Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás, hajvesztés nőknél fórum

Hajhullás, hajvesztés nőknél (beszélgetős fórum)


1 2
43. lolita2112 (válaszként erre: 35. - Bellu)
2023. jún. 13. 09:52
a vas hianya valoban okozhat hajhullast,de hormonalis gondoktol is lehet.
42. Liza62
2023. máj. 2. 12:55
Látom, nem igazán működik a topik! Ennyire nincs új ötlet ill. készítmény?
41. Édesangyal (válaszként erre: 22. - Agneees82)
2022. márc. 29. 11:19
Szia! Én évek óta szedek nagy dózisú jódot. Most mégis extrém formában hullik a hajam, ez diffúz alopecia ami egy autoimmunbetegség.
40. Kata55
2022. márc. 2. 10:43

A témában ajánlom figyelmetekbe az alábbi tv adást:

[link]

2021. aug. 16. 12:09

To stop hair fall, massage with any natural oil like olive oil, coconut oil, Almond oil, or canola oil. Head massage should be done for a few minutes every day, it helps in accelerating the blood circulation to the head as well as the hair follicles are also active.

In this way, massaging the hair with oil twice a week strengthens the hair. Also, the problem of hair breakage and fall is reduced.

2021. aug. 5. 17:20
Lehet ,hogy oltástól hullik a hajam. Megkaptam a második Pfizert keddi napon. Csütörtök reggelre a párnámon sok haj maradt. Azóta is hullik. Augusztus 31-re van időpontom a bőrgyógyra. Semmit sem változtatta. Se az életmódomon,se az étkezésemen. Se a hajápoló szereken. Ennyi.
2021. jún. 6. 11:46
Sziasztok! Nagyon elcsendesedett a topik, de megpróbálom hátha! :) Bellu, milyen tapasztalataid vannak a mezoterápia után? És az ismerősödnek?
36. .Ági.
2021. jan. 16. 20:29
Nekem fontos volt az életmódváltás, sokkal több vitamint szedek, bio sampont használok, és nagyon sok tisztított vizet iszom. Mióta elhagytam a vegyszeres tisztálkodószereket, sokkal szebb lett a bőröm is!
35. Bellu (válaszként erre: 33. - Judit222)
2020. dec. 22. 17:08
64 éves vagyok. Mindig is könnyen zsírosodó vékonyszálú hajam volt. Kb. Hullt is rendesen, azonban kb. 1 éve egyre erősebben kezdett hullani. Bevallom nem hiszek a samponokban, hajkencékben. A pajzsmirigy vizsgálat sem mutatott ki semmi újat. Pár éve is volt egy ilyen hajvesztéses időszakom, akkor kevés volt a vasam, az orvos írt fel tablettákat, és akkor segített, igy most újra megpróbáltam, de semmi nem történt. Aztán találtam egy honlapot mezomedicina címszó alatt. Nem olcsó, de gondoltam megpróbálom. A honlapon el lehet olvasni miről is van szó. Most egy hete volt az első kezelés, még mindig érzékeny a fejbőröm, de nem veszélyes. Mostanra 3/4-vel csökkent a hajvesztésem. Persze, hogy tartós lesz-e nem tudhatom, olvastam más fórumokon is, hogy pár hét után rosszabb lett valakinek mint volt. A következő kezelés márciusban lesz. Időnként majd vissza-visszatérek a fórumra és leírom, hogy hol tartok. Teljese véletlenül egy régi kolléganőmmel is összeakadtam a rendelőnél, Ő most 68 éves egészséges, sportos hölgy. Majd leírom az Ő tapasztalatait is.
34. judit222 (válaszként erre: 33. - Judit222)
2020. szept. 29. 14:12
tanácsok??
2020. szept. 29. 10:55

Ki mit próbált ki eddig hajhullás ellen, és milyen sikerrel járt?

Rendszeresen hullik a hajam, régebben csak pár szál, de most sokkal többet látok a fésűben.

32. juli3939 (válaszként erre: 31. - Anii*)
2020. ápr. 12. 23:00
Nem kellett volna abbahagyni a Regaine-t, mert az pont így működik, hogy először lesz egy kis/nagy hajhullásod, mert a gyenge hajszálak kiesnek...és aztán hihetetlenül bedúsul tőle. Ugyanaz a hatóanyaga mint a Neocapilnak. Amikor már semmi nem segít, jobb elkezdeni a minoxidil tartalmú szereket, amíg nem kèső, és nem kopaszodik fel a terület tartósan!
31. Anii* (válaszként erre: 30. - Rozibaba)
2020. febr. 12. 11:51

A Vichy dercos-t én is próbáltam, nem segített. Én a Neocapil-t próbáltam, ami minoxidil tartalmú és régebben lehetett kapni gyógyszertárba, az segített, aztán beszüntették (azért ez is olyan furi, ami segít, eltűnik a piacról!), nekem eddig az vált be a legjobban. Nem tudom meddig használtam, de sokáig, ezeket nem is szabad abbahagyni, megállt a hajhullás és nőttek babahajak, nem is hagytam volna abba, ha nem szüntetik be. Ezért kellett váltanom, próbáltam a Regain-t, meg a Kirklandot (mivel ezek is Minoxidil tartalmúak), de ezektől nagyon hullott! Nem tudom mi lett volna, ha a Neocapilt használom tovább, vagy egy idő után immunissá válsz és nincs hatása vagy jobb esetben stagnál és fent tudsz tartani egy állapotot.

Kívánom, hogy használjon a mezoterápia! Majd számolj be! Bőrgyógyászhoz jársz?

Én most a Kerastase-on gondolkodom :) Erről esetleg van valakinek tapasztalata?

30. Rozibaba (válaszként erre: 29. - Anii*)
2020. febr. 5. 13:59
Én azzal kezdtem, a Vichy dercossal. Nem volt hatása a hajhullásra, bár nőttek tőle babahajak. Sajnos még én sem találtam meg azt a szert, vagy kombinációt, ami legalább mérsékelné. Én pedig éppen a regainon gondolkodtam, mint végső próbálkozás, rossz hír, hogy a kitartásod ellenére hatástalanná vált egy idő után.Mi volt a rövid táv, amikor úgy érezted, segít? Megállt a hajhullás is, vagy csak nőttek új hajszálak? Én most mezoterápiás kezelésre járok, de ez csak vitamin és növekedési faktorok. Egyelőre( 2 kezelés) semmiről nem tudok beszámolni, de mindent kipróbálok! :(
29. Anii* (válaszként erre: 28. - Rozibaba)
2020. febr. 3. 15:52

Köszönöm szépen! Már annyi mindent kipróbáltam én is, de semmi nem segített hosszabb távon. Akkor hozzá se megyek! :)

Most aminexil tartalmú szereket nézek, mivel az is DHT blokkoló, bár túl sok reményem ezekhez sincs. A minoxidilt már próbáltam, rövid távon segített, nem szabad abbahagyni, nem is hagytam, egy idő után mégis visszahullott.

28. Rozibaba (válaszként erre: 27. - Anii*)
2020. febr. 3. 13:26
Szia ! Igen, voltam a DHT blokkoló kezelésen. Az első alkalom nem hozott javulást, de mivel a honlapja szerint az esetek 30%-ban csak a második kezelés után áll el a hajhullás, így másodszor is bevállaltam. Semmi nem változott, hacsak az nem, hogy most már a hosszú szálak mellett a rövid babahajak is hullanak. Az esetem tehát megcáfolja azt az elvet, amely szerint a hajhullást szinte kizárólag a dht-ra érzékeny hajhagyma receptorok okozzák. Sokkal inkább gondolom azt , hogy valamilyen bélflóra probléma, és az abból következő hormonális egyensúlytalanság az oka, amikor felborul az addig jól szabályozott hormonműködés ( női hormonok, pajzsmirigy , inzulin-ameylek egymásra is hatással vannak) A különböző csoportokban a hajhullással küzdő nők nagy része inzulinrezisztens, vagy kezelt pajzsmirigy-beteg. Nem olvastam még elégdett páciensről, de mindenki kipróbálja őt kétségbeesésében, és persze biztosan van, akinek segít, mert tényleg a DHT a gondok okozója.
27. Anii*
2020. jan. 31. 10:38
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy járt-e már valaki Dr. Keresztes Balázsnál?
2020. jan. 12. 16:45

Szia!

nekem is hullik a hajam, de most 5 hónapja nagyon. Vérzésem alig van, júniusban volt utoljára. Vérszegény vagyok, mindig az voltam. szedek Sorbifer Durulest, folsavat, biocinket, B 12-t- ezeket reggel délután D vitamin ? Calci trio, és este Evitamin. De mindenhonnan hullik, főleg hátulról. Vékonyszálú is a hajam. Voltam pajzsmirigy vizsgálaton negatív. Ja, gluténérzékeny vagyok, s mondták, ha glutént eszek, akkor hullik, a menopauza is itt van ugye. De a glutént próbálom kerülni. Bőrgyógyász Plantur 39-et és 21-et javasolt. Most azzal próbálkozom. Most is hullik, talán nem anynira. De, amikor a pulcsimról szedem le a hajszálakat rosszul vagyok. A másik szólére festettem a hajam, lehet az is bezvart. Most nem fogok festetni se.

2019. dec. 6. 12:00
Nekem nem hiszem hogy jódhiányom lenne, de megnézetem azt is. B 12 vitamint metilkobalamint rendeltem. Alpecint kétszer lötyköltem a fejemre, iszonyú migrén és hajömlés. Úgyhogy azt nem csinálom. Jelen kúra, Panthenol pakolás, gyógyszertári kénsampon, Bilka hajtonik( nyírfa, csalán, diófa kivonat), Medifleur gyógynövényes hajszesz és Forcapil plusz Biotin. Szerves cink kúrát is csináltam de azt nem lehet sokáig. Lótúrót se ér egyik sem. Ez valami autoimmun és /vagy hormonális szar. Genetikai. Tehetetlen vagyok vele szemben.
24. boba11 (válaszként erre: 17. - Kriszta.g)
2019. dec. 5. 12:08
Szia a neve Naära és egy barátnőm ajánlotta, úgy voltam vele egy próbát megér. Megpróbálom küldeni a linket. [link]
23. agneees82 (válaszként erre: 12. - Kriszta.g)
2019. dec. 3. 16:52
Arra figyelj h ne cianokobamilin formaban legyen m annak rossz a hasznosulasa.
22. agneees82 (válaszként erre: 15. - Juli3939)
2019. dec. 3. 16:47
Szia! Van errol egy konyv, a gyogyito jod címmel. Erdemes elolvasni, nem is draga, 2800 ft korul van. En is pont emiatt kezdtem a jodot szedni. Viszont a jodszedes mellett en is rosszul vtam, de ilyenkor az tortenik h a jod beepul, es felszabadul a bróm, ezert eros meregtelenitesi tunetek lehetnek. Ezeket lehet csokkenteni, a konyv leirja hogyan. Illetve van fb csopi is, jodpotlas tudomanyos alapokon neven. De amugy en is kiprobaltam mar mindent hajhullasra, most GAL E vitamin cseppezek, magic hair kapszulat nyomok, perui kovafoldet, GAL serteskollagen peptidet, probiotikumokat es pluszban 25000-es A vitamint, ez utobbi receptkoteles es csak ket hetig tervezem szedni.
2019. dec. 3. 15:19
Hát én nem tudom megfizetni ezt egész életemben minden nap. És garancia nincs, ha elkezded utána mindig hatni fog, ha meg abbahagyod mind kihullik egyszerre. A paróka is méregdrága. Nekem hirtelen kezdett ömleni a haj, meglátom hogy alakul, ha lassul és lassan fogy el, még lesz kis időm dönteni, ha meg az összes kihullik azon a minoxidil se segít. Egyelőre iszonyú mértékben csomókban ömlik úgyhogy most parókára gyűjtök. A csodavitaminokat én is szedtem már, de rájöttem hogy nem érnek semmit. Alpecinnel kenem most, meg korpa elleni hajszesszel, mert azt is találtak, és ennyi. Azt gondolom hogy nincs csodaszer, ami ki akar hullni az ki fog akármit kenünk rá, max elodázni lehet.De olvastam olyanokat akinél a minoxidil bevált, egy ideig.
20. juli3939 (válaszként erre: 19. - Kriszta.g)
2019. dec. 1. 08:57
Szia! Nem kerül 10ezerbe, az eBayen talàltam olcsóbbakat több hónapra. Azt mondta a doki, ha nem kezdem el a minoxidilt, az hajhagymàk elhalhatnak, és vehetem kèsőbb a parókàt :( Nem tudom mit tehetnêk, minden èrtèkem jó. A jódban bíztam mèg. Nincs olyan vitamin, sampon, hajszesz, amit nem próbàltam ki.
2019. nov. 29. 13:44
Juli39 nekem is ezt mondták, de nekem nincs ennyi pénzem hogy életem végéig havi tízezreket költsek a minoxildilre. Azt abbahagyni nem lehet mert kihullik egyszerre az összes haj. :( Amúgy meg nyilván az se csodaszer. Akkor nem lenne minden második pasi kopasz.
2019. nov. 26. 16:29
Sziasztok! Nekem nem jött be a jódszedés sem, rosszul vagyok tőle. A Plantur nagyon kiszárította a hajam, mást nem csinált. Már nincs olyan vitamin, amit ki ne próbáltam volna, és szedek is sok dolgot a hajamra. Nekem a kollagén, és a hiarulon tabletta sem segít. Vérkèpem nagyon jó, hormonszintekkel együtt. Visszamentem a házidokihoz, azt mondta egy út maradt, a Minoxidil! :( De addig kezdjem el szedni, amíg el nem halnak a hajhagymák. Csak hogy a használata egy életre szól..
2019. nov. 25. 13:52
Boba 11 mi az a por amit iszol? Nekem is a Planturt ajánlotta a bőrgyógyász de azt olvastam erősíti a hullást az elején így nem mertem megvenni. Én egyelőre gyógysampont használok meg Forcapilt szedek és biotint. Most megyek vissza a dokihoz de nálam úgy néz ki sajnos hormonális, most Alpecint akarom kipróbálni a hajszeszt. Pasiknak bevált. DHT hormon blokkoló.
16. boba11
2019. nov. 22. 16:20
Sziasztok! Én 42 éves vagyok és idén tavasszal iszonyatosan elkezdett hullani a hajam. Annyira hogy már inkább levágattam vállig érőre. Megvettem a Plantur 39 sampont ami körülbelül a felére csökkentette a hajhullást. Emellett egy hónapja magas kollagén tartalmú vitaminokkal és ásványi anyagokkal dúsított ital port kezdtem el inni napi egyszer. És rengeteg baba hajam van már. Igaz még most is hullik de körülbelül a negyede annak mint ezek előtt.
2019. nov. 17. 07:58

ziasztok! A TSH-m 4,5-ről lement 1,3- ra 50 mg Letroxal, a tünetek maradtak. 2 éve megy így. Lassan kopasz leszek, ezért mindent kivizsgáltak. Na most a bőrgyógyász azt mondja tuti jódhiányos hajhullás, jódhiànyos tünetekkel. Mutatott sok külföldi tanulmànyt erről. Azt mondja szedjem a jódos cseppeket szelénnel, és fehèr jódot kenjek nèha a fejbőrre.

Azt is mondta hogy sok emberen a Letrox nem segít, a jód meg igen.

Nem lesz ettől bajom a Letrox mellett??? Nem akarok túlműködni. A kezem így is remeg, bàr magasabb TSH-nàl is ez volt, nem tudják miért.

Valakinek ez segített??

Ha igen, meddig szedte és mikortól látszott a hajon ?

2019. nov. 14. 13:52
Nekem a TSH 2.1 határeset, a T3 érték is felső határon van, az endokrinológushoz megyek 28-án. Viszont DHT is magas lett, állítólag ez a hajhullás okozója szinte minden esetben ami nem betegség. Nézessetek DHT-t. Lehet hogy segít a diagnózisban. Meglátjuk mit mond a doki. De nekem egyre jobban ömlik a haj. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook