Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha sok pénzed lenne, szíved szerint kit/kiket támogatnál? fórum

Ha sok pénzed lenne, szíved szerint kit/kiket támogatnál? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. michelle.r (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2017. ápr. 30. 21:44
Nem vették el.
68. gyöngy:) (válaszként erre: 66. - L.luiselotte)
2017. ápr. 30. 21:18
Itt is jellemző a cím.
67. unom (válaszként erre: 66. - L.luiselotte)
2017. ápr. 30. 21:16
Itt is csak arról a két gyógyszerről írnak, a címadás meg erősen közelít a Blikkhez, szenzációhajhász bulvár. Kár, hogy ez a lap is idáig süllyedt.
2017. ápr. 30. 21:14
65. globus (válaszként erre: 63. - Gyöngy:))
2017. ápr. 30. 21:12
Szerintem ez eddig is így volt. Anyukám nem bírta az első gyógyszert, kilyukadt tőle a gyomra, nem kapott helyette semmit.
2017. ápr. 30. 21:08
valamelyik hírportálon szó szerint így olvastam, de én is elfogadhatatlannak tartom. ( pár hete csak a 75 éven felüli tüdő- és daganatos betegek kezelését zárták ki )
63. gyöngy:) (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2017. ápr. 30. 20:44

Azért ne írj ekkora csúsztatást!

Feltételezés és csak a tüdődaganat elleni két új hatóanyagra vonatkozna.

Ettől függetlenül diszkrimináció, nekem elfogadhatatlan ez a megkülönböztetés.

62. Érdekes73 (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2017. ápr. 30. 20:02

Ez már biztos ?

:(

2017. ápr. 30. 19:55
ha sok pénzem lenne nyitnék egy állatmenhelyet és egy csecsemőotthont.
60. ina87 (válaszként erre: 57. - 12d083b51b)
2017. ápr. 30. 19:22
de ahhoz h adj lehetőséget pénz kell,az én mondásom ahhoz h adj előbb tenni is kell...
2017. ápr. 29. 15:07
75 éven felüliek egészségügyi ellátására.( ha már elveszik tőlük )
2017. ápr. 29. 14:37
Rinocérosz árvaház
57. 12d083b51b (válaszként erre: 56. - Ina87)
2017. ápr. 29. 14:30

Nem tudsz, mert akkor a legtöbb pénz is nagyon gyorsan elfogy, és egy idő után már te is rászoruló lennél.

Kínai bölcs: "Ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg halászni!" = munkanélkülinek, hajléktalannak adj munkát, lakást, és nem fogja könyöradománynak érezni.

Támogatni az állatmenhelyeket, a munkaképtelen, beteg, idős embereket, elhagyott gyerekeket és hasonlókat kell.

A többinek nem adomány, hanem lehetőség kell!!

56. ina87
2017. ápr. 29. 13:56
mindenkinek adnák persze mindenkinek egy formán...
2016. nov. 20. 01:50
Gyerekkórházakat elsősorban.
2016. nov. 20. 01:40

Állatmenhelyeket

Egészségügyet

Hajléktalanokat

Állatvédőket

2016. nov. 19. 16:11
Hajléktalanokat és állatmenhelyt.
2016. nov. 19. 15:27

1, Az abortusztabletta magyarországi bevezetését.


2, Országos szervezetet, ami keresztülverné, hogy minden nyilvános és szórakozóhelyen kötelező legyen fertőtlenítős női wc-t üzemeltetni. Abszurd, hogy a nők össze-vissza fertőződnek a nyilvános mosdókban. És az is abszurd, hogy csak egyensúlyozva lehessen, megalázó módon vizelnie egy ország lakossága felének. Higiéniát a nőknek! És kényelmet.

2016. nov. 18. 20:35
édesanyám, gyermekeim
2016. szept. 28. 18:58
Kutya menhelyeket támogatnék, hogy egy kutya se legyen az utcán.
49. zolo
2016. szept. 27. 14:06

Anyagi nehézségekkel küzdő feltalálókat, tehetséges zenészeket, sportolókat.


Olyan boldogtalan embereket akiknek korrigálható testi problémájuk van.

48. csikil4ny (válaszként erre: 47. - 850bb2a149)
2016. szept. 27. 12:54
Hajrá!
47. 850bb2a149 (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2016. szept. 27. 12:39

Te is megteszed, amit tudsz, de ha lenne lehetoseged...errol szol ez a forum.

Szerintem kellenek a "mi lenne ha" gondolatok is, mert sokszor uj celok szuletnek beloluk.

46. csikil4ny (válaszként erre: 35. - 850bb2a149)
2016. szept. 27. 12:26

Én azért, mert most épp találva éreztem magam. :)


A másik meg, nekem szakmai ártalom, még az egyetemen megtanultam, hogy nem teszünk fel olyan kérdéseket, hogy mi lett volna ha... Meg a személyiségemből is adódik: azt nézem, hogy mit tehetek, mit teszek most és nem, hogy mit tennék akkor ha mások lennének a körülményeim, mert akárhogy nézem nem lesznek mások, csak ha én változtatok rajta. De ez én vagyok, nem ítélkezek mások felett, csak most merő kíváncsiságból idetévedtem. Nem véletlenül, mert érdekelt, hogy mit írnak az emberek. Lehet, hogy most az egyszer okosabb maradtam volna ha hallgatok, de nem bírtam ki belekotyogás nélkül, mert még mindig azon a véleményen vagyok, hogy tegyük meg azt a kicsit amit jelen pillanatban meg tudunk tenni.


Most épp egy bántalmazott nőknek szánt központ létesítésén ügyködünk, tehát ha lenne pénzem biztosan ezt a projektet támogatnám, mivel nincs így a munkámmal támogatom az alapítványt. Így lettem Vöröskereszt tag is, itt a tagsági díjra volt szükségük (másra is lenne, de energiám nincs több).

45. Bekacomb (válaszként erre: 44. - 55d214a787)
2016. szept. 27. 12:24
Igen, ez is egy jó gondolat. Én simán osztanék ételt, ha arról lenne szó. Vagy segítenék gyerekek körül.
44. 55d214a787 (válaszként erre: 37. - Fc05b4bfbb)
2016. szept. 27. 12:01

Attól hogy ilyen intézményt pénzben támogatsz, még nem lesznek az ott lakók családosabbak, max kicsit komfortosabban érzik magukat.


Az elképzelés szép, de a valóság mindig felülírja.


Ha tudod milyen, pláne nem kell ezt magyarázni :)


A támogatás szó alatt minden ember fizikailag a pénzt érti, a bajok itt kezdődnek! Néha az emberi értékek, gesztusok ezerszer többet jelentenek...


Lásd állatmenhely, adhatsz pénzt, élhetsz a tudattal hogy hajdejót tettem, holott ha inkább hazavitt volna egy "rászorulót", azzal tett volna a legtöbbet!


Ok, ez nem minden esetben és minden területen működik, néha tényleg csak a pénz segít, de a "ha adnál"-ból még soha semmi nem változott....

2016. szept. 27. 11:01

Csoportokat nem jelölnék meg, hisz csoporton belül is vannak olyan emberek,akik nem érdemlik meg.

Például hajléktalan és hajléktalan között is lehet különbség.

Van aki az ételt adót küldi el melegebb éghajlatra, amiért nem pénzt adott.

Szóval pár óra beszélgetés után dönteném el, hogy kinek/kiknek adok.

Szegény családok között is látni olyat, hogy nem "akar" dolgozni a szülő.

Mi így is próbálunk segíteni, bár nem anyagiakkal. A fiam kinőtt ruháit adom rászorulóknak.

Nem nagy segítség, de van aki egy overállt nem tud megvenni.

2016. szept. 27. 10:17

Gyermekrák elleni küzdelmet, koraszülött mentést, babákkal kapcsolatos bármit, tehetséggondozást. Támogatnám a kislányom oviját, a NANE Egyesületet és minden olyan szervezetet, amely a családon belüli bármilyen erőszakkal foglalkozik. Kórházak tartozásait fizetném ki, rák elleni kutatást, ritka betegséggel küzdő embereknek is adnék, sok pénzt ölnék a gyermek szegénység elleni harcba. Rengeteg területen lenne szükség segítségre. :-(

Állatvédelem se maradjon ki.

41. átlagosnőakaroklenni (válaszként erre: 38. - Magdalénia)
2016. szept. 27. 10:06

Hát igen, ez teljesen így van. Én is egyik nap így gondolom, másnap úgy, mert ér valamilyen élmény és megváltoztatja a véleményem.


MA a hajléktalanokat támogatnám, olyan kis önálló zugokat építenék, ahová két-három ember összefogással beköltözhetne. Támogatókört szerveznék, aki segítene nekik a mindennapi életbe való visszailleszkedésben, a tanulásban, munkakeresésben, a függőségekről való leszokásban.

2016. szept. 27. 10:03

Sziasztok!


Szerintem más dolog az, ha valaki rendszeresen kicsit segít másokon, adó 1%-kal, kicsi pénzzel, esetleg tárgyakkal, vagy a bevásárláskor odaadja a kiló lisztet a gyüjtőknek.


Én arról kérdeztem, ha SOK pénzed lenne, tehát JELENTŐS segítséget tudnál nyújtani egy embercsoportnak, rétegnek, valamiben érintett embereknek, állatoknak, céloknak, szervezeteknek, bárminek, akkor ki vagy mi lenne az.

Ez a kérdés, nem más.

Nem kérem melldöngetést, hogy én mikor mit mennyit kinek segítettem már. Meg az sem érdekel, hogy csak teoretikus a kérdés és az emberek 99%-ának nincs ilyen lehetősége.

Az érdekel, ha sok lenne és sokat segíthetnél, kinek segítenél. Ennyi. Kár ebbe többet magyarázni. Köszi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook