Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hálapénz helyett - ötleteket keresek fórum

Hálapénz helyett - ötleteket keresek (beszélgetős fórum)


1 2
41. BorosTyánka (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. júl. 30. 16:50
A pénznek nincs szaga,de van sorszáma !!
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 30. 12:55
Ne bánd, a jót is le kell írni, nemcsak a rosszat.
39. birebora (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 30. 12:10
Neked is leirom, örülök, hogy mást tapasztalsz:)
38. birebora (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 30. 12:09
Ezért ne bánd. Ez egy vélemény, hidd el van ilyen is, olyan is.
2023. júl. 30. 12:08
Örülök, hogy vannak pozitiv példák,komolyan:)
36. globus (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. júl. 30. 11:46

Nálunk nincs olyan szakrendelés, ahol 8 órát tud csücsülni ott dolgozó orvos. Mindenki az adott osztályon dolgozik, ezen időre otthagyja, utána visszamegy. Forgó rendszerben beosztják, ő maga sem tudja előre, mely napokon lesz szakrendelős.

A területi vérvételi helyek szintúgy. 2 óra a vérvételi idő, mert a vért vevő amúgy a központi labor alkalmazottja főállásban. Ha 8 órát lesz a munkahelyén, akkor a területi kényelmi szolgáltatás megszűnik. Egyszer megpróbálták, forradalom lett, vissza kellett állítani.

2023. júl. 30. 11:42

[link]

Nahát!

És akik adták azok nem ülnek előzetesben? Mert a trv. őket is fenyegeti a hálapénz adása miatt

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. júl. 30. 11:38

Egész nap műtőben van. Aztán a sebészeti szakrendelésen. Hétvégén is! Ő nem az a fajta, aki 3-4 óra alatt letudja a 8-at!


De mindegy. Bánom, hogy kiírtam a kérdést.

2023. júl. 30. 11:37

Mondhatni a magyar néplélekben gyökeredzett a borravaló/hagyjuk a hálapénzt kifejezést/

Kaqp magas fizetést, az a dolga, mondják itt sokan


MKi a helyzet ha egy doktor pl. ügyeleti időben fogad és nem egy hónap múlva?

Suzerintem nem kötelessége akkor fogadni

Pénteken elértem telefonon. szombaton ügyeletes volt, menjek be megnéz


Akut dolog volt, de annyit én is tudok az esetröl hogy nem kell azonnali beavatkozás

Természetesen elzárkózott határozottan a borravalótol

És két időpontot is adott, mert nyavalyogtam hogy....

Akit érint egy hasonló helyzet, nem érezné úgy hogy kompenzálni kellene ezt?

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. júl. 30. 11:35

Én nem ezt tapasztaltam sosem, hogy nem dolgozzák le az idejüket, háziorvosom nagyon jó diagnoszta, 20 ótáig van hivatalosan a munkaideje, de megesik, hogy 22 órakor még rendel...nem maszekban, hanem annyira alapos, és nem zavar el senkit, hogy későn jött.

Vannak olyan szakorvosok, akik 24 órát lenyomnak a kórházban, majd a szerződéses rendelésükön még 4-6 órát.

Nem mindegyik here.

Nagyon sok helyen pl. a Péterfy kórházban még alapvető a betegellátáshoz szükséges dolgokat sem biztosítanak nekik.

Máshol jobbak a körülmények, de azért a legtöbb orvos nem a pénzért curválkodik, persze van olyan is.

31. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. júl. 30. 10:51
👍👍👍
30. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Anyagi)
2023. júl. 30. 10:51
Mert legyen olyan, mint az én munkatársam, aki épp építkezést befejezve, közölte a szülői munkaközösség vezetőjével, hogy most rendezi be a konyhát és ilyen mintájú függönyt, asztalterítőt, székpárnát szeretne? Elhiszem, hogy hasznos volt, de álljon már meg a menet!
29. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Anyagi)
2023. júl. 30. 10:46
Talán egy új hűtőre, vagy ami még drágább, mobiltelefont vegyen rajta? Tényleg ne kezdjük már újra!
28. fincsi5 (válaszként erre: 26. - 55Judit)
2023. júl. 30. 10:40
Mocsok banda!
27. Anyagi (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 30. 10:25

A vásárlási utalvány jó ötletnek tűnik!

De olyan ami egy nagyobb áruházra vonatkozik és bármelyik boltjában le tudja vásárolni!


Ital? Csoki? Tele vele a padlás! Nincs szüksége rá és csak továbbajándékozza!

Könyvutalvány? Lehet, nem is olvas!

A tanárok is tele vannak ilyesmivel évzárókor. Biztos nem erre lenne szükségük!

2023. júl. 30. 10:09

Bőven elég egy mosolygós köszönöm. Ki gondolhatja azt, hogy milliós fizetés mellett egy orvos örülni fog csokinak, italnak, esetleg ajándékkosárnak, ami legálisan 8.000ft-ot érhet el?


Szemműtétem utáni kontrollon voltam. A rendelőben rajtam kívül 1 orvos, 2 asszisztens. Ünnepélyes mosollyal az arcán belép az ajtón egy idős úr, kezében egy csicsás, megtömött díszes szatyor vagy mi. "Ezt maguknak hoztam hálám jeléül." Mondta. Mire az egyik asszisztens ránézett, az egyik szekrény elé mutatott, és "köszönkük szépen oda tessék letenni." A többiek oda se néztek. Az orvos se. Szerintem azt se tudták ki volt a bácsi.


Semmit nem kell adni! Meg vannak ők fizetve.

25. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Tuskoledi)
2023. júl. 30. 09:51
Ami tuti a szemétben landolna, a fotóval együtt.
24. timycat (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 30. 09:16

Házi élelmiszert nem szabad adni, mert pl esetleges táplálék allergiáról sem tudsz semmit.


Könyvutalvány jó ötlet, anno én feldoboxot vittem, mert ismertem a dokit, tudtam hogy annak örülne, szrebbenés nélkül el is fogadta. Igaz mindkettő paraszolvencia szempontjából effektíve pénznek számít, szóval nem épp legális.

2023. júl. 30. 09:12

2. emeleti lakóparki lakásban lakom. Nincs házi élelmiszerem. Nem is vagyok konyhatündér. Meg a higiénia miatt, lehet kidobnák, mint ahogy oviba is csak boltit lehet vinni. Ez kilőve.


Kisfiam nem rajzol túl jól. Nem vagyok én sem túl kreatív. A doki fizuját meg látom, az a munkám.


Köszönöm az ötleteket. Agyalok tovább. Lehet, hogy marad a köszönöm és nem kockáztatok.


Könyvutalvány is pénznek számít?

22. birebora (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. júl. 30. 08:55
Jelezni kell. Hallottam olyan intézményt ahol kirúgták az orvosokat mert pénzt fogadtak el. Legyen már elég nekik. És aki megmondja a tarifát szégyellje magát. Azonnal felfüggeszteném.
21. birebora (válaszként erre: 19. - Napsugár8)
2023. júl. 30. 08:53

Ne követeljen semmit. Másnak is van infláció és alig vagy semmit nem kap. Dolgozzák ki a munkaidejüket, ne 3-4 órát rendeljen naponta és akkor nem hónapokra kap időpontot senki ha baja van.

Nagyon ideje már, hogy a körmükre nézzenek. Ha meg valamelyik azért mond fel mert le kell dolgoznia munkaidejét! menjen.

20. timycat (válaszként erre: 11. - Papája)
2023. júl. 30. 08:52

Az orvosok kérik, újra. Múlt héten műtötték egy barátunk daganatos apukáját, agyműtét. A sebész pofátlanul közölte a tarifáját a beavatkozás előtt, állami klinikán, mert hogy hát lehet így is megoldani a műtétet és lehet úgy is és ami a betegnek, "kényelmesebb" az neki "több meló" vagy valami ilyesmi szöveg.

Nem tudom mi lett az orvostársadalommal, de mára egy bűzölgő trágyadomb lett az egész.

19. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2023. júl. 30. 08:45
Valamelyik esti híradóban olyasmit mondtak, hogy az inflációra hivatkozva ismét fizetésemelést követelnek az orvosok, további 30 %-ot.
18. tien (válaszként erre: 11. - Papája)
2023. júl. 30. 08:34

Nem most volt,de ha Anya nem adott volna a nővérkéknek pénzt ,én ott döglöttem volna éhen.(így is majdnem).

Gerinctörés után részleges bénulás a karban.

Nem tudtam a poharat sem megfogni.

Ők meg tojtak rám.



Erről ennyit.


Remélem a helyzet jobb lett .(vagy nem)

17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2023. júl. 30. 08:33

Komolyan nem értem, már jó a fizetésük!


Ha a kazánt megjavítják, szívja a fogát a legtöbb ember, gondolom eszébe sem jut 40 ezer helyett 50-et adni neki. Pedig az is életet ment.

16. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Teletabby)
2023. júl. 30. 08:29
Házi tészta, házi tojás.......aztán újra jönnek a tyúkok, meg fél disznó, stb.
15. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 30. 08:14

Semmit.

Ez a dolga, ezért kapja a - most már - nem kevés fizetését.

14. birebora (válaszként erre: 5. - Tone)
2023. júl. 30. 08:07
Egyetértek.
13. dfc04c70e4 (válaszként erre: 9. - Teletabby)
2023. júl. 30. 07:50

Nem vagyok érintett a témában - hosszú-hosszú évek óta nincs olyan jellegű egészségügyi problémám, ami orvosi ellátást igényelne. Ellátás alatt - jelen esetben- hosszabb kezelést, kórházi ellátást értek.


Viszont megakadt a szemem a hozzászólásodon. Azt írod, hogy 40 évet húztál le egészségügyben. Nem tudom, hogy orvosként, ápolóként, de nem is ez a lényeg. Ami szemet szúrt, ez: „a para pénz magyar találmány, és valamilyen szinten az orvost is sérti...”

Általánosítani biztosan nem lehet. Én még nem hallottam olyan orvosról, aki megsértődött volna azon, hogy (korábban, amíg nem szankcionálták a hálapénz elfogadását) a zsebébe dugták a borítékot. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy ha valakin életmentő műtétet hajtottak végre, és ezt egy bonbonnal hálálta meg, akkor tényleg inkább ne adott volna semmit.


Ami pedig a házi tojás, házi tészta ötletet illeti, nem tudom. Na, mindegy. Nem az volt a célom, hogy beléd kössek, csak nekem más a véleményem.


De mondom: szerencsére nincs eü-i problémám, nem is kell ötletelnem, hogy minek örülne az orvos.

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 30. 07:34
Süssél fánkot
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook