Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Halas ételeket ide! fórum

Halas ételeket ide! (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 29. 08:30
encsak a halaszlet es rantott halat ismerem.
8. 5c0313b0fc (válaszként erre: 7. - Hhajni0909)
2014. márc. 8. 08:19

Kedves egészségetekre!

Én is szerettem, valóban nem hétköznapi kaja!

7. hhajni0909 (válaszként erre: 6. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 8. 04:23
Ez egy nagyon jó recept én is ki fogom próbálni nagyon szeretem a halas ételeket
6. 5c0313b0fc (válaszként erre: 5. - Novkrisztina0508)
2014. márc. 7. 08:30

Csőben sült potyka.

Egyébként potyka, márna, balin = az u.n. szárazabb, parázs-húsú halból jó, a harcsát ne rontsd el ezzel a recepttel légyszi!


A halat kb. 2,5-3,0 cm vastagra szeld, sózod, borsozod.

Zománcos tepsit (oldalát is!) vastagon kikened vajjal és arra vastagon tejfölt.

Belesorakoztatod (élire állítva) a halszeleteket, körberakod vastagra szelt hasáb burgonyával.

A két ellentétes sarkába tégy 1-1 piros csípős paprikát.

Az egészet borítsd be vajjal, locsold egy citrom levével. Utána vastagon kendd meg is tejföllel. Teaszűrőn keresztül pedig szórd be a tetejét (mindenütt lepje be!) finom zsemlemorzsával.

Alufóliával beborítva, forró sütőben, de közepes lángon süsd, ha már puha, fólia le, a tetejét szép pirosra sütöd! Jó étvágyat!!!

5. novkrisztina0508 (válaszként erre: 4. - 5c0313b0fc)
2014. márc. 7. 03:50
Megköszöném ha leirnád mert nagyon szeretem a halas ételeket minden halból és minden formában főleg a tengeri halak,rákok és minden ami vizben van jöhet!
2014. febr. 25. 09:08

- apró halat irdalás és sózás után paprikás-lisztbe forgatva, lassú tűzön, ropogósra sütve szeretem

- ha nagyobb, akkor lapjára félbevágva, de akkor is irdalva, hogy lehetőleg a húsban levő természetes víztartalmat kisülje magából

- persz a hagyományos panírozással rántva, de akkor már inkább kb. 3-4 cm széles szeletekben


- ünnepi asztalra van egy ünnepi receptem. Valamikor réges-régen egy szakácskönyvben találtam, "csőben sült potyka" néven. Ha kéritek, szívesen ideírom az elkészítési módot.

2009. jún. 6. 10:16
A lehető legegyszerűbb, ha a halat besózod, borsozod és egy kis fokhagymával is ízesíted. Kicsit állni hagyod és már sütheted is. Ha diétásan szeretnéd, akkor grillezd, ha nem, akkor egy kis olajban is kisütheted. Gyors , egyszerű és finom. Szokták úgy is sütni a halat, hogy egy kis pirospaprikás lisztben megforgatják sütés előtt,így vékony bundája lesz, mégsem kell panírozással vacakolni, úgy is finom. Vagy lehet fokhagymás tejben áztatni 1-2 órát, mielőtt kisütöd.
2007. máj. 10. 07:28

tengeri hal filebol:

bepacoltam kb. egy orara egy boros-chilis-szojaszoszos trutyiba. utana pici fokhagymaval, reszelt gyomberrel izesitettem, feltekercseltem es fogpiszkaloval rogzitettem. egy labasba tettem mirelit zoldsegkevereket, ralocsoltam pici husleveslet, tetejere tettem a haltekercseket es kis langon keszre paroltam.

ha valakinek nem eleg a zoldseg koret a hal melle, a parolt rizs is illik hozza.

2007. máj. 10. 06:59

Szeretem a halat, és szeretnék rendszeresen enni, de nem szeretek panírozni - ami nem is épp diétás úgy mellékesen! :-D

Ti milyen halas ételeket szoktatok csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook