Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól van (lesz) saját mobilja a gyerekednek? fórum

Hány éves kortól van (lesz) saját mobilja a gyerekednek? (beszélgetős fórum)


28. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2018. szept. 22. 08:50
Ja amúgy tudja a csuny bacsi,neni storykat kb havonta újra elmondom DE egy 20kg-os gyerek nemtud elbanni egy felnőttel,hiaba van felvilagosítva.
27. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 23. - Anyucikóni)
2018. szept. 22. 08:49
Nekem se fog ennyi idősen.Le is írtam az okát.
2018. szept. 22. 08:48

Utca végén a suli.8éves.Nem engedem egyedül még haza sem.Ha ez változik majd.Szerintem 4évig még biztos nem,akkor kap majd mobilt.

Én túlféltem őt ezzel tisztában vagyok.Nagyon szép a kislányom és sok a mocsok az országban egy mobil nem védi meg,ha beaakarjak dobni egy autóba és ő se tudja megvedeni magat ugyhogy ezert nem engedem egyedul es ezert nincs mobilja.

2018. szept. 20. 05:57

9 évesen kapott a kicsi telefont mikor vidékre kezdett suliba járni átiratás miatt.

A nagyobbik is ennyi idős lehetett.

Internet hozzáférésük csak akkor van,ha én beütöm a kódot,illetve a rájuk bízott feladatokat megcsinálják és a szobájukban rend van,ill.házi is kész..ez az idő átlagosan napi 1 db óra amit a hálón tölthetnek.

24. Amaunet (válaszként erre: 23. - Anyucikóni)
2018. szept. 20. 03:46

Az iskolai útvonalon olyan csomóponton kell áthaladnia ahol nincs zebra egy forgalmas úton.

Felnőtteknek is oda kell figyelni.

A szülei pedig megtehetik, hogy kocsival viszik, hozzák. Féltik.

23. Anyucikóni (válaszként erre: 21. - Amaunet)
2018. szept. 19. 22:00
A 10 éves miért nem közlekedik egyedül? Ilyen nagy távolságokat kell megtennie?
2018. szept. 19. 21:45
14+
21. Amaunet (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2018. szept. 19. 18:43

Mintaértékű ahogyan kezelitek!:)


A 10 éves unokaöcsém most nyáron kapott egy használt buta telefont feltöltőkártyával míg táborba ment. Egyébként az apja viszi, hozza minden programjára/ról.

20. Patch2
2018. szept. 19. 18:07
10 éves volt
2018. szept. 19. 16:27
8. szülinapra kapták mind az elsőt
2018. szept. 19. 16:05
8 eves volt amikor kapott. Elotte mi is ugy gondoltuk hogy nem jo ha van nala, hiszen az iskola 5 percre van tolunk, nem jart akkor meg sehova egyedul. Aztan egy nap szomoru volt a suliban valamiert, es gondolta jar egyet, kiszellozteti a fejet, csakhogy elteved, nem talat vissza, 4 oran at nem tudtuk hogy hol van, rendorseg kutatott mar utana. Akkor azt kivantam, barcsak lenne nala mobil amin elerhetnenk, vagy legalabb bemerheto lenne hogy hol van... azonnal kapott telefont, rendes androidost, igy mindenki tudja kovetni a csaladban hol vannak a tobbiek. Nyilvan van ennek nehezsege, mert nem lehet pl. eltiltani jatekoktol, de nalunk az elmult 3 evben sikerult ezt jol kezelni, normalis keretek kozott tartani, es szepen megtanulta-megtnaulja a helyen kezelni a dolgot. Most 11 eves, sokmindenre hasznalja a mobilt, pl. azon van a berlete, a buszmenetrend, de most kapott bankkartyat is es van hozza kifejezetten gyerekeknek valo mobilbank allkalmazasa is. De pl. az is jo hogy a lecke meg az orarend es az iskolai intranet is folyamatosan elerheto. Tehat vannak elonyei. Persze nehezsege is, pl. facebook, snapchat, musically es hasonlo appokat nem engedunk. Most epp belecsusztunk az osztalytarsak reven a momio (gyerekeknek fejlesztett instagram szeru alkalmazas) nevu app-ba, amit engedtem letolteni, de nem igazan vett jo iranyt a gyerekek kozotti chatelgetes,igy kozosen megbeszelve a dolgot egy het utan torolte magat. Mindenkeppen folyamatos odafigyelest igenyel, pl. hogy milyen jatekai vannak (egyebkent nalunk pl. a fiokjara a legszigorubb szuloi felugyelet van beallitva videokra, zenekre es appokra is), az a megallapodasunk, hogy megkerdezi ha le akar tolteni valamit, megnezzuk egyutt hogy mi es ha olyan akkor nem tiltjuk. Rengeteg dolgot csinal mellette, keveset tevezik (napi negyed orat altalaban, akkor is filmet vagy pl. a Hogyan keszult sorozatot nezi) Komoly szinten zongorazik, hetkoznap 3 orat gyakorol, hetvegen 5-6 is megvan sokszor. Emellett kivaloan teljesit a suliban es sportol is, igy en nem latom akadalyat annak hogy jatszon a telojan. Az aktivitasa nyomonkovetheto, igy latom hogy mikor es mennyit jatszik, ha olyan akkor tudom figyelmeztetni hogy kicsit sok... de nem nagyon van ilyen, meg otthon is meg szokta kerdezni hogy jatszhat-e kicsit... Jatekok teren a szempont hogy nem toltunk le olyan jatekot ami chat lehetoseggel bir, nem toltunk le farm-szeru jatekokat amiko kifejezetten addiktivak, es eroszakos jatekokat sem. Nalunk ez eddig jol mukodik, kicsit szigorubban fogjuk mint a kornyezetunk, de itt az iskolaban is komolyan veszik hogy ne tiltsak hanem a megfelelo hasznalatot tanitsak meg. Norvegiaban elunk, itt termeszetes hogy minden iskolas koru gyereknek van mobilja, de pl. iskolaidoben nem hasznalhatjak egyaltalan.
2018. szept. 19. 13:48
7
2018. szept. 19. 13:33
10 évesen kapott mindegyik leányom
2018. szept. 19. 12:27

9-10 évesek voltak, mikor kaptak nyomógombos telefont, hogy el tudjuk érni őket, mert akkor kezdtek egyedül közlekedni. Rá 2-3 évre kaptak okostelefont. Azóta rendesen kihasználják. :D

A legkisebb 2,5 éves. Nem nyúl a telefonhoz, pedig mindenhová letesszük, elérheti. Így szoktattuk. Mesét a tévében néz, játékot pedig sosem látott telefonon.

14. Hné80
2018. szept. 18. 21:01
8 éves és nemrég kapta meg az én volt telefonomat. Apjával(elváltam) szokott rajta beszélni, illetve mikor apja elviszi akkor a telefont viheti,hogy elérjem. Amúgy SOHA nem játszhat vagy videózhat rajta! Van sport, heti 4 edzés vagy játszótér!!!
2018. szept. 18. 17:56
Többen nem engedik tévézni gyereket, de rontják a szemét, hogy telefonon nézzen mesét?
2018. szept. 18. 15:29

Az en fiam 9eves es 3.as

Most kapott mert reggel en elmegyek dolgozni,neki meg itthol kell lennie egy orat amig megy suliba.elötte az enyemen mesezett,jatszott..

11. Ildi
2018. szept. 18. 14:59
11 volt
2018. szept. 18. 14:03
Akkor kaptak (nem újat), mikor egyedül kezdtek közlekedni. Az osztálytársaknak már régtől volt, mindenféle hiperultraszuper telefon, de hát mi másképp gondolkodunk, mint a nagy átlag.
2018. szept. 18. 13:27

Gyerekem 6,5 éves. Mesét szokott nézni az én régi telefonomon meg nagyritkán játszik rajta.


Most elsős. Úgy tervezem 2. év végén már mehet egyedül busszal suliba. Na, ha ezt megjátsszuk, akkor valószínűleg kap egy olyan telefont amiről már hívni is tud. :)

2018. szept. 18. 13:23
Az unokáim 11évesen kaptak.
2018. szept. 18. 13:03

Szerintem onnantól kell hogy önállóan is közkednek. Van ahol ez már kiselsős kor van ahol gimis.

Nálunk van már a gyerekeknek, de közel lakunk a sulihoz egyedül jönnek mennek. Buszozni is buszoztak mát tavaly is úszásra pl mert az sincs messze. Zenesuli,kozeli barátok. Szóval jó ha el bírjuk érni egymást.


De amíg mi vittük őket mindenhova nem volt telójuk.

2018. szept. 18. 12:57
Gimibe ment, amikor először kapott.
2018. szept. 18. 12:56
Nekünk leselejtezett telefon van a gyereknek(2.osztályos).tud rajta játszani de nincs benne sim kártya és csak hétvégén használhatja ha kész a lecke.
2018. szept. 18. 11:57
Saját telefonja majd akkor lesz,ha már akkora lesz hogy elmegy a barátnőjéhez csicseregni.Tehát kb 12-13 éves korában.
3. Idhikai (válaszként erre: 2. - Idhikai)
2018. szept. 18. 11:31
... mindenesetre nem ez az általános. Első osztályos a picim, van akinek már van mobiltelefonja, aztán másodikban majd még többnek lesz... és így tovább.
2. Idhikai (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. szept. 18. 11:30

Nálunk a három nagyobbnak is 15-16 éves korukban lett, a hat éveskének is ezt ígértem, méghozzá rózsaszínt. De egész csomó mobiltelefonja van már, saját készítése papírból, és órákig tud rajt fecsegni. :)

Volt, hogy megkérdezték, hogy de háááát a többi gyereknek van már mobiltelefonja, válasz: semmi baj, nektek meg családotok van!

2018. szept. 18. 11:18
Hány éves kortól szokás manapság a saját mobil a gyerekeknél?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook