Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajmosás után egy nappal már úgy viszket a fejem, hogy majd megőrülök, véresre vakarom. Mit tegyek? fórum

Hajmosás után egy nappal már úgy viszket a fejem, hogy majd megőrülök, véresre vakarom. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
21. Hmv.
2008. jan. 14. 18:19

Nem akarlak lebeszélni a bőrgyógyászról, de sajnos Ő is egy "kémiai szert" ír fel, aminek lehet, hogy más kellemetlen következménye lesz, amire újra keresheted az ellenszert.

Szakmabeliként az ajánlatom: hagyj el minden sampont, néhány alkalommal csak úgynevezett "majonézpakolást" .

Ha komolyan érdekel, leírom a használatát.

2008. jan. 14. 14:05
Szerintem, Neked nagyon száraz a fejbőröd, és ezért fiszket. Én a helyedben elmennék egy bőrgyogyászhoz, mert így valószínűleg gyorsabban, és jobban megtudod oldani a problémádat.. Itt szerintem senki sem orvos - bár ki tudja - mindenesetre rengetek időbe és pénzbe telhet amíg mindnet végigprobálsz, amit a többiek ajánlak, és ezt mind orvosi diagnózis nélkül tenni picit felelőtlenség, főleg, ha valóban nagyon viszket. Egész egyszerűen menny el orvoshoz, aki segíteni fog, gyogyszerrel, vagy mással. Szakembernek kell látnia, nem forumozóknak. Kb 10 perc az egész. Biztosan nem vagy egyedi eset, és már több ilyennel találkozott.
19. Vaja
2008. jan. 14. 13:49

Nekem is sokáig volt ilyen problémám...kipróbáltam mindenféle csodasampont de semmi sem segített.

Aztán egyszer anyukámmal vásárolgattunk és találtunk egy Seborin nevű(vagy valami ilyesmi) hajszeszt és az pont ilyesmire való.Viszkető fejbőrre és korpásodásra,2-3 naponta bedörzsöltük a fejbőrömet és pár hét után elmúlt.

És nem is túl drága!

18. dee
2008. jan. 14. 13:44
A VICHY-nek van speciális samponja viszkető fejbőrre.Én ezt tudom javasolni.
17. Pepe
2008. jan. 14. 13:05
kb 3 hétig ne moss hajat, akkor helyreáll a fejbőr egyensúlya. Utána pedig kímélő sampont válassz!
2008. jan. 14. 12:56
Ideg alapon is lehet,legalabb is nekem volt.De lehet hogy a sampon nem jo,erzekeny a fejborod.Probald ki nyers tojassal sampon helyet,nekem hasznalt es a korpa eltunt nyomtalanul.
2008. jan. 14. 12:52
Nem használok sapkát.Egyébként nem ömlik a fejemből a vér azért, hanem mikor vakarom,akkor a körmöm alatt olykor véres a bőr.Vagy korpa vagy nem tom mi.
14. cskata
2008. jan. 14. 12:22

Ne csak gondolkozz rajta, hogy bőrgyógyászhoz menj - hanem menj is el!

A "véresre vakarás" elég félelmetesen hangzik, én tuti nem kísérleteznék semmivel (még ha esetleg másnak be is vált), hiszen azt, hogy mi okozza pontosan és mivel kezelhető csak egy szakember tudja megállapítani!

2008. jan. 14. 12:22
Hát mindenképpen nézesd meg fodrásszal, v. bőrgyógyásszal. Lehet, hogy valamire allergiás vagy. Szoktál sapkát hordani, most a hidegben?
12. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - 80ASIQ)
2008. jan. 14. 12:20
Haj ellen: egy kicsit a fejre löttyinteni, majd elsimogatni, dörzsölni. (Nem meginni, azt stressz ellen! :))
2008. jan. 14. 12:16
Herbal Essences (korpás hajra) sampont használok.Már egy jóideje.A Pantene meg a többi ugyanúgy nem használt a korpa ellen.Hajszárítózni biztos,hogy fogom,mert anélkül tiszta kóc vagyok.Kb 10percig szoktam hajszárítózni,sztem az nem vészes.Régebben nem volt így,hogy viszeketett,hiába hajszárítóztam.
10. 80ASIQ
2008. jan. 14. 12:16
Spiritus Salicilatus, magyarul szalicilátszesz. Gyógytárban adják, nem mondom, hogy ez lesz a tuti, de meg lehet próbálni. Alkohol, ártani biztosan nem árt. Nehéz időkben akár pálinkaként is funkcionálhat szájon át fogyasztva. :)
2008. jan. 14. 12:11
Milyen samponokat használsz? Hajmosás után ne szárítsd a hajad, csak nagyon jól öblítsd ki és törölközővel töröld szárazra amennyire lehet. Többször fésül át száradás közben, hogy levegőzzőn. Esetleg egy régi trükk, hajmosás után bőven öblíts, ezután 2L meleg vízben kb. fél deci 10%-os ecetet oldj fel és azzal öblitsd!! Fertőtlenít és lágyít.
2008. jan. 14. 12:09

Szulfokoll kátrányos kénsampon, csak gyógyszertárban kapható. Ha jót akarsz, akkor ezt próbáld ki!!!

Csodát tesz!

2008. jan. 14. 12:09
bvdt!Nem váltottam sampont már jó ideje,de fogok,mert ma vettem vmi Bojtorján sampont a Rossmanban,és ez jó korpás és zsíros hajra egyaránt.Na majd lesz vmi.
2008. jan. 14. 12:08
Használok hajszárítót persze,mert vhogy állni kell a hajamnak...Lehet az szárítja ki?Mert szerintem száraz,a hajam meg tök zsíros.A bőrgyógyászt meggondolom.Rálesek a samponra is.Köszönöm!
2008. jan. 14. 12:07

Szia!

Esetleg nem váltottál sampont?

Én nemrégiben jártam így, de ahogy visszatértem a régire elmúlt a viszketés.

2008. jan. 14. 11:56
A Dermipsor gyógysampon amit gyógynövényesben vagy gyógyszertárban kaphtasz kb 2500 ft ...nekem ez segített
2008. jan. 14. 11:50

Szia!


Használsz hajszárítót? Nekem akkor viszket nagyon a fejbõröm, hogyha hajmosás után hajat szárítok. Mármint utána természetesen.

2008. jan. 14. 11:47
Szerintem fordúlj bőrgyógyászhoz...nem bánod meg,én nem kisérleteznék semmivel,kitudja mi okozza a viszketést....
2008. jan. 14. 11:46
Hajmosás után egy nappal már úgy viszket a fejem, hogy majd megőrülök, véresre vakarom.Mit tegyek?Mit használjak?Segítsetek! :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook