Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajmosás után egy nappal már úgy viszket a fejem, hogy majd megőrülök, véresre vakarom. Mit tegyek? fórum

Hajmosás után egy nappal már úgy viszket a fejem, hogy majd megőrülök, véresre vakarom. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. szept. 23. 13:10
Még valami, komolyabb bőrgyógyászati szerek használata előtt, (haaz alább leírt keverék nem használ) próbáld ki az orvosi kátrányt. Sokáig nem jó használni, de sok bőrbetegséget pl. a pikkelysömört is evvel gyógyítja a népi gyógyászat.
2008. szept. 23. 13:05
Van egy jó ötletem : vegyél egy illatmentes sampont, és amikor mosod a hajad, önts ki egy keveset valami ibrikbe,adj hozzá teafaolajat, 10 cseppet, borsmentaolajat, 5-6 cseppet, levendulaolajat és kakukkfűolajat is tehetsz bele 5-5 cseppet. Nem túl kellemes a keverék illata, de hatékony, jó ideig ezzel mosd a hajad. Nekem bevált! :)
2008. szept. 23. 11:09
Én a Faith in Nature teafa sampont ajánlom. Ismerősöm kipróbálta és szépen kezelte a korpás haját. Nekem zsíros hajra bevált. Bioboltokban kapható, teljesen természetes (a címkén nincsenek vegyi anyagok).
48. cilus
2008. jún. 24. 19:50
Szerintem próbálj meg sampont váltani.Mosd meg párszor és ha ez sem jó akkor orvos:(((
47. anbene (válaszként erre: 34. - Era06)
2008. máj. 9. 09:53
Nekem azt mondták, hogy zsíros korpára NEM SZABAD használni a Nizoralt, mert tönkreteszi a fejbőrt. Csak gombás fejbőrre szabad, ha a bőrgyógyász ajánlja. A kettő nem ugyanaz.
46. anbene
2008. máj. 9. 09:48

Szilviy!

Én nekem is hasonló problémám volt. Zsíros korpa. Zsírosodott is a hajam, ráadásul 1 nap után már éreztem rajta, hogy megint zsíros, és viszketett.

(ha megvakarod a fejbőröd, a körmöd alatt marad a zsíros korpa). Nagyon sok mindent kipróbáltam, bazi drága készítményeket is. 1 valami segített: Vichy sampon korpásodás ellen zsíros hajra. Illetve emelett még elkezdtem használni hajhullásra is a Vichy hajhullás elleni ampullákat (sajnos hullik is, mivel olyan sokáig nem tudtam megfelelően kezelni a zsíros korpát). Ezzel még frisebb és illatosabb a hajam, ugyanis 1 héten 3x használom. Amikor a legzsírosabb a hajam (6.napon), még akkor sem büdös, holott előtte már az 1. napon éreztem a zsíros szagot.

Azóta a 2 napos mosás helyett már csak 5 naponta kell hajat mosnom.

45. enci2
2008. máj. 7. 21:46
Keress fel egy bőrgyógyászt lehet allergia vagy korpa amire speciális sampon kell.
2008. máj. 7. 20:40
Idegeskedni szoktál? Mondogatod magadban hogy mindjárt megőrülök? Vagy hogy kitépem a hajamat? A stressz is okozhatja. Vagy zselé, rossz sampon. Stb.
2008. ápr. 17. 18:14
Válts sampont, de lehet, hogy jót tene egy bőrgyógyászt felkeresni.
2008. ápr. 17. 17:39
Sziasztok!Én most találtam egy különösen jó sampont:korpás,zsíros,viszkető hajamat,fejbőrömet pár hét után rendbetette!Próbáltam már legalább 15 félét,de ez az egyetlen ami bevált,és az ára is meglepően kedvező:600-800 ft közötti.Tea Tree a neve,én a DM üzletben találtam rá.Megéri kipróbálni!
41. pacsirta@citromail.hu (válaszként erre: 39. - Era06)
2008. márc. 3. 14:26
Csak itt egy gond van nem használok hajzselét,és minden este mosom a hajamat mert ha nem akkor szét marom a fej bőrömet. Tojás sampont is ki próbáltam és nem használt csak egy ideig utána meg ugyan olyan volt mint az előtt.De azért köszike a jó tanácsot én így fogom élni az életem viszkedő fejel.
40. era06 (válaszként erre: 37. - Vviki2)
2008. márc. 1. 18:55

Igazad van! félig.

A hajzselétől voltak ilyen tüneteim. Szép lassan rájöttem, hogy mit nem bír a fejbőr. Ezen pedig a doki nem tudott volna segiteni. Valamelyik öszetevőt valaki nem bírja akkor nehezebb.

39. era06 (válaszként erre: 38. - Pacsirta@citromail.hu)
2008. márc. 1. 18:46

Őszintén, én nem próbáltam, de kifejezetten HÁZI szappant ajánlottak nekem is.

Akármilyen kence nekem sem jó, még a baba tusfűrdőtől is vakarózok.

A fodrászom bekente valami zselével, és utána ne tud meg. Másnap mint aki rühes úgy vakaróztam. Mire rájöttem, hogy mi a gond addig minden másnap hajat mostam. Lehet hibás a hajlakk vagy a zselé is.

38. pacsirta@citromail.hu (válaszként erre: 36. - Era06)
2008. márc. 1. 18:25

Köszi de a szappant egyáltalán nem bírom.Ha kezet mosok akkor jó de hogy én valahol máshol áááá

mert ki pattogok,tőle.De nekem is volt de nem vált be.

37. vviki2
2008. márc. 1. 18:20

Látom mindenki valamilyen sampont ajánl.... Én a bőrgyógyászra szavazok! Nekünk (nekem és a páromnak) a Dermipsor-tól "ömlött" a korpa a hajunkból és ugyanígy jártunk a Vichy-vel is, a T-gel totálról nem is beszélve... Most a Head&Soulders-t próbáljuk, de nekeünk a legtöbb sampon is csak max. 1 hónapig hat. Utána váltani kell -a bőrgy. ezt mondta!

Inkább a bőrgyógyász ajánljon valamilyen sampont! Ő csak érti a dolgát, nem?

36. era06 (válaszként erre: 35. - Pacsirta@citromail.hu)
2008. márc. 1. 18:09

házi szappan??????????,

Talán allergiás vagy valamelykik összetevőjére, Neken sem tetszik akármilyen sampon. Évek óta a herbál rozmaring samponját használom.

2008. febr. 29. 18:15
Én mindent ki próbáltam és semmi sem használt..
34. era06 (válaszként erre: 32. - Szilviy)
2008. febr. 29. 18:13
A Nizoral sampont pont ilyen, vakarózós, korpás fejrre találták ki, gomba okozza.
33. Hmv. (válaszként erre: 32. - Szilviy)
2008. febr. 29. 17:30
Fogod Te még másképp is gondolni...
2008. febr. 29. 16:19
Most használok vmi Bojtorján sampont,remélem beválik.Nem rossz amúgy,nem vakarózok annyira,de a hajam még mindig zsírosodik hamar.Ez korpa és zsírosodás ellen van.Kevert löttyöket nem fogok kipróbálni,én csak készterméket vagyok hajlandó használni :)
2008. febr. 19. 22:10
Lehet az a gond,hogy túl szennyezett levegőben élz,ugyanis a szennyeződés miatt előfordulhat ilyen,Próbálj frissitő,citrusos,mentés sampont használni,talán tovább frissen tartja a fejbőrőd.
2008. febr. 19. 21:18
Ha korpás akkor van az avonnál egy jo sampon a páromnak is bevált-naturals teafaolaj-kakukkfű nyugtato,neki is viszketett.
29. lencsi (válaszként erre: 28. - Juliettee)
2008. febr. 19. 20:39

atyaég, 1 liter pálinkás löttyel marassa tovább a véresre vakart fejbőrét?

Huhhh.... remélem nem próbálja ki

2008. jan. 15. 17:42
Ha természetes anyagokkal szeretnéd a fejbőrőd helyre hozni akkor nyáron zöld diót kb.20 db-t lekell önteni 1 liter gabonapálinkával 14 napig meleg helyen érlelni,felrázni naponta és kész az esszencia.Mivel tél van ezért vegyél Drogériában diólevél száritmányt és csináld meg,de csak fél liter szeszt kell ráönteni.2 naponta bekenni a fejbőrt.Használj bojtorjánból készült sampont,kerüld a hajhabot,hajlakkot.Öblitéshez használhatsz csalán,bojtorján,kamilla,diólevél forrázatát.
27. *hera*
2008. jan. 15. 17:11
A vichy sampont próbáltad már?Én is így voltam mint te,nekem nagyon bejött.Kb.2300 körül van
2008. jan. 15. 16:05
bőrgyógyász, mégjozzá a jobbik fajta, és akkor nem vegyszert hanem akár gyógynövényes-természetes dolgot is tud rá ajánlani.
25. Hmv. (válaszként erre: 24. - Böbe83)
2008. jan. 15. 15:25

de nem is árt, mint az összes kémiai vegyszer!

Ajánlom, egyszer-kétszer próbáljátok ki, csodákra képes, és biztosan nem viszket tovább a fejbőr.

24. böbe83 (válaszként erre: 21. - Hmv.)
2008. jan. 15. 08:48
szerintem meg egy bőrgyógyász lehet tud ajánlani, v receptre felírni olyan sampont, ami ez ellen jó. Nem biztos, hogy a majonézpakolás mindenkinek segít.
2008. jan. 14. 19:17
HVhol azt olvastam, hogy cska a fejbőrt kell mosni ,a hajnak nincs szüksége samponra, elég ha lecsordogál rá egy kis hab.Igy csinálom.Nem dörzsölökm a hajam,mert úgy hallottam, hogy akkor meg töredezett lesz.Az a baj, hogy sok praktika van, aztán egyik rontja a másik jó tulajdonságát.
22. 'szti
2008. jan. 14. 18:36
próbáld úgy mosni a hajad, hogy a legkevésbé jusson a fejbőrödre a sampon (ha ragaszkodsz a sampon használatához), és tényleg a hajad mosd - ez persze csak hosszabb hajjal kivitelezhető
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook