volna. azt mondták, a felső határ ha baj van, 24. hét. nem okoskodni akarok, csak friss az élmény.
81. a74de3d08a (válaszként erre: 79. - Kefekötőke)
2010. febr. 19. 12:44

nem visszaszóltam, hanem reagáltam a hsz-edre.

És én legalábbis nem vitáztam, csak leírtam a véleményemet. ennyi, nem kell túlreagálni.

80. egypt (válaszként erre: 10. - Cilumiluci)
2010. febr. 19. 12:32
Ugye, hogy mégis... Én arra gondoltam, mikor valami gond van a babával. Azokat szinte mindig később csinálják, mivel korábban sajnos nem nagyon szokott kiderülni.
79. kefekötőke (válaszként erre: 76. - A74de3d08a)
2010. febr. 19. 12:07

Éreztem ,hogy még vissza akarsz szólni.

Megpróbálom rövidrezárni ezt a kibontakozó vitát.


Egyik beszélgető oldalon így definiáltam magam a profilomban:Én vagyok az aki megkérdezi hogy vagy és a válaszra is kíváncsi.

Kb. ugyanez alakul itt is.Egyy aggódó anya kérdést tett fel egy életre szóló döntésről,én ezt véletlenül elolvastam,hozzászóltam.

Sőt jeleztem ,hogy egy döntés éve múlva is bűntudatot okoz.( legalábbis a normálisabb embereknél)

Csak annyit akaram mondani eredetileg,de itt egymással vitatkozunk,miközben a fórumindítóval már senki nem törődik.


Ezennel én el is köszönök innen.

2010. febr. 19. 12:02
Kösz mindenkinek a válaszát!!!
77. Yulcsy
2010. febr. 19. 11:54

Igen, ez a döntés 2 emberé kellene, hogy legyen.Csak amikor magára hagyja a nőt, aki úgy dönt ezek után, hogy nem tartja meg, majd X idő múlva visszajön a pasi, hogy mekkorát hibáztál, hát az nem férfi.

Úgy gondolom, hogy a fórum indítója majd eldönti, hogy neki mi is lesz jó.Ebben mi nem tudunk segíteni.Sajnos.

76. a74de3d08a (válaszként erre: 74. - Kefekötőke)
2010. febr. 19. 11:53

Amint az látható, én nem a 63.-ra, hanem a 71-re reagáltam.

Miért zavar az, ha valaki reagál a hsz-edre?

75. Violetv (válaszként erre: 72. - Kefekötőke)
2010. febr. 19. 11:48
Egyetértek és örülök, hogy vannak még sokan férfiak, akik felelősséget vállalnak. Szerintem is közösen kell dönteni vagy legalább megbeszélni, hogy ha nem tudom vállalni, miért nem. Hogy legyen esélye meggyőzni az ellenkezőjéről. Főleg ha szerelem gyümölcse.
74. kefekötőke (válaszként erre: 73. - A74de3d08a)
2010. febr. 19. 11:45

Nem vagyok én idevaló fórumozó.

Valahogy válaszra provpkálnak a bejegyzéseim.


Neked is ajánlom a lényeget ,amit mondani akartam a fúrumindítónak.

A 63. bejegyzésem a dolog lényege,és nem az hogy kinek kell a "döntést" hozni.

A lényeg,hogy az elkeseredettségben hozott döntés az nem biztos hogy a helyes döntés.

73. a74de3d08a (válaszként erre: 72. - Kefekötőke)
2010. febr. 19. 11:34
Meg lehet kérdezni a férfit és persze a legjobb megbeszélni, de a végső döntést a nőnek kell meghoznia.
2010. febr. 19. 11:31

"Én sem kérdezném meg az apját, akarja-e"


Éreztem,hogy megint osztottam az észtés valaki reagálni fog.

Na igen-...

Nem kérdeznéd meg.Erre sokat nem tudok mondani.Mindenféle sértő szándék nélkül csak annyit ,hogy nem egyformán vagyunk bekötve.

Tehát ha leírom a véleményemet a bejegyzésedről,első reakciód az lesz,hogy csakis Neked lehet igazad,de javaslom mielőtt válaszolni akarsz,csak gondold azt ez afószer egy másik bolygóról való ,nem is értheti az én mai,"modern "

nézeteimet!

Az én véleményem az,hogy már a fogantatás előtti pár percben is van valami felelőség.

Vagy azt is egyedül csinálod szívesebben?

71. Violetv (válaszként erre: 67. - Szasz23X)
2010. febr. 19. 11:26
Én azért megkérdeztem...nem akarta. Rám se nézett hetekig. Aztán egyszer megjelent és azt mondta, hiba volt. Hogy lehet valaki ilyen kegyetlen!
70. Szasz23X (válaszként erre: 69. - Violetv)
2010. febr. 19. 11:25

Akkor félreértettelek, bocsánat.

Na, ez jobban hangzik...

Már ha van ilyen :S

69. Violetv (válaszként erre: 68. - Szasz23X)
2010. febr. 19. 11:24
Valami félreértés történt. Nekem csak a jobbik jutott, vákuumos, kaparás nélkül.
68. Szasz23X (válaszként erre: 66. - Violetv)
2010. febr. 19. 11:21

Jesszum... Hát...Az lehet, hogy akkor így volt. 2006ban kezdtem el kórházban dolgozni (kemény 2 és fél évig) és akkor már ezek voltak a szabályok.

A régebbiekről nem tudok.

Sajnálom, hogy neked még a rosszabbik jutott :(+

67. Szasz23X (válaszként erre: 64. - Kefekötőke)
2010. febr. 19. 11:20

Tudod miért "sajátítják ki" a nők ezt a témát?

Nézz picit körül a világban... Sokkal több a gyerekét egyedül nevelő anyuka, mint apuka (hatalmas tisztelet a kivételnek).

Sajnos a pasik nagy része úgy gondolja, Ő megteheti, hogy otthagyja a családját, az anya boldoguljon a gyerekkel, ahogy akar.

van egy barátnőm, anno 18 évesen terhes lett. Az akkor 25 éves pasija rábeszélte, ne vetesse el, eltartja, tanulhat közben, boldogok lesznek, kell az a baba. Mi történt? 30 hetesen közölte, hogy mégsem kell a gyerek, meggondolta magát.

Sajnos az ilyen férgek miatt van kisajátítva ez a téma. Én sem kérdezném meg az apját, akarja-e, ha úgy érezném, nem tudom vállalni...

66. Violetv (válaszként erre: 61. - Szasz23X)
2010. febr. 19. 11:18
Magyarországon vidéken, 2000-ben. Óriási protekcióval (az akkori főnököm intézte a kórház igazgatójával, a legjobb orvossal, a legjobb eljárással)
65. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 62. - Violetv)
2010. febr. 19. 11:15
Ha megszületett volna most lenne 15 éves :((((
64. kefekötőke (válaszként erre: 42. - Reni8018)
2010. febr. 19. 11:13

"hidd el nem könnyű döntés!!!"


Sokáig gondolkodtam beleokoskodjak-e ebbe a majdnem női dilemmába férfi létemre.

De érzem ha megteszem megint itt ragadok válaszolgatni.

Csak azért teszem meg mert az ilyen témát a nők,az anyák ,anyajelöltek kisajátítják maguknak,mondván ezek női dolgok senkinek (pláne az apának semmi köze hozzá)

Láttam a szép családod képeit.

Most nehéz elképzelni mert kilátástalannak látod a jövőt.

DE!

Most halgass rám, az idegen férfire egyébként apára!

(Reprodukciós qvóciens:2)

Nekünk is volt az életünkben egy hét, mikor úgy éreztük most itt a vég,dönteni kell.


És most évek múlva bűntudatunk van.

Lehettet volna az qvóciens 3 is.(((

Sajnos most úgy érezzük ,rossz elhamarkodott döntés volt.

63. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 62. - Violetv)
2010. febr. 19. 11:12
Megértem hasonlóképp jártam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook