Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás - zsíros korpa fórum

Hajhullás - zsíros korpa (beszélgetős fórum)


30. jecsim (válaszként erre: 27. - Whiteraven)
2013. jan. 22. 15:46
amúgy írtam neked, olvastad?
29. jecsim
2013. jan. 22. 15:45
az a gond, hogy a fodrászatban ugyan azzal a fésűvelfésülnek mindenkit, nincs csere, meg tisztítás, semmi. A mosdót sem mossák le, és ahllottam olyat, hogy a nőnek ott ahol hozzáért a tál száláhez, ott kihullott az összes haja. Akkor még nem gondolt arra, hogy miatta, de ment a lánya, és neki is ez lett a veszte, az ő haja is kihullott egy csíkon. Azért ez elég durva.
28. jecsim
2013. jan. 22. 15:43

nekem kábé 3 éve ilyen a hajam, mióta fodrászhoz mentem, egy helyre többször. először csak viszketett, fura volt, mindig mosnom kellett, és zsírosodott.

Hát nekem a la roshe csak az első 3-4 alkalommal volt jó, aztán éreztem hogy megint durva a helyzet. De még mostam vele egy darabig.

Örülök, hogy végül váltottam.

Tegnap én már nem a vichyvel mostam hajat, hanem a balea med-el, előtte pedig olajos ricis pakolást csináltam a hajvégre. Most tök jó a hajam:)

Se nem viszket, se semmi, pedig amikor olyannal mostam, ami nem zsíros korpára van,másnap már vakaróztam erősen :)

27. whiteraven (válaszként erre: 26. - Jecsim)
2013. jan. 22. 12:19
Nekem a La Roche annyit segített, hogy azóta nem hullik annyira a hajam, meg nincsenek akkora korpáim, mint voltak, de az a baj, hogy a zsírt azt nem szüntette meg, csak valamilyen szinten kordában tartja és úgy vettem észre, hogy a hajam többi része meg száraz lett tőle. Eddig a hajgyógyászok amiket néztem, egyik drágább volt mint a másik, úgyhogy azt egyelőre elnapoltam. Most be akarok nézni megint a bőrgyógyászatra. Van 4 bőrgyógyász az sztk-ban, eddig 2-nél voltam 3X. Hátha ez a mostani tud majd valami jót felírni (ennél még jártam)... Neked mióta, mikor kezdett el erősen zsírosodni a hajad anno?
26. jecsim
2013. jan. 19. 12:29
ja, hajgyógyász 10 ezer plusz a kence és nem biztos hogy segít
25. jecsim
2013. jan. 19. 12:28
gyógyszertárban van csak, azt máshol még nem láttam. 3500 ft asszem, de én két hónapig használtam az első tubust, mert nem kell belőle sok, ha vízzel higítod, és persze nem vesz le a hatásából a víz, tehát nem kell egy csomót tenned a fejedre, hogy jó legyen. és volt hogy így is kétszer mostam, kétszer kicsi, és mégis két hónapog jó volt
24. jecsim
2013. jan. 19. 12:27

nekem is ez volt, a la rosh semmit nem használt

a vichy tette rendbe a fejem, azzal a szesszel

ezért is ajánlottam, mert az volt az ami leszedte a fejemről a zsíros részt, tudod, azt a sárga izét

most már csak minden második alkalommal használom a zsíros hajra való szeszt, és vettem a hajhullás ellenit, és felváltva csinálom, így tuti nem lesz gond :)

23. whiteraven (válaszként erre: 21. - Jecsim)
2013. jan. 19. 10:02

Szia! Nem vált be sajnos. :( Igazándiból a La Roch samponommal sem vagyok mostanában megelégedve. Hó végén lesz 4 hónapja, hogy használom és olyan, mintha immunissá vált volna a hajam a samponnal szemben. Mostanában nagyon viszket a búrám megint és erős zsír szaga van... Pedig eddig ez volt a leghatékonyabb. Gondolkodom, hogy el kellene menjek egy hajgyógyászhoz, mert azt olvastam, hogy 1 hónap alatt ki lehet kezelni, de eddig csak csillagászati árakat láttam 1-1 vizsgálatért és akkor még nincs benne kezelés/sampon/stb. De előtte még kipróbálom a te samponod. Hátha az bejön. Azt is gyógyszertárban lehet kapni vagy van Tescoban meg ilyen helyeken is?

Azért örülök, hogy te legalább alakulsz! :o) (Y)

22. jecsim
2013. jan. 17. 12:30
most kezdem majd el használni a stella herba vita hajszeszt hajhullás ellen, csupa jót hallottam róla, remélem az is segít majd
21. jecsim (válaszként erre: 20. - Whiteraven)
2013. jan. 17. 12:21

Szia. Nem vált be? Sajnálom.

Vichy zsíros korpára gyógyszertárban lehet venni.

Nekem teljesen rendbejött, már 4 napot kibírok hajmosás nélkül, mert nem is zsírosodik már annyira.

Viszketés meg egyáltalán nincs. Elvilge a vichynek ez a samponja magában is segít 2-4 hét alatt.

20. whiteraven (válaszként erre: 19. - Jecsim)
2013. jan. 15. 17:41
Vettem Herba Vita hajszeszt. Nekem sajnos nem vált be. :( Azt a Vichy sampont, amit mondtál hol lehet venni?
19. jecsim (válaszként erre: 18. - Whiteraven)
2012. dec. 22. 18:37
csak azért gondoltam, hogy attól, mert mikor hosszú vot és összefogtam gumival, akkor is kezemmel vittem hátra, fogtam össe, és sokszor volt zsíros, már másnap, harmadnap.
18. whiteraven (válaszként erre: 17. - Jecsim)
2012. dec. 22. 10:21
Igen, én is arra gondoltam, hogy kipróbálom a mostani samponom mellé. :o) Ünnepek után veszek is egy flakonnal. Hátha jó lesz... :D Amúgy szerintem attól nem zsírosodik a hajad, ha fésülöd a kezeddel. Nekem hosszú hajam volt (kb. derékig érő), úgy egy fél éve levágattam, mert mondták biztos azért zsírosodik, mert hosszú és a súlya lehúzza. Most rövidebb, olyan kicsivel váll alá ér. Hát nem javult a helyzet... Hordtam én már kiengedve, feltűzve, felborzolva, mindenhogy zsírosodott...
17. jecsim
2012. dec. 20. 09:30
de lehet ha a la roshe posay mellé használod, a herba vita hajszeszt, úgy is segít. Ez a hajszesz szerintem a fő, ami segít, inkább a sampon az amit mellé használok, mert szerintem a sampon magától nem segít. A hajam sem hullik már annyira, csak amikor megmosom, akkor jön sok. De már nem annyi mint régen :)
16. jecsim (válaszként erre: 15. - Whiteraven)
2012. dec. 20. 09:28
3 napra zsíros a hajam, de nem úgy mint eddig, csak zsíros, nem olyan zsíros szagú, mint volt. De lehet ebben az is bennevan, hogy a hajszesz zsíros hajra van, és mint tudod, ha zsíros hajra használsz sampont, miegymást, zsíros marad. Ha már rendbejön a fejem, csak natur sampont fogok használni,ami semmire sem való. Bár az is lehet, hogy azért zsírosodik hamar mert én sokszor hátrafésülöm a kezemmel, mert még nem hosszú ugyan, de a szemembe lóg alől. Viszont megígértem a férjemnek, hogy növesztem :))
15. whiteraven (válaszként erre: 14. - Jecsim)
2012. dec. 20. 09:02
Köszönöm ki fogom próbálni! :o) És a zsírosodást mennyire szünteti meg, mert azt írtad, hogy nem viszket meg korpásodik annyira, de ezzel egyidejűleg kevésbé is zsírosodik? Amúgy eddig bármilyen sampont próbáltam ki, az első 1-2 használat után azt hittem jó lesz, de aztán nem tudom "hozzászokott" a hajam és nem bizonyult olyan hatékonynak. :(
14. jecsim
2012. dec. 19. 17:21
Mindig y-al írom, de a rendes neve: Stella Hrba Vita hajszesz zsíros hajra
13. jecsim (válaszként erre: 12. - Whiteraven)
2012. dec. 19. 17:19
Szia. A vichy és a herba vita hajszesz így egyben marha jó, már nem érzem zsíros szagúnak a hajam, pedig zsíros, és egyáltalán nem viszket, de szószerint egyáltalán, ami nagyon jó, észre sem vettem hogy 4 napja mostam meg a hajam, és még mindig nem viszket, sehol, semennyire. Még csak fél flakonnal használtam el a vichyből, a herba vita hajszeszből már a másodikat vagy a harmadikat bontottam most. Az elég hamar fogy. A la roshe posay-t sokáig, több hétig használtam, lehet 2 hónapig, de nem lett sokkal jobb, ha megvakartam a fejem, ott volt a köröm alatt a sárga cucc, mostmár nincs semmi, nincs az a lerakódás sehol A bánfy nekem sem segített. Ajánlom a herba vyta zsíros hajra hajszeszt, dm-ben áruljáka samponoknál, asszem kb 600 ft.
12. whiteraven (válaszként erre: 11. - Jecsim)
2012. dec. 14. 12:04
Lehet igazad lesz. 2 hónapja használom és most beállt egy szintre. Még van 2 flakonnal, ha elfogy akkor lehet váltok valamire. Te meddig használtad? És a vichy hajszesz mennyire használ? Én a bánfi hajszeszt használtam egy időben, de semmit nem ért meg hozzá csalánsampont.
11. jecsim
2012. nov. 26. 11:59
Én is használtam a La roshe Posay-t de csak szinten tartotta, nem mult el. Most a vichy dercos-t használom herba vity zsíros haj elleni hajszesszel, mert az meg a zsírosodást a fejbőrön szünteti meg, szóval szerintem lemegy a hajhagymákig is.
10. whiteraven (válaszként erre: 9. - Vigike)
2012. nov. 5. 10:29

Szia!

Én most ezt a La Roche sampont használom, kb. egy hónapja. Még nem tudom megmondani, hogy jó-e vagy nem. Talán nem viszket a fejem meg korpásodik annyira, mint előtte. De egyébként ugyanúgy elkezd már másnap zsírosodni, csak annyi a különbség, hogy talán nem tapad össze, nehezedik el annyira. Gondolom, hogy több idő kell hozzá, hogy hatásos legyen, hát meglátjuk.

Ezek a Dr. Immun termékek hol kaphatóak? Mennyibe kerülnek? Ha nem jön be a jelenlegi samponom, lehet én is kipróbálnám. :o) Köszi!

9. vigike (válaszként erre: 8. - Whiteraven)
2012. szept. 30. 18:51

Szia!

Nekem is szerintem zsíros korpám van. Én a Dr. Immun 25 gyógynövényes termékeiről olvastam jókat. Tegnap este meg is mostam a samponjával a hajamat és már érezhető az eredmény! Egy hajmosás után! Szörnyű, hogy mikor hajat mosok, szárítok, fésülködöm, mindig rengeteg hajam kihullik. Félelmetes! Nem is értem, honnan jön ennyi haj... De tegnap óta azt tapasztalom, hogy a fejbőrömön minimális a korpa, inkább a fejbúbomon van, puha, selymes tapintású a hajam és van tartása valamint a reggeli fésülködésnél alig hullott ki pár szál és azóta is csak néha-néha 1-1 szál hullik ki. Előtte ha végigsimítottam a kezemmel a hajamat, rengeteg kijött most meg többszöri simításnál kijön 1 szál. Mindez egy mosás után. Én bízom ebben a termékben és remélem, hogy teljesen rendbejön a fejbőröm és dúsulni fog a hajam is! :)

2012. szept. 23. 09:18
Sziasztok! Nektek ez a La Roche Posay zsíros korpára való sampon mennyire használt? Képes teljesen megszüntetni a problémát vagy csak szinten tartja? Én is olyan 7-8 éve szenvedek a zsíros korpától és a családunkban anyukámnak meg tesómnak is van, lehet egy helyen fertőződtünk meg vagy megfertőztük egymást, nem tudom… De régebben emlékszem elég volt hetente egyszer hajat mosnom, és még akkor sem volt ennyire zsíros, mint most 1-2 nap után. Voltam bőrgyógyásznál, aki felírt mindenféle hajszeszeket, persze semmilyen hatásuk nem volt. Én kipróbáltam mindenféle sampont, mondták, hogy kenegessem csalán teával, leöblítettem ecetes vízzel, de mind hatástalan volt. Derékig érő hajam volt, mostanra levágattam, hátha helyre jön, de nem! És már nagyon kezd zavarni, hogy nem tudok semmilyen frizurát készíteni magamnak, nem tudom kiengedve hordani, mert nagyon irritál, amikor zsírosan belelóg az arcomba. Szóval, kérlek benneteket, ha olvassátok, írjátok meg, hogy milyen tapasztalatotok van ezzel a samponnal! Köszönöm! :o)
7. hajcsipesz (válaszként erre: 5. - Sunshine24)
2012. márc. 12. 13:40
Kedves Sunshine!Köszönöm a javaslatodat, vettem ilyet és már az első használat után teljesen fellélegzett a fejbőröm. nagyon bízom benne, hogy megáll a hajhullásom, mert vszínű ugyanez a bajom, és már 7 éve hullik a hajam úgy, hogy senki sem mondta meg az okát. Hála a fórumnak, magam jöttem rá, hogy azsíros korpa az oka. hajmosás után másnap már elviselhetetlen szagú és zsíros a fejem. Ez a sampon szuper és az illata is remek. Mégegyszer köszi.
6. Kori92 (válaszként erre: 5. - Sunshine24)
2011. máj. 16. 14:50
Köszönöm, ki fogom próbálni a sampont, bár nemrég hallottam a Plantur 39 samponnról és hajszeszről, ami viszont a hormonális hajhullásra jó. Valahogy majd megpróbálom kombinálni a kettőt.
5. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Kori92)
2011. máj. 16. 11:34

Pár évvel ezelőtt ugyanez volt a problémám. A fele hajam kihullott, már a végén csomókban jött. A zsíros korpa baktérium nem engedte a fejbőröm lélegezni, és a hajszálak kihullottak. Ezt sajnos bárhol összeszedheted, akár fodrásznál is, ha nem takarítja ki jól a fésűt minden vendég után. Nekem ami segített: La Roche Posay zsíros korpára való samponja. Pár hónap alatt normalizálódott a hajhullás. Kb. 2 év kellett, mire a hajam visszanőtt.

Szóval nekem semmi hormonális problémám nem volt, ez a zsíros korpa nagyon gonosz tud lenni.

4. de6dcdc43c (válaszként erre: 3. - Kori92)
2011. máj. 16. 08:44
Keress másik dokit, ne hagyd, hogy lepasszoljanak.
3. Kori92 (válaszként erre: 2. - De6dcdc43c)
2011. máj. 16. 08:41
Már ott is voltam, azt mondta a doki, hogy mindenki másképp érzékeny a tesztoszteronra, de nem is biztos, hogy attól hullik a hajam. Max. szedjek fogamzásgátlót, de azt azért nem akarom elkezdeni, mert egy - két éven belül tervezünk második babát is.
2. de6dcdc43c (válaszként erre: 1. - Kori92)
2011. máj. 16. 08:37
A szülés utáni hajhullás normális, de ez ami nálad van nem normális.Menj el endokrinológushoz.
2011. máj. 16. 08:35
Sziasztok! Majdnem egy éve volt problémám a szülés utáni hajhullás, a kislányom most 10 hónapos, de a hajam most is csomókban hullik. Akkor azt gondoltam, hogy ez normális, és csak a hormonok miatt van. Pár hónapja vettem észre, hogy a fésűmön vastagon van a fehéres zsíros lepedék. Amikor megvakarom a fejemet, apró szemcsék jönnek le, és hamar zsírosodik a hajam. De ami a legrosszabb, hogy mostmár szó szerint kopaszodok, és hajmosásnál, fésülködésnél csomókban jön kis a hajam. Ez a zsíros korpa lenne? Tapasztalt már valaki ilyet? És ha igen, kezelés után visszanőtt a haja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook