Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? fórum

Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. febr. 9. 20:12
Régebben voltk ilyen "állami munkahely mellett" állami bölcsik, ovik.. A házon kívülben láttam. azokkal mi lett?
73. Agines
2009. febr. 9. 20:09

Szerintem, akárhogyan ragozzuk, az a gond,hogy, sajnos nincs elég bölcsi és anyukás munkahely sem létszámában, sem időben, sem elég helyen. :O(


Szerintem, az is nagy baj,hogy ha pár rühes szuka miatt, akinek büdös a munka, mert származásilag elutasítja, mert ő vagy úrilány vagy naplopó disznaj( egyik végleg-másik véglet)a magyar társadalmat, a kis középrétegecskét nyúzzák meg(megint). :O(((((((


ez politizálás már? mert nem annak szánom, csak annyira rossz, hogy mindíg nekem rossz :O((

72. Serry (válaszként erre: 71. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 19:37
De lehet, élni erre én el is meséltem az én történetem. S ha már itt vagyunk mit szólsz ehhez? Mármint amit lejjebb írtam, most nem tudom, de asz első vagy második megjelenésemkor?
2009. febr. 9. 17:59

Sajnálom, hogy itt más véleménnyel nem lehet élni...


Sziasztok...

2009. febr. 9. 17:59

Vicces vagy, de nem jó értelembe.


Legközelebb úgy kell akkor fórumot indítani, hogy, csak azok írjanak, akikne egyeznek a véleményük...


. . és OFF. . . . akkor ezt is tudod mit jelent. . ;DD


Hogyne, velem van a baj:)) miért nem jöttem rá, hog yez egyértelműen azt jelenti, hogy Te offolsz..

no, szerintem ne fárasszuk egymást, s nem idegeskedem, van min rágnom magam, Te kevés vagy ahhoz. Megkértelek, hogy szállj le rólam,de látom nem megy. Nemén voltam az első aki érdekes hangnemben szólt a másikhoz... Nugodtan olvasss vissza, én már megtettem...

69. 4af30810d1 (válaszként erre: 68. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 17:55

..:DDD magamra értettem te...:DDD hihetetlen vagy!!!:))) Miért hiszed, hogy mindenki bántani akar?!(ne válaszolj pl.;D)

Szóval úgy értettem, hogy én offolok...:))

ne idegeskedj feleslegesen..;)

2009. febr. 9. 17:48
És messze nem Te vagy az az ember, aki itt bárkit is Offoljon...
2009. febr. 9. 17:46

Te nem értesz engem.. A véleményem semmit nem változott, sem a témáról, sem másról.


Arról meg nem tehetek, hogy nem egyezik a véleményünk, mert szerinted más mint szerintem...



"De látom nem bírod még mindig. . . "-ezt , hogy gondoltad?????

ezt arra értettem, hgoy szállj le rólam, mert én nem abban a hangnemben beszéltem veled, ahogy Te velem.. Lehet valaki ezt neked hagyja, de nem én..


És igenis akkor is azt mondom, hog ynagyon sok anyukának nem tetszik vissza menni dolgozni...

66. 4af30810d1 (válaszként erre: 52. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 17:35

"De látom nem bírod még mindig..."-ezt , hogy gondoltad????? Hogy te rágalmazol valamivel, én meg nem reagálhatok, mert már nem engeded meg????

Ezt te sem gondoltad komolyan remélem...

Hogy miért mindenki téged támad??? Mert senki nem támadt, csak kissé paranoid a viselkedésed...

.. a másik meg az, hogy az egyik mondatoddal ütöd a másikat...:((

Még egyszer mondom...AZÉRT ÍRTAM NAGY BETŰKKEL MERT NYOMATÉKOSÍTANI AKARTAM A VÉLEMÉNYEMET!!!-no látod... ezt veheted kiabálásnak... ha halkan nem érted..:(( Ne akard már rám erőszakolni a kényszerképzeteidet!!!

..és OFF.... akkor ezt is tudod mit jelent..;DD



A többiektől... sajnálom.. olyan jól eldumálgathattunk volna erről a témáról.. Sziasztok Csajok! És reménykedjünk, hogy nem szavazzák meg ezt a dolgot!!!

2009. febr. 9. 16:31

Igen, csak érdekes, hogy mindenki nekem szánja-célozza a válaszokat.



Érdekes, hog yitt engem keztetek el támadni, mert nekem nem olyan a véleményem mint a tietek, s ez az anyukáknak nem tetszik.. De nekem ez a véleményem, s nem tudom másokat ez miért is zavar...

Mindegy, hagyjuk...

64. Serry
2009. febr. 9. 16:22
Én nem szálltam rád, csak a véleményem írtam le.
2009. febr. 9. 16:10
De most miért is szálltatok rám? Mert nekem más a véleményem mint a tietek?
62. Serry (válaszként erre: 61. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 16:09

reménykedj, hogy ezt a kanossza járást amit mi már gyerekes anyukák végig csinálunk azért, hogy ismét munkánk lehessen neked ne kelljen 1 vagy 2 év múlva végig élned. S ne döntsön teljes elkeseredésbe.

Téged még érinthet, de minket akik már GYED-n vagyunk nem, mert visszamenőleg biztos nem lesz változás.

61. 1f9774333a (válaszként erre: 59. - Lexike)
2009. febr. 9. 15:30
Nem biztos, hogy egyáltalán lesz változtatás...
60. bzsé (válaszként erre: 57. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 14:41

Szia!


Én Téged csak azért nem értelek, mert akikről Te beszélsz elvileg, soha nem is volt munkahelyük, mindíg is segélyen éltek, és nem is jogosultak a GYEDre, csak a Gyesre, na abból meg nem igazán lehet megélni szerintem.

Tehát elvileg én még mindíg nem értem mért miattuk akarják a GYEDet egy évre csökkenteni...

59. Lexike
2009. febr. 9. 14:15

Sziasztok!

Szerintetek aki már a Gyed-ét tölti, áprilisban lesz a fiam 2 éves, annak is változtatnak? Szerencsére itthon tudok maradni a 3.évben gyesen, mondjuk nagyon más lehetőségem nincs mert a bölcsiben 140 fős várakozó lista van. Sőt azt hallottam, hogy oviba is csak 2010 szeptemberével és nem áprilisban tudom csak beadni a kicsit. (remélem nem így lesz, mert nem tudom mit csinálok vele majdnem 5 hónapig:()

58. évi75
2009. febr. 9. 13:36

Sziasztok! Nekem ugyan sikerült 3 évig itthon maradon gyeden és gyesen, de gyesen is csak azért, mert itt nincs bölcsi ahol lakunk.Nem részletezem, hogy mennyire kevés a gyes!

Viszont most bajban vagyok a munkahellyel. Van egy munkahelyem, ahová vissza mehetnék, csak a bejárással lesz gondom, illetve azt sem tudom, hogy visszavesznek e még, mert a helyemet felosztották és betöltötték már.

Itt kellene elheléyezkednem ebben a kisvárosban, de nem sok munkalehetőség van.Szinte egyenlő a nullával.Ha bejárnék Kecskemétre (kb 20km) kocsival odafizetném a bérem felét, busszal meg kelthetem a srácokat hajnalban és ők lennének az utolsók akiket elhozk. Sőt szeptembertől a nagyobbik fiam megkedzi a sulit is, őt nem tudom reggel fél 7kor hová rakni, vagy 4 után ki tudna érte menni, mert későn érnék haza.ááááá, szörnyű állapotok ezek, gyes után dolgozni menni.Tényleg sok a kérdés, de ki válaszolja meg!

57. 1f9774333a (válaszként erre: 55. - Agines)
2009. febr. 9. 13:18

Sajnso én onnan látok ilyet, hog y5 évet kúton dolgoztam, abból nem keveset benn a 8 ker közepén.. S láttam nem egy olyan családot, akik éltek mint marci hevesen a gyerekek pénzéből... mármint segély és család pótlék...


csak számoldj utánna.. 4-5 gyerek után a család, kap mint nagycsaládos, meg még kisír 3-4 fajta segélyt, s el is van intézve a dolog...


A fehér ember, meg még a családit is késve kapja...


A rendszernek kellene változni...


Azon meg majd nem szabad csodálkozni, hog ynem fognak a nők szülni.

Hova? mire?

Én 7 hónapos terhes vagyok, s néha én is félek, hogy milyen világba szülök.. de ez van...

2009. febr. 9. 13:15

Sokaknak ennyi a kilátsá, csak ezt nem veszik észre az okosok ott fennt.


Nagyon sajnálom , hogy ilyen helyzetben vagy..

Remélem, hog yazt azért nem gondoljátok rólam, hogy arra drukkolok, hog yegy év legyen 2 helyete.


Többek között kellene egy két ovi meg bölcsi, meg egy két munkahely.

55. Agines
2009. febr. 9. 13:10

Hú, szerencsére én nem ismerek olyan embert, aki a szülésbe menekül. :o( De nem vagyok benne biztos, hogy ők annyian lennének, hogy ezektől csak úgy lehetne megszabadulni, - mert nagy terhet rónak a ktgvetésre a gyesükkel ( gondolom, gyedet ezek nem kapnak) - , hogy érdemes lenne a többi értelmes embert ellehetetleníteni. :O((

Sajnos, mivel a közelben( 100km-esben) nincs bölcsi ahova felvennének minket, ezért nem állja meg a helyét az,hogy majd el kell mennem dolgozni, mert a nincs hova nemcsak rám, hanem a gyerekre is vonatkozik. :O( És ha a gyerek nem "vevődik" fel bölcisbe, akkor én hiába akarok akár wc-t is pucolni, nem tudok, mert dolgozni nem lehet gyerekkel járni. Ez a nagy nehézség. Hogy nem az lesz így sztem, hogy a nagy megnövekedett munkanélüliségbe majd pont a kisgyerekes nőket veszik fel, hanem majd otton kell maradni gyed helyett gyesen. Nekem ennyi most a kilátás. :O(

2009. febr. 9. 12:59

Egyébként sajnos nincs mit csinálni...

ha egyszer a nagyokosok ott fenn úgy döntenek, hogy leveszik egy évre, akkor leveszik..

El kell majd menni dolgozni, s sajnos a gyerekek korán bölcsibe kerülnek.

Mivel az lesz a legfontosabb, hog ytudjunk miből élni...


vagy lehet menni sírni a segélyért, de azt megteszi más elötted, így több mint valószínű, hog yneked már nem jut..


Ez MAGYARORSZÁG, de már megszokhattuk igazán:S

2009. febr. 9. 12:52

42. Cashmere 2009-02-09 09:43


NEM LEHET MEGÉRTENI!!!!!!


Egyszerűen nem is értem miről beszélsz?!!!!



szerintem ez nekem lett írva, nem általánosan

2009. febr. 9. 12:50

De látom nem bírod még mindig...


Nem borzoltam szerintem semmivel.. Én nem azt mondtam, amit hallanai akartatok, hanem a véleményemet.


És igenis az a véleményem, hogy nagyon sok kismama van aki nem nagyon akar visszamenni dolgozni..

S sok kismama belemenekül a terhességbe, csak hogy ne kelljen dolgozni..

És hozzá teszem még mindíg, akinek nem inge nem veszi magára...


sajnálom, vagyis irigyellek, hogy Te úgy átod, hogy ebben az országban ez nem igaz.. Hát legyen igazad...


Az meg hog ymennyire okos vagy taopasztalt vagyok, az legyen a saját dolgom. Ne akarj felettem pálcát törni. Megkértelek, hogy hagyjákl engem békén, nem címezz nekem semmit, de Te csak folytatod. Lehet szerintem úgy is fórumozni, hogy mi ketten nem beszélgetünk...

Jah, én amióta internetezek ami nem egy éve van, mindenhol a folyamatos nagybetű az ordítást jelent.. ez köztudott. s megkértelek, velem ne kiabálj...

Köszönöm.

51. 4af30810d1 (válaszként erre: 50. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 12:45

Hát így könnyű...


Örülök, hogy annyira okos és tapasztalt vagy, hogy azt is jobban tudod, hogy én hogyan akartam kifejezni magamat. Gratulálok!

..és az összes hozzászólásodhoz is!:)

Egyedül te borzoltad a kedélyeket.. olvass vissza!:) Szia!:D

50. 1f9774333a (válaszként erre: 48. - 4af30810d1)
2009. febr. 9. 12:42

Hát ha neked ez a normális, akkor megköszönöm, ha nem címzel eztán nekem mondani valót...

Nem fogok én se te se sírni..

Tiszta indulat volt a bejegyzésed, s ne haragudj, de nem vagyok erre kíváncsi.

Jó fórumozást neked, de szerintem nekünk nem kell beszélgetni.

49. kinni
2009. febr. 9. 12:34

Persze, hogy elszabadulnak az indulatok, mert érzékenyen érint minket a téma. Nem mindegy, mi lesz velünk és a gyermekeinkkel. Sajnos teljesen ki vagyunk szolgáltatva, néhány ember döntésén sok család és gyermek sorsa múlhat.

Szomorú, hogy a kisgyermekes anyák mennyivel hátrányosabb helyzetbe vannak munkakeresés szempontjából is, az államnak minden szempontból támogatni kellene a gyermekvállalást és a GYED-GYES utáni elhelyezkedést és a gyermekek elhelyezését, nem még jobban megnehezíteni az anyák helyzetét.

48. 4af30810d1 (válaszként erre: 47. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 12:32
Ebből a szempontból azért még van mit fejlődnöd... Csak mert én nem kiabáltam...:) és tökéletesen emberi hangon "beszéltem"... A nagy betű csak nyomatékosítás gyanánt ment,ami egyáltalán nem ugyanaz, mint a kiabálás, és pláne, hogy ilyenkor ez nem is a személyednek szól, hanem az én véleményemet erősíti. Ennyi.:)
47. 1f9774333a (válaszként erre: 44. - Agines)
2009. febr. 9. 12:00

Egyébként sokat hoxázom, meg máshol is beszélgetek.. Rá jön magától az ember, hog yki milyen hangnemben válaszol:)))


ha más nem az írásjeleből:)))

2009. febr. 9. 11:56

Kevés helyen van ilyen. Én is azt akarom majd a fönökömmel mebeszélni, hog yha megyek vissza, akkor ne 12 órába kelljen menni, csak részmunkába...

mondjuk én szeretnék a babám 2. életévétől visszamenni 4-5 órába dolgozni..


Régen, ha jól tudom, voltak ilyen céges ovik-bölcsik..

miért szüntek meg?

45. Serry (válaszként erre: 44. - Agines)
2009. febr. 9. 11:55

Tudod az a baj vele, hogy ez itt nekünk jut eszünkbe és aztán ennyiben is marad. Nem jut el a fejesekig.


Ugyanis ezt inkább ott kéne tudatosítani.


De szóljatok ha valakinek van ötlete,hogy ez hogy jusson el a kormányig.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook