Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatékkal kapcsolatban kérek segítséget fórum

Hagyatékkal kapcsolatban kérek segítséget (beszélgetős fórum)

1 2
32. a03dd05915 (válaszként erre: 31. - Smart63)
2017. aug. 18. 21:09

Végülis ketten örököltetek, így a hagyatékot felezik, ha nincs végrendelet.

Abban sikerült megegyeznetek, hogy milyen értéken kerüljön be a ház a hagyatékba?

Az eladást, az eladási értéket ez mennyiben befolyásolja?

Ha gyorsan akarjátok eladni, akkor annyiért fogjátok odaadni, amennyiért viszik.

2017. aug. 15. 21:14

Kedves hozzászólók!

A vége az lett a hagyatékinak, hogy mondta a közjegyző, egyezzünk meg, mert akár több évig elhúzódhat a per.A ház értéke pedig romolhat.Igaz én eddig is figyeltem hogy télen legyen fűtés, nehogy elfagyjanak a csövek..stb.

A 3. tárgyalásra már úgy mentem, hogy megegyeztünk, belementem a hagyaték felezésébe.

Sajnos valóban nem láttam más kiutat, mint az egyezség.Azóta is utálom magamat, és nagyon bánt a dolog, hogy így alakult.

Ja, és ezek után "kezes" bárányok lettek a nővérem és a férje.Ha lezajlik minden, el tudjuk adni a házat, utána megint nem lesz nővérem, mert megszüntetek vele minden kapcsolatot.

...és a temetőbe nem jár a saját szüleink sírjához,gondolom az anyukám miatt, hogy így döntött és megírta a végrendeletét.

30. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Smart63)
2017. máj. 20. 19:39
Jól értem, hogy a nővéreddel egyeztetett eladási árat akarod visszavonni? De hát az csak egy szóbeli beszélgetés volt szerintem. Bármikor lehet az eladási árat csökkenteni, ha jön egy megfelelő vevőtök. Csak nektek kell megállapodni. Ha ez nem megy, akkor sajnos nem juttok majd semmire. Azt viszont nem értem, hogy miért kellett már előre árulni a házat, amikor még a jogi háttere sincs rendezve. Ez egy komoly vevőnél nem vet rátok jó fényt.
2017. máj. 20. 17:16

Jeleztem már én is erdeklôdô szándékot, pedig a tulajdonos még el sem volt temetve.

Anyukamat bevitte a mentô sürgôsséggel a kórházba.

Négyen!! jelezték az érdeklôdesüket napokon belül.

Ennek is megvan a maga pszichológiája.

Nem mindig érdemes várni.

28. forrest2010 (válaszként erre: 25. - 9c485f67e8)
2017. máj. 20. 17:09
nem mindig szabad kötni az ebet a karóhoz , pláne ha akadt rá vevő ! itt a faluba 85 milláért árulják az egyik házat , tavaly 80-ért megvette volna valaki :(
27. 31bc25d879 (válaszként erre: 24. - 12d083b51b)
2017. máj. 20. 17:06
Ez jó gondolat:)
26. 31bc25d879 (válaszként erre: 25. - 9c485f67e8)
2017. máj. 20. 17:05
Hát ez elég kellemetlen.
2017. máj. 20. 17:04

Az sem mindegy, hogy ha sokat kérnek érte és nem lesz rá akármeddig vevô, a lakatlan ház fenntartása, állagmegóvása igen sokba kerülhet.

1-2 télen nem fûtés már sokat ronthat az állapotán.

Sokat veszíthetnek így.

Ismerek olyan nagy házat, ami üzlet-mûhely-raktár, 1-2. emelet lakótér + tetôtér.

Nem adták el 18 millióért, most meg 8 M-éret sem veszik meg 10 év után.

2017. máj. 20. 15:52

1. Ingatlan eladásnál a társtulajdonosnak elővételi joga van. Ha tesódék ilyen irreális áron akarják eladni, akkor vegyék meg ők tőled a te részedet, fizessenek ki, és utána árulhatják évekig olyan magas áron, ahogyan akarják.

2. Amíg tulajdon lap szerint nem vagytok tulajdonosok, nem adhatjátok el!!!

Meg kell várni a hagyatékit, ill. hogy annak alapján a Földhivatal a nevetekre írja!

3. Valóban azt is nézni kell az eladásnál, hogy majd a hagyatéki szerint mennyire lesz értékelve, mert 5 éven belüli eladás esetén adófizetési kötelezettség lehet, és nem mindegy, hogy az mennyi


Szóval meglehet, hogy elhamarkodott volt a meghirdetés.

23. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2017. máj. 20. 15:43
Már nem megy ki mindenhova értékbecslő, megnézik, mikor épült, hol van és már kész is a kb. ár.
22. syria (válaszként erre: 18. - Smart63)
2017. máj. 20. 09:43

Az eladási ár kettőtök vitája, majdnem lényegtelen, mi van a hagyatékiba írva (adott esetben leszámítva persze az adóvonzatot).

Nekem úgy tűnik, a testvérednek valamiért nem sürgős az eladás, különben belemenne a reálisnak tűnő 25-be.


Zűrös tud lenni az ilyen eset, tudom, mert megéltem a bátyámmal. Neki volt sürgős az eladás, számomra nem, mégis ő tartotta irreálisan magasra: 24 millióra. Röhögtem rajta, s mondtam: bátyám, örüljünk, ha 20-ért megveszik.

Idővel belátta, s kijelentette: hogy OK, de 17 alatt nem adja. Elfogadtam. Aztán jött egy vevő, akinek 16-ért odaadta volna; ráadásul a munkahelyemen hívott telefonon. Köpni-nyelni nem tudtam, emlékeztettem, hogy korábban miket mondott. Kicsi suskus után a vevő megadta a 16,5 milliót. Akkor voltam marha, amikor így belementem, de már nagyon untam az egész hercehurcát.

2017. máj. 20. 07:55
Tulajdonképpen most annyi a lényeg, hogy lenne vevő a házra, akivel te szóban megegyeztél, hogy mennyiért adnád és ő meg megvenné. Visszaléphetsz e? Ez nem hagyatéki vagy ilyesmi ügy. Ennek jogi következménye sincs. Megmondod, hogy mégsem ennyiért adnátok el (az indok lényegtelen, hogy tesód nem megy bele) és sajnálod. Maximum kiakad és megkapod a magadét szóban, mert árat lejjebb vinni szoktak, nem feljebb. Ha lenne már adásvételi, még akkor is visszaléphetsz, csak annak általában már anyagi vonzata van.
2017. máj. 19. 23:32
Köszönöm a hozzászólásokat!
2017. máj. 19. 23:09

Semmit nem tudsz csinálni, amíg nincs meg a jogerős hagyatéki végzés. Megegyezni a vevővel közösen kell a testvéreddel, sajnos külön-külön hiába áruljátok vert csak közös megegyezéssel tudjátok eladni. Adásvételi szerződést csak akkor tudtok kötni a vevővel, ha bejegyzik a tulajdonjogotokat a tulajdoni lapra. Közösen mondjátok meg az eladási árat, mert hiába akarod Te olcsóbban eladni, ha a testvéred nem írja alá. Békésen kellene megegyeznetek.

Teljesen mindegy mennyire értékelték az eladásnál.

18. smart63 (válaszként erre: 17. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 19. 23:07

Szóban volt az ár megbeszélve, tanúk nélkül.

Az ár jó, amit mondott az ingatlanos.

A nővéremék nem engednek az árból ami 30 m, ingatlanos 20 m, én a középutat választottam,amennyiért meg is vennék a házat.

17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Smart63)
2017. máj. 19. 22:39

Ha szóban egyeztél meg, akkor nincs semmi veszve, persze, ha nem volt tanú rá. Mert a szóbeli is lehet ráutaló magatartás. :(


Kellett volna az értékbecslő, talán kevesebben határozta volna meg az árat, mint egy ingatlanos.

16. smart63 (válaszként erre: 14. - Ikebana3)
2017. máj. 19. 22:13

Nem egy fiatal házról van szó természetesen.

7 éve már nem lett javítva rajta semmi.

Szerintem össze tehetnénk a kezünket, ha annyiért el tudnánk adni, amennyit a vevő adna érte.

15. smart63 (válaszként erre: 12. - Ikebana3)
2017. máj. 19. 22:10

A harag már előbb meg volt :)

Igen, tudom hogy nem lehet eladni.

Nem volt szó arról a leltáron, hogy kell értékbecslő.Tőlem kértek árat.Ingatlanos megkérdezése után mondtam a leltáron az árat.

14. Ikebana3 (válaszként erre: 11. - Smart63)
2017. máj. 19. 22:07
Ha telekszomszéd, nyilván kell neki, akkor pedig fizesse meg. De az eladó diktál és nem a vevő. Hallgass a testvéredre.
13. smart63 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 19. 22:05

Bocs, nem adtam meghatalmazást,az árra

"csak" sajnos beleegyeztem.

12. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Smart63)
2017. máj. 19. 22:03

Értékbecslő látta a házat? Sima bemondási alapon működik? De ez veszélyes lehet. Ha bármelyik örökössel történik valami, akkor a további leszármazottak joggal kérhetik a magasabb összeget, mint örökséget. Nem?

Egyébként amíg a tulajdoni lap szerint nincs a kettőtök tulajdonában, addig nem lehet eladni. de addig meg nem is érdemes, amíg az eladási árban nem tudtok megegyezni. Életre szóló haragot válthat ki.

11. smart63 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2017. máj. 19. 22:03
Mivel a ház jogilag nem volt kérdéses, ezért hirdettük meg a házat./másért lett elhalasztva a tárgyalás/.Igen, a nővérem akarja irreális áron eladni.Mivel a szomszéd megvenné a házat, de nem 30 hanem 25 millióért ezért szeretném az árat levinni.Valószínű megvárnák a 2. tárgyalást, ha tudnák nekik adjuk el a házat./Telekszomszéd/
10. smart63 (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2017. máj. 19. 21:57
Közjegyzőnél már voltunk, egyéb okok miatt el lett halasztva a tárgyalás.A hagyatéki leltárnál 20.5 millió lett megállapítva.Nem voltak kint felbecsülni.Tőlünk kértek egy árat, aminek utána jártunk ingatlanosnál.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Smart63)
2017. máj. 19. 21:56

Amíg a hagyatéki le nem zajlik, nincs a neveteken, nem lehet eladni jogilag.


Ki felé akarod az árat változtatni? A tesvérednek adtál meghatalmazást, hogy x áron adhatja el?

8. spann (válaszként erre: 7. - Smart63)
2017. máj. 19. 21:52

Miben egyeztetek meg? Mi van a szerződésben leírva?

A szerződésen mindig lehet módosítani.

Ha pedig csak szóban egyeztetek meg, az bakfitty.

2017. máj. 19. 21:48
A nekem fontos kérdés az lenne, hogy amibe beleegyeztem árba, / mivel nincs a nevünkön semmi még/ visszavonhatom-e még?
2017. máj. 19. 21:47
Bocs, néhány betűt elütöttem, de remélem, attól még érthető.:)
5. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Smart63)
2017. máj. 19. 21:44

Szia!


Magas ár, reális ár. Szétnéznék online hirdetések közt, hasonló adottságú ingatlanok milyen áron vannak fent a környéken. Ezek az oldalak gyakran hozzák az átlagárat is. Ennek környékére, ezek ismeretében alakítanám ki az árat.

Persze, lehet szempont, hogy gyorsan el akarjátok adni - akkor alá kell menni az átlagárnak. Ha ráértek az eladással, akkor kérhettek többen.


A leendő vevővel miben egyeztél meg? Szóbeli kötelmed van vele szemben?

Magát az adásvételt lényegesen egyszerűbb úgy bonyolítani, ha már rá vagyok vezetve a tulajdoni lapra, és nem csak széljegyben van ott az öröklés. A vevőnek is nagyobb biztonság, szerintem.

Előszerződést viszont köthettek.

4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Smart63)
2017. máj. 19. 21:43

Nem adhatjátok el addig, míg nem jártatok a közjegyzőnél és vele meg nem beszéltétek, valamint a házat hívatalos úton fel nem értékelték.

Egyébként is, az eladásnál fontos, hogy legyen egy felértékelés, mert attól lehet mindig többet kérni.

Ha eladjátok egy éven belül és a rátok eső összeget nem másik lakás vásárlásra fordítjátok, akkor 16 % adót kell utána fizetni.

3. spann (válaszként erre: 1. - Smart63)
2017. máj. 19. 21:40

A vételáron annyit változtatsz, amennyit akarsz.

A tulajdoni lapot (átírást) az ügyvéd intézi, ennek költségét a vevő fizeti.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook