Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullás, hajvesztés nőknél fórum

Hajhullás, hajvesztés nőknél (beszélgetős fórum)


1 2
2019. nov. 9. 23:39

Nekem is ez van, csak nem hirtelen, hanem fokozatosan ment el a hajam. De egy másik fórumon ezt írtam is. Megyek bőrgyógyászhoz jövőhéten, mert a véreredmènyem tökéletes. Minden, a hormonok is.

Leengedve a hajamat már nem tudom hordani, mert làtszik a fejbőröm :( Nem tudjàk az okát. Azt mondják magànéleti stressz is okozhatja, amikor benne vagy egy olyan èlethelyzetben, ahonnan lépned kellene...

A TSH szint is fontos, hogy 2,5 alatt legyen, függetlenül attól hogy 4,5 a határértèk.

2019. nov. 7. 10:29
Sehol senki? Magamnak írok. :( Megvolt a B12 vitamin vizsgálat, elég alacsony lett. A folsav rendben. Most elkezdek b12-t szedni, még várom a vas és pm vizsgálat eredményét meg a ffi hormonokét. Addig meg szedem a b12-t, biotint és Forcapilt vettem. Medifleur hajszeszt használok zsíros korpa ellen. És még gondolkodom a Plantur hajszeszen, mert bőrgyógyász azt ajánlotta. A szteroidos hajszeszt abba hagytam nem segített. Ki hogy van?
11. kriszta.g (válaszként erre: 10. - 0adc8842b1)
2019. okt. 26. 10:15
Nem szedek komolyabb gyógyszert. Csak amiket mások.Étkezésem évek óta ugyanaz tejmentes fűszerszegény rostszegény diéta ez vált be. Kalcium értékem is jó érdekes módon de a törés óta kalciumot szedek pluszban. A sok vizsgálat a törések és a stressz csak ami változott. Szeptemberben kezdett hullani a rtg vizsgálatok után 2 hónappal. De még akkor is jártam vérvételekre. Még most is járok a pajzsmirigy T3 T4 és a B12 folsav ezeket nézik még meg. Bitangul sok vérem is levették már. Tényleg egy teljes kimerültség lehet emögött meg a sok rtg. C vitamint nem bírom nagy adagban iszonyú hasmenést csinál. De szedek vitamin komplexet. Köszi.
10. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Kriszta.g)
2019. okt. 26. 09:17
Szerintem, vegyél egy naplót és abban írd mindig, ha új gyógyszer, ha új vizsgálat, ha új étkezési szokás, vagy "X" időtől kezdve valamit eszel, vagy elhagysz. Akkortól talán megtalálod az okot, hogy mitől lehet valami, vagy mitőlnem. A sok rtg.is lehet a hajhullás oka. De én gyógyszer túladagolásra gondolok valamiből. Vissza kellene gondolni, mikor vetted észre hogy hullik a hajad? Milyen gyógyszereket szedsz. Én azt javaslom, hogy a C vitamint sokkal nagyobb adagban szedd, hogy az immunrendszered javuljon. Jó egészséget.
2019. okt. 26. 09:00
Én 14 éve Crohn beteg vagyok illetve IBS volt a diagnózisom aztán Crohn lett. De enyhe fokú nem szedek rá gyógyszert csak átálltam speciálisabb étkezésre. Sokat megy a hasam tehát a felszívódás tuti nem tökéletes de a vérképben az összes vitamin jó lett és a csontanyagcsere értékek is. A D vitamin és a vasraktárak szintje is. Dexán is voltam természetesen. Semmit nem találtak, végül már a ritka betegségek intézetével is konzultált a dokim. Rejtély vagyok. Igen én is gyanakszom hogy a sok vizsgálat stressze és a rengeteg sugárterhelés közrejátszhat. Mert 2 hónappal a rengeteg vizsgálat után kezdett hullani. Nagyon sok sugarat kaptam.
8. globus (válaszként erre: 3. - Kriszta.g)
2019. okt. 25. 18:43
Vizsgálták reumatológián a csontrendszered állapotát? DEXA vizsgálat történt?
2019. okt. 25. 18:35

Szia, gondolom d vitamin szintet is néztek. Feltételezem ez minden orvosnak eszébe jutna spontán csonttörésnél.

Szerintem összefüggésben lehet a töréssel; a hajhullás a trauma/betegség után 2-3 hónappal is jelentkezhet, ami pont illik a történetbe.

Egyébként onnan is indulhat, ha a bél valami miatt nem szívja fel a tápanyagot, kialakul egy hiányállapot, ami akár törést is okozhat, közben a beteg csak az emésztési problémát veszi észre.

Ilyesmi nem történt?

Plusz a sok vizsgálat okozta rtg sugárzás, idegeskedés.

Vizsgálatokon semmit sem vettek észre?

2019. okt. 25. 17:44
Volt igen bár csak TSH de megyek megnézetni a többit is. Testsúlyváltozás egyéb tünetek nem voltak.
5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Kriszta.g)
2019. okt. 25. 16:58

Ha ilyen rákgyanús kivizsgálásaid voltak, akkor gondolom a pajzsmirigyedet is vizsgálták. #4


Mivel ennyire orvosi felügyelet, kivizsgálások alatt állsz csak az orvosok tudnák megmondani az okait.

De amin átmész ezek a sorozatos vizsgálatok okozhatnak stresszt, immunrendszer gyengülést.


Segíteni az étkezéseddel tudsz. Rengeteg zöldség, amit lehet nyersen fogyasztva és szárnyas vagy halak sülve.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. okt. 25. 16:50

Pajzsmirigy alul-, vagy túlműködés esetén jelentkeznek ilyen tünetek. De ez esetben jelentős testsúly változás is jelentkezik. Pm. alulműködésnél gyors súlynövekedés, túlműködés esetén hirtelen fogyás.


Kérj egy pm. vizsgálatot a körzetitől, egy csepp vérből megmondják, van-e gond, vagy ez is kizárható.

2019. okt. 25. 16:49
Igen már benne vagyok a premenopauzában de úgy véltem hogy ez túl hirtelen és túl akut ahhoz. Úgy tudom az lassabb folyamat, hajritkulás inkább bizonyos helyeken, nekem diffúzan hullik mindenhonnan és nagyon hirtelen kezdődött, brutális mennyiségben, előtte rengeteg hajam volt. Egyéb változás nem volt gyógyszerekben sem. Annyi volt hogy idén két pathológiás (ok nélküli) bordatörésem volt egymás után, ami miatt rákgyanús voltam nyáron, hónapokig vizsgáltak. Szept. körül derült ki hogy tuti nincs rákom de az ok még mindig homály. Nagyon sokkoló volt, közben iszonyú fájdalmak. Aztán volt sok magánéleti stressz is.
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kriszta.g)
2019. okt. 25. 16:12

Sokféle oka lehet. Meg is fázhattak a hajhagymáid (igen, nyáron is, ha nedves hajjal megfúj a szellő).

Változtattak a gyógyszereiden valamit az elmúlt két hónapban? Egyáltalán... mi változott 2 hónappal ezelőtt?

Ilyen mérvű hullásnál én a hormonokat okolnám.

Esetleg premenopauza? Más változás is volt?

2019. okt. 25. 15:50
Sziasztok, tudom hogy bitang sok fórum van és volt már erről a témáról de friss infókat sehol nem találok, szívesen beszélgetnék valakivel akinek hirtelen erős hajhullása lett, és nem tudják az okát, vagy rájöttek, vagy meggyógyult, visszanőtt, kihullott, bármilyen tapasztalatra. 39 vagyok nő, és két hónapja szenvedek a hajammal, van több krónikus betegségem, de kifejezetten okot nem találtak a jelen akut helyzetre, kivizsgáltak már agyba főbe más dolgok miatt állandóan vizsgálnak. Szóval orvosi oka nem nagyon van, a bőrgyógyász azt mondta korpás, seborrheás a fejbőröm de ez nem ok arra hogy szó szerint csomókban jön a hajam ha csak hozzá érek. Napi 200 szál felett veszítek átlagban. :( Valaki hasonló helyzetben? Biovanne, biotin, cink, ezeket szedem, plusz Alpicort plusz hajszesz de ezt már csak egy hétig mert szteroid. Nem tudom mit tehetnék még.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook