Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? fórum

Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. Agines
2009. febr. 9. 11:50

Jaj, olyan más így írásban kommunikálni. :O( Nem hallik ki sokszor a hangsúly és hanglejtés, hangszín. Ne bántsátok egymást, nem jó dolog az. :O(


Tudjátok, mi lenne jó? A részmunkaidő és a céges bölcsi, ovi. Milyen 5let?

2009. febr. 9. 11:23

Ne kiabálj velem, én sem tettem veled. Próbálj meg emberi hangon beszélni, ha nem megy akkor nekünk nem kell beszélgetnünk.

köszi

42. 4af30810d1 (válaszként erre: 39. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 09:43

NEM LEHET MEGÉRTENI!!!!!!


Egyszerűen nem is értem miről beszélsz?!!!!


Még a kisebbség is oviba adja 3 évesen.. csak,n ogy ne kelljen otthon etetni, mert nekik még a kaja is ingyen jár!

De a többiek meg pláne viszik az oviba egyrészt mert tudja a szülő, hogy ez az élet rendje, másrészt mert kell menni dolgozni...


Én nem értem milyen ás mennyi ellenpéldát láttál, hogy ilyen szinten általánosítasz...


Nem lehet megérteni!!!

41. Agines (válaszként erre: 39. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 09:33

Nem Te mondtad. :O) sok helyről hallottam, hogy a nők, az anyák el akarják magukat tartatni az állammal ahelyett, hogy elmennének dolgozni....politikustól is hallottam a jómultkoriban a tv-ben és forumokon olvastam( főként pasiktól)...O( szóval, akik nem érintettek és nem látnak bele...:o((


Én nem értem, hogy miért azokat bántják, akik bevállalják....miért nem azokat, aki szaporodik, mint a nyúl, vagy aki nem vállal gyereket...hisz mi vagyunk azok a jövő generációját nevelik...mi teszünka azért, hogy legyen aki 30 év múlva fizeti a járulékot....megszüntették a sulikba a kismamák tandíjmentességét...na, kivácsi lennék, hogy mennyit hozott ez a konyhára....gondolom többmilliárdba került a kismamák taníttatása a ktgvetésbe...na,de nem baj, majd a tandíj helyett fizethetik a sok anyukának a segélyt, mert anyaként nem kell sehova, bár, ha lenne egy + végzettsége és lépést tudott volna tartani a változásokkal, akkor erre nem lenne szüksége :O)

40. vkj77
2009. febr. 9. 09:25
SZIASZTOK!Üdv. nektek.Olvasom a hozzászólásaitokat.Hát igen.Én amit elsőnek megszüntetnék, az alanyi jogon járó gyes.Hisz aki egy napot nem dolgozott,annak is jár.Én 96-ban szültem a nagyfiamat.Akkor az a helyzet volt,hogy a szülési szabadágomra kevesebbet kaptam,mint aki egy napot nem dolgozott.99-től 2005 végéig dolgoztam.Közben sikerült albérletből építkeznünk.Így válaltunk még egy babát.Mit mondjak?Máris nagy családosok lettünk akaratom ellenére.A munkahelyemről 16 hetesen jöttem el,mert így lehetett megoldani a pótlásomat.Fízikai munkát végeztem,és dolgoztam volna ikerterhesen is,de mivel nem tudtuk,hogy mi lesz velem,eljöttem.Többet kerestem a minimáltól,de az ikergyesem több volt,mint a gyed lett volna.Volt aki megjegyezte(mert nem csak az etnikum ilyen felfogású),hogy milyen jó,mert mehetek anyaságira.De miért mennék?2012 végéig gyesen vagyok.(Tudták már ezt a nagyokosok,hogy miért)Ugyanis mehetnék dolgozni,de mi lesz a kicsikkel.A férjem kényszerből kamionozik,tehát nekem kellene vinni-hozni őket.Ruhaipari technikusnak tanultam.Külsősként egy gyógyszergyárban dolgoztam.Ott jó aránylag a fizetés,és rugalmas a munkabeosztás.2011-re új részleget nyitnak,így most vegyésztechnikusnak tanulok.Az ikrek áprilisban lesznek 3 évesek.A suli 2 éves.Ha megnyílik én szeretnék dolgozni.Bár a tandíjam 82000.És azt rebesgetik mostanra,hogy diákmunkásokat akarnak majd.Szerintetek???
2009. febr. 9. 09:23

nem mondtam, hogy bárki innen ingyenélő...

Én annyit írtam erre a fórumra, hog yvalahol meg lehet érteni azt is, hog ymost ezt akarják behozni.. nem kell ezen csodálkozni sajnos

38. Agines (válaszként erre: 35. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 09:22
Ez igaz! De jó lenne, ha nem mindíg mi lennénk azok akiket célba vesznek. Se az alattunk, se a felettünk lévők....mindíg csak a közép réteg! Én dolgoztam az iskoláim után, megállás nélkül, bejelentve....miért is én vagyok az ingyenélő, aki el akarja magát tartatni az állammal? Erre lenne jó, ha kitalálnának vmit....segítenék én is szívesen kitalálni....csak nincsennek kapcsolataim...:O(
37. Agines (válaszként erre: 34. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 09:19
Lehet, hogy én forgok ilyen körökben....de körülöttem 3 évesen mennek a gyerekek oviba és nem maradnak otthon....:O( márcsak a szocializálódás miatt is jó nekik a társaság...mondjuk, ha apa keres nagyon sok pénzt, akkor anya ráér otthon lenni és pénzért vinni a gyereket foglalkozásokra....de akkor van az egyik és a másik véglet...és középen meg mi, akik szívunk, mert ha be akarjuk fizetni a számlát, kénytelen leszek elmenni dolgozni alacsonyabb munkakörbe és a gyereket meg százkilóétert utaztatni nap mint nap....szegény drágám....milyen generáció lesz így a jövőben?
36. Agines (válaszként erre: 21. - Kriszti40)
2009. febr. 9. 09:16
Veszélye kerül?????? Na, ne már!!!!!! nagyon jól csűrik-csavarják!!!!!! És aki a gyerekét iskolába se járatja? Az nincs veszélyben? Hát, nagyons sok erőt Nektek és jobbulást a családodnak!
2009. febr. 9. 09:13
Az állam meg szarbol nem fog nekünk palotát építeni sajnos..
34. 1f9774333a (válaszként erre: 32. - Agines)
2009. febr. 9. 09:13
Azért hamegnézed úgy igazán, egy anyuka sem megy szivesen vissza dolgozni még a 3 év után sem, főlleg, mert maradna a törpével, amit meg is értek.. de sokan meg sem próbálnak utána sem vissza menni.. maranak a segélyek, a sírás...
33. 1f9774333a (válaszként erre: 31. - Agines)
2009. febr. 9. 09:12

de ezt úgy néz ki, hogy a nagyktyák is tudják, azért megy egy ideje amegfélemlítés.. s nem nagyon tesznek semmit.. még jó...


Sajnos ez az ország kezd úgy kinézni, hog ya c...ányok csinálják jól...


minekünk is azt kellene csinálni..

Ellenek 6-8 gyereket (mert ők nem hiszem, hog ytiszta szeretetből szülnek ennyit), beülnek az önkormányzatba, s csak addig rínak, míg meg nem kapják.. s ők csinálják jól.. csak nekem ehhet nincs gyomrom.. meg ha lenne, ők már elviszik elöllem...

ezért tartunk itt ahol tartunk a mai nappal

32. Agines (válaszként erre: 14. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 09:11

Én remélem, hogy kevesen vannak azok a primkók, akik azért szülnek, hogy ne kelljen dolgozniuk. Ismerek párezer ember, de ilyet egyet sem.

Nem gondolom, hogy ezért akarják lecsökkenteni, hanem inkább azért, hogy ne kelljen fizetni, szót fogadjanak az uniónak és a "föreszt lédinek". :o(

31. Agines (válaszként erre: 4. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 09:08
Hát, én hiába próbnálnék visszamenni a mh-emre, ahol már várandósan közölték, hogy ne akarjak visszamenni, mert ők nem szeretnek anyákkal dolgozni, mert megbízhatatlan munkaerők és nem lehet rájuk számítani, mert nncs hova raknom a babót. Terhesség előtt is próbáltam más munkát keresni, de gyerek nélkül se kellettem sehova, majd nemhogy egy kisdeddel....illetve kettővel majd. :O( Amíg nincs meg a háttér....bölcsi, ovi, anyabarát munkahely, addig nem tudom, hogy ezzel a szigorkodással mit is fognak tudni elérni...
30. fef600b7b6 (válaszként erre: 28. - 4af30810d1)
2009. febr. 9. 09:00
Én csak azt nem értem, hogy miért nem csinálnak végre az emberek (mi, te, ők, én stb.) valamit, össze kell fogni és tenni kell valamit.... Elszabadult a pokol, már a rendőrök is félnek tőlük. A másik pedig, hogy mi lesz velünk ebben az országban????, ami a gazdaságot illeti? Mi lesz az anyákkal? A gyerekekkel???
29. 4af30810d1 (válaszként erre: 27. - Fef600b7b6)
2009. febr. 9. 08:55

Sajnos, hogy egyet kell értenünk...:(((


Visszafelé lépkedünk.. nagy és szép dolog, hogy egyelőre még 3 év jár a babák-gyerekek mellett...

no azért a kevéske pénzért nem kell ám az égig magasztalni őket!!! Ez is arról szól, hogy az Anya inkább összehúzza a nadrágszíjat, csakhogy a babájával lehessen...

28. 4af30810d1 (válaszként erre: 26. - 4af30810d1)
2009. febr. 9. 08:52

..ja és lophatnak is, és gyilkolhatnak is...

DE!



Nem velük van a baj.....

hanem azokkal akik ezeket e törvényeket hozzák!!!!!!:((((((((((((

27. fef600b7b6 (válaszként erre: 26. - 4af30810d1)
2009. febr. 9. 08:50
Teljesen igazad van.... mindenben egyetértek veled amit leírtál... :(
26. 4af30810d1 (válaszként erre: 23. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 08:48

.. nem gondolod komolyan, hogy akikről az alább szó volt, majd ettől most hirtelen munkába állnak????!!!! Majd megkapják más néven segély gyanánt.... mindig ez van..


amúgy meg aztán hozzanak ilyen döntést ha teremtettek munkahelyet is hozzá!!! Mert igen, nyugaton hamarabb visszamennek az anyukák dolgozni, de van hová, és meg is éri... akár bébiszittert is fogadni... itthon????

Miről beszélünk??????

Azért meg, hogy szeretném én magam pelenkázni, etetni, akár szoptatni is a kisbabámt, ne legyek már sz@r! Az anya szüli erre a világra, talán nem kellene belekényszeríteni ilyen helyzetekbe egy év után..:(( mert nem fognak gyerekek születni..:(((

2009. febr. 9. 08:47
Felháborító ez az egész, úgy ahogy a van. Gyűlölöm ezt az egész helyzetet és gyűlölöm azokat az embereket akik havi több száz ezerrel a zsebükben döntenek rólunk... Annyira elegem van... Mindenhonnan csak rosszat, rossz hírt hallani, semmi nem alakul jól... elfogyunk előbb-utóbb, és a cigányok pedig sokasodnak és élnek mint Marci hevesen.... FELHÁBORÍTÓ!!!!, hogy őket milyen szinten segítik, én meg 30 évesen nem merek szülni, mert ketten is alig élünk meg, pedig mindketten dolgozunk (még):(((
24. Serry (válaszként erre: 14. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 08:44

Ebben is van igazságod. Ime az én történetem és lehet gondolkodni: Mikor az első fiunkat vállaltuk éppen csak a nászútról értünk haza. Nem volt férjemnek sem állása sem lakásunk. Albérletben kezdtük, úgy,hogy ő még egyetemista volt két egyetemen én tartottam el magunkat. Aztán megszületett a pici. Én maradtam vele férjem lediplomázott és egy másik városban kapott állást, így oda költöztünk. Azóta ebben a városban élünk az én munkahelyem pedig 200 km-re van. Mikor a kicsi mellett a másod diplomám csináltam utaztam havonta 200km-t egy másik városba félúton leraktam a kicsit anyukáméknál. mert így tudtuk megoldani. Jött a GYED vége állást kerestem, de nem volt és most sincs kilátásba semmit. Így mit csináltunk? Szabadság táppénz és vállaltuk a másodikat, mert a mostani helyemen még határozatlan idejű a szerződésem. De nem lehet a végtelenségig ezt csinálni. Nekem is van igényem az aktivitásra és én sem leszek fiatalabb, hogy csak szüljek tovább, mert fel is kell nevelni őket. S nem mindegy milyen áron. Így már most mikor a kici még csak 1 éves és csak 2010-ben akarok fixhelyen dolgozni ( ami nem is fix) keresnem kell munkát, bölcsit vagy valamit. Mama van ,de nem beszámítható egro kilőve,hogy egész napokat vigyázzon a gyerekekre.


Szóval ez van én az vagyok aki azért vállaltam a másodikat most,mert így még van egy határozatlan idejű közalkalmazotti helyem. De meddig???? Itt ahol lakom nagy protekciókkal lehet bejutni oda ahol tudnék dolgozni.

23. 1f9774333a (válaszként erre: 22. - Kriszti40)
2009. febr. 9. 08:42
erről van szó. Aki apja, az úgysem akar dolgozni. Igy madj nagyobb esz az akarás
2009. febr. 9. 08:37
És én hozzá merem tenni, hogy a cigány család bezzeg kapott segítséget !!!!
2009. febr. 9. 08:36
Az a baj, hogy mindig az kapja még pluszban a segélyt, aki még a munka környékére sem megy. Ha dolgozna, nem lenne ideje sorba állni. A nővérem egyedül neveli az 5 éves kisfit, akiről most derült ki - orvosi oda nem figyelés miatt-, hogy veleszületett immunhiánya van, és jár neki a GYES.Megigényeltük, de visszamenőleg nem adják oda, mert nem adják. Elmentünk az önkormányzathoz segítségért. Azt hozzátenném, hogy a testvérem daganatos beteg, nem tud dolgozni.Az önkormányzat nem ad segítséget, semmit, még annyit sem, hogy kevesebbet fizessen az ovódában. Csak akkor, ha megmondja, hogy eddig miből élt, illetve ha nincs bevétele, akkor a gyerek veszélybe kerülhet, mert nem tudja eltartani. ANYÁD!!!Na, itt pattantam fel.
2009. febr. 9. 08:33

Pontosan, mindig az szív, akinek nem kellene.. Ne menjünk messzre : családi potlék... az is miért kett? mert akik meresnek több 100.000 azok is igényelték... a cig.... meg szülnek 5-6 gyereket s az állam tartja el őket...

kik szívnak ? mi...

mindig is igy lesz...

s mint írtam, én is remélem, hgoy nem változtatnak, s két évet itthon tudok lenni a törpével.

19. kinni (válaszként erre: 14. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 08:30
Abban igazad van, hogy sok az ingyenélő.Sajna itt Mo-on általában az jár rosszul aki becsületesen dolgozik.
18. beszter3 (válaszként erre: 17. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 08:30

Tudom....:(

Csak az nem fair, hogy a kisebbség miatt szívjon a többség!

Szerintem nem is azzal van a baj, hogy el kell menni dolgozni! Hanem hogy kivitelezhetetlen sokunknak!:(

2009. febr. 9. 08:27

ha kimondom, hogy kik azok akkor kitiltanak...

de szerintem egyértelmű...

2009. febr. 9. 08:26
Van elég sok ember, akinek elég.. sajnos...
15. beszter3 (válaszként erre: 8. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 08:25
Hát, én nem tudom, hogy kinek elég ez a rengeteg összeg arra, hogy ne is akarjon visszamenni dolgozni pusztán kényelemből!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook