Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megfogadnátok egy béranyát, ha máshogy nem lehetne babátok? fórum

Megfogadnátok egy béranyát, ha máshogy nem lehetne babátok? (beszélgetős fórum)


1 2
41. grizus
2013. máj. 20. 18:56
Én nem, rizikós.
2013. máj. 20. 18:37
sziasztok énegy hathónapos kislány vagyok a pociban és odaadó szerető szüleimet kereskélem:)
39. viaszvirág (válaszként erre: 28. - Fiatal nő)
2012. szept. 9. 15:33
Talán azért, mert nem lehet tudni, hogy milyen géneket örökölt!
2012. jún. 23. 17:00
en nem tudom,nem vagyok ebben a helyzetben,hogy ilyenen keljen gondolkodnom,de alapos megismeres utan,talan,de nem biztos,jobban huz a szivem az orokbefogas fele....,de mondom ez sem a tuti valasz....
2012. jún. 23. 16:52
Biztos,hogy nem!
36. B.Marcell (válaszként erre: 33. - Fiatal nő)
2012. jún. 23. 16:43
nem biztos,h ezt gondolja a nok tobbsege.lehet csak azt,h egyszeruen sajat magat szeretne idovel latnia Piciben,vagy arra kivancsi,h O milyen testben,arcban kepes sajat magat es Szerelmet megvalositani.ettol,meg nem nez keersztul mas gyermeken,sem arva gyermeken.....Alapjabaveve minden egyes ember onzo,nehogy problema legyen mar az,hogy egy no ,ha termeszetesen nem megy,beranyat felfogadva hozza(hozassa)vilagra sajat gyermeket.szerintem ne minositsunk le senkit,mert igazabol mindenki mas,es masmilyen agymukodessel van osszerakva,meg szerencse,hogy nincs ket egyforma ember.Megfontolando a beranyasag,de megfontolando az orokbefogad is,mindegyiknek meg vana sajat maga rizikoja.Nekem van ismerosom,pontosabban a soha nem latott feltestverem csaladjanak egy rokona akik fogadtak orokbe gyermeket,es a vilag masik vegerol,orokbefogadas utan 10evre ra,bukkantak fel a szulok,kopogtattak be a csaladhoz,h oka szulok,es latni akarjak a gyereket.A neveloszulok meg neztek nagyot,hidegzuhany ezerrel...,szoval mindenki nezzene loszor magaba,aztan majd utana szoljon le barkit is,illetve a gondolkodas menetet......
35. db8fdeb442 (válaszként erre: 34. - Derya)
2011. ápr. 5. 16:55
Szia! Ha kiderülne, hogy nem tudok kihordani egy babát, én is örülnék, ha lenne mód Magyarországon a béranyaságra. Ezt az nem értheti meg, akinek nincs ilyen jellegű gondja. Egyetértek veled Derya.
34. Derya (válaszként erre: 33. - Fiatal nő)
2011. ápr. 5. 10:04

helytelen következtetés. senki se mondta, hogy keresztülnéz vagy mondjuk én keresztül néznék az árvákon, mindössze arról van szó, hogy a saját testemből született gyermeket szeretném nevelni.

mivel azért a nők többségének szerencsére lehet természetes úton ygereke, nyilván így gondolkodik, de akinek nem lehet, abszolút érthető, hogy mindent megpróbál....

neked még nincs gyereked, és nem tudhatod, hogy lehet-e valójában, az majd akkor derül ki, amikor akarni fogsz. reméljük, hogy nem kerül sor arra, hogy ezen a kérdésen érdemben gondolkodnod kelljen.

33. Fiatal nő (válaszként erre: 32. - Sunshine24)
2011. ápr. 5. 08:44
Egyetértek veled. De ahogy elnézem ezt a topikot, a nők többsége is így gondolkodik. :( Olyan önző dolog szerintem, hogy természetes úton nem lehet, de te akkor is akarsz... Egy szerencsétlen kis árván meg keresztülnéz, csak mert nem a saját vére, az meg neki nem kell... Szomorú ez a gondolkodás. :(
32. sunshine24 (válaszként erre: 23. - Fiatal nő)
2011. ápr. 1. 11:08
Ha nem lehet természetes úton gyerekem, akkor én biztosan az örökbefogadást választanám. Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy a saját génállományomat örökítsem át másba. Sajnos sokan még mindig így gondolkodnak, legfőképp a férfiak. Valahogyan ők nem szeretnék más gyerekét nevelni. Pedig itt arról van szó, hogy esélyt adsz egy fiatal kis emberkének arra, hogy teljes, boldog életet éljen, hogy kapjon egy második esélyt. Minden tiszteletem az örökbefogadó szülőké, hatalmas dolog amit tesznek.
2011. ápr. 1. 08:11
Igen igazatok van most belegondoltam mi van ha a béranya kimegy külföldre és nem jön vissza többet vagy hasonló dolog be sem tudnám bizonyítani, hogy az én gyerekem nála van:(Juj belegondolni is rossz ilyenbe
2011. márc. 31. 20:47
Igen
2011. márc. 31. 13:14
igen
28. Fiatal nő (válaszként erre: 26. - 33a92cb8e7)
2011. márc. 31. 11:55

És ha az a sorsod, hogy fogadj örökbe..?


Én sem értem, miért ódzkodik sok ember az örökbefogadástól?!

27. Derya (válaszként erre: 22. - Sunshine24)
2011. márc. 31. 11:39

én értem, mert én is így gondolom.

igen, ha nem lenne más megoldás, akkor lehet, hogy a béranya megoldást választanám.

2011. márc. 31. 11:23

Ki van zárva!!! Hiszek a sorsban.

Ha nekem az van az élet utamban megírva hogy lesz akkor

lesz.Természetes úton.

2011. márc. 31. 11:08
Én semmiképpen. Inkább örökbe fogadnék. Nem akarnám tudni, hogy ki volt az anyja, és a szülés körüli lehetséges kötődés miatt is rizikós lenne.
2011. márc. 31. 11:07

szia

Magyarországon nem engedélyezik, de vannak erre külön szervezetek, tehát nehezen de megoldható.

Nagyon veszélyes igen, mert a béranya meggondolhatja magát, de azért nagyon meg van válogatva, hogy ki lehet béranya és ki nem. Nem lehet csak úgy leszólítani egy nőt az utcán.

Mi még szeretnénk várni ezzel, de ha mindent megpróbálva(lombik) sem sikerül akkor ez lesz a következő lépés.

Kitartást kívánok Neked.

2011. márc. 31. 11:06
Nem. Inkább örökbe fogadnék. Sajnos olyan sok árva gyermek él a világban... :(
2011. márc. 31. 11:01
Miért nem gondolkodtál még az örökbefogadáson? Az egyik legszebb dolog, amit egy másik emberért tehetsz. Én nem értem ezt az "én csak a saját véremet nevelem" hozzáállást.
21. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Jennyke 1)
2011. márc. 31. 10:17

A 90-es években betiltották Magyarországon.

Külföldön létezik csak,de törvénybe van foglalva,hogy a béranya megondolhatja magát,ha megakarja tartani a picit.

Így nem egy pár maradt hoppon,nem kapták meg a babát.

Pont tegnap Hallgattam Czeizer doktort erről a témáról,onnan vagyok én is ilyen tájékozott a témában.


Egyébként nem venném igénybe,de mivel nekem már van gyerekem éppen ezért ez nem egy objektív vélemény a részemről.

20. jennyke 1 (válaszként erre: 19. - Monibakos)
2011. márc. 31. 09:14
Gratulálok:))Nagyon szerencsés vagy akkor, hogy így megúsztad rosszulétek nélkül:D
19. monibakos (válaszként erre: 18. - Jennyke 1)
2011. márc. 31. 09:12
nagyon szerencses voltam eddig a terhessegel, semmi kellemetlen tunetem nem volt azon kivul hogy allandoan faradt voltam es nyomodt de aludni nem tudtam. de hat ez a leggkevesebb!!! mindent szivesen turtem volna! mostmar seemmi bajom, nagyon jol erzem magam! ja.. es kisfiunk lesz!
18. jennyke 1 (válaszként erre: 17. - Monibakos)
2011. márc. 31. 09:06
Igen tudom:))És bízok abban, hogy egyszer nekünk is sikerülni fog:)És te hogy álltál a tünetekkel?Voltak esetleg még vannak?Én 6 hetesen már nagyon rosszul voltam mind 3 terhességemnél semmi sem segített:((
2011. márc. 31. 09:03

en is belemennek a beranyasagba. nekunk is nagyon nehezen sikerult a baba, 6 ev sikertelen probalkozas, vegul a 3-madik lombik sikerult. most vagyok 20 hetes nagyon boldog kismama es bizony nekem a 6 ev alatt sokszor megfordult ez a gondolat a felyemben; ha nem sikerul 35 eves koromig akkor eselyesnek tartottuk volna. mi Romaniaban elunk es itt engedelyezett a beranyasag.

Jennyke, vegyel peldat rollam, soha nem szabad feladni, sikerulni fog!!!

2011. márc. 31. 08:55
Hát igen ezért is gondoltam a béranyaságra de persze én is attól tartanák egész végig mi van ha nem adja majd vissza a picurt:(Így hát remélem saját magam tudok majd kihordani egy babát
15. e705905164 (válaszként erre: 14. - Jennyke 1)
2011. márc. 31. 08:47
jajj szegény:((ez borzasztó:S
14. jennyke 1 (válaszként erre: 13. - E705905164)
2011. márc. 31. 08:44
3 terhességem volt de mindig kb.6-7 hetesen megszakadt.nem tudják megmondani mitől lehet:(A második terhességemnél 4 hetesen megszakadt igaz,ott még embriót sem láttam valószínű ott a beágyazódásnál lehetett gond
13. e705905164 (válaszként erre: 11. - Jennyke 1)
2011. márc. 31. 08:31

:(((

megértelek...

sajnálom,hogy eddig nem sikerült! mi volt a probléma?hány vetélésed volt?

12. rekag
2011. márc. 31. 08:31

Magyarországon nem engedélyezett a béranyaság.

Ha legális lenne, és lennének szabályai, és nem lehetne gyerekem máshogy, akkor én nem gondolkoznék rajta.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook