Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajnövesztés segitség fórum

Hajnövesztés segitség (beszélgetős fórum)


1 2
11. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Zeleibarbi)
2011. febr. 23. 10:05
most néztem meg a fényképed én is. Olyan a bőrtípusod, mint Brittany Murphy színésznőnek, nagyon sápadtnak, betegesnek nézel ki ezzel az árnyalattal. Lehet, hogy a saját hajszíned, talán szőke melírozással jobban állna. Változtass. Élvezni fogod az új külsőd és a hajad is megnő.
10. Aiwlys
2011. febr. 23. 00:24

a lényeg: ha jó hajad van, azt csinálsz vele, amit akarsz (akár derékig érő lenszőke egyenes haj), ha nem jó, akkor próbáld természetes valójában megtartani! (festék nélkül, az eredeti színében, és stílusában, kis formázással, akár göndörítéssel akár vasalgatással, 3 havonkénti vágással...)

A pasik és a "kritikusok" nem a trendi, hanem a szexi, csillogó, kellemes, puha, szép hajat díjazzák! :) ha ez a csillogó barna haj, akkor az :) ráadásul a fényképed alapján, nem biztos, hogy a szőke haj harmonizál az arcoddal! :)

2011. febr. 22. 23:43

szerintem elég egy "kínnak" kitenni a hajat. vagy fested, vagy vasalod...

.... de ha mindkettőt szeretnéd... :) azt olvastam, hogy ha a levegőn szárad, és utána vasalod, akkor csak 1 hőhatás éri a hajad, és kevésbé károsodik. a fodrászom erre azt mondta, hogy az meg azért nem jó, mert többet kell egyenesíteni a vasalóval a hullámos hajat, és az megint roncsol...

lehet, a megoldás a középúton van... időt hagysz a szárítás és a vasalás között! (este megmosod, szárítod, vagy vigyázol, h egyenesen száradjon a levegőn, és reggel meg kivasalod)

nem akarok reklámot csinálni senkinek, de az én száraz, vékony szálú, természetes göndör hajamnak az Alfaparf (Semi Di Lino lenmagolajos) hajvégápoló volt a legjobb eddig! (+ valamilyen hővédő, amit vasaláskor használtam) :)

8. a10e31f3b5 (válaszként erre: 1. - Zeleibarbi)
2011. febr. 22. 23:11

nem szabad vasalni a hajat. remélem lassan kimegy a divatból, mert amellett, hogy szép, szinte azonnal kiszárítja a festett hajat. A göndör haj amúgy is szárazabb, mint az egyenes.


A sörélesztő serkenti a hajnövekedést, de nem kell belőle annyit szedni, amennyit ráírnak, elég napi 3 szem, mondjuk egy hónapon át. Festeni csak a lenövésnél és heti két hajpakolás - mindegy, hogy bolti vagy otthon kutyulod. A boltit talán könnyebb kimosni és ha vékony a hajad nem nehezíti el.


Jó tanácsot írt itt már valaki, hogy ne használj fésűt, csak kézzel gereblyézd, főleg ha göndör a hajad.


Amikor divat volt a hajsütővas a 80-as években én is használtam minden nap és teljesen megállt a hajnövekedés.

2011. febr. 22. 22:05

Hajvasalást el kell felejteni,főleg ha szőke a hajad.A göndör hajúaknak még sérülékenyebb,így inkább azt ajánlom viseld természetesen persze a szín maradhat.

Nekem is volt vasalva és borzasztóan tönkretette,szőke is vagyok és vékony szálú is a hajam,így abba hagytam.

Azóta visszanőtt,egészséges.

2011. febr. 22. 20:48

ilyen körülmények között nem nő, hanem fogy a haj. középiskolai osztálytársamnak érettségire tépve ért vállig és az is töredezett volt mindenhol.

hajvasalást egyáltalán nem ajánlom. nekem barnás a hajam, egyszer kivasaltam és rá pár hétre vettem észre, ahogy alaposabban megvizsgáltam a hajamat, hogy mi is történt vele. a kerek átmérőből szerintem téglalap lett, valahol átcsavarodott maga a hajszál is... nem csoda, hogy nem haladsz a hajnövesztéssel, hiszen fogalmazhatunk úgy, hogy irtod.

nem vagyok tele hasznos infokkal, ugye? :/ bocsi

ha az étkezésedet alapvetően megváltoztatod lúgosra, egy centit nőhet havonta (saját tapasztalat)

hajvégápoló szerintem sokat segít a töredezés megelőzésében, ha tudsz, fodrásztól szerezz gélt.

hajpakolást ne a bolti szemétből szerezz, hanem búzacsíra olajat, tojássárgáját és rícinust rá.

otthon csavard fel vagy fogd össze a hajadat, hogy ne kopjon addig sem.

minél ritkábban mosd.

ha kócos, ne tépd a fésűvel, hanem kézzel bogozd ki egy-egy szálat kihúzva.

hajvasalódat és hajfesték maradékodat ajándékozd el...

sok sikert!

5. zeleibarbi (válaszként erre: 4. - Whitneyy)
2011. febr. 22. 20:27
Köszönöm szépen,hogy válaszoltál,én is nagyon sok mindent kipróbáltam már,kértem segitséget egy gyógyszertáros hölgytől is...az utóbbi időben mintha ténlyeg nőtt volna egy nagyon picit a hajam,de ennyi erőfeszités után még mindig csak minimális az eredmény:(
2011. febr. 22. 20:21
Szia! Ez elég nehéz ügy, és sok sok türelem kell hozzá! Mindenkinek más a haja és más használ. Szerintem ami fontos lenne hogy ha fested a hajad mindig csak a tövét, használj hajpakolást a ricinusolaj nagyon jó de sok bolti hajregeneráló pakolás is van ami segíthet, hazsnálj hajvégápolót, és minnél kevesebbszer vasald. Ami még pluszban segíthet az a gyakori fejbőrmasszázs, vitaminok, esetleg hajerősítő hajszesz. Hu most hirtelen több nem jut eszembe:) Én is hajnövesztésben vagyok és iszonyú sok mindent kipróbáltam már és próbálkozok is. Szerintem a legfontosabbakat leírtam szóval, hajrá és sok sok kitartást neked:)
2011. febr. 22. 20:21
Tesómnál is ugyanez a helyzet, viszont mióta póthaja van, a sajátja is nagyon szépen nő, és egészséges. Amúgy a ricinus nekem szárította a hajam.
2011. febr. 22. 20:17
Nekem ugyan ez a szitu... Szőkítve van, és vasalva... semmi esélye a növésre:( Sajnos...
2011. febr. 22. 20:11

Lassan már 4 éve szőke vagyok!A hajam rettentően göndör volt és a hátam közepéig ért,egy év után úgy döntöttem,hogy frissitsem,az eltöredezett végét levágattam.Akkoriban mindennap vasaltam igy hát kb 15 centit levágattam belőle,gondoltam visszanő majd,sajnos azóta eltelt 2 és fél év és a hajam még mindig csak a vállamig ér,pedig nem vasalom csak heti 1x maximum:( Extra világos hamvasszőke hajfestéket használok, nagyon szeretném ha hosszúságban és hajszinben is kb. ilyen lenne az én hajam is,mint a képen a lányé!Használok rá balzsamot száraz,töredezett hajvégre,valamint néha használok ricinus olajat is..nem tudom ezek mennyiben segítenek rajta.A hajam nagyon sötét barna,de régebben lassú léptekben melírozással szépen fodrász kezei kötözz lettem világos szőke.Általában itthon szoktam festeni..Szoktam járni 3-4 havonta fodrászhoz egy picit vágatni,mégsem látom hogy haladnánk előre!:( /a jelenlegi hajam a képen látható/ Nagyon szeretnék nagyon hosszú,nagyon világos szőke hajat a göndör sötétbarna hajamból!Tanácsot kérnék!

[link] szeretném ha ilyen hoszsú lenne

[link]

és ilyen szinű!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook