Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nincs anyatejem, a három hetes babómnak hozzuk a tejet. Viszont, ha azt is kap a tápszer mellé, akkor görcsöl a hasa. Valaki járt már így? fórum

Nincs anyatejem, a három hetes babómnak hozzuk a tejet. Viszont, ha azt is kap a tápszer mellé, akkor görcsöl a hasa. Valaki járt már így? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. siba22
2015. szept. 3. 08:41
Nem tudom olvassa.e még valaki.De a facebook oldalon van egy szuper szoptatási csoport.Ott sokkal több,jobb infót lehet kapni.Vannak olyan gyógyszerek ami mellett nyugodtan lehet szoptatni és nem kell kiönteni.Ebben is tudnak ott segíteni.A pocak fájás sem minden esetben egyforma dolgok miatt alakulnak ki :) Ezt is tisztába lehet tenni.Nálunk pl semmi nem okozott hasfájós problémát egyik fiamnál sem ,max a paradicsom lé popsi kiütést.A nagy fiamnak tej tesója is volt.Volt olyan baba akinek volt hasfájása és volt akinek nem.Ez függ attól is ha esetleg úgynevezett babateát adsz neki.Mert ez is okozhat gondot.Esetleg ha minimálisan is de tudsz szoptatni és te magad eszel/iszol tejserkentő dolgokat az is okozhat ilyen jellegű problémát :)
30. bibity (válaszként erre: 1. - 1f9774333a)
2014. dec. 14. 22:13

Mi is így jártunk! De az anyuka, akitől a tejet kaptuk,utólag kérdezte, nem fájt e tőle a picim hasa, mert az övé sokat sír. Hát sajnos de!

Akiknek sok teje van, sokszor a híg, laktózban dús tejet adják le, mert abból van nekik sok. Én sem tartom jónak, de aki leadja, jót akar és nem tehet róla!

2009. máj. 6. 20:42

Nekem a szokásos homeos és tejserkentő teákon kívül a 100%-os narancslé vált be (Az volt a leghatásosabb, ami a P@nny-ben kapható és a hőtőpultban van.), valamint a májgombóc leves. Ne kérdezd, miért, mert gőzöm nincs.:)


Kitartást a szoptatáshoz!


Tudtommal a gyógyszerek 2 óra múlva már benne lehetnek az anyatejben és kb. 1 nap, míg kiürülnek. Az orvosom nekem is azt mondta, hogy algopyrint lehet, viszont ha bevettem, másnap mindig sokkal aluszékonyabb volt a lányom, viszont nyugtalanabbul aludt. (Csak saját tapasztalat. Természetesen nem tudhatom 100% bizonyossággal, hogy a gyógyszertől volt, de mindig olyankor jelentkezett. Havi egy alkalommal biztos kellett bevennem fejfájás miatt.)

2009. máj. 6. 19:38
kicsit drága, de megéri ha jó
27. Borsi :-) (válaszként erre: 26. - 1f9774333a)
2009. máj. 6. 19:26
Pont ajánlani akartam!Én még igaz nem próbáltam,de a környezetemben két kismamszinak is visszahozta tejet.Én csak jót hallottam róla.
2009. máj. 6. 19:00
More milk kapszuláról van valakinek jó tapasztalata?
2009. máj. 6. 14:04

Szerintem 24 óra,de ha algopirynt vettél be azt elvileg lehet szedni.Csak max. 3-nál többet nem szabad/ nap


Remélem ,hogy lehet még kapni a Karamalzt,én "sajnos" legelőszőr este megittam az egész üveggel és hajnalban teljesen elázott mindenem,a pizsamám a paplanom,felkeltettem a gyereket,hogy szopja ki,utána meg nekiálltam fejni.És csak fejtem,fejtem....

Pedig előző nap jó ha kiszopizott 30 grammokat etetésenként.

Az segített,de egy idő után megszokta a szervezetem,olyankor megint homeopátiás bogyók.Szóval ezt a kettőt váltogattam,hozzátáplálásig,utána már nem izgatott adtam,amennyi volt.

24. 1f9774333a (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2009. máj. 6. 13:25

Szóval ma megyek megnézem a söröcskéknél:)))


sajnos a homeos bogyó nem használt, szedtem én is. a gyógyszer mennyi idő alatt megy ki a tejből? mármint a gyulladás csökkentő, mert kellett tegnap egy szem

23. tücsimücsi (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2009. máj. 6. 13:09

A Diane35-től lehidaltál, pedig ez csak véletlenül derült ki. Akkor képzeld el, amikről még nem is tud az ember...:(

Osztom a véleményedet.

22. 5e48d37001 (válaszként erre: 19. - 1f9774333a)
2009. máj. 6. 13:00

Ügyi vagy!

Én úgy csináltam,hogy negyed órára rátettem az egyik cicimre negyed órára a másikra.Szopizta a bőrnyúlványokat és utána kapott tápszert.

Utána Én is fejtem,és mikor összegyűlt egy nagyobb mennyiség azt odadtam vagy a tápszerbe kevertem.

Ami nagyon jó tejszaporító az a Karamalz nevű maláta üdítő.KB másfél deci és a Te..co-ba lehet kapni az alkoholmentes söröknél,nekem az indította be körülbelül 3-4 hét intenzív kínlódás után.

De szedtem még az urtica urens 5-ös(zöld) homeopátiás bogyókat,fitolact teát,és lactoherbet is.

Olyan jól beindultunk a végére,hogy volt olyan hét is amikor csak tejet kapott mert elég volt neki.

Amúgy 16 hónapig szoptattam,pedig az első 4 hétben tényleg nem volt egy gramm tejem sem.

Kitartás:)

De szerintem se adjál neki Női tejet,lehet,hogy érzékenyebb a babó gyomra és a tej gazdija nem nagyon ügyel a táplálkozásra.Én a diane35-től lehidaltam.

Hozzáteszem,hogy lekopogom lányom 2 éves ,de még csak 1x volt beteg:D

2009. máj. 6. 12:19
Az én lányomat 3 hetesen tápszerezni kellett nem szopott és hozott tejet nem itta meg.Minden nap fejtem,hogy legyen neki aztán fokozatosan elapadt mivel ha ő szpoizott volna jobban kitudta volna szivni a tejcsit.1 éves a lányom és tápszeren nőtt fel.Mai napig azt kap és 1x volt beteg.
2009. máj. 6. 09:30
Szia.lEHET HOGY A BABÁD KOLIKÁS VAGY AHONNAN A TEJET HORDJÁTOK NEM MEGFELELÖJEN ÉTKEZIK.BOGYOSOKAT ÉS KÁ BETÜS ENNIVALOKAT A SZOPTATÁS ALLAT NEM LEHET ENNI ÉS INNI.ABABÁDAT TED HASRA BÁTRAN AZ SEGIT A GÖRCSÖKÖN.TÜCSÖK74
2009. máj. 6. 08:46

Most reggel sikerűlt nekem is 20 mg fejni. ami kuka, mert tegnap vettem be gyulladás csökkentőt.

ma 4 óránként fejek én is...

remélem, holnap már oda tudok neki adni valamennyit

2009. máj. 6. 08:32
Szerintem próbálkozzál még,hátha beindul a saját tejcsid,nekem sem volt egy csep sem,4 hét után indult be.
17. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - Tücsimücsi)
2009. máj. 6. 08:13

A lényeg a lényeg: sokkal jobb a tápszer, mint pl. a hozott anyatej.

Véleményed szerint. :)


Ahány ember, annyi vélemény. És mindenki azt csinál, amit akar. :)

2009. máj. 6. 01:32

Sziasztok!

Nekem nagyon kevés tejem volt,volt olyan,hogy 10 g/étkezésre apadt el,de nagy nehezen,kitartással,meffelelő táplálkozással,folyadék fogyasztással és fejéssel sikerült mindig visszatornáznom legalább 60g/ szopásra.

Mellette tápszert adtam,nem igazán görcsölt a hasa,nem volt hasfájós,de ez más tészta,mert Én a saját tejcsimet adtam neki.

Viszont,ha elapadt volna a tejem,nem adtam volna idegen anyatejet Neki.

Le is írom miért.A sogornőm is leadta a tejét,mellette diane35 fogamzásgátlót szedett,mert állítólag annak alacsony a hormontartalma nyugodtan lehet szedni szoptatás alatt az orvos szerint.Az egyetlen fogamzásgátló,amit a transziknak írnak fel az átalakító műtét előtt,hogy nőisedjenek.

Hát köszönöm szépen,az ilyen Női tejeket,inkább nem!!!

2009. máj. 5. 21:52
értem, s köszönöm a véleményeket
2009. máj. 5. 20:40

"Akik leadják, mivel a saját gyereküket is szoptatják, nem hinném, hogy annyira egészségtelenül étkeznének."



Én ezt a tapasztalatommal kapásból cáfolom. Az is lehet, hogy aki leadta a tejet annak a babája már nem olyan nagyon pici, elég ha 8 hónapos, az kevésbé érzi meg a k betűvel kezdődő ételeket, mint egy újszülött. Szóval ettől is függ.


A másik: én már azt sem hiszem el, hogy az anyatejes babák egészségesebbek. Több példát is láttam ezügyben körülöttem ami ezt igazolta, de leginkább a sajátjaimon tapasztaltam.

A lányomat 3 hónapos koráig tudtam szoptatni utána tápszert kapott, most 7 éves és alig volt beteg.

A fiamat 2 hónapos koráig vagy tán még addig sem tudtam szoptatni, utána hozott tejet kapott, de már a kezdetektől nagyon beteges volt, minden nyavalyát elkapott.

Olyat is ismerek aki közel 3 éves koráig szoptatta a gyerekét, de a kicsi lépten nyomon beteg volt.

A lényeg a lényeg: sokkal jobb a tápszer, mint pl. a hozott anyatej.

2009. máj. 5. 20:15

Nagyon sokan nem ajánljátok a női tejet.

Viszont bizonyára nem véletlenül ajánlják az orvosok.

Elhiszem, hogy kicsit érdekes hozzászokni, hogy a gyerkő más tejét issza, de még mindig sokkal jobban hasznosul benne, mint a tápszer.

Az anyatejgyűjtő állomáson a női tejeket összeöntik, legalábbis, amennyire én tudom. Azután pasztörizálják, és csak ezután kerül másik babához. Többször láttam, hogy a tejet hogyan készítik elő, és azt is tapasztaltam, hogy mennyire figyelnek a tejgyűjtő állomáson dolgozók az anyukákra, akik a tejet adják.

Akik leadják, mivel a saját gyereküket is szoptatják, nem hinném, hogy annyira egészségtelenül étkeznének.


Ha megteheted Szabi, ismerőstől kérj tejet a baba számára, ha nem, akkor se hagyd el. Gyorsabban emésztődik, és igen, kicsit hozzá kell szoknia a kisfiadnak a más ízéhez is.

Nem biztos, hogy kifejezetten attól görcsöl, esetleg a tápszer és a tej erjed a gyomrában. Infacol, vagy sab simplex segít.

12. bezike
2009. máj. 5. 19:19
Én sem erőltetném az idegen anyatejet... inkább a tápszer, tényleg semmi gond vele.
11. tücsimücsi (válaszként erre: 2. - 1f9774333a)
2009. máj. 5. 19:00

Biztos nem a tápszer miatt, hanem amit a többiek is említettek, a hozott tej a "bűnös". Mi is megjártuk a kisfiammal. A kisfiamnak a hozott tejtől olyan görcsei voltak, hogy megrémültem. Aztán elkezdett pukizgatni és olyan kelkáposzta szaga volt (figyelmes volt az anyuka, 1 hétig tuti csuklott annyit emlegettem). Na akkor azt mondtam inkább a tápszer, még aznap lemondtam a további tej rendelést. Ezek a mostaniak már nagyon jó minőségű tápszerek, nem olyanok, mint régen, nem fújja fel a picit.

Sok vitamint tartalmaz és jól lakik vele a gyerek.

Még valami...akkor is kiakadtam amikor közölte velem a gyerekorvos, hogy csak a SAJÁT tej védi a babát az allergia és egyéb ellen, másnak a teje nem. Lehet lesz most ellenvélemény, de nekem ezt mondták.

2009. máj. 5. 19:00
Tuti a tej nem jó neki a tejanya étkezése miatt.
2009. máj. 5. 18:51
de az is lehet, hogy túl sokat eszik,nem??? Mármint azért is fájhat a hasa!!! minimum 2 óra teljen el egy egy hamizás között, legalább ennyi idő kell, hogy megeméssze a pocakja a tejcsit! Ha túl van tömve az se jó ám...csak mint másik ötlet merült fel, nem rosszindulatból mondom, lehet nem ez a baj!!!!
8. Mókica (válaszként erre: 5. - 1f9774333a)
2009. máj. 5. 18:48
Igen sajnos, az lesz amit a többiek is irnak, az anyatejben van valami ami bántja a pociját! Nekik még nagyon érzékeny, gyenge...az első 3 hónap után megszokott erősödni a pocijuk, és akkor már nem lesz gond! A tápszer sokkal laktatóbb,azért is birja tovább mintmikor anyatejet iszik! Olvastam a naplódban ,hogy irtál erről! Sokkal gyorsabban emészti meg az anyatejet és ezért lesz hamarabb éhes!!!
2009. máj. 5. 18:37
Azt tudod, hogy kitől van, hogy mit eszik az anya, hogy dohányzik, iszik-e? Nekem volt saját tejem, de ha olyat ettem, ami nehéz, savas, fűszeres volt, akkor fájt a baba hasa. Egyszer például lecsót ettem, és fél éjszakát üvöltött szegénykém.
2009. máj. 5. 18:36

Szia Szabina!

Az is lehet,hogy aki adja a tejet,nem figyel oda,hogy mit is eszik(pl.puffasztó zöldségeket) és a babád pocakja ezt érzi.Hm?Infacol segíthet.

2009. máj. 5. 18:34

nem attól alszik mint a bunda. De ha megkapja a hozott tejet, utánna sír...

meg egy jó másfél óra s újra éhes. pedig rendes adagot adok neki...

2009. máj. 5. 18:27
a tápszertől nem?
2009. máj. 5. 18:26
???????????
2009. máj. 5. 18:25
Nincs anyatejem, a három hetes babómnak hozzuk a női tejet. Viszont, ha azt is kap a tápszer mellé, akkor görcsöl a hasa. Valaki járt már így?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook