Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Haemophilus influenzae folyamatosan visszatérő fertőzés ellen tud valaki valami hatásosat? fórum

Haemophilus influenzae folyamatosan visszatérő fertőzés ellen tud valaki valami hatásosat? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. Talian35 (válaszként erre: 21. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 15:00

Én is füles voltam gyerekként, minden évben volt középfülgyuszim. Apám bár teljesen más területen tevékeny, soha nem engedte, hogy felszúrják a fülemet (és jól tette; látod ahogy Te is irod ez is egy dogma volt a sok közül).

Most mindegy melyikről beszélünk amúgy, Hib vagy pneumo, a gond az, hogy fejlett országokban ezekből az oltások bevezetése ELŐTT sem volt sok; halálos meg végképp nem, ehhez a statisztikát is tanulmányoznod kéne, mert az fontos elem!

Hány Hib megbetegedés volt pl. Mo-on az oltás bevezetése előtt? Ebből hány gyógyult, hány halálos kimenetelű volt? Ezek a számok önmagukért beszélnek majd.

És: az jobb lesz, ha most majd nem a pneumo okoz ilyen-olyan megbetegedést, hanem egy másik baktérium, amire MÉG NINCS oltás? Előbbre jutottunk akkor?

Szimplán elég lenne a rizikócsoportot oltani, csak hát, az persze nem annyi pénz.

22. a9986bef96 (válaszként erre: 20. - Talian35)
2010. júl. 31. 14:46
Amit a pneumoról a másik topikban írtam,azt el kéne olvasnod még egyszer és akkor nem akarnál rugkapálni.;)
21. a9986bef96 (válaszként erre: 17. - Talian35)
2010. júl. 31. 14:04

Itt megint az a baj,hogy ugye ott éldegél a flórában,jól el van.Talán még rosszabb,mint a társai,mert egy hurutos szar és máris aktív...Én nálam egy kis megfázás már egyenlő is volt az arcüreggyulladással(más meg állandó füles volt tőle),sosem úsztam meg egy hideg időszakot sem,ősztől tavaszig szenvedtem vele gyereknek.Minden évben.Nyilván nem szoktak tüdőgyusziba belehalni,a penicillin antibigyó "csodákra" képes,de egy szepszisnek te mennyi időt adsz? 5év alatt...Jól hangzik,hogy korán felismerni és kezelni,de egy nyamvadt kis vírus sem egyértelmű még az első napon.Mire az,már nyakig benne van az ember.Ha meg olyan,hogy lassan indul(speckó "sokáig" atipusos) és hirtelen nagyon romlik,akkor ki menti meg?(van ilyen is)Akkor persze egyből az orvost szidják(há'mé'nem tudta...)Szóval vannak itt azért kérdések.Én örültem volna egy sinusitis maxillaris mentes gyerekkornak.Nekem nem szúrták föl,mert anyám eüs(úgyhogy a nővérekre is felnézek,nem csak a dokikra...) és tudta,hogy igen nagy az esély,hogy sokkal rosszabb lesz felszúrás után,mint előtte.Ma már nem is alkalmazzák.

Szóval jól hangzik a korai kezelés,de...jobb,ha nincs mit kezelni.Ráadásul ez olyan,hogy nem lesz fertőző hordozó az ember az oltottsággal,tehát védfalat jelent a nem oltottaknak is.A h1n1-nél látod ez nem így volt.Az ettől szemetebb.

20. Talian35 (válaszként erre: 16. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 12:12

pneumo.hu ról info: "A hordozó még nem beteg"


Ja, akkor most melyik is az igaz? El kéne dönteni és nem marhasággal ijesztgetni az anyukákat!

19. Talian35 (válaszként erre: 10. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 12:10

Ja, amúgy ez a link amit irtál, nem semmi mennyi csúsztatás van ám benne! :-))


Vagy amit a pneumo-ról ir, egy kép kiséretében - na ilyenkor rúgnám fel azt, aki ezt szülte!!!!


"Tudta, hogy a gyerekek 60%-a pneumo hordozó? Beoltatná gyermekét ha tudná hogy veszélyes kórokozót hordoz?"


Le kéne csukni félretájékoztatásért azt, aki ezt leirta!!!!

18. Talian35 (válaszként erre: 16. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 12:02

■A Prevenar bizonyítottan megváltoztatja a bakteriális középfülgyulladások kórokozóit. Az oltott gyerekpopuációban emelkedni fog a Gram negatív baktériumok száma a garatban (átlagosan kétszeresére nő). Az oltott gyerekek garatából szignifikánsan több patogén baktérium mutatható ki, mint a nem oltottakéból, és ezek már nem csak középfülgyulladásokat fognak okozni. Ennek eredményeképp a légúti megbetegedések egyre durvább antibiotikumos kezelést fognak igényelni a közeljövőben és jóval több antibiotikumrezisztens törzs által okozott fertőzés fog előfordulni.


Olvasnivalók:


[link]


[link]


[link]


[link]

17. Talian35 (válaszként erre: 16. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 11:44

Nem, nem ezt állitottam - ráadásul nem is én állitom :-)


Viszont tényleg érdemes olvasgatni a külföldi kutatásokat, és amit irtam múltkor, hogy ugye a pneumo okozta megbetegedések hamar felismerve gyógyithatók, a Hib is, ha viszont az oltással valóban teret engednek új bacik elterjedésének akkor kezelhető betegségek helyett tényleg egy kezelhetetlent kreálnak. Persze lehet futni és újabb és újabb oltásokat fejleszteni, de meddig lehet ezt csinálni?


Gondolok itt az MRSA-ra ... biztos hallottál már róla :-)

16. a9986bef96 (válaszként erre: 15. - Talian35)
2010. júl. 31. 10:32

Igazad van,onnan kell.Média...hát internet,az tul.képpen az,de fix,hogy gyermekdokik,vagy kedves kollegák weblapja.:)

De nem tagadtam el,hogy mindig a bacik után tudunk csak kullogni.

Viszont...Tehát te azon az állásponton vagy,hogy ha soha el sem kezdtek volna oltani,akkor nem durvulna el a harc?Ez abszurdum...

15. Talian35 (válaszként erre: 11. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 08:24
A legnevesebb orvosi lapokat tanulmányozom - azzal többre megyek :-) Ez túlságosan médiaszagú :-)
14. Talian35 (válaszként erre: 10. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 08:23

Szerintem, akik ide beirtak, tuti megkapták az oltást, a WHO oldala szerint Mo-on ez ellen az átoltottság gyakorlatilag 99,9%. Viszont, azóta elolvastam, hogy az oltás sokszor nem hatékony 25-50%, igy most már nem csodálkozom! Illetve, az oltás hatására, más törzsek ütik fel fejüket amik ellen nincs hatékony antibiotikum.

Ezt most jó hirnek tituláljam?

Itt is bejön az ökologiai egyensúly!!!

2010. júl. 30. 23:34
Tudod én állandó arcüreges voltam.Nekem jól jött volna.:(
2010. júl. 30. 23:33

Idesüss,idézem:

"Mindezen túlmenően…

Tudósok és orvosok továbbra is azon fáradoznak, hogy újabb oltóanyagokat fejlesszenek ki, melyek megvédik a gyermekeket és családokat." :D

11. a9986bef96 (válaszként erre: 10. - A9986bef96)
2010. júl. 30. 23:31
Hé!Ez egy szuper oldal!Talian!Ezt kell neked is olvasgatni sokat.Nagyon-nagyon sokat!:))))
2010. júl. 30. 23:29

És nekem most inkább súlyos gyanúm legyen?

"Jelenleg, mivel a gyermeklakosság átoltottsága több, mint 98%, a megbetegedés szórványos előfordulású (évente 1-2 eset) és csak az oltatlanokat, súlyos alapbetegségben szenvedőket, (kemoterápiára szorulókat, immunhiányban szenvedőket, szerv és csontvelő átültetés után) lép irtott betegeket fenyegeti."Melyikre tippeljek?Te ezek közül melyikre tippelsz?

Forrás: [link]

2010. júl. 30. 23:22
Biztos a mély benyomás hiánya teszi...:)))
8. Talian35 (válaszként erre: 6. - A9986bef96)
2010. júl. 30. 21:43

EZ ellen kötelező oltás van, tehát itt már eleve nem stimmel valami.


Vagy, bejön az, amiről egy másik topikban már csevegtünk: kaptak pneumo oltást, mert akkor sajnos érthető a dolog, ugyanis pneumoval oltott gyerekek füléből elkezdték kitenyészteni a Hib-et.... de szivesen elküldöm a linket újra.

7. Talian35 (válaszként erre: 1. - Lengyelnehajni)
2010. júl. 30. 21:40

Erre kötelező oltás van, igy nem értem hogy mi ez a visszatérő?


Egy hülye kérdés: kapott Pneumo oltást?

6. a9986bef96 (válaszként erre: 2. - Lengyelnehajni)
2010. júl. 30. 15:24

Szia!

Írhatnál mi van veletek...:(

Sajnos az immunerősítés tűnik szerintem a legalapvetőbbnek:sok C-vitamin,sok folyadék,rostdús táplálkozás.El kell kerülni a hurutos megbetegedéseket mindenképpen.Oltások a komolyabb szövődmények ellen.Erről tájékoztatott az orvosotok?Írjál,hogy vagytok,mire jutottál,kaptál-e valahol segítséget!

2010. febr. 7. 12:19
Szia!bár az én fiamnak nem ilyen problémája volt de immunhiányos és mondta a dokink hogy ezeknél a kicsiknél van állandóan(szinte tényleg minden héten,3hetente)felső légúti fertőzés,de ajánlanám hogy vidd el egy immunológushoz,ha még nem voltatok,ha tényleg immunhiányos ő is akkor azt sikeresen tudják kezelni(havi egyszer be kell feküdni a korházba vele és infúzióban megkapja a megfelelő antitesteket)a szervezete így megerősödik a kis immunrendszere,mi a béres cseppet szedjük,c-vitaminnal és azóta most már majdnem egy éve egyszer nem volt!remélem megoldódik nektek is!!szép napot!
4. marcipan1 (válaszként erre: 2. - Lengyelnehajni)
2010. febr. 2. 11:44

Szia

ez egy gennykeltő baktérium sajnos. Az én fiamnál 4 éve mutatták ki először, nála köpetből:( Azóta küzdünk vele, de amíg szedi az antibiotikumot , addig nincs, utána kb egy héttek ott van. Már MINDEN létező szert kipróbáltunk, voltunk kórházban is, infúziban adott antibiot-tal, de mindig ua. Most kb 3. hónapja kap váltogatva különféle szereket. Tudom, nem túl szerencsés ilyen hosszú ideig tartó antibio. de ezek a gennykeltők nagyon makacsak. Még 9 nap, aztán leállunk a kezeléssel. De én már előre félek...

2010. febr. 2. 08:19

Én echinachea cseppet kezdtem el adni a fimanak, mert ősz óta folyamtosan be van dugulva az orra, sűrű váladékkal van tele.

Ez a csepp gyulladáscsökkentő és nagyon jó immunerősítő is.-állítólag.

Van belőle golyócska és szirup is.

Már mindent próbáltunk mi is...

2010. febr. 1. 21:05
Folyamatosan bent van a lányom szervezetébe.Orrváladékból már 3 szor kimutatták.Volt valakinek így a gyermeke?Valami hatásos gyógyszer kellene...A háziorvos azt mondja ő már nem tudja mit csináljon vele..
2010. febr. 1. 21:02
Haemophilus influenzae folyamatosan visszatérő fertőzés ellen tud valaki valami hatásosat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook