Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha sokszor beveri a fejét, lehet baj belőle? fórum

Ha sokszor beveri a fejét, lehet baj belőle? (tudásbázis kérdés)


19. Mianka79 (válaszként erre: 18. - Orsibigyu)
2011. nov. 29. 00:13
A lánykám sokszor észre sem veszi, hogy bütötte, már figyelmen kívűl hagyja...én meg elszörnyűlködve figyelem....:)
2011. okt. 2. 22:47
Én elképedek azon, hogy mikor összekoccan a fejünk nekem csorog a könnyem úgy fáj, ő pedig megy tovább mintha mi sem történt volna.
17. Liviaa (válaszként erre: 16. - Mianka79)
2011. aug. 31. 16:10
koszonom, ezt kiprobalom en is hatha o raerez:)
2011. aug. 31. 13:53

Az én lányom is rengeteget esett- most már 20 hónapos- míg megtanult állni, elindulni és járni-.

Sajnos többnyire hátra zuttyant, sokszor beverve a fejét, mivel úgy esett,mint egy zsák krumpli. Akármit csináltam..a sarkában voltam, egyszerűen képtelenség volt mindíg kivédeni az esést, ütést.

Meg kell tanulni esni... ez is egy tanulási folyamat, mint bármi más, amit el kell sajátítania. Javaslatom: ki kell billenteni az egyensúlyából és megmutatni neki, hogyan tegye ki a kezét...vagy ha éppen esik ugyanezt.

A hátrafelé kizökkentésnél a popsiját kell megmutatni, hogy tolja ki a fejét tartsa előre.

Ez nekem bejött a lányomnál. Sajnos nem mindegyik gyerek érez rá, mit hogyan kell csinálni.

15. tündér74 (válaszként erre: 12. - Liviaa)
2011. aug. 31. 12:43
Igen, akkor is.:( A koponyán belüli sérülésnek nincs mindig kívülről látható jele.
14. Liviaa
2011. aug. 31. 12:16
most vettem eszre, hogy a feje hatso reszen van egy csik, a kuszob szele surolta szerintem, nem tudom most mit csinaljak, pesten vagyunk, de szigetszentmikloson van az orvosunk, semmi nem latszik rajta, olyan mint maskor, jo kedvu, nem lehet belso serulese?
2011. aug. 31. 11:57

Nekem azt mondta a gyerekorvos h.figyeljek arra ha elesik leesik h.rögtön felsír-e.vizsgáljam meg a fejét,nézzem meg a szemét.orrát,fülét nem vérzik.nem vesztette el eszméletét.ha nem látok rajta semmit ne rohanjak kórházba elég a háziorvos.

a védőnőm véleménye rögtön kórház!!

12. Liviaa (válaszként erre: 10. - Tündér74)
2011. aug. 31. 11:50
szia, akkor is ha nem latok rajta semmi bajt? sirt picit, aztan megnyugodott, de elegge beverte a konyhaban mosogattam, es nem gondoltam, a polcikra kapaszkodva felall, es a jarolapba verte be a fejet
11. Liviaa
2011. aug. 31. 11:47
nalam nem jon be a paplanos, mert arrebb maszik, jarokaban sincs meg, de ha a tied nem maszik le rola, akkor szerintem hagyd, en nem szednem fel, mert jot biztos nem tesz nekik, ha nagyon kemenyre esnek
10. tündér74 (válaszként erre: 1. - Liviaa)
2011. aug. 31. 11:47
Szia! Szerintem a komolyabb fejet ért ütésnél indokolt az orvosi vizsgálat, mivel előfordulhat koponyán belüli sérülés is.
2011. aug. 31. 11:42

Igen nálunk is ez van,néha ha nagyobbat esik elkezd sírni megnyugszik és neki indul újból.

akkor szedjem fel a paplanokat?de akkor nagyon keményre esik:(

2011. aug. 31. 11:34
Nagyon sok mindent kibírnak az ember nem is gondolná. Az esés vele jár a fejlődésével. Tényleg figyelni kell utána a viselkedését, és nem szabad felkapkodni, mert egy idő után minden miatt sír.
2011. aug. 31. 11:31
az en fiam 6 honapos, es mar mindenhol felall, akarhova teszem mingig talal valamit amibe megkapaszkodva felall, de sokszor hatraborul, figyelek ra, de egy pillanat alatt mar ott van a szeknal, asztalnal es borul, sir kicsit aztan megint elindul, eddig nem vettem eszre semmi bajt rajta
2011. aug. 31. 11:30
Lehet belőle baj, de nem az a jellemző. Szerintem a fej beütésének semmi köze az esés megtanulásához, az ő fejük a testükhöz képest nagy, nem tudják úgy megtartani, szóval én nem értek egyet a védőnővel. Mivel tragédiáról is hallottam már -esés miatt- én védném és védtem is az ilyen dolgoktól a legkisebb lányomat. (érdekes módod a többi gyerkőccel nem volt ilyen probléma) A legkisebb sokszor állásból esett hanyatt anélkül, hogy vagy popsira tottyant volna, vagy leereszkedett volna.
5. bnedora (válaszként erre: 3. - 7a91235518)
2011. aug. 31. 11:28
Lehet, hogy igaza van a védőnőnek. Az iker unokáim nagyon jól megtanultak esni, ritkán verték be a fejüket. A picivel már többször előfordult, ez szerintem, ha nincs utóhatása, akkor előbb-utóbb megtanulja, ha esik, akkor mit kell csinálnia.
2011. aug. 31. 11:27
Igaza van a védőnőnek hihetsz neki. Nagyon szépen megtanulnak esni, de ha mindig puhára esik akkor nem lesz veszélyérzete. Az első babánál én is mindentől óvtam, de rájöttem arra amit sokan mondtak, hogy ők 51 cm-ről esnek nem 170-ről mint mi. A legtöbb estben inkább ijedségtől sírnak. De két három nap amikor elesik és szépen meg fogja tanulni hárítani a kezével. Aztán jön az a korszak amiben én vagyok a kicsivel, hogy gyorsabban akar szaladni mint ahogy bír. Napjában kb 50-er elesik,ebből kettő csúnya. Többnyire neki esik valaminek.
2011. aug. 31. 11:23

Engem is pont ez érdekelne, a 8hónapos kisfiam most kezdett el nem rég magától ülni most meg már az állással próbálkozik és néha igencsak nagyokat esik:(

Én leterítettem a földre neki 3paplant hogy puhára essen de a védőnő azt mondta szedjem fel mert nem tanul meg esni...

miért jobb az ha odavágja a fejét és ordít?

2011. aug. 31. 11:22
Nem biztos, de egy egy nagyobb baleset után figyeld a viselkedését, ha fáradékonyabb aluszékonyabb vagy hányni kezd azonnal vidd orvoshoz! De ezek a picik annyira strapabíróak, hogy ne aggódj. Az én kislányom kék zöld,mert állandóan elesik annyira akar szaladni, de mosolygós nincs baja.
2011. aug. 31. 11:14
Ha sokszor beveri a fejet, lehet baj belole?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook