Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rota, megőrülök! fórum

Rota, megőrülök! (beszélgetős fórum)


25. 06bfdda89d (válaszként erre: 24. - Fdóri)
2011. jan. 6. 15:47

Persze arra,csak ez az info hiányzott.Utána olvastam...És az jóóóóóóóóó!:))))


Igen.Rota minimum kórház.:(

24. fdóri (válaszként erre: 22. - 06bfdda89d)
2011. jan. 6. 15:31

Szia


Ha diab-ra gondoltál, akkor sokat is pisilne. Tuti hogy csak valami kis vírus. Még azt sem gondolnám hogy rota, mert az nálunk ennél sokkal durvább volt. A 3,5 éves fiam 1 nap alatt kiszáradt úgy hogy azt mondták a kórházban hogy 1 nappal előbb kellett volna jönnünk.. Reggel óta volt rosszul, látta orvos. Éjfélkor mentünk a kórházba...

23. 06bfdda89d (válaszként erre: 20. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 12:40
:) Gyógyuljatok!!! :)
22. 06bfdda89d (válaszként erre: 13. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 12:39

Remek.:( Egy részről érthető,mivel folyik szegény alul-felül.Amennyiben tényleg fertőzés és kigyógyulva is ez az állandó ihatnék fent áll nála,érdemes labort kérni rá asap.Remélem semmi komoly...Reméljük:TÉNYLEG rota,vagy egyéb fertőzés miatt hányós-hasmenéses,és ezt most KOMOLYAN mondom.

Várjuk ki a végét...:(

2011. jan. 6. 12:31
Örülök hogy jobban van, remélem a másik kettő nem kapja el.
20. 1be3c46e4c (válaszként erre: 18. - Tündérlány76)
2011. jan. 6. 09:52

Pont ezért voltam megijedve az este. Minden folyadék, étel keresztülment ment rajta, csak ivott-ivott, de nem pisilt. Már ez is megoldódott.


Most figyelem a két nagyot, hogy Ők mikor esnek bele.

2011. jan. 6. 09:50

Sziasztok!


Mindenkinek köszönöm a választ!


Már megjártuk az orvost. Semmit nem kapott, azt írta fel, amit amúgy is adtam neki.


Szerencsére a közérzete jó, keveset eszik is, iszik is. Sokkal jobban van mint tegnap este.

2011. jan. 6. 09:19
Szerintem nem gond ha iszik az nagyobb baj ha nincs pisi. Azt figyeld! Amit megkíván azt adhatsz neki. Remélem hamarosan jobban lesz .
17. Talian35 (válaszként erre: 1. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 07:01

A rota mellett van calici, nem tudom ránézésre miért gondolja valaki, hogy rota :-) Székletmintából azonban fixre megállapitják.

Én egyáltalán nem látom tragikusnak a helyzetet, itast, ne sokat egyszerre, de ha Ő kér inni meg enni és még vécére is kér időben, akkor egészen biztosan nincs nagy baj.

16. pmjudit (válaszként erre: 1. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 06:39

Mi voltunk már rotásak - ha szomjas adj inni és örülj, hogy kéri.

A hasmenés miatt szomjas.

A kiszáradás inkább hányásnál fordul elő, főként ha lázas is.


Adj neki bőven inni, de ne sokat egyszerre, inkább többször keveset.

Gyors gyógyilást kívánok.

15. t.Ili (válaszként erre: 13. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 00:49

Nem lehet,hogy csak a szája van kiszáradva?

A teától,én mindig szomjasabb vagyok,mert a tea csersavai irritálhatják a nyálkahártyát a szájban,és úgy érezzük,hogy inni kell még.

Szerintem adj neki vizet!

14. t.Ili (válaszként erre: 12. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 00:44

Azt hallottam,hogy ha hasmenés van nem szabad kamillát adni,mert még jobban lesimítja a bélbolyhokat,és könnyebb a hasmenés!

Kis gyerekeknek nem ajánlják!

Nézz bele ide:

[link]

13. 1be3c46e4c (válaszként erre: 10. - 06bfdda89d)
2011. jan. 6. 00:42

Nem dicsekedni akartam, csak azért írtam, hogy még így betegen sem elesett, még így sem, hogy úgy mondjam bákó, nálunk ezt mondják a betegekre, hogy bákó, nincs a helyzet magaslatán. De rá még ezt sem mondanám, ha nem ment volna kb. tízszer kakilni és nem hányt volna észre sem vettem volna, hogy beteg.


Csak a szomjúsága zavar. Van két nagyobb gyerekem is, Ők is átestek már ezen többször is, szerencsére nem kellett az ételt-italt beléjükimádkoznunk, de a kicsi állandóan inna, és ez zavar.

12. 1be3c46e4c (válaszként erre: 11. - T.Ili)
2011. jan. 6. 00:38

Akkor mit?

Én a kamillateát hallom minden nyavajára.

(Persze kapott Normaformot és Smectát is)

Bár egyszer a dokim erre a betegségre a mentateát ajánlotta. Reggel azzal próbálkozunk.

11. t.Ili (válaszként erre: 8. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 00:34

Milyen teája van?

Nehogy kamillát adj!

10. 06bfdda89d (válaszként erre: 7. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 00:33

Azt a mindenit!Tényleg ügyes csemete.

Ne aggódj,nem lesz semmi baj sem!

;)

9. t.Ili (válaszként erre: 8. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 00:33

Az jóóó!

Látod,magától tudja!


Te,akkor azért volt szomjas.A sóra.)))

8. 1be3c46e4c (válaszként erre: 6. - T.Ili)
2011. jan. 6. 00:32
Akkor lehet jó, hogy sót ropit rágcsálgatott este, más nem is kellett neki.
7. 1be3c46e4c (válaszként erre: 5. - Dinuss)
2011. jan. 6. 00:30

Alszik édesen, és olyan kis ügyes.

Még nincs egy hete, hogy először bilire ült, voltak kisebb bakik, de ma, a sok hasmenés alatt egyszer sem volt baleset, mindig szólt. Mindig szaladt és mindig ügyes volt.


Reggel doki, bárki is legyen, csak sajnos tapasztaltam már, hogy hiába mentem a beteg gyerekkel, elutasítottak azzal, hogy délutánig várhatunk (a gyereket meg sem nézték) akkor rendel a mi orvosunk.

2011. jan. 6. 00:30

Valamikor régen az én anyám mindig tett egy pici sót a teába,ha ilyenféle betegek voltunk,mint most a tied.

Én is így csináltam az enyémeknél.

Nem rég hallottam,hogy csak a vízzel nem pótoljuk a folyadékot,mert hányás,hasmenésnél víz kimossa a szervezetből az elektrolitokat,és felborul a sav-bázis egyensúly.Talán,ezért kell a só.



Esetleg nézd meg ezt:

[link]

2011. jan. 6. 00:26
Szerintem vard meg a reggelt.Ha nyugodtan alszik a draga akkor raersz reggel lemenni a dokihoz de reggel vidd le akarki is van.Ha viszont ejjel is fog hanyni vagy hasmarsa lesz akkor ne varj reggelig es hivd az ugyeletet!Jobbulast a kis draganak!
4. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 00:17
a hányás a rota velejárója! Csak lassan, kortyonként itasd, akkor nem elsz baj! Amúgy meg, hogyne lenne szomjas szegény! Hisz a hasmenéssel is folyamatosan veszíti a folyadékot, no meg az elektrolitokat!!!! Figyelj rá nagyon! Ha semmi nem marad meg már benne, lázas, a nyelve fehéredik, lepedékessé válik, indulj el az ügyeletre vele, de reggel mindenképpen vidd orvoshoz!
3. Sopianae (válaszként erre: 1. - 1be3c46e4c)
2011. jan. 6. 00:16

Szia!


Vidd el az ügyeletre vagy hívd ki őket. Én nem várnék vele délutánig. Ha hány is adj neki annyi folyadékot, amennyit megkíván és folyamatosan kínáld neki.

Az sem bizti, hogy rota.

2011. jan. 6. 00:16
Nem is biztos, hogy rota. Szerintem nyugi, reggel úgyis látod mi a helyzet
2011. jan. 6. 00:12

Legkisebb csemetém ma lett beteg, délután már többször ment a hasa, este egyszer hányt.


Ami miatt viszont írok, hogy olvasgatok itt-ott és teljesen tanácstalan vagyok.

Legtöbb helyen azt írják, hogy a kiszáradás a legnagyobb veszély, és, hogy az ilyen korú babák (még nincs két éves) nagyon gyorsan kiszáradhatnak, fontos a folyadékpótlás. Ezzel nincs is gond, ivott rendesen, sőt még evett is. Ami miatt most tanácstalan vagyok, hogy azt is olvastam, hogy az is veszélyes, ha állandóan szomjas, mert a sok folyadék miatt hányni fog és szintén kiszáradhat.


Na nálunk dél óta megy a hasa, azóta rendesen evett, ivott, kéri a teát. A közérzetével sem volt gond, egészen késő estig, akkor már kérte a párnáját és nyűgös volt, de ez minden nap így volt. És még lefekvés után is inni kért. Láthatóan szomjasabb mint általában.


Adtam neki kicsit, azóta alszik, se pisi, se kaka. Aranyosan alszik.


Természetesen elviszem orvoshoz, mielőtt bárki megkérdezné, de a dokink holnap pont délután rendel. Mégis várhatok délutánig? Vagy már reggel menjek orvoshoz, bárki rendeljen is? Már, ha fogadnak egyáltalán? Mert volt már példa rá, hogy közölték nem hozzájuk tartozom menjünk vissza délután.


Engem ez az állandó szomjúság zavar a legjobban? Tényleg olyan veszélyes?

Csak egyszer hányt ma (azt írták a sok folyadék miatt hány, ha állandóan szomjas) azóta semmi baja, alszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook