Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajnövesztés segitség fórum

Hajnövesztés segitség (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 24. 15:03
A naplómban írtam két hajnövesztő szerről, döntenem kéne közöttük. Segítenétek?
2011. ápr. 28. 13:23

Sziasztok!

Nekem sötétre festés után kezdett el hullani, de annyira, hogy sírva számolgattam hajmosás után a hajszálakat a kádban. Szedtem búzacsíra olajat, szépségvitaminokat, stb., de végülis egy sampon fogta meg (na meg az is segített, hogy nem festettem mégegyszer sötétre az eredetileg világos hajam...) Interneten és patikában is kapható panthenol tartalmú. Ha nem találod, segítek.

2011. ápr. 27. 20:08

Ha a szervezet méregtelenítve van, jobban felszívódnak a hajvitamin kapszulák. Sajnos ezek szerintem kissé károsítják a májat...

Amúgy ricinusozni szoktam, attól jobban nő, de mellette el kell hajítani az olyan sampont, amiben van SLS (sodium laureth sulfate) mert ezek bizonyitottan blokkolják a hajhagymákat. A legtöbb samponban sajnos ez van, én bioboltban szoktam sls menteset venni, és azt is meg kell nézni hogy ezek a sampononok milyen ph-val rendelkeznek, mert a fejbőr-haj ph-ja 4.5-és 5 között van. A rozmaringolajtól és a kókuszolajtól is szépen nő a haj.

38. zeleibarbi (válaszként erre: 32. - Artlessness)
2011. márc. 6. 20:36
Nagyon szépen köszönöm a segitségedet,megfogadom a tanácsokat!:)
37. Lujza17 (válaszként erre: 36. - A10e31f3b5)
2011. márc. 4. 20:25

:) Nnna igen, ez a "mellékhatás" :) Sokan panaszkodtak rá.


Uhh, még jó, h a gyomrom tiltakozott a revalid ellen... Mi lett volna belőlem?! XD

36. a10e31f3b5 (válaszként erre: 34. - Lujza17)
2011. márc. 4. 18:00

az élesztőtablettától olyan éhes voltam, hogy ha nem ettem három óránként ájulásszerű tüneteim voltak. Viszont nem hullik már a hajam :D


A revalidról azt hallottam, hogy a szőrszál növekedést is serkenti.

2011. márc. 4. 16:09
vizsont helyett viszont :)
2011. márc. 4. 16:09
Amit próbáltam, és jó; Bánó féle Calcium-Kovaföld tabletta és az élesztőtabletta - ezzel vizsont vigyázni kell, mert étvágygerjesztő "mellékhatása" van :)
2011. márc. 4. 15:40
Revalid - tapasztalat: az első doboz után nekem elkezdte bántani a gyomrom - savasított. Szünetet tartottam, de amikor újrakezdtem, pár nap múlva előjött ismét. A végén el kellett ajándékoznom a második dobozt... Mivel 2 dobozt kellett volna beszedni, így nem éreztem semmi hatást :(
2011. márc. 3. 15:35

Hasonló problémával kűzdök énis. Nekem hál istennek már kicsit javult a hajam. Amit saját tapasztalatból ajánlani tudok, a az egyik népszerű két betűs drogéria saját márkás hajnövesztő kapszulája, mindössze 1000Ft. Csak tartós és rendszeres szedése után látszik az eredmény, szóval kitartás hozzá. Nemcsak gyorsabban nő, de a festéstől kihullott szálak újranőttek, és még a körmeim is sokkal erősebbek lettek. A Bánfi hajszesz is sokat segített, bár nem használtam rendszeresen. Amit most ki akarok próbálni, az a szőlőmagolaj. Állítólag nagyon megerősíti a hajhagymákat. Drogériákban kapható.

A hajvasalást meg egy az egyben felejtsd el. Inkább vegyél egy 2 fejű egyenesítő hajkefét, és azzal szárítsd a hajad, de ahhoz is mindenképpen használj hővédőt!!! A Got2be lila flakonos szórófejes terméktől viszont óva intelek, nagyon ragacsos lesz tőle, nehezen fésülhető, és könnyen összetapad tőle a haj. Ezeket tudom tanácsolni, remélem neked is beválik! Kitartás, és sok sikert!

31. Lujza17 (válaszként erre: 30. - A10e31f3b5)
2011. márc. 1. 21:28
Köszi szépen, én is szemeztem ezzel, megerősítettél benne, kipróbálom :)
30. a10e31f3b5 (válaszként erre: 28. - Lujza17)
2011. márc. 1. 13:20
megtaláltam a cetlit: Casting világos jégszőke 1010
29. a10e31f3b5 (válaszként erre: 28. - Lujza17)
2011. márc. 1. 12:01

Castingot használtam, a szám talán 1010 vagy ilyesmi - négy számjegyből állt, 10-es színmélység, utána egyes - ami a hamvasító komponens. Teljesen meglepett, hogy a töveket is befogta. Ezzel spóroltam még két-három hetet (nem kell fodrászhoz szaladni az ötödik héten) és így el lehet viselni a lenövést.

Jó lett az állaga a hajamnak utána, sokadik mosás után is. Azt írta az a fodrász (Anda) a másik fórumon, hogy a szőkített hajat valamiért jobban befogja a színező.

28. Lujza17 (válaszként erre: 27. - A10e31f3b5)
2011. márc. 1. 10:33

Igen, én sem gondoltam át logikusan vásárlás előtt.... nem mintha megbántam volna! (nekem hosszú göndör hajam van, én is kényelemből vettem meg, néha használom is, haha)

Ja, a "szöszöst" úgy értettem, h picit száll tőle a haj, nem arra, h roncsolná (bár nekem valszeg azért "szöszös", mert a göndör hajam nem egyenesíti ki tökéletesen úgy, mint egy hajvasaló tenné - viszont legalább nem is teszi tönkre! :D). Nem forró a levegő, ami belőle jön, sztem kímélőbb, mint egy mezei hajszárító. Ha szárítás után feldobsz egy rövid időre pár csavarót és/vagy pici kisimító olajat, akkor ezt a szöszösséget is eltüntetheted. De az is lehet, h a te hajad enélkül is jó lesz, ki kell tapasztalni :o)


Egy másik fórumban írtad, h hamvasító színezővel kented át a hajad, és nagyon jó lett. Melyiket használtad?

27. a10e31f3b5 (válaszként erre: 26. - Lujza17)
2011. febr. 28. 13:27

Köszönöm, hogy válaszoltál :D

Erre nem is gondoltam, hogy máshonnan jön a levegő:)


Merő lustaságból és a frizura minőségének javítása miatt gondoltam erre a megoldásra :D


Nem törekszem sima hajra, inkább lazára.

A "szöszös" dolog az ugye nem arra vonatkozik, hogy a forgókefés kütyü rongálja a hajat?

26. Lujza17 (válaszként erre: 20. - A10e31f3b5)
2011. febr. 28. 13:05
Nekem van forgókefés hajformázóm, néha még használom is :) Egész jó frizurát lehet vele csinálni ha belejössz. Arra viszont számítani kell, h mivel a forgókefékből kifelé jön a meleg levegő, ezért picit "szöszös" lesz a végeredmény, és nem annyira fényes. Mert normál kefés szárításnál ugye az ellenkező irányból szárítod, a kefére fújod a levegőt fentről a haj vége irányában - ettől lesz szép egyenes és fényes. De az tény, h nagyon könnyű használni.
25. a10e31f3b5 (válaszként erre: 23. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 26. 22:38
Valahol hallottam, de nem próbáltam még, talán neked beválik, ha kéred, hogy a fodrász meleg ollót használjon, mert az összezárja a hajszálat és akkor nem törik.
2011. febr. 25. 16:28

Különben én kórosan vashiányos vagyok 1 hónapja vettek vér,azóta szedek rá gyógyszert,és a hajamon látok változást.Pont ma voltam ismét vérvételen,jövőhéten megtudom az eredményt,hogy használ-e és tényleg ez volt-e a baj.

(én is azon kevés ember közé tartozok akinek nem áll jól az eredeti hajszine!:) )

23. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 22. - A10e31f3b5)
2011. febr. 25. 15:03
Elvileg nincs, legalábbis a vérvétel szerint nincs + szedek vitamint, ásványi anyagokat, hát lehet, hogy a hajszárítótól vagy kevés folyadékfogyasztás...
22. a10e31f3b5 (válaszként erre: 21. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 25. 14:04

már nem tudom hol olvastam, hogy állítólag Dél-Afrikában nagyon sok szép hajú nő szaladgál és az a jellemző rájuk, hogy nem festik a hajukat.


Kezdem azt hinni, hogy rossz az éghajlatunk, vagy tenger mellé kellene költözni. Bár a sós víz meg a napfény is szárít...


Hogy lehet töredezett a hajad, ha nem sütögeted és nem fested? Nincs vashiányod?

21. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 20. - A10e31f3b5)
2011. febr. 25. 10:51

Igen, fiatalon sokan abba a hibába esnek, hogy otthon kezdenek el kísérletezgetni a hajukon. Tévhitben élnek, hogy ez és az a hajszín jól áll nekik, illetve divatos. És csináltam már sok badarságot a hajammal, s nem győztem javítani a hibát. Magamból kiindulva, én már abszolút semmi káros dolgot nem művelek vele, ennek ellenér , mégis töredezik, ez az örökölt génektől is függ. Lehet makacskodni, ilyen fiatalon, de előbb utóbb úgyis rádöbben mi a legpraktikusabb és a helyes út.

Az elsődleges cél: Minden károsat elhagyni, olyan hajszínt választani, ami a legközelebb áll saját hajszínünkhöz. Ápolás kívülről,belülről. Hajpakolások, jó sampon, balzsam, vitaminok.

20. a10e31f3b5 (válaszként erre: 18. - Fa8f3f5c02)
2011. febr. 25. 10:19

hú, ha nekem göndör hajam lenne, biztos nem festetném, csak ápolnám és beletúrnék az ujjaimmal, amikor vizes.


Tévhit, hogy a szőke hajtól szép lesz egy nő. (Én kivétel vagyok, mert nekem valóban jobban áll, mint az eredeti hajszínem :)))).


Látod, egyszer összekaptunk egy hajas topikban, de ebben az esetben egyetértek veled, hogy a topikindító esetében jobb lenne, ha nem vegyszerezné a fejét. De biztos nagyon fiatal még, ilyenkor mindent ki kell próbálni, nem?


Ha már a diffuzornál tartunk, meg szeretném kérdezni, hogy használtál-e valaha forgókefés hajformázót, mert én arra gyűjtök. Az én hajam lelapul és nagyon szeretem ha laza és puha, csak kefével nem tudom olyan szépen beszárítani, vagy megemelné a tövét mint a fodrász.

2011. febr. 25. 09:16
*megfelelő...
18. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 1. - Zeleibarbi)
2011. febr. 25. 09:15

Szerintem a göndör haj csodás, keveseknek adatik meg, meglelő kezelés mellet pedig, mindenkit le tudsz venni a lábáról egy ilyen hajzuhataggal.

A hajvasalót hanyagold, elő se vedd, inkább szerezz be egy diffúzort, vagy sedusa(írd be a google-ba), nevezetű hajformázót. A hajad nem fog gyorsabban nőni, ha törik, mivel a vége állandóan töredezik, hiába nő havi 1-2 cm-t, ez nem fog meglátszani.

Másik kérdés: Miért ragaszkodsz a szőkéhez? Ezzel is rettentően károsítod a hajad... Miért nem fogadod el az eredeti hajszíned, ami valóban passzol a bőrtónusodhoz?? Ha egészséges hajat szeretnél és hosszút... egy károsodott hajból akkor ezekről mind le kell mondanod... sajnos. Hidd el megéri, melyik jobb? Egy töredezett, fénytelen haj vagy egy dús göndör csodaszép hajkorona?

17. zeleibarbi (válaszként erre: 15. - A10e31f3b5)
2011. febr. 24. 22:00
esetleg egy olyasmi hajszinről képet nem tudnál nekem küldeni?
16. 9bbc382386 (válaszként erre: 13. - Zeleibarbi)
2011. febr. 23. 17:45
Nem vagyok göndör,és nem vasalom a hajam:)
15. a10e31f3b5 (válaszként erre: 12. - Zeleibarbi)
2011. febr. 23. 17:22
8-as mélységű szőke alapra melírozás
14. zeleibarbi (válaszként erre: 6. - Genlips)
2011. febr. 23. 16:12
Köszönöm hogy válaszoltál!Az lenne a kérdésem hogy a búzacsíraolaj,a tojássárgája és a ricinus összekeverendő?
13. zeleibarbi (válaszként erre: 7. - 9bbc382386)
2011. febr. 23. 16:07
Akkor mégis lehetséges szőke hosszú göndör haj:)
12. zeleibarbi (válaszként erre: 11. - A10e31f3b5)
2011. febr. 23. 14:59
Az én eredeti hajszinem a szőke melirokkal nagyon rossz lenne,majdnem fekete szinű sötét barna hajam van,de másfajta szőke hajszinben benne lennék,esetleg nem tudnál ajánlani valamilyen szint?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook