Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? fórum

Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
14. 1f9774333a (válaszként erre: 13. - Kinni)
2009. febr. 9. 08:24

Ne támadj, én sem tettem. Nem neked szólt, akinek nem inge nem veszi magára.. Én is éveket dolgoztam érte, hogy el merjek menni szülni.

De sokan vannak akik azért mennek el szülni, hogy ne kelljen dolgozni. Sajnos van ilyen, s ezek miatt nem is kell csodálkozni, hog ybe akarják hozni egy évre. Aminek én sem örülnék.

13. kinni (válaszként erre: 8. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 08:12
Ez így igaz, azért kapom a pénzt ( amiért évekig dolgoztam, hogy igényelhessem a GYED-et),és azért szültem gyermeket, hogy otthon gondozzam és neveljem, és ne kelljen másra bíznom vagy bölcsibe adnom.
2009. febr. 9. 08:10

Az ismerősöm most várja a második gyermekét.

Elszörnyedve hallottam, hogy a baba még meg sem született és már beíratta a bölcsődébe. Szeptembertől. , hogy biztos legyen a helye. , és az ő munkahelye is.

Muszáj dolgoznia , sok a kölcsön. Nagyon sajnálom, aki erre kényszerül.

Sajnálom a lányomat is, aki anyagi okokból fontolgatja, mikor szülhet gyermeket. Ha így megy tovább, sosem. Nagyon -nagyon szomorú, hogy én sem tudok segíteni a kicsi nyugdíjamból, hiszen az sem biztos.

11. 4af30810d1 (válaszként erre: 10. - Agines)
2009. febr. 9. 08:09
..mert (még) több pénzt herdálhatnak el.... az agyatlanságuk miatt...
10. Agines
2009. febr. 9. 08:07
uhhh...ebbe a munkáltatóiba bele se gondoltam még....meg abba sem, hogy ha nem a lakóhelyen vagy a hozzá tartozó (körzet) bölcsibe, oviba mennénk, csak akkor veszik fel, ha onnan senki nem akar jönni....felesleges férőhely? hát olyan meg igencsak ritkán van....Miért jó ez?:O((((((
2009. febr. 9. 08:06

Jó Reggelt !


A helyzet amúgy is szörnyű, nem tudom, miért kell még tovább fokozni. Nekem van egy 17, 5 éves fiam, és egy 2, 5 éves kislányom.A kislányom már TÖBB MINT EGY ÉVE BÖLCSIBE JÁR, ELEINTE CSAK HETENTE PÁRSZOR- GYERMEKFELÜGYELETRE VITTEM.októberben sikerült egy ismerős által elhelyezkedtem, mint irodavezető, ( 6 hónapig kerestem munkát ), ott december 23-án délután felmondtak, és most, január 20-a óta van egy nagyon jó munkahelyem. Viszont bébiszitterünk van, mert ha beteg, nem tudok vele otthon maradni, mert egy munkáltató sem tolerálja. És a bébiszitter, akkor több pénzt visz el, mit amennyit én keresek. És??? Nincs más megoldás. Szörnyű. Az embereket belekergetik mindenbe. Szülni? Minek, kinek, kiért, miből?? Rengeteg a kérdőjel, csak ki fog rá válaszolni.....

2009. febr. 9. 08:06
De ez pont azért is van, mert sok kismama meg sem próbál vissza menni dolgozni, mert kapja a pénzt...
2009. febr. 9. 08:04
Ez még csak feltevés. Már többször felvetették, de csak nem változtattak rajta. Reménykedjünk, hogy marad az eddigi rendszer.
6. 4af30810d1 (válaszként erre: 1. - Agines)
2009. febr. 9. 07:59

Hatalmas szomorúság, hogy e felé megyünk...:((( El fog fogyni a magyar..:((((

Erre egy választ lehet adni: Sehogy! Mert egyszerűen kivitelezhetetlen...:(((

Nekem 7 hónapos a pici, de még akkor sem tudtam normálisan elhelyezkedni amikor a nagyobbik 3 éves volt.. Éjszaka dolgoztam minden nap, és nappal tudtam picit pihenni.. muszáj volt így megoldanom..:(

Rossz belegondolni az egészbe mert kinyílik a bicska a zsebemben..:(( Mindent nem lehet a világválságra fogni, de akkor is megteszik..:(((

2009. febr. 9. 07:58

Sziasztok!

A kicsi nálunk 1 éves. Iratom a bölcsibe, mire jövő februárban lejár a GYED legyen helye. De munkáltatói nélkül nem veszik be, így jó eséllyel csak váró listások leszünk. Ha lesz munkahelyem,hogyan mondjam,hogy igaz februártól jöhetnék, mert kell a pénz de a gyereket csak szeptemberben fogadja a bölcsi? Ovi? Hová teszem arra a félévre????

Túl sok az anyák életében a ha:((((


Nincs itt semmi átgondolva, hát ne csodálkozzunk, hogy nem születik gyereke,hogy a fiatal külföldön él alapít családot. még Romániában is jobb mint itthon.

2009. febr. 9. 07:58
Szerintem egyenlőre kár még ezen izgulni. Mi most várjuk a törpémet, s remélem, hogy a két évet még itthon tudom vele lenni...
2009. febr. 9. 07:55
hú ez rémesen hangzik! Mikorra tervezik lecsökkenteni? Így mégjobban meg fogják fontolni az emberek, főleg a fiatalok, hogy mikor, vagy egyáltalán vállaljanak-e gyereket... Jaj de utálom ezeket az idióta politikusokat!!!
2. beszter3 (válaszként erre: 1. - Agines)
2009. febr. 9. 07:49
Szia! Hát még 2 év a GYED, de már most ez a probléma! Bölcsikben alig van hely, munkahely semmi! Én éppen ezzel kinlódok! Márciusban lejár a GYED-em, jön a remek GYES, mennem kell dolgozni, de hogyan?:(
2009. febr. 9. 07:46

Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák?

Se közel se távol nincs bölcsi. Menjek el dolgozni, hogy legyen pénzem bébisziterre? Lehet nem is keresek annyit, hogy ki tudjam fizetni a napi 10-12 órás bébiszittelést. A 1,5 éves gyereket biztos nem fogom reggel 6-kor vonatoztatni majd este 7-kor haza ugyanez. A nem kisgyerekesek se kapnak mostanában állást akkor én egy másfél évessel hogyan fogok kapni? Nem értem. Ettől nőni fog a népesség?


Se közel se távol nincs bölcsi. Menjek el dolgozni, hogy legyen pénzem bébisziterre? Lehet nem is keresek annyit, hogy ki tudjam fizetni a napi 10-12 órás bébiszittelést. A 1,5 éves gyereket biztos nem fogom reggel 5.30-kor vonatoztatni majd este 7-kor haza ugyanez. A nem kisgyerekesek se kapnak mostanában állást akkor én egy másfél évessel hogyan fogok kapni? Nem értem. Ettől nőni fog a népesség?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook