Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha otthon lakik a dolgozó gyermeketek, mennyit ad haza a fizetéséből? fórum

Ha otthon lakik a dolgozó gyermeketek, mennyit ad haza a fizetéséből? (beszélgetős fórum)


1 2
32. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Dovima)
2019. júl. 27. 11:03
...ajajj ! nem irigyellek :( :(
31. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2019. júl. 27. 09:54
Ha suli utan egybol koltozik, akkor okafogyott az egesz. Nincs mit a kozosbe adniy majd, mert nem lesz otthon.
2019. júl. 26. 22:01
A rá eső rezsi és kaja rész szerint
2019. júl. 26. 21:18
Nem fizettem semmit a szuleimnek, megtehettek, hogy ezzel segitsenek. Kajat, haztartasi cikkeket magamnak vettem. Neha ettem anyam foztjebol, vagy valamit a kozos hutobol, de en id megosztottam masokkal amit en keszitettrm.
28. semleges (válaszként erre: 25. - Channa*)
2019. júl. 26. 16:50
Ez jó.
27. dovima (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2019. júl. 26. 16:45
Nekem a nagy lanyom itthon lakik mi alberletben vagyunk es 50 ezret ad.a kajat en veszem.ha maganak kell vmi extra azt o intezi.25 eves lesz.van meg egy kozepso o mar nem lakik itthon es van egy kicsi o sulis meg.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2019. júl. 26. 07:29

Szerintem ezt tök jól csináljátok. Egyrészt ő is megtanulja, hogy nem költhetjük az összes pénzünket kedvünk szerint. Másrészt azzal, hogy ti sem "felélitek", mert annyival több van, hanem összerakosgatjátok és majd valamikor egy nagyobb kiadáskor jól jön. Ebből azt is látja, hogyan kell a többletet összerakni későbbi időkre... Nagyon okos, nagyon ügyes.

Persze ehhez az is kell, hogy a napi kiadások terén ne kelljen szűkölködni. Mert bizony spórolni is csak ott lehet, ahol van miből.

2019. júl. 25. 19:36

Amikor még otthon laktam szinte az összes pénzemet leadtam. Csak az maradt nálam, ami kellett szórakozásra és ruha, stb. vásárlásra. Sokat visszakaptam a leadottból, mert volt, hogy nem volt elég, ami nálam maradt, illetve időnként ha nagyobb dolgot szerettem volna, akkor a szüleim által összegyűjtött pénzemből kaptam, hogy meg tudjam venni, stb.


A gyerekem velünk él, a fizetése felét leadja, mivel elég magasak a költségei (telefon, kaja, stb.). Én is próbálom az általa leadott pénzt összespórolni, hogy majd odaadjam neki, ha nagyobb kiadása lesz.

Attól függetlenül, hogy elég sokat lead, szokott vásárolni is itthonra, illetve meg szokott minket lepni egy-egy nagyobb dologgal éves szinten, mint a mosogatógép, stb.

24. papája (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2019. júl. 25. 16:44

A húgod, amennyiben így gondolkodik, akkor lépjen. Majd akkor megtudja mennyibe kerül az önálló élet és elgondolkodhat azon, hogy mennyivel kevesebbe került volna a mama hotel.

A közös költségekbe a keveset is sajnálja, akkor álljon a saját lábára és tanuljon meg egyedül, kezdő fizetésből boldogulni.

2019. júl. 25. 15:52
Szerintem egy 200 ezres nettónál, az 50 ezer reális. Úgyis a közösbe megy egy normális családnál. Sajnos nálunk a gyereket az anyja lebeszélte hogy hazaadjon, pedig megtehetné. Igaz a diákhitel-visszafizetést,a TB-t, ő fizeti maga után. (Kb. 20.000 FRt.)
2019. júl. 25. 15:15

A rezsiért nem fogadok el pénzt. Adtak volna, de nem kell.

Amúgy itthon, de külön háztartásban élnek a menyemmel, és természetesen ellátják magukat.

2019. júl. 25. 15:15
Nálam egy otthon lakó fiú van. Egy távol ...nem kérek összeget...ő vásárol kaját ,fizeti a netet ,tv dijakat...néha csekket de nem fogadja el erte a penzt.. kocsiját önállóan rendezi...ebédet munkahelyen....lakásra gyüjt...és várok egy közelebbi menyecskére,unokára.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Fe1756676e)
2019. júl. 25. 15:13
Egyrészt. Másrészt meg kell tanulni, meg kell szokni azt is, hogy vannak az életnek olyan költségei, amiket eddig a szüleink fizettek, és meg kell tanulni beosztani a pénzt, mire saját családunk lesz.
2019. júl. 25. 15:10

(bár a többszörösét keresi az én fizetésemnek ( informatikus + egyetemen tanit ) de sajátmagától nem ad pénzt. Ha sürgősen kell, néha kérek tőle, azt meg is adom, ő meg elfogadja, bár magyar viszonyok szerint jogvégzett létemre én sem keresek nagyon rosszul, csak néha a munkáltatóm körbetartozásai...no comment.


szerintem 28 éves létére - 2 éve dolgozik - még szinte gyerek, nem éri fel ésszel. A háztartásba nem segit de vesz nekem laptopot okos telefont és ami a korosztályukban menő. Hozzáteszem, nem élünk nagy lábon havi konyha rezsi kiadásom max 100.000 FT ( ügyesen és spórolósan kiadósan főzök, ami édesanyám érdeme .

2019. júl. 25. 15:04
Pl ha 200 nettót keres akkor 50 ezret. Legalábbis én ilyen arányban kérnék. De mindenki máshogy. De az biztos ha felnőtt és keresőképes ne a szülei tartsák már el
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2019. júl. 25. 14:54

Remek módszer!

Ha a fiam új munkahelye, a keresete valóban tartós lesz, én is sok mindent átgondolok, mert szeretném őt az önállóságra rávezetni. Ugyanakkor lesznek olyan költségeink, amik eddig nem voltak, mert nem tellett rá, pedig természetes: a ház karbantartása.

Majd meg kell kérdeznem azt is, hogyan járunk jobban az internetes-telefonos díjcsomaggal, mert a fiam telefonját is előfizetésessé tesszük. Ha netán lesz akció, ha ő új előfizető lesz, és szerezhetünk egy új tévét olcsón a szolgáltatótól, én nem zárkózom el tőle...

2019. júl. 25. 14:33
Amíg dolgoztunk és otthon laktunk a fizetésünknek kb. egyharmadát adtuk a közösbe kajára, rezsire. És attól kezdve a többiből mi magunk ruházkodtunk, és költöttük mozira, egyebekre. Ha "túlköltöttük" magunkat, kaptunk a családi kasszából kölcsönt, de a következő fizetéskor azt is meg kellett adni. Úgy gyakoroltuk a pénzbeosztást.
15. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Főnix01)
2019. júl. 25. 14:25

Ha 10 éve még otthon voltál és utána született gyerekek, az mondjuk 8 -9 éves, kitudja mi lesz10-15 év múlva.

Én 1973-75 ig az összes keresetemet hazaadtam. Amikor férjezmentem, kistafírungoztak,(ha ismerős fogalom) lakodalmat csináltak. Ha kértem pénzt kaptam.

2019. júl. 25. 13:27
... dehát hol lehet ingyen lakni ? természetes , h amíg a gyerek tanul addig a szülő gondoskodik róla , kutya kötelessége ! na de amikor már dolgozik ? muszáj hozzájárulnia anyagiakkal is + munkával is a közöshöz :) nincsen ingyen semmi !
2019. júl. 25. 12:35
Èn a szüleimnèl lakok (ismèt) akartam adni pènzt,de apám megmondta,hogy ne adjak.Viszont ha lemegyek váràrolni azt a fizetèsemből szoktam.ugyhogy igy valamilyen szinten bele adok a költsègekbe.
2019. júl. 25. 12:17
Amíg otthon laktam, semmit sem kértek a szüleim. Sőt, akartam adni, de visszautasították.
2019. júl. 25. 12:13
Már nem élek otthon, de amíg otthon laktam nálunk úgy volt hogy én hetente kaptam fizut (40-50) ezret és heti 5 ezret kértek el. De emellett én még vásároltam is mososzert stb ilyesmiket. Persze nem kérték de szerintem ez alap.
2019. júl. 25. 12:07

Amíg otthon laktam tőlem nem kértek de természetes volt számomra, hogy adok. Használtam a vizet, villanyt. Ettem amit ők.

Szóval mindenbe egyformán beleadtunk. (Én és a testvéreim is.)

2019. júl. 25. 12:03

Fizetésnapon a melóhelyem előtt várt anya anno..

Kaptam 18326 ft fizut,15-öt elkért pénteken,vasárnap meg még akart 3000-et...beintettem,mert ez a havi fizetésem volt.

Én is leléptem.

Az én gyerekem ha már dolgozna, a rezsibe kérném szálljon bele,mondjuk 15000ft-al...mai bérekhez képest ez semmi,kaját eddig is kapott,ennyi.

2019. júl. 25. 12:02

Ketten vagyunk a fiammal- Ő magának kér vissza x összeget, mindig megbeszéljük, mert nekem mostanában kicsit gyengébben ment. Neki sem volt nagy keresete.

A legjobb barátja sem keres nagyon sokat, a jól kereső szüleivel él, ő kb. 10%-ot ad haza, a többi az övé.

7. főnix01 (válaszként erre: 6. - Főnix01)
2019. júl. 25. 12:01
Ès nekem evidens, hogy ha otthon maradtam volna, akkor adtam volna haza valamennyit.
6. főnix01 (válaszként erre: 4. - Bozsu55)
2019. júl. 25. 12:00
Nem erről van szò. Csak kìvàncsi vagyok, hogy msshol hogy megy. Mert van gyerekem ès majd ő is lesz nagy....stb
5. főnix01 (válaszként erre: 3. - Igazság hol vagy?)
2019. júl. 25. 11:58
Èn màsèrt lèptem le. Anyàm lelkiterrorban tartott. Tesòimmal teljesen mäskèppen bànik.
4. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Igazság hol vagy?)
2019. júl. 25. 11:57
Tipikus: más szemében a szálkát...
3. igazság hol vagy? (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2019. júl. 25. 11:52
Miért furcsa?Te is ugyan azt tetted,volt előtte példa!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook