Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » HA tápszeres babánál, hogyan váltottatok sima tápszerre (esetleg tejre)? fórum

HA tápszeres babánál, hogyan váltottatok sima tápszerre (esetleg tejre)? (tudásbázis kérdés)


2008. febr. 3. 10:46
fele fele aranyba vegyitettem , majd az egyiket fokozatosan vontam ki, igy sikerult elfogadtatni
16. Ada12 (válaszként erre: 15. - Lina66)
2007. nov. 1. 19:55

Szia!


Még nem oldódott meg, igazán nem is problémának nevezném :)))


Még nem kezdtem át a szokatást, azaz egyszer már igen, de közbejött a fogzás és nem ment zökkenőmentesen, ezért hanyagoltuk és visszatértünk a régi tápira.


Én sem bírom a tejet, pár pohár még oké, de nagyobb mennyiségben már nem, ezért is tartok tőle.

15. lina66
2007. nov. 1. 13:15
Szia!Biztos megoldódott a problémád!Nálunk én is és a párom is allergiásak vagyunk,a4.gyerekemnek megelőzésképpen adtam6hó-tól HA-t,utána felesbe bebát,majd16hónapos korától bebát,most 19 hónaposan bebát és dobozostejet2,8-ast felesbe.Délután kakaót iszik rendes 2,8°-os tejjel,de nincsen problémánk.Egyébként ő a 4.gyermekünk.Kati.
14. Ada12
2007. nov. 1. 11:08
Még annyit, h a mennyiséget pedig nem tudom növelni, h esetleg elég legyen a 2-es, mert annyit meg már nem inna meg.
13. Ada12 (válaszként erre: 12. - Gabi0630)
2007. nov. 1. 11:07
Pont ez van nálunk is. Mi már mindent eszünk, tehát nincs gond, de azért reggel este jó a tápi, viszont a kettes az kevés tejet meg nem szívesen adnék neki.
12. gabi0630 (válaszként erre: 11. - Ada12)
2007. okt. 31. 20:45
2 hét és kezdjük a tejtermékek beveztését, és utána mi is váltanánk, egyenlőre simára. Főleg, hogy nagy étvágyú a fiatalúr, és Ha-s tápból csak kettes létezik, míg simából ban 3-as is.
11. Ada12 (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2007. okt. 31. 20:40

Szió!



Nálunk inkább a dokink "féltése" miatt. De már váltanánk azért szeretném tudni, kinek hogy sikerült ez.

10. gabi0630 (válaszként erre: 8. - Ada12)
2007. okt. 31. 20:38

Szia!


A 8,5 hós babám megelőzésképp kap HA-s tápszert, mert a családomban férfi ágon öröklődik az ekcéma.

Mondjuk az más kérdés, hogy mégis kijött nála a csecsemőkori ekcéma...

9. ipi (válaszként erre: 4. - Ada12)
2007. okt. 31. 14:14
Szívesen, nekem (is) sok gondom volt, ma meg már alig emlékszem rájuk, de akkor mindig olyan nagynak tűnnek... :-) "elmúlik" /ezt a babám szokta mondani/.
2007. okt. 31. 09:45

Köszönöm mindenkinek! Még annyit, h akik HA tápszert kaptak volt rá okuk, vagy csak megelőzésképpen?


teleki_2007!


A kecsketej sokkal jobb, mert ami a boltokban kapható tej, na inkább nem is írok semmit.....

7. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Ada12)
2007. okt. 30. 20:54

Szia!

Én is etettem a nagyobbik fiammal tápszert.Simán váltottam nem volt belőle semmi gond.Mármint HA-ról simára.Amikor elmúlt 1 éves akkor kezdtem a tápszert felválltani tejre.Ezt a védőnőm tanácsára úgy csináltam,hogy tápszerbe kicsi tejet tettem majd mindíg kicsit több tejet és így átmenettel kb. 2 hét alatt átszokott a tejre, vagyis a kakaóra. Ezt itta 4,5 éves koráig reggel este.Nekem ez bevállt.Nekünk kecskéink vannak így forralt lehűtött kecske tejet kapott...Ezt a tejre válltást csak jótanácsnak írtam le, hogyha eljön az ideje próbáld így csinálni biztosan nem lesz gond.Legalábbis nálam nem volt....

2007. okt. 30. 20:52
Az én kisfiam kezdettől fogva nem itta meg a HA tápszert. Azóta is ha más félét adok neki meg sem eszi.
2007. okt. 30. 20:34
Szia!A fiam is sokáig Milupa HA-t kapott.Én egyik napról a másikra váltottam sima MIlupára.Azon kívül,hogy annyira nem ízlett neki,nem lett tőle semmi baja(kb.13-14 hónapos lehetett)
4. Ada12 (válaszként erre: 3. - Ipi)
2007. okt. 30. 19:52
Nagyon szépen köszönöm, h írtál :)
3. ipi
2007. okt. 30. 18:55
Mi is ettünk HA-t, bár már alig emlékszem, Nutrilont ettünk, mert bukós volt jó sokáig a kisfiunk. Aztán kipróbáltuk időnként másikat, de nem volt jó, hol hasmenés, hol nem ízlett. Szóval maradtunk, aztán miko relkezdett ülni, meg már nem bukizott 7 hónapos kor körül váltottunk 2-re, 3-ra, aztán másfél évesen elkezdett sima tejet kapni, forraltan, aztán már azt sem. Meg eleinte csak tejbegríz, tejberizs, aztán mivel nem volt különösebb gond vele, simán áttértünk a tejre. Illetve még annyi, hogy aNutrilon nagyon édes volt ezért első pár alkalommal egy icipici mézet, vagy juharszirupot tettem a tejbe. Szerintem nem lesz gondod neked sem :-) Ipi
2007. okt. 30. 18:01

Mi eddig hypoallergén tápszert ettünk, de itt az ideje váltani, van vki akinek van ebben tapasztalata? Ne legyenek gondok (pl hasmenés stb)


Köszi

2007. okt. 30. 18:00
HA tápszeres babánál, hogyan váltottatok sima tápszerre (esetleg tejre)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook